Wyszarpane punkty na Elland Road, Leeds 0-1 Arsenal

Wyszarpane punkty na Elland Road, Leeds 0-1 Arsenal 16.10.2022, 16:29, Łukasz Wandzel 1744 komentarzy

W 11. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Elland Road, by zagrać z Leeds United. Nie ma co się oszukiwać, że Kanonierzy wygrali 1-0 po golu Bukayo Saki, rozgrywając słabą drugą połowę i mając przy tym masę szczęścia. Nie chodzi tylko o nietrafiony rzut karny przez Patricka Bamforda, ale także o kilka spornych sytuacji, w których po weryfikacji VAR-u, sędzia był dla londyńczyków bardzo łaskawy. Dla podopiecznych Mikela Artety były to z pewnością najtrudniej zdobyte punkty w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się o 15.00 czasu polskiego, jednak po chwili został wstrzymany z powodu problemów technicznych zespołu sędziowskiego z urządzeniami elektronicznymi do komunikacji. Kłopotów nie udało się szybko rozwiązać i arbiter główny zaprosił obie drużyny z powrotem do szatni, a spotkanie wznowiono o 15.40.

Składy obu drużyn

Leeds: Meslier – Struijk, Cooper, Koch, Kristensen – Roca (84' Summerville), Adams – Sinisterra (89' Gelhardt), Aaronson, Harrison (75' Klich) – Rodrigo (46' Bamford)

Arsenal: Ramsdale – White (76' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Partey, Xhaka – Saka (82' Holding), Odegaard (73' Fabio Vieira), Martinelli – Jesus (82' Nketiah)

Po wznowieniu mecz szybko stał się chaotyczny. Piłkarze Leeds łatwo potrafili zagrozić bramce Arsenalu, a piłka wędrowała między obiema bramkami. Kanonierzy uspokoili i spowolnili grę dopiero około 25. minuty. To jednak właśnie Hiszpan popełnił błąd prowadzący do gola dla Arsenalu. W 35. minucie niecelny przerzut napastnika Leeds przejął Bukayo Saka, zgrywając główką do Martina Odegaarda. Prostopadłe odegranie Norwega w pole karne wykorzystał Saka, trafiając w bramkę z ostrego kąta.

Najwięcej działo się dopiero po przerwie, a jednocześnie Arsenal miał wtedy najmniej z gry. Na drugą połowę piłkarze Leeds wyszli na murawę bez Rodrigo. Zastąpił go Patrick Bamford, który stwarzał nieporównywalnie większe zagrożenie pod bramką Aarona Ramsdale'a. Anglik po kilkudziesięciu sekundach trafił do siatki, lecz sędzia dopatrzył się u niego przewinienia w ataku i nie uznał gola.

Była to jedna z paru kontrowersyjnych decyzji, które arbiter miał do podjęcia. Jednak w 61. minucie powtórka VAR-u nie pozostawiała wątpliwości – William Saliba przyjął piłkę ręką w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Bamford. Ramsdale wyczuł stronę, w którą powinien się rzucić, ale napastnik Leeds nie trafił w bramkę. Całą drugą połowę Arsenal jedynie się bronił. Gospodarze mieli liczne sytuacje, które mogły dać im wyrównanie, ale Kanonierzy mieli mnóstwo szczęścia.

Gorąco zrobiło się też w doliczonym czasie gry, kiedy doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji, jaką było fizyczne starcie Bamforda z Gabrielem w szesnastce Arsenalu. Najpierw Brazylijczyk obejrzał czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na wapno, lecz po zobaczeniu powtórki na monitorze odwołał swoją decyzję, pokazując stoperowi gości tylko żółtą. Za tą decyzją stał najprawdopodobniej faul Bamforda w ataku, a Gabriel otrzymał żółte ostrzeżenie za zahaczanie napastnika nogami po upadku. Do końca meczu Arsenal nie oddał prowadzenia i zwyciężył 1-0.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mruw komentarzy: 413716.10.2022, 20:55

Elegancko, Arsenal wygrał, City przegrało i jeszcze kuponik wszedł na 211zł, to była dobra niedziela

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.10.2022, 20:55

@DyktatorArsene napisał: "Dużo osób narzeka ale u mnie wszystko dobrze śmiga, pewnie od neta zależy. Światłowód daje radę."
Od neta i aplikacji, na androidach z dobrym netem działa bardzo fajnie. Ale na takim phillipsie już nie.

DyktatorArsene komentarzy: 220516.10.2022, 20:54

@Czeczenia:
Dopiero wyszukiwanie pomogło dzięki !

W poprzednich transmisjach nie było naszego meczu jakiegoś buga musiałem mieć. Co do transmisji ich nie mogę się czepiać bo u mnie akurat nic nie przerywało nigdy. Dużo osób narzeka ale u mnie wszystko dobrze śmiga, pewnie od neta zależy. Światłowód daje radę.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.10.2022, 20:52

@kwiatinho napisał: "Chyba na Twoim Orliku"

masz, doedukuj się by uniknąć dalszej autokompromitacji.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11716.10.2022, 20:51

@DyktatorArsene: Normalnie jest wszystko na Viaplay

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.10.2022, 20:49

@DyktatorArsene: wejdź w premier league, poprzednie transmisje.

Czeczenia komentarzy: 1249616.10.2022, 20:49

@DyktatorArsene: to sobie wpisz w wyszukiwarkę Arsenal.

Garfield_pl komentarzy: 2829116.10.2022, 20:48

@Slaviola napisał: "Wszystko też rozbije się o rotację, oraz te nieszczęsne kontuzje.

Jeśli nie będzie poważniejszych urazów wśród Kanonierów, jest szansa że Arsenal może walczyć o majstra do samego końca."

Do mundialu wycisnąć ile się da pkt, potem jest okienko i warto dokupić kogoś do środka,może na skrzydło w zależności od cen i kto wie ;) cel to TOP4 i to mus ugrać,a wszystko powyżej to piękna nagroda dla zawodników i kibiców:)

DyktatorArsene komentarzy: 220516.10.2022, 20:47

Dużo nie straciłem bo i tak była przerwa a później gran Derbi na które dałem się namówić ale w dalszym ciągu nie ma Leeds Arsenal w poprzednich transmisjach do obejrzenia w zakładce premier league. tylko skrót meczu

mruw komentarzy: 413716.10.2022, 20:47

My nie lubimy zbytnio grać na wyjazdach, zawsze się tam mocno męczymy. Prawdopodobnie to jest spowodowane dość młodą kadrą i z czasem przyjdzie też konsekwencja w grze nawet bez kibiców po naszej stronie.

kwiatinho komentarzy: 1313216.10.2022, 20:46

@Marzag napisał: "A od kiedy żeby był karny to piłka musi brać udział w akcji? Faul w swoim polu karnym = karny. Piłka może być nawet w polu karnym przeciwnika w tym momencie."

Chyba na Twoim Orliku

Garfield_pl komentarzy: 2829116.10.2022, 20:45

@Dziadyga napisał: "Niech płaczą dalej,top 4 mieć nie będą,ale niech w środę urwia pkt kurakom..trzeba na te marne mu jednak liczyć xd"
True ,taki remisik byłby spoko ;)

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.10.2022, 20:45

@DyktatorArsene napisał: "Jak to? Sprawdzałem to nie było a teraz nie widzę naszego meczu w poprzednich transmisjach"
Było, tylko że trzeba szyukać w zakładze "Premier League" a nie "Najpopularniejsze"

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.10.2022, 20:43

@DyktatorArsene: wyłącz i włącz może jeszcze raz, widocznie się coś zbugowalo

DyktatorArsene komentarzy: 220516.10.2022, 20:43

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.10.2022, 20:43

@DyktatorArsene napisał: "Akurat znalazlem powtorke po angielsku, powinno byc ok."
Na Viaplay był mecz i jest też powtórka ale jak wolisz...

miki9971 komentarzy: 6609 newsów: 216.10.2022, 20:42

@Rowerinho: devilpage to gorszy rak, niż ten złośliwy odbytu…

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.10.2022, 20:40

@DyktatorArsene: zawsze masz 48h bodajże na obejrzenie meczu ponownie

DyktatorArsene komentarzy: 220516.10.2022, 20:39

Akurat znalazlem powtorke po angielsku, powinno byc ok.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.10.2022, 20:38

@DyktatorArsene napisał: "Mozna gdzies obejrzec powtorke calego meczu naszego? Ma ktos linka? Na viaplay nie bylo transmisji ;/"
Przecież na viaplay była transmisja, i jest też mecz. Możesz sobie na niego wejść i przewinąć do początku.

Slaviola komentarzy: 1237716.10.2022, 20:38

@Rafson95:

Bo był spalony.

Niby komentatorzy stwierdzili, że sędzia uznał to jaka odrębna akcja, a przecież to była ta sama akcja. Bez sensu.

DyktatorArsene komentarzy: 220516.10.2022, 20:37

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11716.10.2022, 20:37

@Rafson95: Dwa podania przed ręką Saliby piłkarz Leeds był na sporym spalonym bodajże.

Rowerinho komentarzy: 225216.10.2022, 20:37

"To że mieli serię ledwo ledwo wygranych meczy nie znaczy, że byli w gazie czy też dobrej formie. Po prostu grali tak jak my teraz czyli na styk, gdzie do remisu czy też porażki wiele nie brakowało. Patrzysz na serię meczy, a nie na ich grę"

XD devilpage w formie

Rafson95 komentarzy: 1058516.10.2022, 20:35

@Slaviola: A dlaczego nie powinno być tego karnego?

Slaviola komentarzy: 1237716.10.2022, 20:35

Karnego być nie powinno, ale sprawiedliwość istnieje, bo Bamford nie trafił.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11716.10.2022, 20:33

Jadon Sancho ma w Premier League tyle asyst co... Alisson Becker

Czeczenia komentarzy: 1249616.10.2022, 20:33

@SzamanTheGunner: ponieważ tam piłkę w pierwszej fazie wybijał Gabriel, więc podejrzewam, że sędziowie nie wzięli tego pod uwagę przy analizie, traktując to jako odrębną akcję.

Co oczywiście jest absurdalne, bo gdyby nie spalony, to żadnej kolejnej fazy akcji by nie było. Ciężko też mówić o przerwanej akcji, skoro piłka była cały czas w posiadaniu Leeds które kontynuowało atak.

damianARSENAL komentarzy: 855616.10.2022, 20:32

W styczniu potrzebne wzmocnienia, dzisiaj nawet nie było kogo wprowadzić żeby uspokoił grę lub zmienił taktykę.

Slaviola komentarzy: 1237716.10.2022, 20:29

Wszystko też rozbije się o rotację, oraz te nieszczęsne kontuzje.

Slaviola komentarzy: 1237716.10.2022, 20:28

Wiadomo było, że przyjdą słabsze mecze.

Sztuką jest, by właśnie takie wygrywać, pomimo gorszej gry.

Tak właśnie wygrywa się mistrzostwo Premier League!

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.10.2022, 20:26

@SzamanTheGunner napisał: "Wyjaśni ktoś jakim cudem to przeszło?"
Bo sędziowanie w Premier League jest na niskim poziomie i takie pomyłki to standard w każdej kolejce(i to często więcej niż 1 na kolejkę). Równie dobrze sędzia mógł podtrzymać decyzję o karnym pod koniec meczu i wtedy byłaby tragedia.

schnor25 komentarzy: 1854616.10.2022, 20:25

@krzykus1990: słaby występ, tak samo jak Saliby, ostoją spokoju dzisiaj nie byli.

BacarySagna3 (zawieszony) komentarzy: 1716.10.2022, 20:23

@SzamanTheGunner: przyjdzie dołek

SzamanTheGunner komentarzy: 89516.10.2022, 20:22

Trzeba wyraźnie podkreślić zasadność systemu VAR. Skrzywdziłby nas dziś bynajmniej dwa razy. Karny dla Leeds i bramka dla City.

Są przeciwnicy ale podnosi poziom podejmowanych decyzji o wiele.

Natomiast przed ręką w polu karnym Saliby przecież był wyraźny spalony Leeds. Wyjaśni ktoś jakim cudem to przeszło?

BacarySagna3 (zawieszony) komentarzy: 1716.10.2022, 20:21

Tabela wygląda pięknie. Nic tylko robić screeny.
Po mś roznie moze być.

Najgorszy bedzie moment kiedy przegramy w lidze i przejdzie dołek. Jedziemy na fali i to mocnej.

damianARSENAL komentarzy: 855616.10.2022, 20:19

@arsenallord: wziąłbym

Barney komentarzy: 2101816.10.2022, 20:19

Piotr żelazny brawo bo pan Adrian Olek nieźle odpłynął

Czeczenia komentarzy: 1249616.10.2022, 20:17

Kiedy drużyna jest w gazie to samą "energią" można przepchnąć takie mecze. Natomiast niewielka w tym zasługa Artety, że Bamford nie strzelił karnego.

Czerwoną flagą jest to, że prowadząc w meczu kolejny raz zdejmujemy nogę z gazu. Nawet w Norwegii po przerwie Bodo miało swój "moment". Ale i z Liverpoolem i z Tottenhamem czy nawet z Aston Villą, Arsenalowi zdarzały się przestoje po bramce na 1:0, momenty "senności" i wylewy obrońców. Finalnie traciliśmy to prowadzenie i dziś niestety też wiele zrobiliśmy w tym kierunku.

Dziadyga komentarzy: 837516.10.2022, 20:13

@Garfield_pl napisał: "Boli ich Wielki Arsenal!! ;)"

Zloty komentarzy: 77116.10.2022, 20:12

@krzykus1990: Dobry mecz w jego wykonaniu wiadomo że błędy popełniał ale kto ich nie robi

Garfield_pl komentarzy: 2829116.10.2022, 20:11

@darek250s napisał: "Najśmieszniejsze jest to ze na devilpage najważniejszy jest Arsenal, a nie to ze grają ch u jo wo."
Boli ich Wielki Arsenal!! ;)

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11716.10.2022, 20:11

@krzykus1990: Najlepszy nasz zawodnik obok Ramsdale

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 116.10.2022, 20:10

@krzykus1990 napisał: "Co sądzicie dziś o Gabrielu?"
Kilka stron temu była paląca dyskusja o Gabrielu.

Dziadyga komentarzy: 837516.10.2022, 20:10

@arsenallord napisał: "Stary Arsenal by dziś ten mecz przegrał i to jestem pewny. Jednak czasy się zmieniły na lepsze"

Ten mecz przypominał mecz z Evertonem na Godison.Prowadzilusmy 0-1 po średniej 1 połowie,w drugiej podobnie nas cisnelii jak Leeds i skończyło się 2-1 po bramce Graya chyba w doliczonym.A tu wyciągniętą wygrana z zaciśniętymi zębami i pokazali,że mental przez ten rok w drużynie wzrósł ogromnie :) i tak grają drużyny które coś znaczą,że nawet jak nie idzie to się wygrywa,dlatego brawa dla naszych chłopaków.

Dominik17 komentarzy: 313616.10.2022, 20:10

@krzykus1990: najlepszy z defensywy

Dominik17 komentarzy: 313616.10.2022, 20:09

@Kaczaza: ojej , no dramat., Najlepiej się już położyć , Leeds ostatni raz przegralo w Maju , mecz był do dupy ale po Chu* już narzekać ?

krzykus1990 komentarzy: 525116.10.2022, 20:08

Co sądzicie dziś o Gabrielu?

Kaczaza komentarzy: 724916.10.2022, 20:07

@arsenallord: stary Arsenal to był właśnie w drugiej połowie, fuks jak nic te 3 pkt. Chłopaki nie mieli energii, zajechani.