Wyszarpane punkty na Elland Road, Leeds 0-1 Arsenal

Wyszarpane punkty na Elland Road, Leeds 0-1 Arsenal 16.10.2022, 16:29, Łukasz Wandzel 1744 komentarzy

W 11. kolejce Premier League Arsenal pojechał na Elland Road, by zagrać z Leeds United. Nie ma co się oszukiwać, że Kanonierzy wygrali 1-0 po golu Bukayo Saki, rozgrywając słabą drugą połowę i mając przy tym masę szczęścia. Nie chodzi tylko o nietrafiony rzut karny przez Patricka Bamforda, ale także o kilka spornych sytuacji, w których po weryfikacji VAR-u, sędzia był dla londyńczyków bardzo łaskawy. Dla podopiecznych Mikela Artety były to z pewnością najtrudniej zdobyte punkty w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się o 15.00 czasu polskiego, jednak po chwili został wstrzymany z powodu problemów technicznych zespołu sędziowskiego z urządzeniami elektronicznymi do komunikacji. Kłopotów nie udało się szybko rozwiązać i arbiter główny zaprosił obie drużyny z powrotem do szatni, a spotkanie wznowiono o 15.40.

Składy obu drużyn

Leeds: Meslier – Struijk, Cooper, Koch, Kristensen – Roca (84' Summerville), Adams – Sinisterra (89' Gelhardt), Aaronson, Harrison (75' Klich) – Rodrigo (46' Bamford)

Arsenal: Ramsdale – White (76' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Partey, Xhaka – Saka (82' Holding), Odegaard (73' Fabio Vieira), Martinelli – Jesus (82' Nketiah)

Po wznowieniu mecz szybko stał się chaotyczny. Piłkarze Leeds łatwo potrafili zagrozić bramce Arsenalu, a piłka wędrowała między obiema bramkami. Kanonierzy uspokoili i spowolnili grę dopiero około 25. minuty. To jednak właśnie Hiszpan popełnił błąd prowadzący do gola dla Arsenalu. W 35. minucie niecelny przerzut napastnika Leeds przejął Bukayo Saka, zgrywając główką do Martina Odegaarda. Prostopadłe odegranie Norwega w pole karne wykorzystał Saka, trafiając w bramkę z ostrego kąta.

Najwięcej działo się dopiero po przerwie, a jednocześnie Arsenal miał wtedy najmniej z gry. Na drugą połowę piłkarze Leeds wyszli na murawę bez Rodrigo. Zastąpił go Patrick Bamford, który stwarzał nieporównywalnie większe zagrożenie pod bramką Aarona Ramsdale'a. Anglik po kilkudziesięciu sekundach trafił do siatki, lecz sędzia dopatrzył się u niego przewinienia w ataku i nie uznał gola.

Była to jedna z paru kontrowersyjnych decyzji, które arbiter miał do podjęcia. Jednak w 61. minucie powtórka VAR-u nie pozostawiała wątpliwości – William Saliba przyjął piłkę ręką w polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Bamford. Ramsdale wyczuł stronę, w którą powinien się rzucić, ale napastnik Leeds nie trafił w bramkę. Całą drugą połowę Arsenal jedynie się bronił. Gospodarze mieli liczne sytuacje, które mogły dać im wyrównanie, ale Kanonierzy mieli mnóstwo szczęścia.

Gorąco zrobiło się też w doliczonym czasie gry, kiedy doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji, jaką było fizyczne starcie Bamforda z Gabrielem w szesnastce Arsenalu. Najpierw Brazylijczyk obejrzał czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na wapno, lecz po zobaczeniu powtórki na monitorze odwołał swoją decyzję, pokazując stoperowi gości tylko żółtą. Za tą decyzją stał najprawdopodobniej faul Bamforda w ataku, a Gabriel otrzymał żółte ostrzeżenie za zahaczanie napastnika nogami po upadku. Do końca meczu Arsenal nie oddał prowadzenia i zwyciężył 1-0.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarkOvermars komentarzy: 913918.10.2022, 16:20

@Dzulian: Totki i tak są groźniejszym rywalem w tym sezonie niż MU więc czemu nie

helzing komentarzy: 327318.10.2022, 16:13

a wracając do naszego meczu z Leeds, może mi ktoś wyjaśnić dlaczego w sytuacji gdy Leeds dostało karnego, chwilę wcześniej na zagwizdali spalonego? Gdzie zawodnik Leeds ewidentnie był na spalonym. Wiem że w tej sytuacji od rauz nie poszła wrzutka i karny, a piłka została wycofana i dopiero później. Ale mimo wszystko zawodnik Leeds dostał piłkę będąc na spalonym. Dlaczego nawet na Var to nie wyszło?

Garfield_pl komentarzy: 2805418.10.2022, 16:06

Should Arsenal qualify for the UCL, players & agents may expect ‘Champions League wages’. The club have discussed the inclusion of performance clauses related to UCL qualification. They are happy to pay UCL salaries - provided they are actually in the UCL. [@TheAthleticUK] #afc

A new contract for Aaron Ramsdale is also on Arsenal’s agenda. Although he only joined the club in 2021, there is an acknowledgment on all sides that he should be rewarded with a salary more in line with a first-choice goalkeeper at a top-six club. [@TheAthleticUK] #afc

Dzulian komentarzy: 256018.10.2022, 15:57

Ja czuje że KFC dostanie w trąbe na OT. Oni w tym sezonie za każdym razem grali tragicznie na wyjeździe z solidnym rywalem.

Arsenal - dno i wodorosty
WHU - padaka
Brighton - piach
Chelesa - kosmiczna sraka

W LM na wyjazdach też kiepsko. Więc drogą dedukcji 1-0 dla Maniur.

Garfield_pl komentarzy: 2805418.10.2022, 15:51

Gabriel Martinelli’s contract expires in 2024 but Arsenal have the option of a further two years. In his case, it is still relatively early days, but negotiations are underway on a revised deal that reflects his improved standing as a regular first-team player. [@TheAthleticUK]

Selekcjoner12 komentarzy: 4918.10.2022, 15:51

Myślicie że Nottingham może dziś wygrać ??

Matelko komentarzy: 320518.10.2022, 15:40

Remis Man u najlepsza opcja dla nas.
Z Soton powinnismy wygrac, jestem dobrej mysli.

Garfield_pl komentarzy: 2805418.10.2022, 15:36

Although there have been suggestions William Saliba & Bukayo Saka’s contracts may run until 2025, they only go as far as 2024, even with clauses. In Saliba’s case, his deal expires next summer (2023), but Arsenal hold an option to extend until the following year. [@TheAthleticUK]

Garfield_pl komentarzy: 2805418.10.2022, 15:35

Negotiations with Bukayo Saka’s contract extension are the most advanced. Arsenal prioritised Saka’s contract above all others during the summer & made significant headway. It now appears a question of when, not if, a contract is finalised. [@TheAthleticUK] #afc

Garfield_pl komentarzy: 2805418.10.2022, 15:21

Arsenal are confident Bukayo Saka, Gabriel Martinelli & William Saliba will extend their deals, with all three players in contract talks with the club. [@TheAthleticUK] #afc

gregory3213 komentarzy: 90318.10.2022, 15:20

@Gofer999:
Man Utd to największy obok Realu i Barcy klub na świecie pod względem liczby kibiców. My jesteśmy w trójce razem z Liverpoolem, ale tylko licząc angielskie zespoły.

Gofer999 komentarzy: 1468618.10.2022, 15:15

Arsenal vs Man. Utd, który zespół ma większy zasięg na świecie i znaczy więcej na arenie międzynarodowej? Myślę że odpowiedź jest oczywista, i jeśli ktoś myśli że to Arsenal to jest niestety w błędzie.

coooyg11 komentarzy: 318618.10.2022, 15:02

@Wisnia44: żeby było ciekawiej gram w piłkę od 17 lat i dopiero od jakiegoś czasu mam z tym problem, wcześniej normalnie mogłem zaciągać jak mi było wygodnie, dziwne to ...

Wisnia44 komentarzy: 75818.10.2022, 14:49

@coooyg11 napisał: "Chodzi o ucisk na łydki, ja muszę grać z opuszczonymi najniżej tylko jak to możliwe, jak teraz w niedziele na swoim meczu zaciągnąłem wysoko, po 5 min strasznie mnie zaczęły boleć nogi, jak tylko opuściłem do połowy piszczela, z automatu ból ustał."

Ja jestem ciekawe czemu producenci strojów nie mogą zrobić aby od razu getry były z dziurami, skoro dla wielu tak jest wygodniej.

mruw komentarzy: 413418.10.2022, 14:38

@gbn: piłka zostanie na środku po rozgrywce i nikt jej nie weźmie xD

gbn komentarzy: 379218.10.2022, 14:32

To będzie mecz drużyn, które nastawione są na kontry, czyli żadna nie wyjdzie ze swojej połowy xD

Zloty komentarzy: 76718.10.2022, 14:04

@1886gunner1886: Mam dokładnie takie samo zdanie Conte kocha kiedy drużyna przeciwna jest w natarciu

Ups147 komentarzy: 346618.10.2022, 13:57

@1886gunner1886: ja czuję remis 0:0 bo tam ani jedni ani drudzy tej piłki nie będą chcieli xd

1886gunner1886 komentarzy: 143218.10.2022, 13:49

ja mam przeczucie że Totenham jutro to bierze, dadzą im grać piłka, a United z piłka za groźne nie jest a Son z kontry będzie tam szalał

mruw komentarzy: 413418.10.2022, 13:38

@Loka: ja wolę żeby obie ekipy straciły punkty, to się najbardziej opłaca z naszej perspektywy

Loka komentarzy: 33218.10.2022, 13:32

@mruw: Ja wolę wygraną totenhamu bardziej nie lubię Memchesteru ;)

coooyg11 komentarzy: 318618.10.2022, 13:24

@Arsenal96l: a już ci tłumacze, bo sam ostatnio miałem ten sam problem.

Jak ktoś nie chce opuszczać (przykład ESR czy Grealish) bo mu to przeszkadza, wtedy musi sobie naciąć z tyłu i rozluźnić materiał.

Mam nadzieje, że wytłumaczyłem :)

mruw komentarzy: 413418.10.2022, 13:20

@GenzoArs: ja bym chciał remis jutro w tym meczu.

Loka komentarzy: 33218.10.2022, 13:19

@kaziu874: Nie wydaje mi się żeby tak powiedział, a jeśli nawet to nie mówił tego poważnie

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 918.10.2022, 13:19

@arsenallord: remis też dobra rzecz. Byle kurczaki nie wygrały

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.10.2022, 13:18

@GenzoArs: Ja nie. Wolę remis.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 918.10.2022, 13:15

A'propos ManUtd: jutro im kibicujemy, zgadza się?

kaziu874 komentarzy: 673318.10.2022, 13:07

@Loka napisał: "Fajnie jak by już w tym roku wygrali LE a w przyszłym jak dobrze pójdzie jakaś 1/4 LM już by to dużo zmieniło"
Nie nie, Mikel powiedział że w ciągu 3 lat wygramy LM, więc żadna 1/4 nie wchodzi w grę.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.10.2022, 13:04

@Slaviola: Następny. Czytanie ze zrozumieniem serio nie boli. Chyba że serio uważasz że znaczymy więcej w Europie od nich to współczuję

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.10.2022, 13:03

@lordpat: United ma na koncie LM i to nie jedną. Wiele półfinałów, przegrany finał. Tak - bardzo nam do nich daleko. My w półfinale obecnej LM? Może i by się udało. Jednak nas tam nie ma i nikt nie zwraca na nas uwagi. Może za rok. Trochę obiektywizmu nie zaszkodzi.

Slaviola komentarzy: 1237718.10.2022, 13:02

@arsenallord:

United?

Co Ty palisz Kolego!

Ups147 komentarzy: 346618.10.2022, 12:58

@lordpat napisał: "no nie, Arsenal byłby w stanie w obecnym składzie dojść do półfinału ligi mistrzów."

Proste, że tak. O ile wcześniej by nas nie wyeliminowało Leeds

lordpat komentarzy: 336618.10.2022, 12:55

czekam na komentarz ze Totrenham jest lepszy i bardziej uznany w Europie bo gral w finale LM w 2018 a my w 2006..

Alffik komentarzy: 104218.10.2022, 12:53

@DeptaGUNNER: w jednym z meczów, w tym sezonie, spadł na tę rękę.

lordpat komentarzy: 336618.10.2022, 12:53

daleko nam do United, taaa

@arsenallord: no nie, Arsenal byłby w stanie w obecnym składzie dojść do półfinału ligi mistrzów.

lordpat komentarzy: 336618.10.2022, 12:52

nw jak to się nazywa

zlot piłkę dla młodych

lordpat komentarzy: 336618.10.2022, 12:51

@thegunner4life:
Gavi wygral złota piłkę bo gra w klubie z bogata historia, nosz cholera.

Arsenal96l komentarzy: 501818.10.2022, 12:46

@DeptaGUNNER: Mnie to bardziej zastanawia dlaczego u naszych zawsze te getry są podarte xd Albo mi się wydaje to zawsze z tyłu na łydkach mają dziury jakieś , nawet przed rozpoczęciem spotkania to widać xd

damianARSENAL komentarzy: 851818.10.2022, 12:43

@DeptaGUNNER: kiedyś nabawił się chyba urazu palca/dłoni i gra asekuracyjnie ze sztywnym bandażem, podobnie jak Benzema

coooyg11 komentarzy: 318618.10.2022, 12:35

@thegunner4life: ja tak samo, Europejski puchar to Europejski puchar :)

Loka komentarzy: 33218.10.2022, 12:31

Loka komentarzy: 33218.10.2022, 12:30

@arsenallord: Chciałbym żeby to się kiedyś zmieniło może nawet za Artety :D

thegunner4life komentarzy: 899718.10.2022, 12:29

@coooyg11:
No wiem, bo wielokrotnie pisałem jak ktoś tutaj wyśmiewał LE, że w naszym przypadku to by było fajnie coś takiego wygrać, bo po za tym PZP pusto. LE to może być odpad dla Realu Madryt, bo oni mają więcej LM niż my mistrzostw krajowych.

I ja bym np. z LE bardzo się cieszył i uważałbym to za super sukces.

coooyg11 komentarzy: 318618.10.2022, 12:24

@thegunner4life: wygraliśmy PZP, do 1999r. odpowiednik Ligi Europy :)

thegunner4life komentarzy: 899718.10.2022, 12:22

Trzeba najpierw wrócić do LM, wzmocnić się w lato i wtedy można dalej wojować. Na razie jednak liczy się tylko następny mecz i bez wybiegania na przód. Póki co to nam daje dobre rezultaty.

Rynkos7 komentarzy: 680418.10.2022, 12:20

W Europie nawet Aston Villa i Nottingham Forrest są od nas bardziej utytułowane. Już nie mówiąc o takich zespołach jak Ajax, Porto czy Benfica z mniej znaczących lig.

DeptaGUNNER komentarzy: 209918.10.2022, 12:19

Ej ogl nigdy nie pytałem I się nie dowiadywałem I czy ktoś może mi wytłumaczyć, o co chodzi z tym bandażem na dłoni Martinellego, że ona zawsze z nim gra?