Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

ArsenalChampion komentarzy: 798428.11.2018, 23:16

Nigdy nie widziałem trenera który gorzej reaguje na wydarzenia na boisku niż Spaletti .

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 128.11.2018, 23:16

A jak Liverpool odpadnie to już w ogóle będę happy, szkoda tylko, że United się udało wyjść z grupy

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 128.11.2018, 23:14

Tottenham przewali ten mecz z Barcą, czuję to. Trzeba ich wyjaśnić w weekend

ArsenalChampion komentarzy: 798428.11.2018, 23:11

ta szczerze to Inter z taka gra to nie ma czego szukać w fazie pucharowej , z każdym dostaną łomot

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 23:09

Jak Napoli trafi gola na Anfield to Liverpool musi wygrać dwoma bramkami. 1:0 daje awans The Reds.

Marcel90 komentarzy: 800028.11.2018, 23:08

@Marcinafc93: Tylko, ze Barca ma juz pewne 1 miejsce i pewnie odpusci ten mecz =/

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 23:08

@Marcinafc93: no ale Barca ma już pewne 1 więc pewnie wyjdzie dzieciakami :)

gunners007 komentarzy: 954328.11.2018, 23:07

@rreddevilss: Wtedy City było jeszcze w fazie beta.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 128.11.2018, 23:06

Inter trochę sfrajerzył, dobre to że ma teraz PSV u siebie a Tottenham leci do Barcelony

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 23:02

@gunners007:

Z Monaco odpadal więc nie przesadzaj że nikt ich nie pokona

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 23:01

@al_jazeera1:

1-0 da awans Liverpoolowi, 2-1 Napoli, ale mogło być tak że Liverpool musiałby wygrać 2 bramkami bo 1-0 by nie styklo

Mihex komentarzy: 2360428.11.2018, 23:00

O kurde, ile młodzieży jedzie na wycieczkę na Ukrainę xd

gunners007 komentarzy: 954328.11.2018, 23:00

Guardiola już zaciera rączki, Klopp odpadnie z LM i Pep nie będzie miał z kim przegrać.

al_jazeera1 komentarzy: 42128.11.2018, 22:59

@rreddevilss: liczą sie bezpośrednie mecze

Fanatic komentarzy: 599128.11.2018, 22:57

Neymar lubi irytować ( zwłaszcza jak się zwija z "bólu" ale jego unikatowość, orginalność i styl powodują, że go bardzo lubię ;p

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 22:57

@mistiqueAFC:

Napoli frajerzy, gdyby wygrali 3-0 to Liverpool musiałby wygrać 2 golami a tak starcza zwykła wygrana

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 22:56

Neymar jakby miał mózg Messiego byłby najlepszy

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 22:56

Brawo dla PSG.Zasłużyli na wygraną.Liverpool pod ścianą.Juz czekam na ich mecz z Napoli.Bedą iskry leciały od pierwszej minuty.

Marcel90 komentarzy: 800028.11.2018, 22:52

Czerwień Verattiego, nurek Mane i karny Van Dijka na Neymarze. Dla mnie bardzo dużo kluczowych błędów

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 22:49

Sturr z Shaqirim to mieli jakieś udane zagranie po wejściu na boisko?

squarecube komentarzy: 74728.11.2018, 22:48

Maliniak słaby i pomaga Legii, co za janusze tutaj siedzą? Poza tym Legii nie da się pomóc.

Mihex komentarzy: 2360428.11.2018, 22:48

@Redzik: W sumie to Veratti powinien wylecieć z boiska, ale czy to było ośmieszenie :p

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 22:47

Przez Dortmund kupon do kosza. Szkoda :(

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.11.2018, 22:44

Marciniak się dziś ośmieszył? W którym miejscu?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 22:43

Hot pisał że Rabiot na trybuny wyjazd a tu melduję się na boisku xD

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 22:43

Robertson to jeden z najlepszych lewych obrońców na świecie. Co zrobil za postęp przez ten rok to głowa mała.

Marcel90 komentarzy: 800028.11.2018, 22:41

Strasznie słaby jest Marciniak, za każdym razem jak go oglądam na arenie międzynarodowej to się ośmiesza a w Pl pomaga Legii

Artu komentarzy: 186128.11.2018, 22:36

Ale co tam się dzieje w meczu Aston Villa vs. Nothingam , już 5-5. To są rozgrywki a nie tam jakaś Liga Mistrzów

NaZawszeArsenal komentarzy: 122428.11.2018, 22:36

Alpejski Messi!

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18428.11.2018, 22:36

@Chopinno: No ale wiesz, Anglicy to ogólnie wszystko przekształcają na ich wymowę/zapis, może to nawet i poprawnie jest, bo przecież, np. w rosyjskim zapisujesz fonetycznie. Ale już pomijając to - siara na skalę krajową. Nikt normalny tak nie mówi.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.11.2018, 22:30

@rreddevilss: jak dla mnie nie ma rzutu karnego. Mane zaczyna upadac przed kontaktem z nogami przeciwnika.

Zobacz sobie na te zdjęcie:

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 22:27

Mam ziomka, niezbyt zapalnego kibica, który jak gramy w fife wybiera często "Peseże" :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 22:26

@Sobieski14: To ile on pauzował?Dwa miesiące?

praptak komentarzy: 869528.11.2018, 22:24

Albo mi się wydawało, albo Neymar otrzymał podanie, ale był zajęty wymachiwaniem do kibiców i piłka przeleciała sobie obok niego xd

Fanatic komentarzy: 599128.11.2018, 22:24

Do tej pory nie rozumiem co choupo moting robi w PSG...

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 22:24

@Diam51: w pierwszej chwili śmiechłem, ale w drugiej już pomyślałem, że przecież zwykle angielscy komentatorzy mówią "pi es dżi"

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18428.11.2018, 22:22

Żewłakow mówi "Pe-eS-Gie" hahahah

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2018, 22:21

Di caprio obserwuje styl aktorski Neymara tuż po angażu do jego nowego filmu [2018 r., koloryzowane]

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 22:19

@Redzik:

I co powiesz? Wydaje się że Mane inicjuje kontakt, ale DI Maria tak czy siak by go skasował, ciężka sytuacja do oceny

knedel999 komentarzy: 37828.11.2018, 22:19

nie kumam valverde barca ma pewny awans i zamiast dac szanse i postawic na malcolma a messi odpoczac to znowu gra 1 skladem Oo ten gosc zna slowo rotacja?w barcie mlodych to juz wogole nie wprowadzaja

@Frytek:
Sory zapomniałem. obrońcy w polu karnym to świete krowy mają obowiazek robić wślizgi na lewo i prawo, od tyłu i przodu a napastnik bezwzględu na wszystko ma święty obowiązek przeszkoczyć lub ustać na nogach a jak jakims cudem nie da rady i rywal połamie mu nogi to dopiero wtedy sędzia może sobie pozwolić gwizdnąć ewentualnego karniak ;)

Rotendie komentarzy: 33428.11.2018, 22:15

Wy narzekacie na Milnera i Hendersona a mi się podoba ich gra, jest taka zdyscyplinowana, znają swoje miejsce na boisku, jeden z nich jest kapitanem. Na pewno Ci piłkarze nie są najsłabsi w drużynie. Nie mają może wielkiej techniki bo tacy gracze są z przodu, ale trzeba jednak przyznać, że wnoszą dużo do zespołu i to się sprawdza.

knedel999 komentarzy: 37828.11.2018, 22:15

wogole ja nie rozumiem dyskusji o karny. Oczywisty karny jkaby tego nie gwizdneli to wielblad roku. DI maria robiac wslizg to pilke widzial gdzies 4 metry z przodu, spozniony niesamowicie

Ech0z komentarzy: 1034428.11.2018, 22:15

Ale ta pilka nozna jest nieprzewidywalna. Kto by powiedział ze Napoli bedzie liderem tej grupy ??