Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 18:23

@mar12301: w kraju mają stan wojenny xD skąd zaskoczenie?

mar12301 komentarzy: 2310128.11.2018, 18:17

Jak jutro może mecz się nie odbyć? Serio xD

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.11.2018, 18:14

@rreddevilss:

Widać duże ciśnienie na Old Trafford i że United wiedzie się coraz gorzej. Wystarczy zobaczyć reakcję kibiców Red Devils. To Ty najwyraźniej zapomniałeś, że Arsenal nie trenuje już Wenger. Manchester w tej chwili zajmuje siódmą lokatę mając sześć punktów straty do AFC. The Gunners nie przegrali od 18 spotkań, a ostatnie mecze z poważnymi rywalami napawają optymizmem. Emery dotychczas wykonał świetną robotę i najważniejszy progres został zrobiony w psychice piłkarzy, bo to najbardziej szwankowało za kadencji Bossa. Nic dziwnego, że kibice tutaj mają lepsze nastroje i są pewniejsi siebie - to naturalna kolej rzeczy. Historia w tej chwili nie ma znaczenia. Liczy się wyłącznie aktualna forma, która w szeregach podopiecznych Mourinho nie jest najwyższa i na razie nie zanosi się, żeby cokolwiek uległo poprawie. Musisz przywyknąć do tego, że w tej chwili nikt United się już nie obawia, a "Teatrem Marzeń" przestał być twierdzą. Rozumiem, że się łudzisz i masz nadzieję, bo tylko to w tej chwili zostało kibicom z czerwonej części Manchesteru. Coś o tym wiemy, bo większość z nas też to przeżywała w ostatnich latach z Wengerem u sterów.

AlexVanPersie komentarzy: 806428.11.2018, 18:10

@thide: @Slaviola:

Dzięki panowie, choć widzę, że w sprawie tego meczu to wszystko jest możliwe, łącznie z nieodbyciem się.

sWinny komentarzy: 772928.11.2018, 17:36

Jest jakaś nasza lista zawodników która poleciała do Kijowa? Bo na fotkach sami młodzi byli, ale zaledwie kilku widać

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2018, 17:14

czy jest ktoś, kto potrafi się obsługiwać flightradarem i zdradzi wszystkim tu przesiadującym użytkownikom, czy samolot Arsenalu doleciał już do Kijowa :D?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2018, 17:12

@Chopinno: wiesz, że na meczykach płacą redaktorom 2,2k netto xD?

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 17:06

@silvano95: @rreddevilss:
Z tymi tekstami to na priv proszę sobie iść, jakbym chciał czytać kłótnie gimbusów to bym na meczykach siedział

silvano95 komentarzy: 977628.11.2018, 17:00

@rreddevilss Po szkole wrócił 30 min Mama pozwoliła na kompie siedzieć i bd cos tu gadał wez lepiej sie do książek bo jutro sprawdzian z przyrody

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2018, 16:58

[Aktualizacja]
Rozegranie spotkania stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Worskła nie jest pewna stawienia się na tym meczu.

Wiceprezes ukraińskiego klubu przyznał, że nie zostali oni poinformowani o tym, że mecz został przeniesiony na stadion w Kijowie.

polishbrigadesx komentarzy: 1017428.11.2018, 16:44

Liczę na wygraną w derbach z kurami z MU na OT zawsze nam się ciężko gra więc spodziewam się remisu.

wejsun komentarzy: 65628.11.2018, 16:37

@rreddevilss: niee, wygrany na konkursie, po prostu nie mam czasu na ogłoszenia na Internecie

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 16:30

@wejsun:

A co kradziony czy znaleziony ze nie chcesz ogłoszenia? XD

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 16:29

@silvano95:

Nie będzie taki leszczyk jak ty mi rozkazywal co mam robić, rzadz sobie w domu o ile ci tata pozwoli :]

silvano95 komentarzy: 977628.11.2018, 16:15

@rreddevilss Wracaj tam skąd cie przywiało .Mam nadzieje że walka o 6 miejsce bd ekscytująca

wejsun komentarzy: 65628.11.2018, 16:13

Witam kanonierzy, mam pytanie nie związane z piłką:
Wie ktoś gdzie można odsprzedać nowy i nie używany przenośny dysk twardy? Pytam bo chciałbym uniknąć dodawania ogłoszenia do internetu więc może znacie jakieś miejsca w małym mieście gdzie można sprzedać?

lucasnoline komentarzy: 541428.11.2018, 16:13

@thide: 7 lat minęło już, a on ciągle z nami jest.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.11.2018, 16:07

@thide
Najładniejszy gol, najlepszego prawego obrońcy Arsenalu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.11.2018, 15:52

@rreddevilss: to była bramka na 1-2 z woleja na pocieszenie.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 15:52

@silvano95:

Przypominam że to United gra w LM a nie Arsenal :) pogadamy na koniec sezonu kto będzie stał obok Evertonu itd wgl to mam nadzieję że to pyszalkowanie i udawanie cwaniaka kiedyś Cie pokara

kwiatinho komentarzy: 1311428.11.2018, 15:47

Za Wengera możnaby w ciemno stawiać 2 porażki i narzekanie na sędziów. Za Emery'ego w ciemno można stawiać walkę walkę i jeszcze raz gole

silvano95 komentarzy: 977628.11.2018, 15:45

Jeśli chcemy walczyć o Top4 musimy wygrywać z takimi Everton United Watford itp

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 15:41

@RIVALDO700:

Nie było go już w maju, a mimo to Auba sztycha nie zrobił przez cały mecz nie mając ani jednej dogodnej okazji, a Giroud 2 gole strzelił z United w tym kiedyś w 89 minucie na 1-1 na OT, więc nie w nim problem

pumeks komentarzy: 2080828.11.2018, 15:37

kuraki - 17 meczów bez remisu
Arsenal - 17 meczów bez porażki

Jaki będzie wynik meczu aby przerwać te dwie passy?

:D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2018, 15:29

Rredevils

Z ziru to byko inne granie. Tego przecietniaka juz nie ma wiec mozna bawic sie w powazna pilke teraz na OT.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36228.11.2018, 15:23

najpierw to wygrajmy z tottenhamem, a dopiero potem mozemy pojechac na old trafford

silvano95 komentarzy: 977628.11.2018, 15:18

Muły są słabe i musimy ich pokonać nie wygranie na OT bd katastrofą

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 15:11

Pamiętam też jak bardzo pewny byłeś wygranej na SB pisząc że Chelsea słaba itd hehe

Karolos komentarzy: 8028.11.2018, 15:08

@rreddevilss: Należy wierzyć że uda się przerwać tą złą passę :) Nic nie trwa wiecznie :)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 15:01

Chyba zapomniałeś już że United ogrywalo Arsenal nawet gdy grali Blackett i Mc Nair w jednym meczu lub Varela Carrick Blind Na SO W drugim meczu, 12 lat bez wygranej ligowej na OT i dalej wiele osób nie ma pokory i zakłada z góry latwe 3 punkty na OT :D

Gryzek komentarzy: 379628.11.2018, 15:00

Na tym Zalando, to czasami ceny jak u jubilera.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2018, 14:58

@new_star: za taką bluzę ponad 200zł? podziękuję xD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2018, 14:57

@Dominik11: co to w ogóle za pytanie?

Dominik11 komentarzy: 2005728.11.2018, 14:51

Arsene Wenger, zapytany przez dziennikarzy BEIN Sport o to, czego chciałby dowiedzieć się po tym, jak trafi do nieba:

"Spytałbym się Boga, gdzie są sędziowie."

Kysio2607 komentarzy: 1336028.11.2018, 14:51

@Chopinno: no miód na serce, ale z drugiej strony lepiej sobie nie utrudniać autostrady do finału LE :P

new_star komentarzy: 6850 newsów: 928.11.2018, 14:40

Zamawiajtaaaaa!!!

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 328.11.2018, 14:34

@Chopinno: Niech PSG wygra z Live i przegra z Crveną, zaś Napoli wygra z Liverpolem :) Wtedy to byłby dla kibiców Liverpoolu niezły cios. No ale z drugiej strony wtedy Live mieliby mniej meczów w sezonie i byliby o wiele bardziej groźni w lidze, bo nie musieliby walczyć na kilku frontach

don_god_kuchar komentarzy: 18028.11.2018, 14:25

Zapraszam na mój materiał "Rozwoju mózgu a przegryw". Może się komuś spodoba. (:

Slaviola komentarzy: 1236428.11.2018, 14:24