Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal

Wyszarpane punkty na wyjeździe: Bournemouth 1-2 Arsenal 25.11.2018, 15:31, Kamil Garczorz 1432 komentarzy

Trzy ostatnie ligowe mecze kończyły się dla Arsenalu podziałem punktów, ale dzisiaj podopieczni Unaia Emery'ego wywieźli z Bournemouth komplet punktów. W pierwszej części spotkania do bramki trafiali Jefferson Lerma, który zaliczył trafienie samobójcze, oraz Joshua King. Z kolei po przerwie do gola zdobył Pierre-Emerick Aubameyang i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla gości.

Po raz pierwszy od pojawienia się w Londynie, Unai Emery zaskoczył wyjściową jedenastką. Hiszpan zdecydował się na ustawienie z trójką środkowych obrońców, a na ławce rezerwowych usiedli Mesut Özil oraz Aaron Ramsey.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Bournemouth: Begovic - Francis, Cook, Ake, Daniels - Gosling (73' Cook), Brooks (73' Stanislas), Lerma, Fraser - King (82' Mousset), Wilson

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Holding, Kolasinac - Mchitarian, Torreira (79' Guendouzi), Xhaka, Iwobi (82' Ramsey) - Aubameyang (90' Nketiah)

Od początku spotkanie nie oglądaliśmy pięknych i składnych akcji, ale już po kilku minutach oba zespoły żałowały niewykorzystanych okazji. Najpierw w 8. minucie zakotłowało się polu karnym Kanonierów, a po kilku przebitkach futbolówka trafiła pod nogi Brooksa, który umieścił piłkę w siatce, ale sędzia orzekł, że znajdował się na pozycji spalonej. Chwile później piłkę w środkowej strefie boiska przejął Torreira, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Leno. Do 30. minuty nie wydarzyło się nic szczególnego, a kibice oglądali wyrównany mecz, w której nie brakowało walki. To właśnie po pół godziny gry zobaczyliśmy pierwszego gola. Kolasinac dograł piłkę w pole karne, a próbujący przeciąć podanie Lerma skierował futbolówkę do własnej bramki. Bądźmy szczerzy, takiego trafienie pozazdrościliby najlepsi napastnicy na świecie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się takim rezultatem, akcję przeprowadzili gospodarze. Brooks zagrał piłkę w szesnastkę, a tam dopadł do niej King, który ładnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Jak wszyscy wiemy, Kanonierzy dopiero na drugie połowy wrzucają wyższy bieg i zaczynają się rozpędzać. Tak było również teraz. Arsenal z większym animuszem atakował bramkę gospodarzy, ale nie potrafił sforsować defensywy Wisienek. To udało się dopiero w 67. minucie, kiedy piłkarze The Gunners szybko rozpoczęli grę z rzutu wolnego, Alex Iwobi zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Kolasinaca, a ten wyłożył ją Aubameyangowi. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 2-1. Po tej sytuacji obie drużyny próbowały jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale wynik nie uległ już zmianie.

To był bez cienia wątpliwości trudny mecz dla gości, ponieważ gracze gospodarzy nie odpuszczali żadnej piłki. Wydaje się, że Emery to przewidział i stąd zdecydował się na takie ustawienie zespołu. W środku pola często mogliśmy oglądać dwie pary zawodników: Xhaka i Torreira oraz Mchitarian i Iwobi, którzy grali bardziej ofensywnie. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Iwobi, który brał udział w niemal każdej akcji ofensywnej Arsenalu. Kanonierzy po tym meczu wciąż zajmują piątą lokatę w Premier League ze stratą trzech punktów do Tottenhamu, z którym zmierzą się za tydzień.

Oceń zawodników po meczu!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
squarecube komentarzy: 74728.11.2018, 21:35

@rreddevilss: City jest poza zasięgiem kogokolwiek, kwestia czasu aż Live zacznie gubić punkty,.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 21:34

Napoli!

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 328.11.2018, 21:33

@WilSHARE: @Kyrtap:

Dobry mecz w telewizji, Liverpool akurat dzisiaj gra cienko. Nie doszukujcie się drugiego dna w wypowiedziach.

kamilo_oo komentarzy: 2356728.11.2018, 21:33

Liverpurz w LE?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2018, 21:32

Tak grający Liverpool nie będzie żadnym wyzwaniem dla City na dystansie 38 kolejek

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 328.11.2018, 21:31

PSG klasa, mogliby w końcu coś ugrać

Womanizer komentarzy: 990528.11.2018, 21:30

Kyrsrapa znowu piecze dziura jak ktoś nie chwali LFC? Nic nowego.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.11.2018, 21:30

To akurat fakt niepodważalny. Kompleks Liverpoolu wielki jak bycze jaja. Już pomijając to, że OldFasion zakręcił wami jak szczeniakami że teraz każdy nowy user to wg was nim jest to jeszcze pazerka przy każdym meczu Live aj jak was piecze oj

@mistiqueAFC:

Jak Napoli wygra dziś conajmniej 2-0 lub wyżej lub Liverpool przegra 2-0 lub wyzej to Liverpool będzie musiał ich ograć 2 bramkami, postawią autobus i zobaczysz bezradny Liverpool jak w Neapolu

Chopinno komentarzy: 328728.11.2018, 21:25

@mistiqueAFC: jak wygrają jedną bramką przy strzelonej Napoli to dużo im ta wygrana nie da

Womanizer komentarzy: 990528.11.2018, 21:21

Virgilek coś daje dupska w ważnych meczach. Przegrana główka z Crveną z niższym kolesiem po której padł gol. Teraz wybicie piłk pod nogi niczym David Luiz.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2018, 21:21

LFC awansuje przecież.Nie wydaje mi się żeby nie wygrali u siebie z Napoli.

sWinny komentarzy: 782228.11.2018, 21:21

Live tragedia. Jakbym Arsenal widział w wielkich meczach jakiś czas temu.
Psg obłęd to co prezentuje przez te pierwsze minuty.
No i powtórzę po raz milionowy:
Neymar jest niesamowity xd

squarecube komentarzy: 74728.11.2018, 21:20

@Gunner18AFC: Tego co zrobił w poprzednim sezonie praktycznie nie da się powtórzyć jeśli nie jesteś kosmitą albo tym drugim gwałcicielem. Mimo wszystko nie zgadzam się z tym określeniem, bo to dalej jest piłkarz klasy światowej.

wojtek1256 komentarzy: 298628.11.2018, 21:20

Liverpool nawet jak przegra, to wystarczy ze pyknie u siebie Napoli i awansuje, może wystarczy 1:0 ale już na pewno awnas da zwycięstwo dwoma golami

Dominik11 komentarzy: 2016328.11.2018, 21:19

Arsenal and Chelsea have opened negotiations with Manchester United to sign Brazilian midfielder Andreas Pereira. [UOL Esporte]

@zly_kanonier: omijało

Umówmy się, jak chcemy coś wygrać w tym sezonie, to lepiej żeby PSG trzecie miejsce w grupie

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18428.11.2018, 21:15