Wznieść się na wyżyny swoich możliwości...

Wznieść się na wyżyny swoich możliwości... 14.02.2011, 17:25, Sebastian Czarnecki 1778 komentarzy

Powrót Sagi Corleone - przeczytaj Spotkanie w Londynie! | Spotkaj fanów Kanonierów w całej Polsce!

Środa, 16 lutego będzie jednym z najważniejszych dni obecnej edycji Champions League. Właśnie w środę, a więc za dwa dni, na Emirates Stadium odbędzie się prawdziwe piłkarskie święto, czyli pojedynek stołecznego Arsenalu z bardzo mocną Barceloną. Na pewno wielu kibiców pluje sobie w brodę, że już w tak wczesnej fazie turnieju, jedna z tych kapitalnych drużyn będzie musiała się pożegnać z Ligą Mistrzów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zwycięzca dwumeczu będzie jednym z głównych faworytów do końcowego tryumfu w tych rozgrywkach.

Zanosi się więc na fantastyczne widowisko, w którym żadna ze stron na pewno nie będzie składała broni. Przypomnijmy, że spotkają się ze sobą dwie fantastyczne drużyny o podobnym poziomie umiejętności i potencjale. Przewaga psychologiczna będzie jednak leżała po stronie Katalończyków, gdyż już dwukrotnie potrafili wyeliminować Kanonierów z tych prestiżowych rozgrywek. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce przed rokiem, kiedy to Barcelona w ćwierćfinale uporała się z podopiecznymi Arsene'a Wengera. Najpierw mecz na Emirates Stadium. Pierwsze trzydzieści minut to prawdziwy spektakl drużyny gości i niebywała wręcz dyspozycja Manuela Almunii, który rozegrał wtedy prawdopodobnie najlepszą pierwszą połowę w swojej karierze, wielokrotnie interweniując w kluczowych momentach. To tylko i wyłącznie dzięki niemu do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie czar prysł, a Zlatan Ibrahimovic w ekspresowym tempie wpakował dwukrotnie piłkę do siatki Hiszpana. Oblicze spotkania zmieniło pojawienie się na murawie Theo Walcotta, który momentalnie rozruszał ospałą ofensywę Arsenalu i pokonał Victora Valdesa. Tuż przed końcem spotkania wspaniały charakter pokazał Cesc Fabregas, który mimo poważnego urazu nogi dokończył mecz i zaliczył kluczowe trafienie z rzutu karnego.

Tydzień później na Camp Nou odbyło się rewanżowe spotkanie, w którym ogromnym faworytem byli Katalończycy, gdyż do szczęścia wystarczyłby im jedynie bezbramkowy remis. W 18. minucie to jednak Kanonierzy objęli prowadzenie za sprawą Nicklasa Bendtnera. Przez chwilę zanosiło się na cud. Wyglądało na to, że Arsenal będzie potrafił nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Pepa Guardioli, ale... No właśnie i tutaj pojawił się pewien problem, gdyż gospodarze natychmiast rzucili się do ataku. Jeszcze przed przerwą Leo Messi zadał gościom bolesny cios, strzelając hat-tricka. Argentyńczyk "kropkę nad i" postawił tuż przed końcem spotkania, kiedy po raz czwarty trafił do bramki strzeżonej przez Manuela Almunię.

Wcześniejsze starcie obu drużyn miało miejsce 17 maja 2006r. na Stade de France w Paryżu. Wtedy jednak spotkanie miało zupełnie inne znaczenie, gdyż wtedy rozgrywki Champions League osiągnęły decydującą fazę. Finał Ligi Mistrzów - mecz, w którym nie miało być miejsca na błędy. A jednak, już w 18. minucie czerwoną kartką został ukarany Jens Lehmann, przez którego zawodnicy Arsenalu zmuszeni byli do końca meczu grać w osłabieniu. Kanonierom to jednak nie przeszkodziło, gdyż w 37. minucie objęli prowadzenie za sprawą Sola Campbella. Po 75. minutach podopieczni Arsene'a Wengera wciąż utrzymywali się na prowadzeniu, ale wreszcie Katalończycy się przebudzili. W 76. minucie do siatki Almunii trafił Samuel Eto'o, a pięć minut później dzieło dokończył Beletti. Tym samym zawodnicy Barcelony pogrzebali szanse swoich rywali na zdobycie upragnionego pucharu, którego wciąż brakuje na liście trofeów Arsenalu.

Wróćmy już jednak do faktów, a więc do sytuacji obu drużyn na krajowych podwórkach. Kanonierzy jak dotąd zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, ze stratą czterech punktów do liderującego Manchesteru United. Ostatnia ligowa kolejka w wykonaniu Londyńczyków zakończyła się gładką wygraną z drużyną Wolves 2:0. Ponadto The Gunners wciąż liczą się w grze w Pucharze Anglii, a także mają miejsce w finale Carling Cup, co sprawia, że zespół Arsenalu jest jedyną angielską drużyną, która liczy się w walce o wszystkie cztery trofea.

Katalończycy natomiast zajmują pierwsze miejsce w hiszpańskiej Primera Division z pięcioma punktami przewagi nad drugim Realem. W ostatniej kolejce podopieczni Pepa Guardoli stracili jednak punkty, remisując na wyjeździe z drużyną Sportingu Gijon 1:1. Warto dodać, że gospodarze do 80. minuty utrzymywali się na prowadzeniu, kiedy wreszcie za sprawą Davida Villi cała Barcelona mogła odetchnąć z ulgą.

Jeśli chodzi o braki kadrowe, w obu drużynach nie ma większych problemów. W zespole gospodarzy na pewno nie zobaczymy pauzującego za czerwoną kartkę Bacary'ego Sagny, a także cały czas kontuzjowanych: Thomasa Vermaelena i Łukasza Fabiańskiego. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że w meczowym składzie uwzględniony zostanie Samir Nasri. Nie powinniśmy się jednak napalać na występ Francuza od pierwszych minut, gdyż z pewnością nie jest jeszcze w odpowiedniej dyspozycji fizycznej.

Jedynym zmartwieniem w drużynie gości będzie absencja Carlosa Puyola, który prawdopodobnie opuści środową potyczkę z Arsenalem. Doświadczony stoper reprezentacji Hiszpanii cały czas zmaga się z kontuzją i wszystko wskazuje na to, że nie będzie jeszcze gotowy do gry.

Podsumowując, możemy spodziewać się naprawdę emocjonującego spotkania, obfitego w piękne, składne akcje i fantastyczne wymiany podań. Końcowy rezultat na pewno będzie do samego końca sprawą otwartą, a samo spotkanie jest z cyklu tych, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowym wyniku. Niemniej jednak wszyscy powinniśmy mocno trzymać kciuki za Kanonierów, gdyż na pewno podopiecznych Arsene'a Wengera stać na to, by wyjść zwycięsko z tej konfrontacji.

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny - Clichy, Koscielny, Djourou, Eboue - Wilshere, Song, Fabregas - Arszawin, Van Persie, Walcott

Typ Kanonierzy.com: 2:1

Zapowiedź video:

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Barney komentarzy: 2058617.02.2011, 00:27

Super mecz oglądam w barze właśnie jestem w kiblu, a tu słyszę gooooooooooollllllll i już wiedziałem, że mamy remis wyleciałem od razu i krzyczę, a potem 2-1 kochany Andrzejek.
Przy odrobinie szczęścia w rewanżu zremisujemy i gramy dalej.

Eyeless komentarzy: 25716.02.2011, 23:12

@reidens
ja sobie uswiadomiłem już po fakcie , że 3/4 meczu stałem przed tv :D

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 22:53

8 marca rewanz

Henry_14 komentarzy: 117716.02.2011, 22:52

RvP jeden celny strzał i co? GOOOOL!! Arshavin jeden strzał i co? GOOOOL!! ARSENAL!!!! Kocham ich.

Mateu5h komentarzy: 19116.02.2011, 22:51

Panowie kiedy rewanż ?

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 22:48

Kurde zdublowalo mi kilka razy sorry

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 22:47

Kościelny był niesamowity tak samo wilshere, genialny mecz piekna wygrana!!!

ThisIsOurSeason komentarzy: 234716.02.2011, 22:47

reidens
podobnie nie mogłem usiedzieć :)

ES_Asnl komentarzy: 51516.02.2011, 22:46

Dzisiaj jestem tak podniecony że chyba nie usnę xD

SunTzu komentarzy: 36216.02.2011, 22:44

I gdzie jest ten **** z flaga brazyli w avce, który biadolił jak to przegramy, pokaż się pseudo kibicu

Witasgooner96 komentarzy: 95116.02.2011, 22:43

MÓWIŁEM !!
reidens - uwierz mi, ja całe 90 minut(z przerwą na jedzenie) stałem metr przed TV ! I się udało ! Mówiłem że będzie 2;1 ? Looknijcie w mój prof i zobaczcie ze przed meczem mowilem ze 2;1 !! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARsenal AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAArsenal !!!!!!

KoRn komentarzy: 40716.02.2011, 22:41

niewazne co bedzie w rewanzu na camp nou, wazne co jest dzisiaj :D cieszmy sie tym :))

apropos, jak wygladalo posiadanie pilki w 2 polowie ?

titi_henry komentarzy: 356816.02.2011, 22:39

To, jak Koscielny gral to bylo cos fenomenalnego... Meczy zycia.

Seraphee komentarzy: 102316.02.2011, 22:38

IT'S ARSENAL, ARSENAL FC, WE ARE BY FAR THE GREATEST TEAM THE WORLD HAS EVER SEEN!!!!!!!!!!!

amadeo komentarzy: 514916.02.2011, 22:36

YEAH!!!!!!!! na camp nou barca bez Pique --> damy radę z nimi coś czuję !!!!!!!!!!!!!! THANK'S GUYS !!!!!

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 22:32

Doliczy góra minutę. Nie będzie "pep time"

amadeo komentarzy: 514916.02.2011, 22:28

DAWAĆ !!!!!!!! MAMY NIESAMOWITĄ SZANSĘ !!!!! Jeszcze jedna przed rewanżem się przyda !!!

Klucha1910 komentarzy: 9216.02.2011, 22:28

Utrzymać wynik i będzie git ;] KOŚCIELNY I LOVE YOU!!!!!!

Mateu5h komentarzy: 19116.02.2011, 22:28

NIEWIERNI TOMASZE !!!

pumeks komentarzy: 2080816.02.2011, 22:28

-> Alexandro no wlasnie ktos pisał, ze nic nie gra, a ja na to, że pilek nie dostaje, to dostal i gol

JeeZ komentarzy: 6716.02.2011, 22:28