Wznieść się na wyżyny swoich możliwości...

Wznieść się na wyżyny swoich możliwości... 14.02.2011, 17:25, Sebastian Czarnecki 1778 komentarzy

Powrót Sagi Corleone - przeczytaj Spotkanie w Londynie! | Spotkaj fanów Kanonierów w całej Polsce!

Środa, 16 lutego będzie jednym z najważniejszych dni obecnej edycji Champions League. Właśnie w środę, a więc za dwa dni, na Emirates Stadium odbędzie się prawdziwe piłkarskie święto, czyli pojedynek stołecznego Arsenalu z bardzo mocną Barceloną. Na pewno wielu kibiców pluje sobie w brodę, że już w tak wczesnej fazie turnieju, jedna z tych kapitalnych drużyn będzie musiała się pożegnać z Ligą Mistrzów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zwycięzca dwumeczu będzie jednym z głównych faworytów do końcowego tryumfu w tych rozgrywkach.

Zanosi się więc na fantastyczne widowisko, w którym żadna ze stron na pewno nie będzie składała broni. Przypomnijmy, że spotkają się ze sobą dwie fantastyczne drużyny o podobnym poziomie umiejętności i potencjale. Przewaga psychologiczna będzie jednak leżała po stronie Katalończyków, gdyż już dwukrotnie potrafili wyeliminować Kanonierów z tych prestiżowych rozgrywek. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce przed rokiem, kiedy to Barcelona w ćwierćfinale uporała się z podopiecznymi Arsene'a Wengera. Najpierw mecz na Emirates Stadium. Pierwsze trzydzieści minut to prawdziwy spektakl drużyny gości i niebywała wręcz dyspozycja Manuela Almunii, który rozegrał wtedy prawdopodobnie najlepszą pierwszą połowę w swojej karierze, wielokrotnie interweniując w kluczowych momentach. To tylko i wyłącznie dzięki niemu do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie czar prysł, a Zlatan Ibrahimovic w ekspresowym tempie wpakował dwukrotnie piłkę do siatki Hiszpana. Oblicze spotkania zmieniło pojawienie się na murawie Theo Walcotta, który momentalnie rozruszał ospałą ofensywę Arsenalu i pokonał Victora Valdesa. Tuż przed końcem spotkania wspaniały charakter pokazał Cesc Fabregas, który mimo poważnego urazu nogi dokończył mecz i zaliczył kluczowe trafienie z rzutu karnego.

Tydzień później na Camp Nou odbyło się rewanżowe spotkanie, w którym ogromnym faworytem byli Katalończycy, gdyż do szczęścia wystarczyłby im jedynie bezbramkowy remis. W 18. minucie to jednak Kanonierzy objęli prowadzenie za sprawą Nicklasa Bendtnera. Przez chwilę zanosiło się na cud. Wyglądało na to, że Arsenal będzie potrafił nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Pepa Guardioli, ale... No właśnie i tutaj pojawił się pewien problem, gdyż gospodarze natychmiast rzucili się do ataku. Jeszcze przed przerwą Leo Messi zadał gościom bolesny cios, strzelając hat-tricka. Argentyńczyk "kropkę nad i" postawił tuż przed końcem spotkania, kiedy po raz czwarty trafił do bramki strzeżonej przez Manuela Almunię.

Wcześniejsze starcie obu drużyn miało miejsce 17 maja 2006r. na Stade de France w Paryżu. Wtedy jednak spotkanie miało zupełnie inne znaczenie, gdyż wtedy rozgrywki Champions League osiągnęły decydującą fazę. Finał Ligi Mistrzów - mecz, w którym nie miało być miejsca na błędy. A jednak, już w 18. minucie czerwoną kartką został ukarany Jens Lehmann, przez którego zawodnicy Arsenalu zmuszeni byli do końca meczu grać w osłabieniu. Kanonierom to jednak nie przeszkodziło, gdyż w 37. minucie objęli prowadzenie za sprawą Sola Campbella. Po 75. minutach podopieczni Arsene'a Wengera wciąż utrzymywali się na prowadzeniu, ale wreszcie Katalończycy się przebudzili. W 76. minucie do siatki Almunii trafił Samuel Eto'o, a pięć minut później dzieło dokończył Beletti. Tym samym zawodnicy Barcelony pogrzebali szanse swoich rywali na zdobycie upragnionego pucharu, którego wciąż brakuje na liście trofeów Arsenalu.

Wróćmy już jednak do faktów, a więc do sytuacji obu drużyn na krajowych podwórkach. Kanonierzy jak dotąd zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, ze stratą czterech punktów do liderującego Manchesteru United. Ostatnia ligowa kolejka w wykonaniu Londyńczyków zakończyła się gładką wygraną z drużyną Wolves 2:0. Ponadto The Gunners wciąż liczą się w grze w Pucharze Anglii, a także mają miejsce w finale Carling Cup, co sprawia, że zespół Arsenalu jest jedyną angielską drużyną, która liczy się w walce o wszystkie cztery trofea.

Katalończycy natomiast zajmują pierwsze miejsce w hiszpańskiej Primera Division z pięcioma punktami przewagi nad drugim Realem. W ostatniej kolejce podopieczni Pepa Guardoli stracili jednak punkty, remisując na wyjeździe z drużyną Sportingu Gijon 1:1. Warto dodać, że gospodarze do 80. minuty utrzymywali się na prowadzeniu, kiedy wreszcie za sprawą Davida Villi cała Barcelona mogła odetchnąć z ulgą.

Jeśli chodzi o braki kadrowe, w obu drużynach nie ma większych problemów. W zespole gospodarzy na pewno nie zobaczymy pauzującego za czerwoną kartkę Bacary'ego Sagny, a także cały czas kontuzjowanych: Thomasa Vermaelena i Łukasza Fabiańskiego. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że w meczowym składzie uwzględniony zostanie Samir Nasri. Nie powinniśmy się jednak napalać na występ Francuza od pierwszych minut, gdyż z pewnością nie jest jeszcze w odpowiedniej dyspozycji fizycznej.

Jedynym zmartwieniem w drużynie gości będzie absencja Carlosa Puyola, który prawdopodobnie opuści środową potyczkę z Arsenalem. Doświadczony stoper reprezentacji Hiszpanii cały czas zmaga się z kontuzją i wszystko wskazuje na to, że nie będzie jeszcze gotowy do gry.

Podsumowując, możemy spodziewać się naprawdę emocjonującego spotkania, obfitego w piękne, składne akcje i fantastyczne wymiany podań. Końcowy rezultat na pewno będzie do samego końca sprawą otwartą, a samo spotkanie jest z cyklu tych, gdzie jeden błąd może zaważyć o końcowym wyniku. Niemniej jednak wszyscy powinniśmy mocno trzymać kciuki za Kanonierów, gdyż na pewno podopiecznych Arsene'a Wengera stać na to, by wyjść zwycięsko z tej konfrontacji.

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny - Clichy, Koscielny, Djourou, Eboue - Wilshere, Song, Fabregas - Arszawin, Van Persie, Walcott

Typ Kanonierzy.com: 2:1

Zapowiedź video:

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
szym254 komentarzy: 255616.02.2011, 21:41

Panowie jest jeszcze szansa :/ ale nasri se robił alvesa haha :)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16416.02.2011, 21:41

Gramy swietnie, barca genialnie. Denerwuje mnie ze tak łatwo dochodzą do prostopadlych podań

mdr_AFC komentarzy: 305016.02.2011, 21:41

Aaarsenal! JAKA KOMPROMITACJA??? Koleś ogarnij się, co ty gadasz? Wkurzasz mnie niemiłosiernie. Już wolę słuchać tych głupich napinaczy z barcy niż ciebie. Równie dobrze to my mogliśmy prowadzić 1-0, wcale nie gramy gorzej od barcy.

gawliq komentarzy: 112116.02.2011, 21:41

Kwazi - piosenka to Prodigy - Invaders must die

worek4 komentarzy: 27816.02.2011, 21:41

nie ma tragedii. Mogło być gorzej. No ale stawiaja opór i chcą coś zdziałać. Nie da się ukryć jak messi ma piłke to jest masakra zagrożenie. Do zmiany Song bo czerwo bedzie na 100% jeśli nie zostanie zmieniony. Robin troche dał ciała no ale trudno się mów. Na obecną chwilę szkoda bo mecz jest jak na poziom jaki kazdy sugeruje barcy jest wyrównany. Jack daje rade nie boi sie. Emmanuel troszke nie potrzebnie sam czasem chce zablysnąć. Był pokaz wykorzystania szybkości Theo i tego trzeba próbować.
Mam nadzieję że już nic nie stracimy a uda się coś strzelić albo przynajmniej pokazać ze nie tylko barca jest taka jupi

KwaZI14 komentarzy: 29516.02.2011, 21:41

za songa Arsha :p to serum na zwyciestwo

gunners14 komentarzy: 228416.02.2011, 21:41

racja Eboue gra solidny mecz jak na razie (;

GunnerForLife komentarzy: 335516.02.2011, 21:41

Ja szczerze jestem zadowolny z gry naszych , tylko skutecznosc , ehhh......a najbardziej mnei wku**ia to ze komentarz na polsacie wypzreadz afakty , najpierw slysze krzyk a potem bramke

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 21:40

Baliśmy się o Eboue a jak na razie gra całkiem solidnie :)

mateuszr20471 komentarzy: 616.02.2011, 21:40

Trzymam kciuki za Arsenal, niech ktos wreszcie utrze nosy tej Farsie, troche Arsenal wedlug mnie zbyt ofensywnie gra, 2 DM'ow by sie przydalo, no i jak tak dalej pojdzie to Song moze czerwona zobaczyc. Zycze powodzenia, mam nadzieje, ze Arsenal dojdzie do finalu LM gdzie zagra z United, i przegra :)

pioafc komentarzy: 4388 newsów: 216.02.2011, 21:40

Jacek najlepiej, nasz Kameruńczyk słabo ale chociaż walczy. Czesiek natomiast gra słabiutkooo

amadeo komentarzy: 514916.02.2011, 21:40

Anglicy dzisiaj najlepsi - Jack i Theo, Szczęsny też nieźle - ale oni sami nic nie zdziałają...Cesc póki co słabo, podobnie Nasri, RvP słaba skuteczność...liczę na poprawę w 2 połowie, Arsza za Nasriego i przydałbyo by się zmienić Songa, bo czerwień wisi w powietrzu, tylko problem jest taki, że nie mamy wartościowego zmiennika, bo Denilsona za takiego nie uważam.

Eyeless komentarzy: 25716.02.2011, 21:40

Sędzia jak sędzia , nie jest jakiś straszny, ale wręcz zazdroszczę Interowi arbitra z San /siro w poprzednim roku. Ten zachowuje się tak jakby na co dzień gwizdał w Hiszpanii, zwyczajnie nie daje grać.
Po meczu na spokojnie obejrzę w powtórkach sytuację z nieuznaną bramką Messiego, jedyne co nas mogło uratować to pozycja spalona po interwencji Szczęsnego, ale to już poczeka na powtórki.
Ciekawe co Arsene zrobi z Songiem , mam wrażenie , że zawodnicy Barcy będą szukali na nim kartki, 50:50 , że zejdzie.
Życie pokazuje , ze drugie połółki mamy lepsze wiec liczę na większą skutecnzość i jakieś 2:1 na koniec .
GO GUNNERS

szefu91 komentarzy: 26516.02.2011, 21:40

Mieliście farta z tą ręką w polu karnym Djou. Vamos!

pumeks komentarzy: 2080816.02.2011, 21:40

oczywiście, że Barca jest lepsza, bo jest 1-0 dla niej i trochę lepiej klepią, a nasi czasem za daleko od siebie grają....widać, że jest nastawienie na kontrę, która całkiem nieźle wychodzi....kogo mamy w obronie? Rusek! Ten musi wejść i zacząć strzelać z daleka, bo z akcji niewiele się udaje, wrzutki ze skrzydeł są ok, może Bendtner na końcówkę jako kolejna tajna broń???

Cux komentarzy: 28816.02.2011, 21:40

GO GO GUNNERS ! ! ! To jest do wygrania!!!

Pablo17 komentarzy: 3816.02.2011, 21:40

Arsza za Songa i Nasri do srodka innej opcji nie widze; /

ArsenP komentarzy: 10916.02.2011, 21:40

Nie wygląda to dobrze. Barcelona jest porostu piłkarsko lepsza musimy wygrać by mieć szanse na awans.

kubinho14 komentarzy: 54916.02.2011, 21:40

Dla mnie najlepiej gra Eboue i Wilshare a największą padake gra Fabregas i nie wstydzę się powiedzieć że gra jak pizd*

concrete13 komentarzy: 869816.02.2011, 21:40

Jacek i Theo grają super.. powinniśmy to chociaż zremisować ..

Song na granicy usunięcia !

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 21:39

Wenger powinien zaryzykować i zdjąć z boiska Songa ... Jeśli mamy zagrać w 10 to koniec :/

MarcinAFC komentarzy: 3516.02.2011, 21:39

Ej, Panowie, trochę wiary! Jeszcze cała druga połówka i mamy szansę na zwycięstwo, a przynajmniej na remis! The Gunners!

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56716.02.2011, 21:39

Gra o wiele lepsza niż przed rokiem i chociaż Barca ma przewagę w posiadaniu to IMO wynik lekko niesprawiedliwy, nasi potrafią namieszać.

kalul komentarzy: 53216.02.2011, 21:39

obrona. obrona. za wysoko! oni wchodza jak w maslo prostopadlymi podaniami. udaje sie czasem zlapac na spalonym ale 3 razy nie a 1 padla z prostopadlego podania bramka.

KwaZI14 komentarzy: 29516.02.2011, 21:39

eee tam mecz ok choć od 26 minuty sram pod siebie :p ale co tam raczej ich rozjedziemy :P lepiej podajcie nazwę otworu albo linka na stronkę z której będę mógł go ściągnąć ten ten ten utwór z wstawionego filmiku

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 716.02.2011, 21:39

@Aaarsenal
Ależ jesteś zajebistym prorokiem. Jakbym nie kojarzył twoich komentarzy, to oskarżyłbym cię o jasnowidzenie!

@armata88
Hehe, też się lubię pośmiać od czasu do czasu, ale po co mamy się podkładać Barcelonie?

radzio_TRN

Robin nie jedną akcje w tym meczu zje... :(

Shadow90210 komentarzy: 12816.02.2011, 21:38

Ludzie gramy dobrze wkurza mnie trochę ze sędzia nie pozwala grac taki styl hiszpański trochę zero walki. Wierze ze wygramy bo nie gramy źle szkoda bo RVP mógł to wykorzystac i niewiadomo jakby było dalej

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 21:38

Dobrze gra jak na razie tylko Wilshere i Theo

Topek komentarzy: 13941 newsów: 12616.02.2011, 21:38

Jakieś sytuacje tworzymy, ale to wszystko nie jest w stu procentach dokładne i przez to marnujemy dobre pozycje. Barcelona dużo lepiej wykorzystuje nasze błędy.

Oceny zawodników po meczu, choć Jack z oczami wokół głowy miażdży.

rafci00 komentarzy: 10216.02.2011, 21:38

Dokładnie Jacek wymiata. RvP ma clownik troszkę źle ustawiony, Nasri dopiero pod koniec się obudził, a Cesc 1 ładne podanie czy dwa ale za dużo niedokładności. Jest potencjał panowie!!!!!

armata88 komentarzy: 63116.02.2011, 21:37

Rvp na lewą flanke a Bendner na atak samir narazie bez błysku i nie pilnuje alvesa

maciekbe komentarzy: 1245816.02.2011, 21:37

barca jest z innej planety.

mir4ek komentarzy: 100716.02.2011, 21:37

Jakby nasi biegali trochę więcej i doskakiwali do graczy Barcy to inaczej by to wyglądało. A tak mam dziwne wrażenie że nasi stoją i czekają trochę.

Mimo wszystko gramy dobrze ^^

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.02.2011, 21:37

PS: Shakhtar Donetsk prowadzi se jak chce z Romą 1-3 a to my powiniśmy zdobywać Rzym-.-

badyl254 komentarzy: 264116.02.2011, 21:37

Lewa strona nie działa. Dziury jak nie wiem! Nasri niech sie wraca!

Aaarsenal komentarzy: 305716.02.2011, 21:37

Hehehe mówiłem że przegramy to mnie wyśmiewaliście momentami. Wielu z Was miało pewnie przed oczami mecz Barca vs Gijon.

Smutny mecz dla nas. Mamy problemy z rozegraniem piłki w obrębie swojej obrony, Barca spokojnie robi to przed naszym polem karnym.

No cóż cele na LM : Uniknąć komprmitacji
Cel na sezon : wygrać CC i Fa Cup, powalczyć w Premiership

titi_henry komentarzy: 356916.02.2011, 21:37

madjer- w tym problem, ze chyba nikt, ale czy warto, jesli zalozmy od minuty mamy grac w 10 ?

kwiatinho komentarzy: 1312816.02.2011, 21:37

Przypomina mi się finał z 2006 roku najpierw Henry miał setke ale obronił bramkarz potem błąd obrony i w tym wypadku gol a w tamtym czerwona kartka.Song nie dotrwa do 60 minuty dlatego ja bym wpuścił za niego na skrzydło Arszavina a Nasri do środka.Nie mamy nic do stracenia.teraz trzeba strzelić 2 gole żeby marzyć o awansie.Dalej trzymamy kciuki bo sytuacje były tylko pewność siebie zawiodła.Robin sie przełamie i pokona dzisiaj Valdesa.jestem tego pewien oby to był wyrównujący gol albo nawet i zwycięski

Kozak0700 komentarzy: 92016.02.2011, 21:37

kurde jak slucham tego komentatora na polsacie to az tv chce sie wylaczyc. Barca ideal, barca fenomenalna, messi to taki geniusz ze jego gowno to perfuma. Ten komentator to by jego gowna z usmiechem na ustach zjadl z podjarowy. Song do zmiany a pozniej arshe wpuscic jak nasri sie nie poprawi

madjer komentarzy: 553416.02.2011, 21:37

RvPersie ... No jak na razie to o wyeliminowaniu Barcy możemy sobie jedynie pomarzyć ...

VoXy komentarzy: 205716.02.2011, 21:37

No Jacek gra świetnie. Mam nadzieje, że wygramy 2-1 ;P

gunners14 komentarzy: 228416.02.2011, 21:37

Gramy dobrze, naprawdę, może nasza obrona trochę im uciekają, trochę mało widać Theo ale jego stroną nic nie idzie bo nie ma podań, wszystko stroną Nasriego, ale co tam. ładna okazja Robina, szkoda, że nie wykorzystana.
Ps. Zastrzelę komentatora z Polsatu, on jest ewidentnie za Farsą! Jak ja takiego czegoś nie cierpię!!!!

Go Go GUNNERS!!

szefu91 komentarzy: 26516.02.2011, 21:37

Jak zwykle dużo gadacie - mało robicie. Walcott doesnt exist. Mecz się jeszcze nie skończył, ale nie liczcie na wygraną w twierdzy Camp Nou.
pzdr.

radzio_TRN komentarzy: 2717 newsów: 1316.02.2011, 21:37

Ku*wa!! Przy odrobinie szczęścia mogło być 1-1, nie wiem dlaczego Robin tak zje*ał jedną akcje. Poza tym boję się o Songa, że wyleci przed czasem. Ale patrząc na grę jest dobrze, 100 razy lepiej niż rok temu, czuję, że po przerwie będzie comeback. GO GUNNERS!!!! I nie siejcie tu takich opinii, że Arsenal już odpadł, no bez jaj -_-

... który jest też wadą
mianowicie chodzi mi o to że my nie potrafimy grać na puapki ofsajdowej przez co straciliśmy bramkę na 1-0