Z obozu rywala: Co słychać u grupowych rywali z LM?

Z obozu rywala: Co słychać u grupowych rywali z LM? 11.09.2011, 18:47, Marcin Stefaniak 66 komentarzy

Już za dwa dni Arsenal rozegra swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że Kanonierom przyjdzie się zmierzyć z takimi drużynami jak Olympique Marsylia, Olympiakos Pireus i Borussia Dortmund. Żadna z drużyn nie zachwyciła minionego weekendu, jako jedyni zwycięstwo odnieśli Kanonierzy. Drużyny Borussi i Marsylii przegrały swoje spotkania rozgrywane na własnych stadionach, natomiast mecz Olympiakosu został przełożony.

Borussia Dortmund 1-2 Hertha BSC

50' Raffael 0-1

81' Niemeyer 0-2

88' Lewandowski 1-2

Ku zaskoczeniu chyba wszystkich miłośników Borussi, podopieczni Jurgena Kloppa polegli w pojedynku z beniaminkiem z Berlina. Spotkanie od początku nie stało na wysokim poziomie. W 50. minucie wynik otworzył Raffael, który przedarł się przez obronę Dortmundu. Po strzale napastnika Herthy piłka odbiła się od Schmelzera, po czym wróciła do Raffaela, który wbił futbolówkę do pustej bramki. Taki obrót sytuacji poskutkował zmianami. Klopp zdecydował się postawić na atak i w 73. minucie w miejsce Bendera na boisku pojawił się Zidan. 8 minut później było już 0-2. Po rzucie rożnym dla stołecznych w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Niemeyer, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 88. minucie Robert Lewandowski wykorzystał wrzutkę Da Silvy i głową umieścił piłkę w siatce.

Olympique Marsylia 0-1 Rennes

76' Ekoko

Po 5 kolejkach kibice drużyny ze Stade Velodrome mają spore zmartwienie, gdyż ich ulubieńcy nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania w tegorocznym sezonie Ligue 1. Po 3 remisach i 1 porażce Marsylczycy podejmowali u siebie Rennes. W 23. minucie kontuzji doznał jeden z kluczowych zawodników Marsylii - Mathieu Valbuena. Pomimo ataków podopiecznych Deschampsa to drużyna gości niespodziewanie wyszła na prowadzenie. W 76. minucie Jirès Ekoko popisał się świetnym strzałem z dystansu i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Olympiakos Volou - Olympiakos Pireus

Mecz został przełożony.

Borussia DortmundLiga MistrzówOlympique Marsylia autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
poprzednia12 następna
anty_pzpn_ komentarzy: 337011.09.2011, 19:09

Chyba zagram za 100 przy kursie 3,5 to prawie zwroci mi sie wyjazd w czwartek do Holandii na mecz psv-legia :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 111.09.2011, 19:09

@luzak79 Wątpie, żeby Walcott zagrał w pierwszym, po tym co pokazał ze Swansea. Wenger mówił, że widzi że Arshavin się stara i wraca do formy, więc pewnie na niego postawi. Nie sądze także żeby grał Frimpong, Song da sobie rade sam. Rosicky zagra, jeśli się wyleczy. I na Santosa też nie liczmy ^^

Spodek komentarzy: 63111.09.2011, 19:09

@piotr12ek

czemu miałby nie zagrać Wojtek?

Ogólnie myślę że Gervinho jest głodny gry i pokaże coś w meczu z BVB. Licze na Artetę i RvP. Obrona musi byc perfekcyjna, bo gramy o 3pkt

triumphst955 komentarzy: 107311.09.2011, 19:09

luzak79

szkoda ze zamiast walcotta Wenger nie wsadza AOC do składu... W meczu raprazentacji dał czadu pieknie, natomiast Theo cos ostatnio gra lipe...;/

piotr12ek komentarzy: 35911.09.2011, 19:05

Teraz rvp pokaże na co go stać, ale największą role odegra areta . Song i Rosicki muszą zagrać! A i jestem ciekawy czy wojtuś zagra?

meisterek komentarzy: 228911.09.2011, 18:59

@Traitor - to ty chyba tego meczu nie oglądałeś, cały mecz się broniliśmy i 2 udane kontry.

luzak79 komentarzy: 106911.09.2011, 18:58

ja nie wyobrażam sobie tryumfu Arsenalu z Borussią w pierwszym meczu

triumphst955 komentarzy: 107311.09.2011, 18:56

siemanko! Jaki skład typujecie na wtorek;d?????????????????????????????? Szkoda ze Vermy i Jacka nie bedzie............... co myslicie;>?

Traitor komentarzy: 10320 newsów: 2411.09.2011, 18:55

ja chcialbym zobaczyc gre arsenalu taka jak na emirates vs barcelona, przy niej to moznabylo byc happy

Rules komentarzy: 100311.09.2011, 18:52

Świetnie! Ta przegrana trochę obniży ich morale

Vendetta komentarzy: 277811.09.2011, 18:50

Takie wyniki dobrze dla nas wróżą.

drQ komentarzy: 71511.09.2011, 18:50

Rywale przegrywają, a my wygrywamy ;] Sądze, że ogramy teraz Borussie 1-0 bądź 2-0.

woto komentarzy: 16311.09.2011, 18:49