Zacięte widowisko na Reebok Stadium, Bolton 0-2 Arsenal

Zacięte widowisko na Reebok Stadium, Bolton 0-2 Arsenal 17.01.2010, 17:57, Rafal Mazur 311 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia podopieczni Arsene Wengera odwiedzili Reebok Stadium, aby rozegrać ostatnie spotkanie 22. kolejki Premier League przeciwko lokalnemu Bolton Wanderers. Kanonierzy zdali niedzielny test na piątkę, gdyż po bramkach Hiszpanów - Ceska Fabregasa i Frana Meridy londyńczycy wygrali 2-0.

Kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, kontuzji nabawił się Samir Nasri, dlatego też Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić do pierwszej jedenastki Craiga Eastmonda, dla którego jest to pierwszy występ w barwach The Gunners w tegorocznych rozgrywkach Premiership.

Dzisiejsze zawody są prowadzone przez Phil Dowda, który jest wspomagany na liniach przez Marka Scholesa oraz Patricka Keane'a.

Pierwsze minuty były niezwykle nerwowe dla przyjezdnych, gdyż gospodarze zgotowali iście elektryzujące powitanie. Bolton przeprowadził dwa ataki, z czego jeden zakończył się golem, jednak na szczęście londyńczyków sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Dopiero po kilku chwilach Kanonierzy zdołali się ocknąć. W 8. minucie dobrą okazję na zdobycie bramki miał Eduardo, lecz jego umiejętności sprinterskie pozostawiły wiele do życzenia.

Mimo wielu starań, obie ekipy nie potrafiły przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją korzyść. Przeważała ostra i zacięta gra w okolicach środka pola.

W 28. minucie gry, kibice Kanonierów mogli odetchnąć z ulgą. Pomyłkę defensorów gospodarzy wykorzystał Cesc Fabregas, który najpierw dograł futbolówkę do Eduardo, po czym otrzymując ponownie piłkę zdecydował się na strzał z bliskiej odległości. Takim oto sposobem Hiszpan polepszył stan swojego konta strzeleckiego!

Końcówka pierwszej części meczu to okres coraz bardziej niebezpiecznej gry. Mecz wymykał się spod kontroli arbitrowi, który wielokrotnie karał zawodników żółtymi kartonikami za brutalne wejścia zagrażające zdrowiu innym.

W 43. minucie meczu Cesc Fabregas znalazł się w znakomitej sytuacji podbramkowej, jednak po podaniu Arszawina Hiszpan nie ułożył odpowiednio stopy, co spowodowało daleki od ideału strzał.

Chwilę potem gospodarze przeprowadzili dobry kontratak, jednak dzięki dobrej interwencji Manuela Almunii wynik nie uległ już zmianie. Tak więc do przerwy Kanonierzy wygrywali z Boltonem 1-0.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy Arsenalu oraz Boltonu powrócili na murawę, aby rozegrać drugą część meczu.

Sytuacja z początku pierwszej połowy znów się powtórzyła, gdyż to Bolton miał znaczną przewagę w pierwszych minutach gry, co zostało udokumentowane kilkoma groźnymi akcjami.

Z przebiegu gry można było wywnioskować, iż spotkanie w drugiej połowie było niezwykle wyrównane. Zawodnicy The Gunners starali się podwyższyć wynik spotkania, jednak świetna forma linii defensywnej Boltonu nie dawała londyńczykom odpowiedniej swobody.

W 61. minucie boisko opuścił Craig Eastmond, a jego miejsce na murawie zajął Fran Merida.

Niestety, drugie 45 minut nie obfitowało w tak duża ilość sytuacji podbramkowych, jak miało to miejsce w pierwszej części meczu. W 73. minucie kolejna zmiana w szeregach The Gunners. Powracający do gry po długiej przerwie z futbolem - Gael Clichy zastąpił Tomasa Rosicky'ego.

6 minut potem Arsenal wyszedł na dwubramkowe prowadzenie za sprawą młodego Frana Meridy. Po niecelnym dośrodkowaniu Eduardo Knight próbował oddalić zagrożenie wybijając piłkę głową, którą przechwycił Merida i nie zmarnował nadarzającej się szansy.

W 83. minucie ostatniej już zmiany dokonali przyjezdni. Arsene Wenger zdecydował dać okazję do gry Carlosowi Veli, który zastąpił Eduardo.

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie, a więc Kanonierzy pokonują gospodarzy 2-0. Kolejny świetny mecz zaliczył Cesc Fabregas, który zdobył pierwszą bramkę. Mimo zwycięstwa The Gunners, musimy także pochwalić Bolton, który rozegrał dobry pojedynek tudzież napsuł wiele krwi przyjezdnym.

Bolton: Jaaskelainen, Robinson, Cahill, Knight, Steinsson, Muamba, Taylor, Cohen, Lee, Davies, Klasnic

Ławka rezerwowych: Al Habsi, Ricketts, O'Brien, Gardner, Davies, McCann, Elmander

Arsenal: Almunia, Sagna, Vermaelen, Gallas, Traore, Eastmond, Diaby, Fabregas, Rosicky, Arszawin, Eduardo

Ławka rezerwowych: Fabiański, Silvestre, Clichy, Merida, Coquelin, Emmanuel-Thomas, Vela.

Bolton WanderersPremier League autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
KySiO komentarzy: 66717.01.2010, 19:03

2 Hiszpanów strzeliło bramki :D

Java289 komentarzy: 115317.01.2010, 19:02

Fajnie że JET wszedł i pokazał na co go stać ...

Cortez komentarzy: 579 newsów: 117.01.2010, 19:02

Mecz dość wyrównany, przy stanie 1-0 panicznie bałem się gola na 1-1 w końcówce meczu, przy takej grze Boltonu, na szczęście strzeliliśmy na 2-0 i 3 punkty jadą do nas : )

sebo656 komentarzy: 182517.01.2010, 19:01

Almunia wkoncu dobry występ. Traore bez komentarza, dobrze ze Clichy wraca. Ogolnie gra słaba.
Arsenal jesli zagra tak samo na Stamford Bridge to dostaniemy kolejne 3:0...

Cinu10 komentarzy: 1717.01.2010, 19:00

THE GUNNERS !!!! YEA

gooner80 komentarzy: 129317.01.2010, 19:00

Brzydkie zwycięstwo ale nadal zwycięstwo.... licze jednak na to, że Wenger zmobilizuje ich do bardziej płynnej gry bo w meczach przeciwko man utd czy chelsea będzie trzeba dać z siebie wszystko i jeszcze trochę.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 217.01.2010, 19:00

Gdyby lepsza skuteczność Boltonu to kto wie, może urwaliby nam jakieś punkty. Na szczęście udało się wygrać i zachować dystans do lidera. W następnym meczu trzeba poprawić nasze błędy i walczyć o kolejne 3 pkt w meczu tym razem na własnym boisku.

kjubol komentarzy: 101017.01.2010, 19:00

Cieszy zwycięstwo, mecz wyrównany choć my byliśmy lekko lepsi. Almunia dziś dobrze, i Merdia.

CLEVER komentarzy: 197917.01.2010, 18:59

Wyczytałem, że Essien nabawił się kontuzji w meczu reprezentacji.

Uszu komentarzy: 51217.01.2010, 18:59

A co wkońcu stało się Nasriemu ?

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 517.01.2010, 18:58

Najważniejsze jest to, że udało nam się zdobyć 3 punkty. Bolton gra niewygodną dla nas piłkę, mam nadzieję, że w środę nie zrobią nam już zupełnie żadnych problemów ;).

fabregas444 komentarzy: 169617.01.2010, 18:57

ale ten sedzia byl jakis dziwny :)

kubeusz95 komentarzy: 132117.01.2010, 18:57

Taylor to dziś jeden z naszych najlepszych zawodników był;) Dawno nie widziałem tyle zmarnowanych okazji

fabri04 komentarzy: 338517.01.2010, 18:57

Z naszą dzisiejszą grą to i tak duży sukces, ale udało się, mam nadzieję, ze Nasri wróci szybko, tak samo Ramsey i reszta i dalej się liczymy!

fabregas444 komentarzy: 169617.01.2010, 18:56

brawo arsenal arsenal najlepszy w angli jest heee...

2-0 ;).
Oby taki wynik powtórzył się w następnym meczu.

Damian4 komentarzy: 25017.01.2010, 18:55

koniec meczu, dziekuje do widzenia

wronka25 komentarzy: 224517.01.2010, 18:55

koniec 0-2 wygrana :) w śropde bedzie 2-0 :)

Theo_Fan komentarzy: 180717.01.2010, 18:55

0-2 zdadza sie :D

Zimny1988 komentarzy: 81817.01.2010, 18:54

Koniec 3 pkt dobrze oby tak dalej tylko z lepszą grą

Uszu komentarzy: 51217.01.2010, 18:54

Taylor zmarnował 2 100% akcje i gra średnio ogólnie ;P.

Zimny1988 komentarzy: 81817.01.2010, 18:53

No i może być 3-0 ;]

Uszu komentarzy: 51217.01.2010, 18:53

Ja wam mówię, że jak dojdą te ostre mecze to wygramy 3 na 4 a 4 może zremisujemy.

wronka25 komentarzy: 224517.01.2010, 18:53

mozna wiedizec co zrobil Taylor z czego sie smiejecie :)?

Scenli komentarzy: 6617.01.2010, 18:52