Zadanie wykonane: Bodø/Glimt 0-1 Arsenal

Zadanie wykonane: Bodø/Glimt 0-1 Arsenal 13.10.2022, 19:39, Patryk Bielski 684 komentarzy

Choć Kanonierzy z pewnością nie zaliczą tego meczu do szczególnie udanych, to podopieczni Mikela Artety ostatecznie osiągnęli swój cel i dzięki bramce Bukayo Saki zwyciężyli na Aspmyra Stadion z Bodø/Glimt 1-0.

Arsenal: Turner - White (70' Tomiyasu), Holding, Saliba, Tierney - Sambi Lokonga (84' Partey), Odegaard (70' Marquinhos) - Saka (59' Xhaka), Vieira, Nelson (59' Martinelli) - Nketiah.

Bodo/Glimt: Haikin - Sampsted, Lode, Hoibraaten (89' Moe), Wembangomo - Vetlesen, Berg, Saltnes (12' Gronbaek) - Solbakken, Espejord (76' Salvesen), Pellegrino (89' Mvuka Mugisha).

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, a mecz toczony był w iście sparingowym tempie. Wystarczy nadmienić, że do 23. minuty żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. To właśnie wtedy Bukayo Saka otworzył wynik spotkania, kiedy po szybkiej dwójkowej akcji z Lokongą Anglik dość szczęśliwie dał prowadzenie swojej drużynie. Początkowe uderzenie skrzydłowego Arsenalu zablokował jeden z obrońców gospodarzy, ale piłka po drodze odbiła się jeszcze od klatki 21-latka i wpadła do siatki.

Goście mogli błyskawicznie wyrównać, jednak w 30. minucie meczu Amahl Pellegrino fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Turnerem.

W pierwszych 45. minutach pojedynku to Kanonierzy kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale nie można było mówić o dosadnej przewadze londyńczyków. Najlepiej podsumowywały to statystyki: 59% posiadania piłki, 4 strzały na bramkę rywala, w tym jeden, który dał upragnione prowadzenie ekipie Mikela Artety. Natomiast gospodarze nie zdołali oddać celnego uderzenia.

Po przerwie role się odwróciły. Gospodarze w pierwszym kwadransie drugiej odsłony meczu mieli trzy dogodne sytuacje, których nie wykorzystali. Najpierw w 52. minucie zwycięsko z pojedynku Vetlesen - Turner wyszedł Amerykanin. Chwilę później minimalnie nad poprzeczką bramkarza Arsenalu lewą nogą uderzył Ulrik Saltnes, ale najlepszą okazję zmarnował Pellegrino, który drugi raz w tym spotkaniu w sytuacji sam na sam nie wytrzymał presji i przestrzelił.

Mikel Arteta szybko zareagował na boiskowe wydarzenia i dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Saka oraz Nelson, a w ich miejsce pojawili się Xhaka i Martinelli. Wracając jeszcze do występu drugiego ze wspomnianych Anglików, nie można o nim powiedzie zbyt wiele pochlebnych słów, bo zwyczajnie przeszedł obok meczu.

Zmiany przeprowadzone przez hiszpańskiego szkoleniowca wyraźnie ostudziły zapał rywali, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na przedarcie się w pole karne Kanonierów. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal, tak jak Norwedzy w pierwszej części spotkania, nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę rywali, a mimo to zaliczył trzecie zwycięstwo z rzędu w Lidze Europy i znacznie przybliżył się do awansu do fazy pucharowej tych rozgrywek.

Zobacz skrót spotkania

Bodo GlimtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
marcingus1 komentarzy: 117813.10.2022, 20:36

o Boże koniec, dziękuję

noth komentarzy: 264313.10.2022, 20:36

Co wy macie do tego Lokongi, gość jest spoko. Wiadomo to nie poziom Parteya, ale tez to nie jest absolutnie cienias.

Rynkos7 komentarzy: 688713.10.2022, 20:35

Nowy DM i ktoś z dwójki Luiz/Tielemans za darmo w czerwcu i obym nie musiał już Lokongi oglądać. Przecież on sprawia, że gówniany i nudny mecz jest jeszcze bardziej gówniany.

Thoneick komentarzy: 198913.10.2022, 20:34

Emocje jak na roratach

kaman17 komentarzy: 499013.10.2022, 20:33

@arsenallord:
I pytanie.
Czy jeśli gra tak bardzo zależy od jednego zawodnika to bardziej świadczy o jego wielkiej klasie czy o słabości drużyny?

Ranczomen komentarzy: 1236113.10.2022, 20:33

3 minuty? Ale zwyrol z tego sędziego.

Slaviola komentarzy: 1237713.10.2022, 20:33

Nketiah xD

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11713.10.2022, 20:31

Takie mam wrażenie że my z Parteyem byśmy lepiej wyglądali na Etihad niz z Lokongą tu. Taka gigantyczna jest między nimi różnica

Koroniarz komentarzy: 1023013.10.2022, 20:31

Najsłabszy nasz mecz w tym sezonie. Masa niedokładnych podań, bez ładu i składu. Dużo szczęścia

krzykus1990 komentarzy: 525213.10.2022, 20:30

No ale Smitha mógł wystawić chociaż na 5 minut

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102013.10.2022, 20:29

@bizooon:

Myślę ,że pójdą do Luiza klasowy gracz za małą kasę.

noth komentarzy: 264313.10.2022, 20:29

Nudny ten mecz strasznie, oby od nastepnego sezonu juz była liga mistrzow :)

minio7 komentarzy: 276013.10.2022, 20:28

Jakbym United oglądał…

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 113.10.2022, 20:28

Lokonga zagrał "tak dobrze", że aż musiał wejść Partey. Niestety Belga pewnie będą chcieli gdzieś sprzedać, bo jest tragedia,nawet na tle zespołu z Norwegii

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 313.10.2022, 20:28

Dobrze kończycie bo umrzemy z nudów.

Elastico07 komentarzy: 1256713.10.2022, 20:27

Oby to był ostatni sezon Arsenalu w LE w ciągu najbliższych kilku raz bo granie w tych rozgrywkach i oglądanie tego to kara ale nasi zasłużyli na nią ostatnimi latami

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 313.10.2022, 20:27

@Slaviola: Po opornika linii najmniejszej. :D

bizooon komentarzy: 698813.10.2022, 20:27

@Barney napisał: "Jest partey"
Nie dziwie się. Sambi na DM to nie jest dobry pomysł. Potrzebujemy zimą kogos tu sprowadzić

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 313.10.2022, 20:25

@Slaviola: Po linii najmniejszego oporu ;)

Craz komentarzy: 359713.10.2022, 20:24

Nketija z tą 14 na plecach to tylko Benny hilla dziś puścić

Slaviola komentarzy: 1237713.10.2022, 20:23

Widać że Nasi chcą wygrać po najmniejszej lini oporu.

Elastico07 komentarzy: 1256713.10.2022, 20:22

Ależ nkhetia jest paskudnym zawodniemiem,piłkę prowadzi jakies 2 metry przed sobą

minio7 komentarzy: 276013.10.2022, 20:20

Martinelli jak chce 200k to powinien w takich meczach sam po 2-3 bramy ładować a nie co dotknie piłkę to traci

Dziadyga komentarzy: 837713.10.2022, 20:20

Mega kopanina,niech kończą mecz.

Elastico07 komentarzy: 1256713.10.2022, 20:19

@damianARSENAL napisał: "Wrócimy do LM, będzie jakiś dwumecz z Bayernem i będziemy bujać się z Nelsonem, Nketiahem i Lokonga."
I co z tego skoro nie zagrają w 1 składzie? A na ławce będę już lepsi zmiennicy

krzykus1990 komentarzy: 525213.10.2022, 20:18

Liczę, że dzięki 5 zmianom Arsenal nie będzie już miał w PL takich problemów jak kiedyś. Jednak by regularnie dokonywał tych 5 zmian potrzeba klasowego defensywnego pomocnika i np Tielemans do rotacji z Xhaką

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 313.10.2022, 20:18

Jakie zale teraz wylewają kibice Liverpoolu. Jak nie,że niby spalony to,że ręka i Var nie działa i kupiliśmy mecz. Nie wiem czy to już desperacja czy już ułomnośc. Przypominają się Ci co wspierają Farsę.

Thoneick komentarzy: 198913.10.2022, 20:09

@Slaviola napisał: "Tierney co dzisiaj piłkę kaleczy xD"
Miał grać Tiramisu od pierwszej minuty, ale ciężko będzie mu biegać z Salahem w kieszeni

Slaviola komentarzy: 1237713.10.2022, 20:08