Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

PtaQ komentarzy: 38125.08.2011, 18:12

Nie wiem, czy ktoś skojarzył, ale film przedstawiający Chartlona miał taką samą muzykę jak reklamówka PiS :)

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2011, 18:09

I tak potem jest losowanie par 1/8 wiec co to za znaczenie w ktorej bedziemy grupie

dzik86 komentarzy: 45325.08.2011, 18:09

pewnie znowu trafimy na bar****one ;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 18:08

Mateusz > Zapewne H jak ostatnio :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 18:06

skysports.com/story/0,19528,11670_7124014,00.html

Koscielny i Sagna w kadrze Francji na spotkania z Albanią i Rumunią .

MateuszK4nonier komentarzy: 440425.08.2011, 18:06

Obstawiam, że trafimy do grupy G lub H :P

Barney komentarzy: 2058625.08.2011, 18:04

Prezenterka bardzo dobre ciało, ale z twarzy normalna, pełno takich.

PtaQ komentarzy: 38125.08.2011, 18:02

Prezenterka jest głównym powodem, dla którego oglądam to losowanie :D

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2011, 18:01

No to zaczynamy losowanie

Barney komentarzy: 2058625.08.2011, 18:00

Mnie już rozsadza od środka niech już będzie ta środa i będzie wiadomo jakie będą te transfery lub czy w ogóle będą.

Arsenal1994 komentarzy: 749725.08.2011, 18:00

Wszedł Stasiu Tym :P

A ta prezenterka - mmm... ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 17:58

Barney > Chciałbym Kake w Arsenalu :P
Myślę ,że mógłby wrócić do swojej dawnej formy , do tej gdzie pomagał Milanowi wygrać Ligę Mistrzów . Jego cena to od 16 mln funtów do 17.5 . Na pieniądzach raczej mu by nie zależało ,aż tak ,więc sądzę ,że mógłby zarabiać mniej niż ile zarabia obecnie w Realu .

vP7 komentarzy: 232025.08.2011, 17:56