Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

Liga MistrzówUdinese autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1425.08.2011, 14:14

Patrząc na poziom demotywatorów i ich użytkowników to niezbyt trzeba się tym przejmować

Matti komentarzy: 278725.08.2011, 14:14

Czy ktoś wie na jakim programie jest losowanie??

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 14:13

kubeusz95

Cieszę się, że ci się podobał. Ja oba filmy oceniłem na 9 - trudno wybrać lepszy. Wskazałbym może minimalnie na Chłopców z Ferajny, bo jakiś sentyment mam do tego filmu.

A tak przy okazji. Na FW zamieściłem 3 recenzje. Byłoby miło gdybyś stwierdził czy są przydatne.

popekns komentarzy: 742025.08.2011, 14:12

Jakie to jest żałosne, że nawet na demotach się śmieją z Arsenalu -.-

kubeusz95 komentarzy: 132125.08.2011, 14:11

A co sądzicie o Incepcji? Jak dla mnie - najlepszy film XXI wieku.

tidzejjj komentarzy: 138525.08.2011, 14:11

A to dlatego Liverpool miał być w tegorocznej LM, bo miał najwyższy współczynnik UEFA. Tak, wiem ... bardzo głupi pomysł, na szczęście mamy Trabzon :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 14:10

yatq

Ja to wiem - ale Kons nie jest do niego przekonany.

Arsenal_1886

Podobno tak. Tylko mówię, że ja osobiście wolałbym Cahilla.

kubeusz95 komentarzy: 132125.08.2011, 14:09

Aha i obejrzałem w końcu Casino, nakręcony w podobnym stylu jak Goodfellas, ale IMO lepszy. :) Scorsese to dobry reżyser.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 14:08

kubeusz95

I jeszcze Drabina Jakubowa. Gdybym obejrzał ten film wtedy kiedy wychodził, pewnie by mnie powalił - a tak...

Arsenal1994 komentarzy: 749725.08.2011, 14:07

demotywatory.pl/3394565/Potrafie-juz-przegrywac

Jakże to smutne...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1425.08.2011, 14:07

Nie wiem skąd ta plota, że Liverpool miałby być w LM. Myślałem, że to jasne, że skoro mistrz zostaje wykluczony to wskakuje na jego miejsce vice czyli Trabzonspor

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 14:06

Mid > Trzeba zrozumieć ,że Jagielka jest priorytetem u Wengera . Cahill jest 2 opcją .

kubeusz95 komentarzy: 132125.08.2011, 14:06

GunnerForLive - był pacjentem, na początku nie byłem pewny, ale po obejrzeniu innych filmów psychologicznych stwierdziłem, że to jednak schizofrenia.

yatq komentarzy: 146725.08.2011, 14:05

Midgardsorm

Hazard jest najlepszym zawodnikiem Ligue 1

GunnerForLife komentarzy: 335525.08.2011, 14:04

Kubeusz95
Która wersja Ci bardziej pasuje , ta o tym że był pacjentem czy ta że był Policjantem i go wkręcili że był pacjentem ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 14:04

ArseneAl

Bolton za 25-letniego Cahilla (fakt, ze z tylko rokiem na kontrakcie) liczy sobie 17 mln funtów. Everton za 29-letniego Jagielkę liczy sobie około 18 mln funtów. Dziękuję- postoję.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 14:03

O korupcję chodziło .

reavenn1 > Trabzonspor zastąpi Fenerbahce .

reavenn1 komentarzy: 20925.08.2011, 14:03

mam pytanie , o co chodzi z Ligą Turecką? Bo podobno druzyny z tej ligi, nie beda graly w LM i LE, przez co Liverpool ma szanse na LM ;/

kubeusz95 komentarzy: 132125.08.2011, 14:02

Midgardsorm - RvP_

GunnerForLive - ofc, bardzo mi się podobał :)

Pewnie dlatego, że przed Wyspą Tajemnic nie obejrzałem Podziemnego krągu, Pięknego Umysłu i choćby Sekretnego Okna - byłem zaskoczony końcówką :P

Reno komentarzy: 725.08.2011, 14:01

Gratuluję wygranej, bardzo dobry mecz :) życzę powodzenia w dalszych rozgrywkach, a może może finał LM będzie angielski :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:59

kubeusz95

Bo był strasznie przewidywalny. Po paru minutach już wiedziałem jak się skończy. Wiem, że to niby nie jego wina, że tyle już tego typu filmów widziałem, no ale nie zmienia to faktu, że nie byłem tym filmem usatysfakcjonowany. Podobało mi się za to to, jak ten film został zrobiony.

A przy okazji - przypomnij mi swój nick na FW, bo już powoli zapominam kto jest kim :D

Kons

Hazard ma 20 lat i od kilku lat jest czołową postacią Lille i jednym z najlepszych zawodników Ligue1 - to już coś mówi.

ArseneAl

Fabregas asystował i strzelał. No ale o takich zawodników trudno.

wujaszenko komentarzy: 28025.08.2011, 13:59

Mecz wygrany w dobrym stylu ale mogło być więcej bramek. Super zagrał Song i Rosicky jak dla mnie z tym drugim gra wyglądała lepiej. Song to taki czołg nie do przepchnięcia :D, a Rosicky to walczak jakich mało. Brakuje jeszcze Jack'a..

GunnerForLife komentarzy: 335525.08.2011, 13:58

kubeusz95

Oglądałeś Wyspe Tajemnic ?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:55

Mid > 15 mln funtów powinno wystarczyć .

fabregas1987 komentarzy: 2581425.08.2011, 13:53

No gola strzelil Selçuk İnan :D miales racje ;pp

kubeusz95 komentarzy: 132125.08.2011, 13:52

Midgardsorm? Wiem, że kompletnie nie na temat, ale dlaczego oceniłeś Wyspę Tajemnic na FW tak nisko? :)

fabregas1987 komentarzy: 2581425.08.2011, 13:51

Arsenal_1886 -->
moze masz racje, ale napewno asysta Eboue :D

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:51

@Midgardsorm
No, a po odejściu Cesca to czego nam bardziej brakuje? Asyst czy goli? (No w sumie i tego i tego :P ale rozgrywający to przede wszystkim asysty).
A Bolton ile sobie liczy za Cahilla?

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:51

Midgardsorm

To według mnie Hazard gwiazdorzy i robi z siebie nie wiadomo kogo. Ja też nie powiedziałem że Ty tak powiedziałeś...dałem to w nawias i zadałem pytanie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:49

ArseneAl

Patrząc na statystyki to Martin to bardziej asysty, a Honda to bardziej gole.

Arsene_1886

Uważam jednak, że Everton za dużo sobie liczy za Jagielkę.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:48

@Arsenal_1886
W końcu od bidy Phil zawsze może wystąpić na bramce :D:D

fabregas1987 komentarzy: 2581425.08.2011, 13:47

bardzo ladna klepka Sagny z Walcott'em, a potem to juz tylko szybkosc Anglika :D

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:46

Martin jest tak samo w naszym zasięgu jak Honda. No ale ja wolę Martina mimo wszystko.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:45

Brac0 > Cahill nie jest liderem , nie jest doświadczony tak jak Jagielka i nie jest uniwersalny w przypadku Phila z Evertonu .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:44

1987*

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:43

Szogun

Zgadzam się.

creatiVe4

Dlatego też mówię, że jeśli teraz go nie kupimy to możemy się z nim pożegnać.

ArseneAl

Honda może grać w miejscu Fabsa i jest (chyba) w naszym zasięgu.

Kons

To tylko moja prywatna opinia - udało mu się raz w sezonie zdobyć naście asyst i już się z niego robi nie wiadomo kogo. Od biedy może być, ale nie jest to z pewnością mój faworyt i kandydat do pierwszego miejsca na liście "must have". Nie powiedziałem też, że w Hazardzie widzę tylko rajdy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:43

fabregas19887 > Baros ? Chyba ktoś inny ;p
Strzelec gola nie wyglądał mi na Czecha :D

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:43

@Brac0
Szybszy, silniejszy i lepszy technicznie? Jaja sobie robisz? Jedyna jego przewaga to, że jest wyższy.
Do tego Jags lepiej czyta grę i ma lepszy odbiór.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.08.2011, 13:43

Brac0@
I Cahill zastopował by kariere już dobrego nowego "SOLA" Kyle Bartley:)

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:43

Dobra chłopaki, ja spadam na mój uluboony serial: Miodowe Lata:) Wczoraj był kozacki odcinek:D NArka.
Potem robota i jutro wejdę mam nadzieję że Hazard, Cahill, M`Villa i MM już u nas:)

GunnerForLife komentarzy: 335525.08.2011, 13:42

Wenger w każdy wywiadzie mówi że ciężko pracuje na rynku transferowym i wątpie żeby nikogo nie zakontraktował . BTW to co wczoraj na N mowili o Arsenalu t przerosło moje oczekiwania

KanonierChris komentarzy: 292425.08.2011, 13:42

Siedzę teraz i oglądam filmiki o Hazardzie;) Jego współpraca z Gervinho wygląda imponująco.

Myślę, że to nie jest transfer niemożliwy. Potrzebujemy go i Wenger bez zastanawiania powinien wyłożyć 30 mln ojro.

Hazard chce przyjśc do Arsenalu, a dodatkowo jest tu jego kuzyn - Vermalen i kolega Gervinho, a ma to znaczenie.

fabregas1987 komentarzy: 2581425.08.2011, 13:42

Real wczoraj wygral 2:1 z Galatasaray, a Eboue zaliczyl asyste przy golu Barosa :D

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:42