Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

Liga MistrzówUdinese autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 16:48

Nowa Prawica to jest partia Koriwna-Mikke?
No w sumie lepsze to niż PiS.
Ja będę głosował na Palikota :) Koniec z Polską wyznaniową.

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 525.08.2011, 16:48

Hitrii obejrzyj kilka wykładów JKM na youtube a potem oceniaj. Edukacja jak i wszystko "darmowe" teraz tez jest płatne. Przecież rząd dysponuje naszymi pieniędzmi z podatków, nie drukuje ich ani nie wyczarowuje : )

Hitriii komentarzy: 14925.08.2011, 16:45

Gdyby nie to ,że chce żeby edukacja była płatna można byłoby głosować na Korwina

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1425.08.2011, 16:42

Korwin jest ok ale czasem jakieś głupie rzeczy powie i przez to ludzie mają o nim dziwne zdanie. Ja myślę, że jest sto razy lepszy iż Kaczory, Donaldy i to całe złodziejskie ścierwo

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 525.08.2011, 16:40

Ważne żeby wejść do sejmu 5 % jest w zasięgu ! Potem może być już tylko lepiej :D

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277025.08.2011, 16:38

xqvz

w sondazach figurujemy jako "inne partie";/
ludziom ciezko zrozumiec korwina, poniewaz zwykle tak jest, ze jak ktos mowi cos madrego to niewiele osob go rozumie, ale zwolennikow KNP jest coraz wiecej:)

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 525.08.2011, 16:35

Jak na razie na kazdym portalu i kazdej stronie zwolenników KNP jest mnóstwo. W TV nie ma nas nadal, w sondażach tez ;|

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277025.08.2011, 16:32

xqvz

nie bede robil jak ktos juz ma, chyba, ze jakos bezposrednio przed wyborami;)
mam nadzieje, ze nowa prawica osiagnie przynajmniej 15%;)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1525.08.2011, 16:30

Transferów jak nie ma to nie ma.

MateuszK4nonier komentarzy: 440425.08.2011, 16:30

No mam nadzieję, że to plotki z tym transferem Rosy, przecież on w tym momencie gra o niebo lepiej od Ramsey'a, i jest na ten moment naszym jedynym ofensywnym pomocnikiem.

Joker_224 komentarzy: 519825.08.2011, 16:30

kwejk.pl/obrazek/407159/szcz%C4%99sny.html

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 525.08.2011, 16:29

Zrób ! :D

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277025.08.2011, 16:27

xqvz

avatar fajny.uprzedziles mnie, bo sam chcialem taki zrobic;)

aguero10 komentarzy: 854625.08.2011, 16:06

youtube.com/watch?v=iKwOtnwDyWc&feature=related

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 325.08.2011, 16:05

Rosy nie wolno sprzedać, to lojalny gracz i świetny zmiennik, a początek tego sezonu ma bardzo obiecujący.
Nie wypowiadałem się jeszcze na temat moich priorytetowych transferów, więc powiem tylko: moim marzeniem jest HAZARD.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 16:01

Kościelny podobno w składzie reprezentacji Francji:

dailymail.co.uk/sport/football/article-2030044/Arsenals-Laurent-Koscielny-named-France-squad.html?ITO=1490

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 15:58

A propos transferu Rosicky'ego:

arsenal.com/news/news-archive/wenger-rosicky-had-a-major-influence

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 15:56

Szogun

Tożsamość to świetny film - choć od pewnego momentu bardzo przewidywalny.

reavenn1 komentarzy: 20925.08.2011, 15:55

ja ogladam "Rodzine Borgiów" na HBO..troche gorsza produkcja niz reszta seriali z HBO, ale tryma klimat Assasin's Creeda 2 i to mi sie podoba : )

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 525.08.2011, 15:54

Właśnie oglądałem. Cały czas oglądam, codziennie oglądam. Tak samo jak siedze na kanonierach hihi :D

Frusciante komentarzy: 88625.08.2011, 15:54

Oglądnijcie sb The Big Bang Theory, Weeds, czy innego Chucka albo Skinsów,czy Misfits..

reavenn1 komentarzy: 20925.08.2011, 15:53

xqvz swietny awatar :D slyszales nowy tekst korwina ? "Jeżeli my dojdziemy do władzy to 80% polskich polityków pójdzie do więzień, po prostu i zwyczajnie." - Janusz Korwin-Mikke

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 525.08.2011, 15:51

Dexter i Californication ! Sam te seriale oglądam :D Ale coraz to słabsze się robią.

P.S. Ładny awatar ? :D

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1425.08.2011, 15:50

ofsajd.onet.pl/dziewczyny/wojciech-szczesny-pokazal-swa-sympatie,4406721,9488788,galeria-duzy.htm l

Ucieszyłem się jak to zobaczyłem, bo mam takie same buty jak on :)

szym254 komentarzy: 255625.08.2011, 15:48

4:23 na tym filmiku- patrzcie na spodnie songa xD

szym254 komentarzy: 255625.08.2011, 15:43

Nom, 3 drużyna grupy do LE.

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2425.08.2011, 15:42

mam pytanie co do ligi mistrzow
jak bysmy odpadli z grupowej to do ligi europejskiej tak? i wychodza 2 druzyny jo?

yatq komentarzy: 146725.08.2011, 15:39

4:20

Song się podniecił :P

kubeusz95 komentarzy: 132125.08.2011, 15:37

Hitrii właśnie jestem na 4 odc. 2. serii Kalifornizacji :D

KochamArsenal88 komentarzy: 100325.08.2011, 15:37

polecam serial Breaking Bad, jest mega wkrecający, przeczytajcie sobie opis filmu i ogladajcie bo jest KOZACKI

Hitriii komentarzy: 14925.08.2011, 15:36

kubeusz95 -> Dexter i Californication to będą hity września :)

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 325.08.2011, 15:35

Najlepszy film z Cusackiem to Tożsamość. Świetny i trzyma w napięciu.

titi_henry komentarzy: 356825.08.2011, 15:35

Na Dextera tez czekam :D

Kolo komentarzy: 19525.08.2011, 15:35

Sagna tez sie fajnie wywalil. :)

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 325.08.2011, 15:34

Gra o Tron serial świetny chociaż książka lepsza.
Filary Ziemi także

kubeusz95 komentarzy: 132125.08.2011, 15:33

Ja czekam na nowy sezon Dextera

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1425.08.2011, 15:32

Kolo. - Najlepszy Bendtner jak nie trafił w piłkę albo wywrotka Chamakha.

szym254 komentarzy: 255625.08.2011, 15:31

Panowie, zła wiadomość. Barton w QPR, a to się równa o jeden mecz więcej przeciwko niemu... :(

titi_henry komentarzy: 356825.08.2011, 15:31