Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

Liga MistrzówUdinese autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:40

@Brac0

No ok, ale jak dla mnie to tak bardziej obojętnie mi czy przyjdzie Cahill, czy Jags.
Chodzi o to aby przyszedł ŚO, Hazard i rozgrywający.

niski93 komentarzy: 581625.08.2011, 13:40

To lipa, straszna lipa, mam nadzieję, że koszulki wrócą...

@Midgardsorm

Ok, mi minimalnie inaczej: Hazard i Jagiełka, no ale wg Ciebie kto będzie rozgrywać np. w najbliższym meczu?

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:38

@ niski93

Nie ma, a oglądałem jakieś 2 tygodnie temu to były jeszcze :O

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:38

To kto będzie u nas rozgrywał? Rosa? Ramsey? Bo chyba nie Hazard...

niski93 komentarzy: 581625.08.2011, 13:37

Ale to chyba nie dotyczy tylko naszych koszulek, z tego co widziałem...

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:37

Mid Wtedy trzeba przesunąć Jacka na rozgrywanie i kupić Parkera i szafa gra.

Brac0 komentarzy: 145625.08.2011, 13:37

creative- Pomysl nad srednia wzrostu obrony w takim zestawieniu... 175cm? Troche malo chyba.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:37

@niski

i już nie będzie, ludzie nie miueli licencji na sprzedawanie i tak to się skończyło, ja zdążyłem kupić^^

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:36

Mi tam do pełni szczęścia potrzeba Hazarda i Cahilla - chyba niezbyt wygórowane wymagania :D

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:36

Myślę,że najlepsze dla Nas rozwiązanie to Hazard i Honda daje Nam to finezje i bardzo groźne wolne i strzały z dystansu. Tylko Nasz przemówienia mogą okazać się tylko bajkami dla dzieci Wengera.

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:35

@ Midgardsorm

Why ? A to co nadzwyczajnego w Hazardzie widzisz jak nic w Martinie (oprócz rajdów) ? ;)

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:35

Przecież Martin jest to jedyny rozgrywający w naszym zasięgu. Bo Hazarda za rozgrywającego nie uważam.

niski93 komentarzy: 581625.08.2011, 13:35

Z innej beczki. Szukam na allegro koszulki Arsenalu na obecny sezon. Wzór koszulki domowej. I albo ja jestem ślepy, albo już nie ma tych replik za 70 zł. Tylko jakieś oryginały za 2 bańki. Pomożcie!

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:34

Midg

Jak dla mnie to skrzydło, bo Walcoot nie umie zrobić różnicy. Szybkością to on może coś pokazać od 70minuty jak wejdzie z ławki. Hazard - Gervinho na skrzydłach, (zgranie, co za tym idzie zmienność pozycji) to będą nasze dwa najlepsze ogniwa. I tutaj dochodzę do wniosku że Hazard lepszy niz MM i Honda, ale jeżeli jack jest zdrowy. A teraz nie ma kto rozgrywać... Transfer Haazarda, tak ale teraz, bo za rok City, Real czy ktoś tam go nam zabierze, to wiecej niż pewne. A i ja jeszcze przeszedłbym do rozstawienia: 1-4-2-3-1 kolejno: Szczęsny - Sagna - Jagiełka - TV5 - Gibbs - Song - Frimpong - Hazard - Wilshere - Gervinho - RvP. Ewentualnie ten M`Villa za Pingponga i baines za gibbsa

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:34

yatq

To powiedz mi - skoro masz takie dokładne informacje - kto do nas dołączy?

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:34

Zależy czy do Hazarda dojdzie Martin/M'Vila. Jeśli tak to Eden wędruje na skrzydło.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:33

ArsenalAl Dla mnie drugim Zidanem jest tylko Zidane junior przynajmniej z wyglądu :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:33

Ja powiem szczerze - ja nic takiego nadzwyczajnego w Martinie nie widzę.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:32

@Szogun
Drugi Zidane to mówią o każdym młodym francuzie co się zaczyna wybijać... Tak samo było z Nasrim.

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:32

@ creatiVe4

Nieee !! Nawet nie porównuj Martina do Zidane'a. Chłopak by mu mógł buty czyścić :P

yatq komentarzy: 146725.08.2011, 13:31

a hoooya, ani Hazard, ani Martin, ani Honda do nas nie dołączą, M'Vila też nie...

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:31

Creative Przecież Zidane to Franca więc mówienie o nim francuski Zidane to Masło Maślane ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:30

creatiVe4

No i to jest pytanie: jeżeli dojdzie do tego transferu to gdzie Wenger widzi miejsce dla Hazarda - środek pomocy czy skrzydło? W każdym razie - jeżeli teraz Hazarda nie sprowadzimy, to już możemy się z nim pożegnać.

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:30

1. Może ale nie musi ;)
2. Tu się zgadzam, Wenger by go odpowiednio nakierował.
3. Czasem, ale on chyba robi to zbyt często...

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:30

A Honda ma piekielny strzał z wolnego, i też ładnie rozgrywa. Można go też upchnąć na skrzydle.

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:29

I żeby nie było jakiś najazdów na mnie ;) Nie uważam, że Hazard jest zły. Wręcz przeciwnie. Ale bardziej bym widział duet Martin + Honda :) Martin to ta sama pozycja co Fabregas, a chłopak nieźle daje sobie radę.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:28

Gervinhio rozgrywa się z meczu na mecz więc o niego jestem spokojny bo to będzie naprawdę nie dość,że asystent to może i dobry strzelec. Teraz jest jeszcze spanikowany i nieprzystosowany do Premiere Legue.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:27

Ja uważam, że Martn mógłby być godnym zastępcą Cesca. 18 asyst robi wrażenie. I to w średnim Soszo :P Nic dziwnego, że mówią na niego francuski Xavi ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:27

Kons

Gdy przechodził do nas Nasri i pooglądałem sobie filmy z jego udziałem, odniosłem podobne wrażenie jak w przypadku Hazarda - facet zachowuje się jakby miał się zadryblować na śmierć. Ale jest kilka spraw:
1. może sprawiać tylko takie wrażenie;
2. wciąż jest młody i można go odpowiednio ukształtować;
3. czasem potrzeba zawodników, którzy potrafią wziąć na siebie odpowiedzialność.

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:27

@ Arsenal_1886

Hmm niby tak. Co do Gervinho, to coś tam nawet potrafi zagrać, ale jego zwody to takie w sumie na "jedno kopyto".

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:26

Sądzę, że ktokolwiek by nie przyszedł Hazard czy Honda i Martin będzie świetnie gdy zgrają się z Grvinhio i Van.Persim lecz ja mam wielkie obawy,że zawitają do Nas tylko Honda i Parker za okolo 18 baniek.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:25

Fakt, Hazard jest juz teraz bardzo dobry, a co będzie za rok, dwa?
Trzeba go sprowadzić.
Ale patrząc co Arsenal robi w środku pola trzeba też wzmocnić ten środek, noi obrona.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:24

Kons > Czasami ktoś jest potrzebny ktoś samolubny , taki ktoś który nie będzie się bawił w tysiąc podań przed polem karnym tylko weźmie piłkę i przeprowadzi indywidualną akcję .
Dobrze ,że mamy Gervinho też :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:23

No to ja też odpowiem na pytanie Arsenal_1886, bo trochę zaskoczyły mnie odpowiedzi innych.

Wolę jednego Hazarda niż Hondę i Martina. Dla mnie każde inne rozwiązanie, w którym nie kupujemy Hazarda jest złe.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:19

A jak chcemy kogoś do odbioru piłki, to zamiast M`Villi brać Ariela Borysiuka z Legii, chłopak ma taki odbiór że głowa mała. Popracuje nad przyśpieszeniem, masą i byłby nie do przejścia w PL. 2,5mln i sprawa załatwiona.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:19

youtube.com/watch?v=ZjPudVLhWeM

Ja wolę tego jednego pana :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:18

Jak to powiedział Jamie Redknapp , my mamy mężczyznę na bramce ,a United chłopca :D

creatiVe4

Dostaliby sporo szans w CC, Pucharze Anglii, meczach grupowych Champions League, gdybyśmy mieli już zapewniony awans, do tego rotacja na mecze z jakimiś Swansea czy Norwich.
Oj nagraliby się, nagrali, do tego jeszcze kontuzje i taki Ryo zagra więcej niż RvP (wypluć te słowa).

Dejwid1991 komentarzy: 8525.08.2011, 13:16

Nie rozumiem na prawdę skąd ten optymizm odnośnie transferów. Nasz trener ciągle powtarza to samo: 'mamy dobry skład, mamy jakość, ściągnę jednego maks dwóch zawodników.'
Skąd te pomysły odnośnie Hazarda Bainesa M'Villi, Zarate, Sowa itp
Jak dla mnie zrobi tak jak mówi: kupi jednego maks dwóch zawodników, nie za drogich - bo ostatnio ciągle wspomina "oceniajcie piłkarza po umiejętnościach nie wartości rynkowej"

tradusio komentarzy: 458 newsów: 125.08.2011, 13:16