Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal

Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal 22.10.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Arsenal pojechał do Austrii, by podjąć Rapid Wiedeń w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Stawiani w roli faworyta podopieczni Mikela Artety nie mogą być w pełni zadowoleni. Zagrali zupełnie dwie różne połowy. O pierwszej wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Przez pierwsze 45 minut londyńczycy omal nie uśpili kibiców, oddali bowiem zaledwie jeden celny strzał na bramkę. W drugiej połowie obudził wszystkich Bernd Leno, który podarował rywalom gola, a całościowo zaliczył prawdopodobnie jeden z najgorszych meczów w Arsenalu. Ciężar spotkania wzięli na siebie zmiennicy. Aubameyang i Bellerin poderwali zespół do walki, co pozwoliło Kanonierom najpierw zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie.

Rapid Wiedeń: Strebinger - Stojkovic, Hofmann, Barac - Arase (79' Schick), Ljubicic, Grahovac, Ullmann - Kara (76' Kitagawa), Ritzmaier (88' Knasmullner), Fountas.

Arsenal: Leno - Cedric (61' Bellerin), Luiz, Gabriel, Kolasinac - Pepe (90+4' Nelson), Thomas, Elneny, Saka (84' Tierney) - Lacazette (84' Willock), Nketiah (61' Aubameyang).

Kanonierzy przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu. Nie wiązało się to jednak z narzuceniem wysokiego tempa. Londyńczycy rozgrywali powoli, szukając przestrzeni na podanie otwierające drogę do bramki rywala. Pierwszą groźną okazję zakończoną strzałem mogliśmy obserwować, kiedy upłynął niemal kwadrans. Mowa tu o strzale głową Davida Luiza. I nie działo się już zbyt wiele. Mecz z teoretycznie słabszą drużyną powinien być dla Arsenalu okazją do pokazania siły i czerpania radości z gry.

Tymczasem piłkarze Artety zamiast włożyć wysiłek w wypracowaniu sytuacji strzeleckich, pracowali co najwyżej na szybsze zejście z murawy. Jeśli nie przez słabą grę, to z powodu odesłania do szatni przez sędziego. Przed przerwą obie strony często niepotrzebnie faulowały, co zaowocowało trzema żółtymi kartkami. Czwartą zarobił Bukayo Saka za grę po gwizdku.

Jakby słabej gry Arsenalu było za mało, tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Bernd Leno. Fountas przechwycił jego podanie i z łatwością otworzył wynik spotkania. Niemiecki golkiper kilka minut później ponownie uległ pressingowi rywala, lecz w tej sytuacji zdołał się wyratować udaną interwencją. Mikel Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe podwójną zmianą, wprowadzając Aubameyanga i Bellerina na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Obaj zawodnicy znacząco wpłynęli na grę z przodu. Niedługo po ich wejściu na murawę do wyrównania doprowadził David Luiz. Brazylijczyk pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal ruszył do przodu, ale zapomniał, że w tym meczu nie można było liczyć na Bernda Leno. Niemiec po raz trzeci nie potrafił wykonać prostego podania. Na szczęście chwilę po tym zdarzeniu Aubameyang wyprowadził Kanonierów na prowadzenie po podaniu Bellerina. Przy drugim golu dla londyńczyków pochwalić należy Mohameda Elneny'ego, który zamiast podawać do tyłu, jak to ma w zwyczaju, swoim zagraniem otworzył partnerom drogę do bramki.

Gole nie padały w tym meczu tak często, jak arbiter sypał żółtymi kartkami z rękawa, dlatego zespół Mikela Artety wykonał plan minimum, wygrywając 2-1 na stadionie rywala i tym samym przypisując sobie pierwsze 3 punkty w grupie B.

Liga EuropyRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FaxingBerlin komentarzy: 94123.10.2020, 22:24

Leno w Wiedniu się nie popisał

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333023.10.2020, 22:24

@kwiatinho: co to te 4 miesiace wzgledem tego, ze siedział u nas 10 lat?

Thide jaki dzisiaj wyplusowany :D

kwiatinho komentarzy: 1312823.10.2020, 22:23

Widzę że część osób wypełzła po wczorajszej przygodzie Bernda żeby się podbudować

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:23

@Alonso: but can he do that in a cold rainy night at Stoke?

Rowerinho komentarzy: 225223.10.2020, 22:22

Martinez piłkę wypluł do obrońców, gdzie Leno by obronił z połykiem

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:22

jak Martinez, to tylko Jackson

kwiatinho komentarzy: 1312823.10.2020, 22:22

@Arsenal4Ever14:
4 miesiące to chwilowa forma? Daj Boże każdemu naszemu piłkarzowi 4 miesiące swojego Primu w sezonie

Oldgunner3 komentarzy: 973123.10.2020, 22:21

Chyba Jóżwiaka Waghorn nie lubi.

Alonso komentarzy: 1282423.10.2020, 22:21

Mecz wciąż trwa a wy go krytykujecie, Martinez wciąż może ustrzelić hattricka

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:21

EA Sports wycofuje planowaną kartę legendy dla Emiliano Martineza po ostatnim babolu w meczu z Leeds.

Darek Ornstein

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333023.10.2020, 22:20

@Arsenal4Ever14: Leno*

Oldgunner3 komentarzy: 973123.10.2020, 22:19

Ładnie Józwiak

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333023.10.2020, 22:19

Pisałem ostatnio, że Martinez złapał tylko chwilowa forme. Dzisiejsza interwencja to potwierdza. A podobno to aleno wypluwa piłki przed siebie :)

Piotrek95 komentarzy: 964523.10.2020, 22:19

K.com dajcie mi wypłatę za napędzenie ruchu na stronie, teraz każdy napisze

Dziadyga komentarzy: 828023.10.2020, 22:19

Martinez i tak lepszy,wiec ta wasza słaba ironia no niestety na normalnych kibicach nie robi wrażenia :) liczby i fakty to sie liczy.

Gofer999 komentarzy: 1468623.10.2020, 22:18

Bramka na konto Martineza sparowal pilke do srodka gdzie nie bylo obroncy tylko zawodnik Leeds. :D

Dziadyga komentarzy: 828023.10.2020, 22:12

Grealish jaka cudna akcja : O tak jak i cudne interwencje Martineza!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.10.2020, 22:12

Tak blisko Grealish!

MasterMO komentarzy: 33123.10.2020, 22:11

mi na ps4 też serwery off

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.10.2020, 22:10

Jakby Martinez pracował w originie, to na bank nie byłoby tak, że już z dwie czy trzy godziny nie działa..

MasterMO komentarzy: 33123.10.2020, 22:06

@thide: tak wiem, czołgi zatrzymałby na granicy jak napastników rywali

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:00

@MasterMO: chłopie, gdyby Martinez miał te 28 lat w 1939 roku to Trzecia Rzesza z Berlina by nie wyjechała...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 21:49

Martinez to chyba najlepszy chłopak Deana Smitha. chyba na wczasy pojedzie, normalne takie. w ogóle Martinez to ładny chłopak, podoba mi się. wódeczki bym się z nim napił, do dziewczyny pojechał. kogoś mi przypomina, ja go chyba skądś znam.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.10.2020, 21:47

Czy Bamford rowniez wam przypomina Harry'ego Pottera?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 21:40

Martinez to nawet nazwisko ma ładne. imiona też. Emiliano i Damian. czuć tutaj profesjonalizm. matka już wiedziała, że wychowa wielkiego bramkarza i dlatego nadała mu takie imiona. z hiszpańskiego Emiliano to potężny golkiper, który opuści Arsenal i fani będą narzekać i bić się o jego powrót, a Damian to Jacek Sasin przepuścił 70 milionów na wybory, które się nie odbyły i wciąż nie poniósł za nie konsekwencji.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.10.2020, 21:38

Ladny chwyt Martineza

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 21:37

panowie, co to ma być? 35. minuta, a Martinez dalej nie strzelił bramki. gdzie ci jego obrońcy?

Piotrek95 komentarzy: 964523.10.2020, 21:36

Bielsa zdjał chłopa po 20 minutach, to trzeba mieć jaja jednak

Piotrek95 komentarzy: 964523.10.2020, 21:31

90%

Oldgunner3 komentarzy: 973123.10.2020, 21:28

Pawie jak na razie zdecydowanie lepsze,ale nieskuteczne.

Jacek1s komentarzy: 764623.10.2020, 21:28

@Dominik11 napisał: "Mnie ciekawi co by tu się działo jak by Martinez strzelił gola.

Strona nazywała by się Martinez.com
A Martinez został by Bogiem."

Jakby Martinez strzelił gola to byłby to prawdopodobnie gol samobójczy. Ale raczej kanonierom to nie wadzi, strzelił to strzelił xD

amiapsycho komentarzy: 78823.10.2020, 21:12

I jest meczyk, i proszę można grać do przodu i z jednej i drugiej strony?
No mimo, że strzałów jeszcze nie ma za bardzo to dużo przyjemniej się to ogląda niż Arsenal

Cesc1994 komentarzy: 447023.10.2020, 21:06