Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal

Zmiennicy zrobili różnicę, Rapid Wiedeń 1-2 Arsenal 22.10.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 1400 komentarzy

Arsenal pojechał do Austrii, by podjąć Rapid Wiedeń w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Stawiani w roli faworyta podopieczni Mikela Artety nie mogą być w pełni zadowoleni. Zagrali zupełnie dwie różne połowy. O pierwszej wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Przez pierwsze 45 minut londyńczycy omal nie uśpili kibiców, oddali bowiem zaledwie jeden celny strzał na bramkę. W drugiej połowie obudził wszystkich Bernd Leno, który podarował rywalom gola, a całościowo zaliczył prawdopodobnie jeden z najgorszych meczów w Arsenalu. Ciężar spotkania wzięli na siebie zmiennicy. Aubameyang i Bellerin poderwali zespół do walki, co pozwoliło Kanonierom najpierw zremisować, a następnie wyjść na prowadzenie.

Rapid Wiedeń: Strebinger - Stojkovic, Hofmann, Barac - Arase (79' Schick), Ljubicic, Grahovac, Ullmann - Kara (76' Kitagawa), Ritzmaier (88' Knasmullner), Fountas.

Arsenal: Leno - Cedric (61' Bellerin), Luiz, Gabriel, Kolasinac - Pepe (90+4' Nelson), Thomas, Elneny, Saka (84' Tierney) - Lacazette (84' Willock), Nketiah (61' Aubameyang).

Kanonierzy przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu. Nie wiązało się to jednak z narzuceniem wysokiego tempa. Londyńczycy rozgrywali powoli, szukając przestrzeni na podanie otwierające drogę do bramki rywala. Pierwszą groźną okazję zakończoną strzałem mogliśmy obserwować, kiedy upłynął niemal kwadrans. Mowa tu o strzale głową Davida Luiza. I nie działo się już zbyt wiele. Mecz z teoretycznie słabszą drużyną powinien być dla Arsenalu okazją do pokazania siły i czerpania radości z gry.

Tymczasem piłkarze Artety zamiast włożyć wysiłek w wypracowaniu sytuacji strzeleckich, pracowali co najwyżej na szybsze zejście z murawy. Jeśli nie przez słabą grę, to z powodu odesłania do szatni przez sędziego. Przed przerwą obie strony często niepotrzebnie faulowały, co zaowocowało trzema żółtymi kartkami. Czwartą zarobił Bukayo Saka za grę po gwizdku.

Jakby słabej gry Arsenalu było za mało, tuż po przerwie fatalny błąd popełnił Bernd Leno. Fountas przechwycił jego podanie i z łatwością otworzył wynik spotkania. Niemiecki golkiper kilka minut później ponownie uległ pressingowi rywala, lecz w tej sytuacji zdołał się wyratować udaną interwencją. Mikel Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe podwójną zmianą, wprowadzając Aubameyanga i Bellerina na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Obaj zawodnicy znacząco wpłynęli na grę z przodu. Niedługo po ich wejściu na murawę do wyrównania doprowadził David Luiz. Brazylijczyk pokonał bramkarza strzałem głową po dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal ruszył do przodu, ale zapomniał, że w tym meczu nie można było liczyć na Bernda Leno. Niemiec po raz trzeci nie potrafił wykonać prostego podania. Na szczęście chwilę po tym zdarzeniu Aubameyang wyprowadził Kanonierów na prowadzenie po podaniu Bellerina. Przy drugim golu dla londyńczyków pochwalić należy Mohameda Elneny'ego, który zamiast podawać do tyłu, jak to ma w zwyczaju, swoim zagraniem otworzył partnerom drogę do bramki.

Gole nie padały w tym meczu tak często, jak arbiter sypał żółtymi kartkami z rękawa, dlatego zespół Mikela Artety wykonał plan minimum, wygrywając 2-1 na stadionie rywala i tym samym przypisując sobie pierwsze 3 punkty w grupie B.

Liga EuropyRapid WiedeńRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.10.2020, 22:37

Jak ten Martinez i Leno to chyba z jednej gliny lepieni...

anolis komentarzy: 107323.10.2020, 22:36

cokolwiek by nie mówić, ale obecnie PL jest cudownie nieprzewidywalna.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.10.2020, 22:35

Chłop co z miejsca zawinął... O_o

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:35

Martinez pracuje na swój tani powrót do Arsenalu, bo ponoć Arteta chciał go z powrotem zimą, ale Aston Villa zażądała 35 milionów. Arsenal miał tylko 3.

Rowerinho komentarzy: 225223.10.2020, 22:35

Takie to żarty po 3 Redd'sach malinowych

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333023.10.2020, 22:35

Bamford x3

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.10.2020, 22:34

@MasterMO: No juz nie przesadzaj, wczoraj Leno tez pokazal na co go stac.

Leno paleno salesja czafczano

Alonso komentarzy: 1282423.10.2020, 22:34

Martinez czas zakończyć kariere

vergil99111 komentarzy: 128623.10.2020, 22:34

Martinez to nie Leno żeby oceniać go po jednym meczu.

kwiatinho komentarzy: 1312823.10.2020, 22:34

@Arsenal4Ever14:
Ok. Kto u nas miał Prime przez 4 miesięce prócz Auby?! Sanchez? Przez ostatnie kilka sezonów już trochę tych piłkarzy się przewinęło

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333023.10.2020, 22:34

Dobra ja zawijam, bo śmieję się jak debil do tego telefonu. Made my day.

Dziadyga komentarzy: 828023.10.2020, 22:34

Kurde to FPL to nie dla mnie 3 rok z rzedu.Kolejna kolejka gdzie gosc strzela hatricka - tym razem Bamford a usadziłem go na ławie..haha i tam co kolejke praktycznie nie trafiony skład :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:34

@MasterMO: wypraszam sobie, od wtorku jestem trzeźwy, bo w poniedziałek poniósł mnie melanż.

zdyp komentarzy: 455823.10.2020, 22:34

@thide napisał: "LENOrem"
xd

MasterMO komentarzy: 33123.10.2020, 22:34

Leno 3 gole to chociaż od mistrza anglii dostał, a tutaj beniaminek wielki upokarza Martineza

Rosomak komentarzy: 253823.10.2020, 22:33

Jak dobrze że Arsenal znalazł frajerów z AV, którzy dali za Martineza 20 mln

Piotrek95 komentarzy: 964523.10.2020, 22:33

@Arsenal4Ever14: a potem będzie płaku, płaku - aaa, troll, bana mu, a sami świetnie się bawią teraz

ostriket komentarzy: 662823.10.2020, 22:33

no i Bamford wyjaśnił wielkiego Martineza, Villa wraca na swoje miejsce w dole tabeli nareszcie :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:33

idę wyprać ręcznik firmy Martinez moim najlepszym proszkiem LENOrem.

MasterMO komentarzy: 33123.10.2020, 22:33

Rahu jak to on ale thide bankowo jest wypity xD

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333023.10.2020, 22:31

Hahaha. Thide i Rahu widzę z tego samego wiadra jarają.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:31

Martinez studiuje w Pabianicach.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.10.2020, 22:31

Podobno tylko Martinez wie gdzie sie podziały tamte prywatki

Leno podjedzie dziś chyba Astonem do swojej Willi.

Piotrek95 komentarzy: 964523.10.2020, 22:31

@Dziadyga: Widzisz, ten portal mimo wielu dziwnych zachowań użytkowników jednak funkcjonuje jak żaden inny w Polsce właśnie m.in. dlatego że jest tu dużo humoru i ironii, takiej pozytywnej, wiecej dystansu

kkam195 komentarzy: 138023.10.2020, 22:30

willa willa i po willi

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214323.10.2020, 22:29

Emiliano Martinez jest tak słaby, że nawet przeziębienia nie potrafiłby złapać.

Artu komentarzy: 189823.10.2020, 22:29

Klich dziś gra super. I ta asysta.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72423.10.2020, 22:29

@Rosomak: kill yourself.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:29

nie chciałbym, żeby Martinez był moim adwokatem. nie wybroniłby mnie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.10.2020, 22:29

@Arsenal4Ever14 napisał: ". A podobno to aleno wypluwa piłki przed siebie :)"
No bo wypluwa przed siebie, to co gadasz, ze nie XDD

Piotrek95 komentarzy: 964523.10.2020, 22:28

Te, Martinez, grałeś w to kiedyś?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:28

@FabsFAN napisał: "Czy Bamford rowniez wam przypomina Harry'ego Pottera?"

w Birmingham powstaje chyba kolejna część Harry'ego Pottera i po raz kolejny Lord Voldemort (tym razem w postać tę wciela się Emiliano Martinez) dostaje wpierdziel.

Dziadyga komentarzy: 828023.10.2020, 22:26

Ja nie rozumiem was ludzie,tacy chorzy jak ten cały naród i jak tu żyć? Po co te ironie w strone Martineza? Wychodzi na to jakby był takim kiepem jak Kepa,kosztował 80-100 mln a był najgorszym transferem dekady i byłby stawiany zamiast waszego Boga Leno,to i moze bym rozumiał te ironie,ale w tym przypadku? Osmieszacie sie tylko,ale to taki własnie poziom.

Mi to zwisa jak Martinez bedzie bronił w tej Villi,lubie tego gostka,super człowiek jestem fanem jego umiejetnosci,wygrał z nami cos w przeciwienstwie do Leno(to tez jest fakt),no ale teraz na kazdym meczu Villi trzeba bedzie czytac czy gra dobrze czy zle? Skupcie sie lepiej na leszczach rezerwowych w naszym klubie gdzie nawet w myszce miki nie dostaja szansy + sredniaku który jest nr 1 u nas w bramce.Tyle.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:26

@Arsenal4Ever14: ja WYPLUsowany, a Martinez WYPLUwa piłki przed siebie... takiego plusa Martinezowi za występ bym nie dał.

Alonso komentarzy: 1282423.10.2020, 22:26

Dumbfort jak się wje**ł Helderowi i nawet karnego nie ma

Rosomak komentarzy: 253823.10.2020, 22:26

Martinez to ręcznik

kkam195 komentarzy: 138023.10.2020, 22:26

@lordpat napisał: "Nooo, Martinez by tego nie wypluł.
a wróć."

Co się stało?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333023.10.2020, 22:26

Leeds 2

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.10.2020, 22:25

Pele dowiedział się kilka godzin temu o tym, że Emiliano Martinez wystąpi w dzisiejszym meczu i z tego powodu odwołał swoją imprezę z okazji 80. urodzin, aby przylecieć do Birmingham.

Gofer999 komentarzy: 1468623.10.2020, 22:24

Karnego nie ma, ale obronca i tak kartke za to szaranie powinien dostac.

lordpat komentarzy: 336623.10.2020, 22:24