Zrewanżować się za jedyną porażkę: Arsenal vs United

Zrewanżować się za jedyną porażkę: Arsenal vs United 21.01.2023, 13:42, Michał Koba 1483 komentarzy

Fani Kanonierów jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po transferze do klubu Leandro Trossarda oraz pogłoskach, że za śladem Belga niebawem podążą Jakub Kiwior i Ivan Fresneda, a już czeka ich kolejna dawka emocji. W niedzielę o 17:30 na Emirates Stadium Arsenal podejmował bowiem będzie Manchester United.

The Gunners w trwającym sezonie spisują się rewelacyjnie i z każdym kolejnym meczem udowadniają, że należy ich traktować jako poważnego kandydata do mistrzostwa. Także w ostatnim spotkaniu podopieczni Mikela Artety w dobrym stylu wygrali na Tottenham Hotspur Stadium 2:0. Nie można jednak nie zauważyć, że w niezłej formie są również piłkarze Manchesteru United. Co prawda tylko zremisowali oni 1:1 środową potyczkę z Crystal Palace, ale przedtem zanotowali dziewięć zwycięskich spotkań z rzędu, wśród których był m.in. triumf 2:1 nad rywalem zza miedzy, Manchesterem City. Wydaje się więc, że Erikowi Ten Hagowi udało się właściwie poukładać drużynę po głośnym i burzliwym odejściu z klubu Cristiano Ronaldo. Czerwone Diabły w ostatnich spotkaniach prezentowały się już jako zwarty zespół, a nie zbieranina indywidualności, co w połączeniu z dyspozycją The Gunners sprawia, że kibice mają prawo liczyć na wielkie widowisko w niedzielne popołudnie.

O ile forma sportowa Arsenalu i United może być czymś, co obie drużyny łączy, o tyle czynnikiem takim z pewnością nie jest sytuacja kadrowa. Arteta nie będzie mógł skorzystać w meczu jedynie z usług kontuzjowanych już od dłuższego czasu Gabriela Jesusa, Mohameda Elneny’ego oraz Reissa Nelsona. Do gry gotowy ma być natomiast sprowadzony do klubu w piątek Leandro Trossard. Dużo większy ból głowy ma opiekun Manchesteru United, gdyż z powodu żółtych kartek w niedzielę na pewno nie wystąpi jeden z najlepszych w ostatnim czasie zawodników Czerwonych Diabłów, Casemiro. Ponadto kontuzje leczą van de Beek, Dalot i Tuanzebe, a mało prawdopodobny jest także występ Jadona Sancho, który dopiero w tym tygodniu rozpoczął treningi z drużyną po długiej przerwie.

Pomimo że Arsenal nie przegrał ostatnich czterech domowych spotkań z Manchesterem United, to historia wszystkich potyczek w Premier League obu drużyn przemawia jednak za piłkarzami Ten Haga. Z 61 spotkań ekipa z Old Trafford triumfowała 26-krotnie, 18 razy padał remis, a 17 razy trzy punkty zgarniali Kanonierzy. Co więcej, zespół z czerwonej części Manchesteru jest jak dotąd jedynym klubem, któremu udało się w tym sezonie ligowym pokonać podopiecznych Mikela Artety. We wrześniu 2022 roku The Gunners ulegli przeciwnikom na wyjeździe 1:3, a bramki dla gospodarzy tamtego meczu strzelali: Antony i dwie będący ostatnio w wybornej formie Marcus Rashford; dla Arsenalu trafienie zaliczył zaś Bukayo Saka. Londyńczycy z pewnością będą chcieli zrewanżować się za tamto spotkanie, tym bardziej, że Manchester United niebezpiecznie zbliżył się do Arsenalu w tabeli, a zwycięstwo pozwoli Kanonierom odskoczyć rywalom na aż 11 punktów. Czy The Gunners uda się ta sztuka? Dowiemy się już w tę niedzielę!

Rozgrywki: 21. kolejka Premier League
Miejsce: Emirates Stadium (Londyn)
Data: niedziela, 22 stycznia, godzina 17:30 czasu polskiego
Sędzia: Anthony Taylor
Transmisja: Viaplay
Typ Kanonierzy.com: 3:1 - Odbierz STS zakład bez ryzyka do 100 zł!

Manchester UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: Michał Koba źrodło: własne
mel75 komentarzy: 69423.01.2023, 19:24

@youngboy: z jedną różnicą. Kontrakt Rice'a kończy się za rok , a Mudryk miał do 2026.Wiec Rice powie nie i albo go sprzedadzą tam gdzie będzie chciał albo rok później odejdzie za darmola.

Furgunn komentarzy: 921022.01.2023, 18:31

@trempa: mam kufelek Arsenalowy, ale trochę inny. No i nie otwarty, jak większość gadżetów klubowych :]

Trempa (redaktor) komentarzy: 1132 newsów: 11522.01.2023, 18:30

Tak bardzo jestem niepocieszony po 1 połowie, że aż muszę uruchomić talizman i nalać browarka do Arsenalowego kufla na piwo.

Świetny, czyż nie ? :)

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020422.01.2023, 18:29

Za słabo ich pressingiem ciśnieniemy w meczu z kurami lepiej to wychodziło.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020422.01.2023, 18:28

Oby ich trener ogarnął w przerwie i ogień w drugiej połowie jesteśmy lepsi musimy to pokazać.

fabregas1987 komentarzy: 2577022.01.2023, 18:28

Niestety gdyby nie absencja Casemiro to byśmy mieli spore kłopoty w tym meczu

Czeczenia komentarzy: 1247522.01.2023, 18:28

Serio ktoś słucha jeszcze ekspertów w 2023?
W przerwie to się czyta opinie na k.com, a nie słucha tych bzdur.

klusek_1991 komentarzy: 8922.01.2023, 18:27

Więcej dokładności i spokoju i będzie dobrze. Dać 10 minut Gabiemu- jak nie ruszy to Trossard. W obwodzie jest ESR ewentualnie też na skrzydło. Hiroshima IMO powinien wejść od razu, bo będą cisnąć na Bena żeby drugą żółtą złapał.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.01.2023, 18:26

@miki9971 napisał: "Jeśli Trossard będzie grał tak jak w Brighton, to Gabi z taka formą może nie powąchać boiska dluuugo"
Po to został ściągnięty.

Elastico07 komentarzy: 1250822.01.2023, 18:25

@djmacius napisał: "O co chodzi temu Piszczkowi w studio? Czemu Nketiah niestety strzelił?"
Weź,piszczek jest zbyt nieśmiały żeby być ekspertem w studio.Nie da się go słuchać

Pires9999 komentarzy: 117622.01.2023, 18:25

@executer1: takie przewidywalny że szok ina dodatek źle podaje .ma talent ale właśnie po to jest trossard żeby w razie gorszej formy go zmienić

Barney komentarzy: 2084722.01.2023, 18:25

W porównaniu do innych meczy ten pressing słaby.

Za dużo respektu dla nich

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 18:25

Nketiah kot, Jesus będzie musiał się napocić żeby wrócić do składu

praptak komentarzy: 880822.01.2023, 18:24

Piłka dziś przed nami spierdziela gdzie pieprz rośnie

Strasznie dużo niecelnych podań

Arteta powinien zastanowić się czy nie zmienić Whitea bo nie dość że nienajlepszy jego mecz póki co, to ma żółtą a MU chętnie na niego grają.
Wgl raz podał po prostu do rywala zamiast do saki na 4 metry :| trochę mnie martwi

Partey musi wziąć się w garść bo ten środek dzisiaj trzyma na styk, też parę strat się zdarzyło i niecelnych podań

Potrzebna suszara w przerwie !!!

Cartman_KG komentarzy: 363322.01.2023, 18:24

Czytam niektóre komentarze i się zastanawiam czy nie przesadzają co niektórzy? Ode gra słabo?! Martinelli do zmiany?!?! Martinelli szarpie dużo lepiej do pola karnego niż druga strona. Ode za bardzo kombinuję ale słuchajcie ocena piłkarza jako słaby występ przez pryzmat pojedynczych błędów to lekka przesada

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 222.01.2023, 18:24

Jeśli Trossard będzie grał tak jak w Brighton, to Gabi z taka formą może nie powąchać boiska dluuugo…

djmacius komentarzy: 377922.01.2023, 18:24

@thegunners101: Bez przesady. United miało dwa strzały, my równo jedziemy z pressingiem i rozgrywaniem po ziemi. Cisnęliśmy MU przez około 30-35 minut.

Adamarsenal1 komentarzy: 314222.01.2023, 18:24

Jedno jest pewne, Nketiah daje radę, a tak się psioczyło że godnie Jezusa zastąpi.

tomash473 komentarzy: 211522.01.2023, 18:24

Nawet z gorszą dyspozycja poszczególnych zawodników jesteśmy wyraźnie lepsi od tych memczesteruf. Prowadzimy grę, ale potrzeba więcej spokoju i na pewno coś ustrzelimy. COYG!!

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020422.01.2023, 18:24

Ten MU jest strasznie rzadkie nie potrafimy im wbić kolejnej bramki

angel1953 komentarzy: 68622.01.2023, 18:24

Zinchenko robi nam cała grę narazie, za dużo niedokładności i przejmowania drugich piłek w środku pola. Dzisiaj każda przebitka dla MU

Piotrek95 komentarzy: 947322.01.2023, 18:24

@MadMax14 napisał: "Nie wiem jak można bronić Gabiego. Chłop ostatnio biegnie, nieudany drybling i strata."

Odpowiedz taka sama jak komentarz, to młody chlopak, ma słabszy okres ale nie gra żadnego ,,kryminału"

Dziadyga komentarzy: 824222.01.2023, 18:23

Oglądam znowu ze swoją u moich rodziców i wyobraźcie sobie,że jak straciliśmy gola to taka cisza była,wręcz żałoba.A matka popłakała się :D

blazejpak komentarzy: 32822.01.2023, 18:23

Kogo oni do tego studia zapraszają xDD

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.01.2023, 18:23

Ten faul na Rashfordzie to trochę smiech pod koniec I połowy. Zobaczymy po ilu faulach Shaw dostanie kartkę

Trempa (redaktor) komentarzy: 1132 newsów: 11522.01.2023, 18:23

Zdecydowanie nie nasza gra w 1 połowie. Pytanie czy do UTD nam skutecznie przeszkadza czy u nas coś nie zaskoczyło. Raczej to drugie patrząc na niedokładne podania i ogólny chaos. Mam nadzieję, że ich Mikel w przerwie odpowiednio nastroi. Po 1 połowie każdy widzi Tomi za Bena i Trossard za Gabiego.

thegunners101 komentarzy: 247322.01.2023, 18:23

Trzeba się cieszyć z remisu, bo my rozgrywamy mecz po prostu słaby.

djmacius komentarzy: 377922.01.2023, 18:22

O co chodzi temu Piszczkowi w studio? Czemu Nketiah niestety strzelił?

Czeczenia komentarzy: 1247522.01.2023, 18:22

Zbyt dużo nerwów i niedokładności. Ale to też wynika z presji United. Błyskawicznie doskakują, podwajają. Intensywny mecz na styku, mimo, że Arsenal ma lepsze sytuacje.

ZielonyLisc komentarzy: 2027522.01.2023, 18:22

Partey liście w przerwie na otrzeźwienie, Ben do zejścia, Trossard od 60 za Gabiego

mruw komentarzy: 413322.01.2023, 18:22

Sędzia Choroszczak, słabe decyzje. Bruno Kutandes powinien mieć zoltko minimum, tak samo Luke Szon

kamo99111 komentarzy: 689622.01.2023, 18:22

United.... 2 Strzały i 1 bramka...

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 222.01.2023, 18:22

Jak nie zmienimy Trossarda za Gabiego to nie ruszymy nic z przodu. Jak nie zmienimy White’a za Takehiro, to skończymy mecz w 10.

executer1 komentarzy: 258422.01.2023, 18:22

Martinelli już dawno powinien usiąść na ławce bo jest tragiczny po mistrzostwach świata.

Infanter komentarzy: 112522.01.2023, 18:22

Dobry mecz, widać, że Arteta nie chce aby Arsenal grał zbyt ofensywnie aby się nie naciąć jak w pierwszym meczu. Myślę, że w 2 wyprowadzimy 1-2 dobre akcje i strzelimy 1-2 gole z pełną kontrolą.

Elastico07 komentarzy: 1250822.01.2023, 18:22

Jesteśmy lepsi ale myślałem że dużo bardziej ich zdominujemy a są ciężary.Plan minimum po stracie bramki do przerwy wykonany bo odrobiliśmy straty,w 2 połowie spodziewam się lepszego,agresywniejszego i bardziej dominującego Arsenalu.Cieszy bramka nkheti bo bramki w tak ważnych meczach budują zawodnika

Źle weszliśmy w mecz, dużo niedokładnosci i sttatt

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 322.01.2023, 18:21

Z MU zawsze mamy ciężko. Oby trzy pkt. Najgorszy scenariusz remis. Dobrze grają w obronie.

Marcel90 komentarzy: 809622.01.2023, 18:21

Tak jak juz kilka osob napisalo, Tomiyasu powinien wejsc za Bena. Gabi niech troch poszarpie jeszcze i okolo 60 min sprawdzic Trossarda za niego. Srodek niestety slabo dzisiaj ale nie mam przekonania czy Viera/ESR beda w stanie grac lepiej niz Ode dzisiaj. Mimo slabszego meczu, norweg w kazdym momencie moze zaskoczyc

Gunerxxx komentarzy: 235622.01.2023, 18:21

Partey dostanie liścia w przerwie i powinno być ok.