Zrewanżować się za jedyną porażkę: Arsenal vs United

Zrewanżować się za jedyną porażkę: Arsenal vs United 21.01.2023, 13:42, Michał Koba 1483 komentarzy

Fani Kanonierów jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po transferze do klubu Leandro Trossarda oraz pogłoskach, że za śladem Belga niebawem podążą Jakub Kiwior i Ivan Fresneda, a już czeka ich kolejna dawka emocji. W niedzielę o 17:30 na Emirates Stadium Arsenal podejmował bowiem będzie Manchester United.

The Gunners w trwającym sezonie spisują się rewelacyjnie i z każdym kolejnym meczem udowadniają, że należy ich traktować jako poważnego kandydata do mistrzostwa. Także w ostatnim spotkaniu podopieczni Mikela Artety w dobrym stylu wygrali na Tottenham Hotspur Stadium 2:0. Nie można jednak nie zauważyć, że w niezłej formie są również piłkarze Manchesteru United. Co prawda tylko zremisowali oni 1:1 środową potyczkę z Crystal Palace, ale przedtem zanotowali dziewięć zwycięskich spotkań z rzędu, wśród których był m.in. triumf 2:1 nad rywalem zza miedzy, Manchesterem City. Wydaje się więc, że Erikowi Ten Hagowi udało się właściwie poukładać drużynę po głośnym i burzliwym odejściu z klubu Cristiano Ronaldo. Czerwone Diabły w ostatnich spotkaniach prezentowały się już jako zwarty zespół, a nie zbieranina indywidualności, co w połączeniu z dyspozycją The Gunners sprawia, że kibice mają prawo liczyć na wielkie widowisko w niedzielne popołudnie.

O ile forma sportowa Arsenalu i United może być czymś, co obie drużyny łączy, o tyle czynnikiem takim z pewnością nie jest sytuacja kadrowa. Arteta nie będzie mógł skorzystać w meczu jedynie z usług kontuzjowanych już od dłuższego czasu Gabriela Jesusa, Mohameda Elneny’ego oraz Reissa Nelsona. Do gry gotowy ma być natomiast sprowadzony do klubu w piątek Leandro Trossard. Dużo większy ból głowy ma opiekun Manchesteru United, gdyż z powodu żółtych kartek w niedzielę na pewno nie wystąpi jeden z najlepszych w ostatnim czasie zawodników Czerwonych Diabłów, Casemiro. Ponadto kontuzje leczą van de Beek, Dalot i Tuanzebe, a mało prawdopodobny jest także występ Jadona Sancho, który dopiero w tym tygodniu rozpoczął treningi z drużyną po długiej przerwie.

Pomimo że Arsenal nie przegrał ostatnich czterech domowych spotkań z Manchesterem United, to historia wszystkich potyczek w Premier League obu drużyn przemawia jednak za piłkarzami Ten Haga. Z 61 spotkań ekipa z Old Trafford triumfowała 26-krotnie, 18 razy padał remis, a 17 razy trzy punkty zgarniali Kanonierzy. Co więcej, zespół z czerwonej części Manchesteru jest jak dotąd jedynym klubem, któremu udało się w tym sezonie ligowym pokonać podopiecznych Mikela Artety. We wrześniu 2022 roku The Gunners ulegli przeciwnikom na wyjeździe 1:3, a bramki dla gospodarzy tamtego meczu strzelali: Antony i dwie będący ostatnio w wybornej formie Marcus Rashford; dla Arsenalu trafienie zaliczył zaś Bukayo Saka. Londyńczycy z pewnością będą chcieli zrewanżować się za tamto spotkanie, tym bardziej, że Manchester United niebezpiecznie zbliżył się do Arsenalu w tabeli, a zwycięstwo pozwoli Kanonierom odskoczyć rywalom na aż 11 punktów. Czy The Gunners uda się ta sztuka? Dowiemy się już w tę niedzielę!

Rozgrywki: 21. kolejka Premier League
Miejsce: Emirates Stadium (Londyn)
Data: niedziela, 22 stycznia, godzina 17:30 czasu polskiego
Sędzia: Anthony Taylor
Transmisja: Viaplay
Typ Kanonierzy.com: 3:1 - Odbierz STS zakład bez ryzyka do 100 zł!

Manchester UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: Michał Koba źrodło: własne
KAPI_IWWT komentarzy: 19022.01.2023, 18:21

@Choina napisał: "Ben dziś jakiś dziwny, wygląda jakby przebiegł już 90 minut. Tomek musi być bardziej dokładny. Więcej pewności, mniej nerwowości i zgarniamy 3 punkty!"
Szybo żółtą dostał dlatego gra bezpiecznie

Oldgunner3 komentarzy: 969822.01.2023, 18:21

Sporo niewymuszonych błędów co musi martwić ,no i faktycznie Martinelli i White do zmiany,zwłaszcza,że mamy godnych zastępców.

mruw komentarzy: 413422.01.2023, 18:21

Trashford na farcie wsadził, on nawet tak nie umie, pewnie chciał do De Geja podawać. Trochę szkoda że nie będzie wygranej do 0, no ale trudno

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19222.01.2023, 18:21

Mam nadzieje, że wróci pewność siebie, bo na razie to dracha na rajtach :/

michalmmz komentarzy: 40022.01.2023, 18:21

Zinchenko to jest mój cichy bohater, on sobie przyjmuje tą piłkę tak na spokoju, na stopę. I podanie niemalże zawsze przeszywające, mijające linię przeciwnika. Taki lewo rozgrywający obrońca.
Ekstra zawodnik, ekstra

grzegorz1211 komentarzy: 1028422.01.2023, 18:20

Jak patrzę jak walczy Nketiah, to się zastanawiam gdzie ci wszyscy fani Lacazetta widzieli tą sławną TYTANICZNA PRACĘ XD

MadMax14 komentarzy: 266722.01.2023, 18:20

@Piotrek95: Odpowiedź na poziomie...
Nie wiem jak można bronić Gabiego. Chłop ostatnio biegnie, nieudany drybling i strata.

3rdpitch komentarzy: 453422.01.2023, 18:20

Kim jest ten holenderski Rasiak w ataku United?

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19222.01.2023, 18:20

Dużo baboli dzisiaj, za dużo niestety...

mlodykanonier komentarzy: 148022.01.2023, 18:20

Partey musi się ogarnąć na 2 połowę, Gabi do zmiany i może White bo z żółtą to ryzyko.

ArsenalChampion komentarzy: 803222.01.2023, 18:20

Piłkarze United są żałośni, oni tylko znajdą się w polu karnym i wykladaja się jak razeni piorunem.

Chlopek komentarzy: 3587 newsów: 122.01.2023, 18:20

@Furgunn: No trochę nerwowo. Tomi musi wejść.

Rynkos7 komentarzy: 678022.01.2023, 18:20

Z Gabim bym się nie śpieszył. Nerwowy mecz. Straty zaliczają dzisiaj wszyscy. Może w przerwie trochę ochłoną.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 122.01.2023, 18:20

Piłkarze grają bardzo nerwowo, chyba im siedzi ta porażka z pierwszej połowy sezonu w głowie

Paul77 komentarzy: 976722.01.2023, 18:20

Gdzie są ci co pisali że mial być spacerek?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698222.01.2023, 18:19

Dajcie jeszcze czas Gabrielowi, może wyczarować coś z niczego

ManekAFC komentarzy: 9022.01.2023, 18:19

Partey poprostu nie pewny dzisiaj. Trochę lakonge przypomina

Choina komentarzy: 211222.01.2023, 18:19

Castillo komentarzy: 219122.01.2023, 18:19

Ciężki mecz, trochę mam wrażenie jakby paru naszych zawodników akurat dzisiaj miało ten gorszy mecz, ale ważne, że odrobiliśmy bramkę i sprawa nadal jest otwarta, oby Arteta ogarnął chłopaków w szatni, bo to nie jest ten Arsenal, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w tym sezonie.

Slaviola komentarzy: 1237722.01.2023, 18:19

Jesteśmy lepsi.

Jednak trzeba jeszcze podkręcić i rozłożyć memczester na łopatki w drugiej połowie.

Ups147 komentarzy: 346422.01.2023, 18:19

Gabiego to chyba się już poprostu obrońcy nauczyli, gość nie potrafi minąć obrońcy ostatnio w ogóle. Któryś już mecz z rzędu w którym on jest wyłączony z gry. Może Trossard na drugą połowę :p

Adamarsenal1 komentarzy: 316422.01.2023, 18:19

Za dużo niedokładności, sami sytuacje united robią. Jakby spuchli

KAPI_IWWT komentarzy: 19022.01.2023, 18:19

Jesteśmy lepsi, Rashford strzał życia. Benek do zmiany bo już czuje żółtą kartkę na sobie. Martinelli pewnie w 65/70 zejdzie. Zinchenko dzisiaj najlepszy u nas

Furgunn komentarzy: 922422.01.2023, 18:19

@aaron: white dziś to tykającą bomba, jeszcze jeden faul i wyleci

damianARSENAL komentarzy: 851722.01.2023, 18:19

Co wy chcecie od Gabiego. Połowa sezonu a on praktycznie każdy mecz w pierwszej 11, nawet nie miał zmiennika z ławki.

miki9971 komentarzy: 6432 newsów: 222.01.2023, 18:19

Cooo :D Jaki pressing i doskok zawodników Ten Haaga, co Ty ćpiesz w tym studiu? XD

Pires9999 komentarzy: 118022.01.2023, 18:19

Trossard za martiego.partey szok bez niego jest taki bałagan jak teraz .musi to ogarnąć.i musimy być spokojniejsi

Piotrek95 komentarzy: 963122.01.2023, 18:19

@MadMax14 napisał: "Zmienić Martinellego. Co ten typ gra od kilku spotkań to jakiś kryminał"
Ty jesteś kryminał

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.01.2023, 18:19

Ben White do zmiany. W jego miejsce Tomi. To samo Martinelli. za niego Trossard.

El_Artillero komentarzy: 108322.01.2023, 18:19

@Kris3Tears: Nie.

Supertramp21 komentarzy: 64022.01.2023, 18:19

Strasznie dużo niedokładnych podań i to prostych. White, party dziwne

Kris3Tears komentarzy: 442322.01.2023, 18:19

Myślicie że Artysta zrobi zmiany w przerwie?

aaron komentarzy: 336522.01.2023, 18:18

Z jednej strony White dosyć pewny, ale z żółtkiem, przez co gra asekuracyjnie. Wpuściłbym Tomiego. Partey bardzo niedokładny, przez co straciliśmy bramkę. Piłka nam nie siedzi na nodze. Trzeba wrzucić bieg wyżej i pokazać naszą klasę

miki007 komentarzy: 30422.01.2023, 18:18

Martinelli słabiutki od razu Leo

MadMax14 komentarzy: 266722.01.2023, 18:18

Zmienić Martinellego. Co ten typ gra od kilku spotkań to jakiś kryminał.

fabregas1987 komentarzy: 2578622.01.2023, 18:18

3 punkty do zgarnięcia, ale będzie potrzeba jakiegoś impulsu. Trossard może ESR

Garfield_pl komentarzy: 2796522.01.2023, 18:18

Po przerwie Tomiysu in, dać jeszcze trochę czasu Gabiemu a potem Trossard debiucik z golem :D

Furgunn komentarzy: 922422.01.2023, 18:18

Ale nerwowa pierwsza połowa w naszym wykonaniu, masa niedokładności. Ciężki mecz

Gofer999 komentarzy: 1466222.01.2023, 18:18

Dobra suszara w szatni, Trossard i w drugiej musimy wskoczyć na wyższy poziom. :)

Cesc1994 komentarzy: 447022.01.2023, 18:18

Dziwny mecz. Dużo niedokładności.

minio7 komentarzy: 263222.01.2023, 18:18

United na mecz z nami ćwiczyło na basenie

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 922.01.2023, 18:18

Gabi dzisiaj gorąca głowa. Złe decyzje. Ben i Partery też poniżej normy. Widać że presja ich trochę zjada. Muły dziś nic nie muszą i dlatego chłodniejsze głowy

Facet3miasto komentarzy: 51722.01.2023, 18:18

Martinelli do zmiany

djmacius komentarzy: 379622.01.2023, 18:18

Trossard za Gabiego + Tomiyasu za White'a i jedziemy.

El_Artillero komentarzy: 108322.01.2023, 18:18

Martinelli od czterech czy pięciu meczów jest totalnym trupem. Dobrze, że mamy Trossarda, oby wywarł presję na Gabiego. Oglądając pierwszą połowę miałem wrażenie, że to mecz Southampotn z United.

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19222.01.2023, 18:18

Gramy jak Hurkacz dzisiaj w piątym secie, na pełnych rajtach. Go Go Go Gunners!!!

dolny komentarzy: 265622.01.2023, 18:18