Zrewanżować się za jedyną porażkę: Arsenal vs United

Zrewanżować się za jedyną porażkę: Arsenal vs United 21.01.2023, 13:42, Michał Koba 1483 komentarzy

Fani Kanonierów jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po transferze do klubu Leandro Trossarda oraz pogłoskach, że za śladem Belga niebawem podążą Jakub Kiwior i Ivan Fresneda, a już czeka ich kolejna dawka emocji. W niedzielę o 17:30 na Emirates Stadium Arsenal podejmował bowiem będzie Manchester United.

The Gunners w trwającym sezonie spisują się rewelacyjnie i z każdym kolejnym meczem udowadniają, że należy ich traktować jako poważnego kandydata do mistrzostwa. Także w ostatnim spotkaniu podopieczni Mikela Artety w dobrym stylu wygrali na Tottenham Hotspur Stadium 2:0. Nie można jednak nie zauważyć, że w niezłej formie są również piłkarze Manchesteru United. Co prawda tylko zremisowali oni 1:1 środową potyczkę z Crystal Palace, ale przedtem zanotowali dziewięć zwycięskich spotkań z rzędu, wśród których był m.in. triumf 2:1 nad rywalem zza miedzy, Manchesterem City. Wydaje się więc, że Erikowi Ten Hagowi udało się właściwie poukładać drużynę po głośnym i burzliwym odejściu z klubu Cristiano Ronaldo. Czerwone Diabły w ostatnich spotkaniach prezentowały się już jako zwarty zespół, a nie zbieranina indywidualności, co w połączeniu z dyspozycją The Gunners sprawia, że kibice mają prawo liczyć na wielkie widowisko w niedzielne popołudnie.

O ile forma sportowa Arsenalu i United może być czymś, co obie drużyny łączy, o tyle czynnikiem takim z pewnością nie jest sytuacja kadrowa. Arteta nie będzie mógł skorzystać w meczu jedynie z usług kontuzjowanych już od dłuższego czasu Gabriela Jesusa, Mohameda Elneny’ego oraz Reissa Nelsona. Do gry gotowy ma być natomiast sprowadzony do klubu w piątek Leandro Trossard. Dużo większy ból głowy ma opiekun Manchesteru United, gdyż z powodu żółtych kartek w niedzielę na pewno nie wystąpi jeden z najlepszych w ostatnim czasie zawodników Czerwonych Diabłów, Casemiro. Ponadto kontuzje leczą van de Beek, Dalot i Tuanzebe, a mało prawdopodobny jest także występ Jadona Sancho, który dopiero w tym tygodniu rozpoczął treningi z drużyną po długiej przerwie.

Pomimo że Arsenal nie przegrał ostatnich czterech domowych spotkań z Manchesterem United, to historia wszystkich potyczek w Premier League obu drużyn przemawia jednak za piłkarzami Ten Haga. Z 61 spotkań ekipa z Old Trafford triumfowała 26-krotnie, 18 razy padał remis, a 17 razy trzy punkty zgarniali Kanonierzy. Co więcej, zespół z czerwonej części Manchesteru jest jak dotąd jedynym klubem, któremu udało się w tym sezonie ligowym pokonać podopiecznych Mikela Artety. We wrześniu 2022 roku The Gunners ulegli przeciwnikom na wyjeździe 1:3, a bramki dla gospodarzy tamtego meczu strzelali: Antony i dwie będący ostatnio w wybornej formie Marcus Rashford; dla Arsenalu trafienie zaliczył zaś Bukayo Saka. Londyńczycy z pewnością będą chcieli zrewanżować się za tamto spotkanie, tym bardziej, że Manchester United niebezpiecznie zbliżył się do Arsenalu w tabeli, a zwycięstwo pozwoli Kanonierom odskoczyć rywalom na aż 11 punktów. Czy The Gunners uda się ta sztuka? Dowiemy się już w tę niedzielę!

Rozgrywki: 21. kolejka Premier League
Miejsce: Emirates Stadium (Londyn)
Data: niedziela, 22 stycznia, godzina 17:30 czasu polskiego
Sędzia: Anthony Taylor
Transmisja: Viaplay
Typ Kanonierzy.com: 3:1 - Odbierz STS zakład bez ryzyka do 100 zł!

Rynkos7 komentarzy: 677222.01.2023, 18:16

White dzisiaj rusza się jak wóz z węglem. Jakby śniadania nie zjadł.

Kris3Tears komentarzy: 442322.01.2023, 18:16

Ajjj

Craz komentarzy: 356322.01.2023, 18:15

Trza się zastanowić czy nie wpuścić tomiasu za white

Furgunn komentarzy: 921622.01.2023, 18:15

White i Martinelli dziś cienko, pierwszy do zmiany na drugą połowę i to pilnie.

Ups147 komentarzy: 346122.01.2023, 18:13

Byle nie stracić w tej połowie i mam nadzieję, że ich w przerwie ogarnie Arteta..

kamo99111 komentarzy: 690622.01.2023, 18:12

Partey pokazuje dziś najgorsza swoją wersję z początku gry na Emirates. Dużo niedokładności i nerwówki...

Garfield_pl komentarzy: 2793122.01.2023, 18:12

Kartka dla Bena go ograniczyła i trzeba tam zmianę.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.01.2023, 18:12

Nie stracić i na drugą wychodzimy po roszadach Artety

Pires9999 komentarzy: 117922.01.2023, 18:12

Czy partey musi akurat z nimi grać taki piach?!!!

Damper komentarzy: 227122.01.2023, 18:11

Tomiyasu będzie musiał wejść za Bennego Blanco.

Rynkos7 komentarzy: 677222.01.2023, 18:11

Tomiyasu lepiej by się sprawdził dzisiaj bo jest chyba delikatnie szybszy od White'a a już na pewno bardziej dynamiczny.

Shaw schodzi do srodka jak ZInchenko u nas, zeby zrobic miejsce dla rashforda na prawej

worek4 komentarzy: 27822.01.2023, 18:11

@Simpllemann: thx

Freo98 komentarzy: 639422.01.2023, 18:10

Tomi musi wejść na drugą połowę bo white musi sie wstrzymywać za bardzo z przechwytami przez żółtą

KAPI_IWWT komentarzy: 19022.01.2023, 18:10