Komentarze użytkownika Numer10
Znaleziono 1483 komentarzy użytkownika Numer10.
Pokazuję stronę 20 z 38 (komentarze od 761 do 800):
Mi się wydaje że formuła Eze w środku też trochę się wyczerpuje. My potrzebujemy tam kogoś kto trzyma piłkę i jest cały czas pod grą. Eberechi może zacząć próbować na skrzydle, gdzie te jego zastawianie, drybling i zagrania są najważniejszym elementem gry, a nie miłym dodatkiem
@Marzag napisał: "Przydałby się na boisku ktoś kto jest w stanie przytrzymać piłkę i poczekać aż się koledzy poustawiają, do tego momentu to mi się wydaje że będzie grany taki chaos jaki jest grany obecnie :P"
Tak, a przy okazji jakiś odbiorca górnych podań. Havertz wydaje się naturalnym wyborem do tych celów, ale zobaczyczy jest gotowy na takie tempo dzisiaj
@titi_henry napisał: "Akurat MLS to by w ogóle lepiej wyglądał na pozycjach ofensywnych imo."
Chyba właśnie pora go trochę przebranżowić na środek pola, bo na LO zaczyna się wyczerpywać ta formuła. Fatalnie wygląda i to nie jest niestety wyjątek w tym sezonie. A sam byłem za tym żeby dawać mu jak najwięcej szans kiedy grał jeszcze Cala bo w pamięci miałem poprzedni sezon
@pablofan napisał: "ja akurat oglądam na spokojnie :D będzie dobrze"
Też myślę że będzie dobrze, ale taka gra jak w pierwszej połowie to trochę kompromitacja, nawet przy dobrym wyniku. Wiadomo, wyniki najważniejsze i absolutnie tu nie chcę Ode czy Saki obciążać wejściem żeby to lepiej wyglądało, ale no muszą się poprawić w drugiej i myślę że Arteta w przerwie im zrobi suszarkę (a MLSa przytuli bo chłopak ewidentnie ma problemy mentalne) :D
@Marzag napisał: "Gyokeres ma dobry strzał do momentu aż ktoś mu nie przeszkodzi, najmniejsze szturchnięcie sprawia że jest duże ryzyko że już w piłkę nie trafi :P"
Myślę że dzisiaj by wyglądał lepiej od Jesusa. Ale dzisiaj lepiej od Brazylijczyka wyglądałby na ataku chyba nawet MLS
Ja wiem że gdyby Madueke nie chciał być Pogbą przy karnym, a Martinelli nie był Martinellim to byśmy tu mieli 4, albo i 5:1, ale gra jest tragiczna dziś.. Może nie grają ze sobą dużo, ale przecież oni tu powinni jechać z tymi przeciwnikami, a tu jest nerwówka.
@Marzag napisał: "To prawda, to chyba najlepszy wykonawca karnych w drużynie, nawet jak się bramkarz dobrze rzuci to mu pewnie ręce przełamie"
Aż Marzag coś pozytywnego o Gyokeresue napisał, cuda dzisiaj :D
Kai Havertz to zaraz wejdzie na LO xd
@Numer10 napisał: "Jesusa nie ma w tym meczu póki co. I jak to jest że zawodnicy z championship potrafią podać piłkę z bocznej strefy, a wielokrotny starter lidera Premier League Martinelli nie? Dlaczego Madueke nie chce uczestniczyć w rozegraniu tylko ciągle biega za lewego obrońcę POR nie mając szans na podanie? Nwanieri się stara ale mu nie wychodzi, ale już Eze to wygląda jakby pierwszy raz grał w środku pola."
Oczywiście zaraz po tym jak to napisałem to obaj zrobili akcje na bramkę
Jesusa nie ma w tym meczu póki co. I jak to jest że zawodnicy z championship potrafią podać piłkę z bocznej strefy, a wielokrotny starter lidera Premier League Martinelli nie? Dlaczego Madueke nie chce uczestniczyć w rozegraniu tylko ciągle biega za lewego obrońcę POR nie mając szans na podanie? Nwanieri się stara ale mu nie wychodzi, ale już Eze to wygląda jakby pierwszy raz grał w środku pola.
Co za paskudny mecz xd
Błagam, niech Eze zacznie się wystawiać do piłek
Tylko proszę nie mieć pretensji do Artety za cokolwiek w tym meczu proszę. Tacy zawodnicy powinni zjeść dzisiaj każdego przeciwnika na poziomie POR
@Jack_Herrer napisał: "Ciekawe jak zagra dzisiaj nasz najlepszy na świecie, nie strzelający napastnik na świecie."
Najlepsze jest to że każdy nasz napastnik się pod to wpisuje jak się bardzo postarasz i nie wiem o którego ci chodziło
@Tomi7: Przepraszam :/
@Patriko napisał: "To nie musi być cyrk, to raczej normalna rzecz, że czasami jakiś zawodnik chce odejść spróbować grać gdzieś indziej, i odchodzi w porozumieniu z klubem w normalny sposób, w miarę korzystny dla wszystkich."
No właśnie nie byłoby to dobre dla wszystkich, bo za 120 mln nie ma szans we współczesnym futbolu na kupno zawodnika na poziomie Saliby. Generalnie mało jest takich zawodników tak naprawdę
@krzykus1990 napisał: "Kai Havertz is in contention to make his return for Arsenal against Portsmouth tomorrow."
Oby wrócił jutro, dawno tak nie czekałem na żadnego piłkarza. Nawet na Gabriela w tym sezonie
Jeśli by mieli czekać aż zacznie robić cyrki to może tak, ale generalnie myślę że dałoby się za takiego zawodnika wyciągnąć dużo więcej z racji na młody wiek i poziom
Oczywiście się zgadzam że z niewolnika nie ma pracownika, a Mosquera w większości meczów nie odstawał poziomem, ale jednak to jeden z najlepszych ŚO na świecie. Za 120 raczej Live by nie puściło VVD, Real nie wiem, Milotao itp. Ciężko by było kupić kogoś na tym samym poziomie za te pieniądze
@Tomi7: Harry Maguire kosztował 80 mln ;)
120 za pretendenta do najlepszego ŚO na świecie? Za tyle teraz to się kupuje młodych zdolnych..
Zgadzam się z przedmówcami, nie da się wyglądać gorzej od Szweda w ostatnich meczach (chociaż Jesus podejmuje rękawice jak wchodzi już 2 mecz z rzędu)
Merino jest paradoksalnie dobry do wykańczania sytuacji, ale jest bardzo nieruchliwy. Havertz ma trochę niższą skuteczność, ale nadrabia dobrą mobilnością, pracą w pressingu i defensywie, utrzymywaniem się przy piłce przy długich piłkach.
@Marzag: jak wróci to myślę że też wcale nie będzie dobrze wyglądał po tej kontuzji. Jednak długo nie grał.. Oby szybko go Arteta ogarnął, może właśnie teraz nie grał żeby indywidualnie wrócił do pewnego poziomu
Obejrzałem sobie skrót Arsenal vs City z poprzedniego sezonu i tam jest Havertz w całej okazałości. Można sobie porównać ruch bez piłki Niemca i Gyokeresa bo to jest przepaść jeśli chodzi o aktywność. Jest zmarnowana setka po błędzie bramkarza po której całe kanonierzy.com gmwyrzucalo go z klubu. Jest bramka Haalanda po której całe kanonierzy.com kupowało nowego napastnika. I jest bramka na 4:1 gdzie nadążył za Martinellim, obiegł go na prawą i strzelił pięknie po długim słupku.
Ajj, wróć piękny Niemcu
@kamo99111: tak jakby zespół się zaadaptował bardziej do tej taktyki dającej wyniki w tamtym sezonie niż wrócił do tej ofensywnej piłki z sezonu wcześniej. Oczywiście nie jest tak że gra z przodu się nie poprawiła i jakość naszych piłkarzy którzy teraz grają też robi robotę, ale są mecze w których powinno to lepiej wyglądać.
@Numer10 napisał: "Generalnie tamten sezon zjadły nam problemy zdrowotne i uratowały nas kontuzje"
To znaczy... Zjadły nam kontuzje po prostu, a uratowały SFG w dużej części meczów
@kamo99111 napisał: "Ale to nie jest problem, który występuje od dziś. My z finalizacją akcji mamy problemy conajmniej od zeszłego sezonu gdzie z otwartej gry mieliśmy jedni z najniższych xG..."
Właśnie zeszły sezon my byliśmy bez zawodników z przodu. Graliśmy Merino na 9 (a wtedy jeszcze aż tak dobrze nawet nie wyglądał jak w tym sezonie), brak często Saki, Ode jak grał to też słabo, Martinelli którego się nie dało oglądać, Trossard który robił liczby, ale wyglądał jak w meczu z Live. Generalnie tamten sezon zjadły nam problemy zdrowotne i uratowały nas kontuzje. Uważam może kontrowersyjnie, że i tak wyciągnęliśmy z niego tyle co się dało wyciągnąć (poza LM).
@ozzy95: ktoś też musi domykać na przedpolu, ale nie może być tak że ta najlepsza opcją do dośrodkowania znowu nie jest przez nikogo domykania..@alexis1908:
Obejrzałem i rzeczywiście, powinien mieć 2 asysty do Saki wtedy i generalnie wyglądał na bardziej ruchliwego niż teraz. Nie wiem, może to kwestia przeciwnika, ale porównując te akcje Seski do Gyokeresa u nas w ostatnich meczach to jednak dalej jest przepaść. Chodzi mi o sam ruch, nie o to co robi z piłką, ale jak wybiega. Gyok stoi i czeka co zrobi skrzydłowy/pomocnik i czasem wyjdzie na jakąś pozycję (chociaż też rzadko na podanie prostopadłe jak Sesko przy pierwszym golu), a Słoweniec właśnie miesza, raz w lewo, raz w prawo, tu wejdzie przed obrońcę, tutaj za niego. To właśnie robi robotę moim zdaniem, bo Szwedowi często nie dało się podać tej piłki. To nie kwestia że on gra na ścianę a nie wybiega, bo jemu i na ścianę u nas ciężko zagrać, on po prostu stoi przy obrońcach i tylko i wyłącznie się z nimi przepycha, ale nie ma z tego żadnego zamieszania. Z Sesko by takie może było..
@Marzag napisał: "Najbardziej karygodne jest to, że my co mecz tworzymy conajmniej jedną taką sytuację że skrzydłowy z prawej strony biegnie przy linii końcowej równoległej z bramką i podaje na 6-11 metr piłkę, a tam nikogo wczoraj nie było."
Otóż to, ale wczoraj akurat ta sytuacja była jak już Gyokeresa na boisku nie oglądaliśmy. Martinelli nie wbiegł i ja naprawdę nie wiem dlaczego znowu to samo xd My w polu karnym stoimy i zawsze czekamy na wrzutkę na nos
@Nicsienieda napisał: "Nie jestem przekonany co do Rice'a w meczach, gdzie trzeba zrobić różnicę techniką. Merino powinien był wejść za niego w drugiej połowie. Ode słabo"
Też mam takie wrażenie. Rice jest super w zabezpieczaniu tyłów, ale jego podania często są wymuszone przez przeciwnika i po prostu czytelne. Wiele razy w sumie pisałem że gorzej gramy lewą stroną gdy Rice tam gra niż kiedy gra tam Merino czy Eze. Wiem że miał fajne podanie wczoraj, ale brakuje mu jeszcze niektórych elementów żeby być takim ultimate rozgrywającym.. No i mógłby częściej i szybciej składać się do strzałów z dystansu, przecież ma to huknięcie - we wczorajszym meczu to mogłoby robić różnicę
Tak oglądam teraz skrót United o ja wiem że to tylko Burnley, a Sesko do tej pory cieniował, ale ten chłop tam wchodzi, wbiega, miesza między obrońcami i jest jak do niego podać tą piłkę. Gyokeres przy nim jest naprawdę stateczny..
@Marzag napisał: "Pewnie Jesus miał więcej strzalów celnych w tym meczu niż Gyokeres będzie miał łącznie w meczu z Liverpoolem i United."
I miał jeden, błagam niech to się nie ziści xd
Średni
@Marzag napisał: "No a Gyokeres poza tym, że nie wychodził do podań, nie szukał możliwości stworzenia zagrożenia i że nie oddał strzału to zagrał niezły mecz :P"
Nieee no, tego nie powiedziałem ;)
@Marzag napisał: "To tak jakby porównywać boksera który cały pojedynek trzymał gardę i nie wyprowadział ciosów do gościa który je wyprowadzał ale nie były nokautujące i mówić że ciężko powiedzieć czy ten drugi większe zagrożenie sprawiał."
Ale nie wiem na ile ta jego główka to jego zasługa a na ile po prostu odpuścili go obrońcy. Poza tą główką to wyglądał fizycznie gorzej niż wczesny Gyokeres. Obaj zagrali tragicznie wczoraj, zresztą nie tylko oni
@KapitanJack10: no nie było to widowisko :D
Niemniej jednak trzeba naszym oddać, że to oni stworzyli najlepsze sytuacje/półsytuacje/ćwierćsytuacje (?) w tym meczu. Najlepsze 3: główka Jesusa, różny Gabriela i poprzeczka Bradleya - wszystko stworzone przez naszych xd
@kamo99111: no nie mówię jakie mieliśmy super okazje, ale że mieliśmy lepsze od nich. Nie wiem na ile im ta poprzeczka wbiła xG i szczerze to wiele mnie to nie obchodzi.
Piłka Madueke to 0 xG, a w takim Bayernie ktoś na takie piłki nabiega w każdym meczu i strzela bramki.
Saka zablokowany po podaniu Rice to 0 xG, a gdyby nie obrońcą to byłby strzał i gol (nie wiem czy Saka coś źle zrobił bo z pierwszej też ciężko by było)
Gdyby Rice zamiast strzelać podał do Trossarda na czystej postaci też 0 xG
Można wymieniać, ale w sumie po co. Zabrakło szczęścia, jakości i nie wiem czego, bo dało się z tego meczu wynieść 3 punkty na spokojnie mimo tragicznej gry w drugiej połowie. Wniosek z tego taki, że i grę w 2 połowie trzeba poprawić, i elementy wykańczania akcji
@Barney: ja też nie uważam żeby Jesus dał wczoraj więcej od Gyokeresa. Dał mniej walki o piłkę, a to że doszedł do dobrej sytuacji po wrzutce i ją zmarnował nie wiem czy można nazwać progresem. Obaj nie dowieźli na ten mecz i tyle
niepokazane* xd
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Oho, Arteta się zdenerwował i będą zmiany