2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów

2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów 19.11.2011, 13:50, Michał Sucharski 1085 komentarzy

W sobotę o godzinie 13:45 czasu polskiego rozpoczął się mecz pomiędzy drużyną Norwich City, gospodarzami dzisiejszego pojedynku, a Arsenalem Londyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a obie bramki dla gości strzelił ich kapitan, Robin van Persie. Norwich nie miało dzisiaj wielu szans na strzelenie bramki, jednak wykorzystali jedną z nich po błędzie Mertesackera. Arsenal zwyciężył w tym pojedynku całkowicie zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Kościelny, Vermaelen, Mertesacker, Andre Santos, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Gervinho, van Persie (k)

Norwich: Ruddy, Martin, Johnson, Morison, Crofts, Pilkington, Hoolahan (k), Fox, Barnett, Tierney, Naughton

W 6. minucie bliski zdobycia bramki był Arsenal. Akcję poprowadził lewym skrzydłem Andre Santos, podając piłkę do van Perskiego tuż przed polem karnym, ale strzał Holendra przeleciał obok dłuższego słupka bramki Norwich.

5 minut później zespół Kanonierów wyprowadził piękną kontrę. Szybkie podanie otrzymał Gervinho, znajdujący się na lewym skrzydle. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zszedł do środka i oddał piłkę do Walcotta. Anglik zwodem położył na ziemię obrońcę Norwich, strzelił lewą nogą idealnie przy przeciwległym słupku, jednak piłkę w akrobatyczny sposób zatrzymał ostatni defensor gospodarzy.

W 17. minucie prowadzenie obejmuje Norwich. Obrońca gospodarzy posłał długą piłkę do Morisona, którego wyprzedził Per Mertesacker. Niemiec jednak pogubił się i stracił piłkę w polu karnym na rzecz gracza Norwich, który z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego. 1-0!

Chwilę później wyrównać powinien Robin van Persie. Po klepce przed polem karnym z Mikelem Artetą, Holender otrzymał piłkę po zablokowanym strzale Hiszpana 8 metrów przed bramką, jednak spudłował.

Arsenal kontynuuje ataki. W 23. minucie z lewej strony na wysokości pola karnego dośrodkowywał Andre Santos, piłkę głową zgrał van Persie, jednak strzelał z trudnej pozycji i obrońca gospodarzy bez problemów wybił piłkę poza pole karne.

Minutę później, po stracie Norwich, długą piłkę otrzymał Gervinho i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który w tym pojedynku okazał się lepszy.

W 27. minucie piękna akcja Kanonierów kończy się bramką. Van Persie zagrał crossowe podanie do Walcotta, który wykorzystując swoją szybkość uwolnił się spod opieki obrońcy, Anglik dośrodkował prosto do Gervinho, który próbując sztuczki technicznej nie trafił w piłkę, jednak zaraz za nim stał kapitan Arsenalu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola Arsenal uspokoił swoją grę, walka toczy się głównie w środku pola, a zespół gości nie przeprowadza tak odważnych ataków jak na początku tej części gry. Z kolei Norwich nie potrafi sforsować obrony Kanonierów, dlatego zespół cofnął się i oczekuje na kontrataki.

Wygląda na to, że Norwich będzie walczyło w tym meczu o zwycięstwo. Zaczęli drugą połowę od ambitnej walki w środku pola, a ich trener dokonał zmiany w ofensywie.

Piękne ofensywne wejście Vermaelena. Kanonierzy po przejęciu piłki wyprowadzili szybką kontrę, w której Belg znalazł się na pozycji skrzydłowego. Dośrodkował idealnie na głowę Gervinho, ale reprezentant WKS-u trafił piłką prosto w bramkarza.

W 52. minucie swoją szansę miało Norwich. Po faulu Vermaelena, z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gospodarzy. Uderzył bardzo mocno, jednak Wojciech Szczęsny był dobrze ustawiony i zatrzymał strzał.

Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziła drużyna gości. Długie crossowe podanie otrzymał Walcott, dośrodkował z linii końcowej na nogę Ramseya, jednak Walijczyk nie trafił w bramkę.

Arsenal powinien był wyjść na prowadzenie. W środku pola świetnie zachował się kapitan gości, van Persie, który przyjął piłkę, uwolnił się od obrońcy i odegrał idealną prostopadłą piłkę do Gervinho. Iworyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem obiegł bramkarza gospodarzy, jednak ten, w ostatnim momencie, czołgając się po murawie, zdołał zatrzymać rękoma strzał Kanoniera.

Goście wychodzą na prowadzenie! Po błędzie Norwich w środku pola, piłkę przejął Song, który wyprowadził kontrę Arsenalu. Po przebiegnięciu 20 metrów świetnie podał do van Persiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Holender nie zmarnował swojej okazji, pokonując Ruddiego lekkim, plasowanym lobem. 1-2!

Norwich nie składa broni. W 65. minucie drużyna z Carrow Road przeprowadziła bardzo ładną akcję skrzydłem. Po wymianie kilku podań, pomocnik gospodarzy miał dużo miejsca i czasu na odegranie piłki. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej flanki, napastnik Norwich nie trafił w piłkę.

Drużyna gospodarzy nie przestaje atakować, jednak rzadko udaje się jej stworzyć sytuację strzelecką. Arsenal szuka swoich szans w kontratakach.

W 77. minucie jeden z nich mógł zakończyć się bramką. Długie podanie po ziemi otrzymał Walcott, wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał piłkę na 18 metr do lepiej ustawionego Artety, jednak Hiszpan uderzył w środek bramki.

10 minut później Arsenal mógł przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak strzał Walcotta z bocznej części pola karnego trafił w słupek.

Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Norwich na wyrównanie w tym meczu. W przedostatniej minucie, po faulu Andre Santosa, gospodarze mają szansę strzelić gola z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka trafia jednak w ręce Szczęsnego.

Phil Dowd zakończył mecz na Carrow Road, w którym Arsenal pokonał Norwich 2-1. Goście wygrali ten pojedynek zasłużenie, potrafili podnieść się po błędzie Mertesackera i stracie bramki w początkowych minutach meczu. Drużyna Kanonierów powoli dogania czołówkę Premier League, a Norwich City, mimo porażki, utrzymuje się na przyzwoitym miejscu i będzie kontynuować walkę o pozostanie w pierwszej lidze. Kolejny świetny występ zaliczył Robin van Persie, strzelając obie bramki dla swojego zespołu.

Pomeczowy wywiad z Wengerem:

Norwich City autor: Michał Sucharski źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.11.2011, 12:35

Super napisany artykuł, najbardziej podobają mi się linki do bramek. ;] A błąd Pera niedopuszczalny..

fabregas1987 komentarzy: 2579220.11.2011, 12:32

haha, czy Van Persie kiedys przestanie strzelac ? oby nie ;)
miejmy nadzieje, ze (tfu, tfu, tfu) omina go w tym sezonie kontuzje :D

fabregas1987 komentarzy: 2579220.11.2011, 12:24

brawo Kanonierzy, niestety nie moglem ogladac meczu, ale swietnie, ze sa 3 punkty :D

rev komentarzy: 161520.11.2011, 11:37

GrygoryRwLk -> myślę, że o to, że przelobował bramkarza, ale nie jestem pewien :)

Kubarsenal1886 komentarzy: 5320.11.2011, 09:30

przydał by sie taki goetze, bardzo dobry młody zawodnik, podobno wenger szykuje 50 mln na niego :)

pamplemousse komentarzy: 186020.11.2011, 00:55

Ale cicho dzis Oo

pamplemousse komentarzy: 186020.11.2011, 00:35

Mid

No w sumie masz racje, mam jednak nadzieje, ze tak sie nie stanie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.11.2011, 00:31

pamplemousse

Ja się tylko obawiam, że tą Borussię rozkupią. Jeśli BVB z grupy w LM nie wyjdzie to część zawodników może dojść do wniosku, że raczej tam nic nie zwojują i odejdzie do lepszych klubów. Za Goetze czy Hummelsem to już się najlepsi oglądają.

pamplemousse komentarzy: 186020.11.2011, 00:26

@Mid

BVB to tez liczacy sie klub, moze jeszcze nie w Europie, ale to w swoim czasie ;)

pamplemousse komentarzy: 186020.11.2011, 00:24

Dokładnie, mam kolege w Niemczech, ktory mieszka własnie kolo Dortmundu, i jest zachwycony Piszczkiem, a czesto jezdzi na mecze ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.11.2011, 00:23

Cudi

Jeśli Polska wygra EURO to wątpię by Smuda zniknął :] Sporting już się ponoć ugadał z Brescią, że do nich przechodzi - nie wiem tylko czy zimą czy latem.

Aha - sorry za błęda :]

ToMo_18

A może niebawem Robert w Arsenalu? :] Sam nie wiem czy bym chciał. Z jednej strony super by było jakby Polak - grający innej pozycji niż bramkarz - występował w liczącym się w Europie klubie. Z drugiej jednak strony nie jestem przekonany czy jest na tyle dobry by u nas grać.

scKanonier94sc komentarzy: 318920.11.2011, 00:21

oo nowy temat jako glowny news;p

scKanonier94sc komentarzy: 318920.11.2011, 00:14

teraz tak dziwnie sobie wyobrazic BVB bez Piszczka i Lewego

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1520.11.2011, 00:10

@Mid
Widać, że Robert skorzystał jak Wojtek, czyli na kontuzji swojego gł. rywala. Barrios zaznał urazu, to teraz Robert pokazuje, że szansa jaką otrzymał zostaje spłacana. Cieszę się, że gra tak jak gra, i liczę, że pokaże jeszcze więcej:)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.11.2011, 00:10

@Mid: Smuda zmyka po Euro przecie. Bakero pewnie też odpadnie po sezonie, albo i wcześniej.

Tak w ogóle to kiedy Salomon zmienił klub, przegapiłem ten moment. Wypożyczenie? Sporting to Lizbona?

Aha, i nie pokarze tylko pokaże. :P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34120.11.2011, 00:09

Ja do historii nic nie mam, nawet ją lubię (dlatego ją rozszerzam). A w klasie jestem naprawdę wczesnej, bo dopiero rozpoczynam edukację w liceum ;d Aczkolwiek także nie lubię pisać referatów. Jeżeli chodzi o dłuższe prace pisemne to lubię je pisać tylko z angielskiego :p

scKanonier94sc komentarzy: 318920.11.2011, 00:06

widze ze ta dyskusja nie ma sensu

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.11.2011, 00:05

Cudi

Nie wiadomo jak długo jeszcze Smuda będzie reprezentację prowadził. Jeśli Salamon w Sportingu będzie grał regularnie i pokarze się z dobrej strony to kto wie... Co do Bakero, to wydaje mi się, że on raczej długo już nie zabawi na swoim stanowisku - biorąc pod uwagę rotacje jakie przeprowadza się w polskiej lidze jeśli chodzi o trenerów - i wtedy Możdżeń może będzie miał więcej okazji, żeby zabłysnąć. A jeśli chodzi o Pekalskiego, to chwalił go sam Zlatan, więc ja bym poprosił :]

ToMo_18

Dziś widziałem tylko połowę meczu, ale Robert zagrał bardzo dobrze. w BVB bardzo się rozwinął i ciekaw jestem jak dalej potoczy się jego kariera.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9820.11.2011, 00:00

Nie loluj mi tu chłopcze tylko popatrz ile panowie, których lolujesz mają lat, a ile najsłabszy kapitan reprezentacji jakiego pamiętam.

Gunner_93 komentarzy: 25319.11.2011, 23:59

piłkarski dzień*

Valencia-Real mecz dnia bez wątpienia;) piłkarski mecz dzisiaj się trafił;)

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 23:58

Cudi
no TAAk, ale inaczej jest byc rezerwowym w zespole mistrza Niemiec, a inaczej w 3 zespole Polskiej ligi,lol,

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1519.11.2011, 23:57

Lech nie wiem co się z nim stało. Początek mieli niesamowity bili każdego jak szło, ale jednak nie można ich skreślać, pamiętamy jak grała Jaga w poprzednim sezonie do pierwszej części, a potem sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1519.11.2011, 23:56

@Mid
Możdżeń tak ... jeden z najciekawiej zapowiadających się pomocników w naszej lidze mam nadzieje, że Franek go powoła, bo nadal pamiętam jego kapitalny gol z City. Salomonem zachwyca się spore grono scoutów, i bardzo dobrze, że Bartek poszedł do Sportingu, tam może powalczyć o miejsce w składzie. Swoją drogą trzon to już Robert, który niesamowicie się rozwinął ile sił do biegania ma ten chłopak to coś nieprawdopodobnego. Gra czasem za 3 ... cieszę się, że jego kariera tak się rozwija no, a przede wszystkim dziś zagrał podobno z Bayernem rewelacyjnie. Martwi mnie Kuba, który musi odejść z BVB do jakiegoś innego zespołu ... może liga francuska ?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.11.2011, 23:55

scKanonier94sc: Najpierw to nasz kapitan mógłby sobie wywalczyć miejsce w klubie, lol.

@Mid: Salomona za Smudy nie zobaczymy, za polako-szweda podziękuję, a Możdżeń sobie nie pogra bo Bakero nie stawia na młodych, a Lech jest w takiej sytuacji, że już zupełnie wykluczyłbym jakiekolwiek szanse w lidze.

szala komentarzy: 539 newsów: 2519.11.2011, 23:54

kiedyś znalazłem reklamę sklepu internetowego z koszulkami, mieli tam ceny około 70zł za jeden t-shirt. problem w tym, że nie mogę sobie przypomnieć nazwy strony. znacie może ten sklep? poproszę o link

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 23:52

Cudi

Ja czekam na moment, gdy Mateusz Możdżeń pojawi się w dorosłej kadrze - chłopak ma wieli talent. No i jestem ciekaw jak się rozwinie sytuacja z Salamonem (ponoć odchodzi do Sportingu Lizbona) i Pekalskim z Malmo. Przemówiłem :]

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 23:51

Cudi
najpierw to Zyro i wolski musza sobie wywalczyc pewne miejsce w 11 , potem mozna mowic o kadrze, no i moze transfer na zachod

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1519.11.2011, 23:49

Ja osobiście nie lubię Legii, ale co jak co młodzież ich młodzież jest utalentowana.

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 23:49

executer
jak dla MU gra odmienna pilke od Niemiec. Reprezentacja Niemiec gra ladnie zpolotem, a Mu do d**y;p

nasripolecinakase komentarzy: 35619.11.2011, 23:45

dzisiaj jak swansea grało w 20 min sinclar nie trafił w piłke do pustej bramki ;/ pózniej dyer ;/ szkoda mi ich bo grali o klase lepiej od manure

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.11.2011, 23:45

Ktoś na dole poruszył temat repry Polski więc chcę zakomunikować, że już niedługo jej trzon będą stanowić młodzi, utalentowani Legioniści w postaci Borysiuka, Rybusa, Żyro i Wolskiego (który swoją drogą strzelił dziś cudowną bramkę). Rzekłem.

pamplemousse komentarzy: 186019.11.2011, 23:43

@bmwz5, w ktorej klasie jestes czy tam cos? Bo z historii "szkolnej" ciekawi mnie jedynie okres I i II wojny swiatowej. Dlatego nie poszedlem na humana :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 23:42

executer1

Reprezentacja Niemiec ostatnio gra właśnie atrakcyjny futbol.

@pample
Wiem że mało, ale nie lubie pisać referatów na historię, po prostu strasznie mnie to nudzi i strasznie się to przeciąąga :/

executer1 komentarzy: 260619.11.2011, 23:38

Gunner
Tak i takim o to sposobem United zapewne zostana znowu mistrzami.Graja jak reprezentacja Niemiec tylko,ze jeszcze nudniej

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 23:38

GFL

Tyle, że jak oni mają kryzys to i tak zdobywają po 3 pkt - u nas tak nie ma.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1519.11.2011, 23:38

@Mid
Twitter < K.com i tyle w tym temacie :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 23:36

ToMo_18

Bo sporo osób się na Twittera przerzuciło i tam przelewa myśli na wirtualny papier.

GunnerForLife komentarzy: 335519.11.2011, 23:35

Manchester Utd w jakiej formie jest , ostatnie 3 mecze to wygrane po 1-0 . Ich bilans bramek w 3 ostatnich meczach to 3-0 . Mały kryzys ? Czy zadyszka po udanym początku ? Chyba też 2 raz z rzędy Chicharito daje zwycięstwo Manchester'owi .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 23:34