2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów

2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów 19.11.2011, 13:50, Michał Sucharski 1085 komentarzy

W sobotę o godzinie 13:45 czasu polskiego rozpoczął się mecz pomiędzy drużyną Norwich City, gospodarzami dzisiejszego pojedynku, a Arsenalem Londyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a obie bramki dla gości strzelił ich kapitan, Robin van Persie. Norwich nie miało dzisiaj wielu szans na strzelenie bramki, jednak wykorzystali jedną z nich po błędzie Mertesackera. Arsenal zwyciężył w tym pojedynku całkowicie zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Kościelny, Vermaelen, Mertesacker, Andre Santos, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Gervinho, van Persie (k)

Norwich: Ruddy, Martin, Johnson, Morison, Crofts, Pilkington, Hoolahan (k), Fox, Barnett, Tierney, Naughton

W 6. minucie bliski zdobycia bramki był Arsenal. Akcję poprowadził lewym skrzydłem Andre Santos, podając piłkę do van Perskiego tuż przed polem karnym, ale strzał Holendra przeleciał obok dłuższego słupka bramki Norwich.

5 minut później zespół Kanonierów wyprowadził piękną kontrę. Szybkie podanie otrzymał Gervinho, znajdujący się na lewym skrzydle. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zszedł do środka i oddał piłkę do Walcotta. Anglik zwodem położył na ziemię obrońcę Norwich, strzelił lewą nogą idealnie przy przeciwległym słupku, jednak piłkę w akrobatyczny sposób zatrzymał ostatni defensor gospodarzy.

W 17. minucie prowadzenie obejmuje Norwich. Obrońca gospodarzy posłał długą piłkę do Morisona, którego wyprzedził Per Mertesacker. Niemiec jednak pogubił się i stracił piłkę w polu karnym na rzecz gracza Norwich, który z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego. 1-0!

Chwilę później wyrównać powinien Robin van Persie. Po klepce przed polem karnym z Mikelem Artetą, Holender otrzymał piłkę po zablokowanym strzale Hiszpana 8 metrów przed bramką, jednak spudłował.

Arsenal kontynuuje ataki. W 23. minucie z lewej strony na wysokości pola karnego dośrodkowywał Andre Santos, piłkę głową zgrał van Persie, jednak strzelał z trudnej pozycji i obrońca gospodarzy bez problemów wybił piłkę poza pole karne.

Minutę później, po stracie Norwich, długą piłkę otrzymał Gervinho i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który w tym pojedynku okazał się lepszy.

W 27. minucie piękna akcja Kanonierów kończy się bramką. Van Persie zagrał crossowe podanie do Walcotta, który wykorzystując swoją szybkość uwolnił się spod opieki obrońcy, Anglik dośrodkował prosto do Gervinho, który próbując sztuczki technicznej nie trafił w piłkę, jednak zaraz za nim stał kapitan Arsenalu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola Arsenal uspokoił swoją grę, walka toczy się głównie w środku pola, a zespół gości nie przeprowadza tak odważnych ataków jak na początku tej części gry. Z kolei Norwich nie potrafi sforsować obrony Kanonierów, dlatego zespół cofnął się i oczekuje na kontrataki.

Wygląda na to, że Norwich będzie walczyło w tym meczu o zwycięstwo. Zaczęli drugą połowę od ambitnej walki w środku pola, a ich trener dokonał zmiany w ofensywie.

Piękne ofensywne wejście Vermaelena. Kanonierzy po przejęciu piłki wyprowadzili szybką kontrę, w której Belg znalazł się na pozycji skrzydłowego. Dośrodkował idealnie na głowę Gervinho, ale reprezentant WKS-u trafił piłką prosto w bramkarza.

W 52. minucie swoją szansę miało Norwich. Po faulu Vermaelena, z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gospodarzy. Uderzył bardzo mocno, jednak Wojciech Szczęsny był dobrze ustawiony i zatrzymał strzał.

Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziła drużyna gości. Długie crossowe podanie otrzymał Walcott, dośrodkował z linii końcowej na nogę Ramseya, jednak Walijczyk nie trafił w bramkę.

Arsenal powinien był wyjść na prowadzenie. W środku pola świetnie zachował się kapitan gości, van Persie, który przyjął piłkę, uwolnił się od obrońcy i odegrał idealną prostopadłą piłkę do Gervinho. Iworyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem obiegł bramkarza gospodarzy, jednak ten, w ostatnim momencie, czołgając się po murawie, zdołał zatrzymać rękoma strzał Kanoniera.

Goście wychodzą na prowadzenie! Po błędzie Norwich w środku pola, piłkę przejął Song, który wyprowadził kontrę Arsenalu. Po przebiegnięciu 20 metrów świetnie podał do van Persiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Holender nie zmarnował swojej okazji, pokonując Ruddiego lekkim, plasowanym lobem. 1-2!

Norwich nie składa broni. W 65. minucie drużyna z Carrow Road przeprowadziła bardzo ładną akcję skrzydłem. Po wymianie kilku podań, pomocnik gospodarzy miał dużo miejsca i czasu na odegranie piłki. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej flanki, napastnik Norwich nie trafił w piłkę.

Drużyna gospodarzy nie przestaje atakować, jednak rzadko udaje się jej stworzyć sytuację strzelecką. Arsenal szuka swoich szans w kontratakach.

W 77. minucie jeden z nich mógł zakończyć się bramką. Długie podanie po ziemi otrzymał Walcott, wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał piłkę na 18 metr do lepiej ustawionego Artety, jednak Hiszpan uderzył w środek bramki.

10 minut później Arsenal mógł przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak strzał Walcotta z bocznej części pola karnego trafił w słupek.

Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Norwich na wyrównanie w tym meczu. W przedostatniej minucie, po faulu Andre Santosa, gospodarze mają szansę strzelić gola z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka trafia jednak w ręce Szczęsnego.

Phil Dowd zakończył mecz na Carrow Road, w którym Arsenal pokonał Norwich 2-1. Goście wygrali ten pojedynek zasłużenie, potrafili podnieść się po błędzie Mertesackera i stracie bramki w początkowych minutach meczu. Drużyna Kanonierów powoli dogania czołówkę Premier League, a Norwich City, mimo porażki, utrzymuje się na przyzwoitym miejscu i będzie kontynuować walkę o pozostanie w pierwszej lidze. Kolejny świetny występ zaliczył Robin van Persie, strzelając obie bramki dla swojego zespołu.

Pomeczowy wywiad z Wengerem:

Norwich City autor: Michał Sucharski źrodło: własne
malyglod komentarzy: 648919.11.2011, 22:28

concrete13->
może masz rację co do przykładu:) Ale ja gram na swoim poziomie i mam rywali ze swojego poziomu a on ze swojego.

GunnerForLife komentarzy: 335519.11.2011, 22:26

Ma ktoś obszerny skrót meczu Arsenalu ? Bo wracałem z Białegostoku z meczy jagi ze śląskiem i nie było mi dane zdążyć na mecz .

schade komentarzy: 386219.11.2011, 22:26

oglądam Milan-Fiorentina... Boruc jest zarombisty wszystko wyciąga :( (jestem za Milanem)

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 22:24

@c13
dobre :P

Strus komentarzy: 106219.11.2011, 22:24

To kolejny mecz, w którym Arsenal grał swoje nie przejmując się aktualnym stanem na tablicy wyników. To zasługa całej drużyny, wszyscy się starali.
Theo w dzisiejszym meczu popisywał się taką techniką użytkową, o jaką bym go nie podejrzewał. Filmik "Walcott vs Norwich" poproszę!

Niech Gervinho skorzysta z obecności Henry. Jak poprawi wystarczająco skuteczność, to 90% z pozostałych meczów w tym sezonie będzie wygranych bez cienia wątpliwości.

Środek pomocy- piękna wymienność i uzupełnianie się. Każdy z trójki miał okazje wykazać się w obronie i ataku.

Asymetria podejścia Santos- Koscielny dobrze zrobiła. Zagęszczanie ataku po lewej przez Brazylijczyka połączone z pasywnością Franzuza oznaczało troszkę więcej miejsca dla Theo, co wykorzystał parę ładnych razy.

Brak Sagny i Jenkinsona pewnie nie jeden jeszcze raz pozwoli Theo poszaleć ;)

wronka23 komentarzy: 408919.11.2011, 22:23

ale się boje srody ;/ tata za BVB ja za Arsenalem ale będzie masakra ...

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 22:22

malyglod - > jakby Per trafiał na takich rywali na których ty trafiałeś to pewnie też by się nie przewracał.. przykład do du.py

malyglod komentarzy: 648919.11.2011, 22:19

badyl254->
myślę, że to problem z koordynacją i zwinnością, co jest pewnym mankamentem osób wysokich. Do tego dochodzi brak odpowiedniej dla wymogów PL masy mięśniowej.
Ma 198 cm ale nie więcej ( na moje oko ) niż 85 kg a obawiam się że nieco mniej.

4R53NAL komentarzy: 43119.11.2011, 22:14

youtube.com/watch?v=iVOlyGvZVC8&list=FLxf3d7MrbYNnpMAuJNSnRTQ&index=5&feature=plpp_video

kocham ten filmik

badyl254 komentarzy: 264119.11.2011, 22:12

malyglod - Per po prostu oglądał kasety z treningów Barcelony.

malyglod komentarzy: 648919.11.2011, 22:11

Mizzou->
to nie o to chodzi. Przyjrzyj się w następnych lub jak możesz w poprzednich meczach. To się zdarza na prawdę często.
PS. Ja też mam swoje cm, ale jak trochę grałem to mało kto mnie wywracał.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.11.2011, 22:11

No ok, z góry dziękuję komukolwiek kto będzie w stanie mi wysłać. Po prostu mam juz bileciki na koncert 23 listopada akurat ;d

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.11.2011, 22:10

Ok, to poproszę, 698 732 300. Po prostu na 100% mnie nie bedzie wtedy w domu ; d

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 22:09

bmwz5-> Mnie wysłali .. to i Ja wyślę komuś jakiś wynik..wrzucę Tobie mój nr. tel. na priv, żebyś Mi o tym przypomniał

damian199656 komentarzy: 762619.11.2011, 22:09

bmwz5-> ja raczej będę mógł.

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 22:08

Wyższe osoby po prostu łatwiej przewrócić :P

spinson komentarzy: 70019.11.2011, 22:08

Orientuje sie moze ktos z was czy w bagazu podrecznym lini wizz moze znalesc sie jedzenie typu m.in rogal 7days jakis baton itp?

malyglod komentarzy: 648919.11.2011, 22:05

Ogólnie zwróćcie uwagę, bo ja to zacząłem obserwować już jakiś czas temu, że Per bardzo słabo trzyma się na nogach. Tzn. często się przewraca, chyba najczęściej z naszych graczy. I nie chodzi tu o dzisiejszą bramkę dla Norwich. Bardzo często widać to przy rzutach rożnych i tym podobnych sytuacjach. Nie wiem czy to słabsza koordynacja czy coś innego.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.11.2011, 22:02

Pytam juz ze sporym wyprzedzeniem - bedzie ktos już wstępnie mógł określić czy będzie mógł wysłać mi smsa z wynikiem meczu z borrusia w środe ?;d

Cesc1994 komentarzy: 447019.11.2011, 21:57

Conrado888---> Super zdjęcie :) Oby RvP zakończył u nas karierę.

bogusss komentarzy: 3919.11.2011, 21:56

Wciąż nie potrafię zrozumieć, jak taki wielki chłop jak Mertesacker może dać się tak sprowadzać do parteru? Ogólnie dobry mecz, Rambo znów irytował niedokładnością, Gervinho też nienajlepiej.

Pinguite komentarzy: 1502019.11.2011, 21:51

Barney > A widzisz. Cenna rada. :) Znana wszystkim. Nie ma czegoś takiego, żeby wujek Google Ci nie powiedział. :)

damian199656 komentarzy: 762619.11.2011, 21:50

Barney-> chodzi ci o ligę Południowa Premier League, Isthmian Premier League czy Północną Premier League?

koczan_4 komentarzy: 330219.11.2011, 21:48

Fajnie, że wreszcie polskie kluby zaczynają na nasza młodzież, pewnie w przyszłości opłaci im sie to.

Barney komentarzy: 2097819.11.2011, 21:46

toc szukam i nigdzie nie moge znalesc inaczej bym tu nie pisał/.

veron komentarzy: 459219.11.2011, 21:44

>>>>>Alexandro96, Pinguite
pl.betclic.com/content.aspx?PageCode=RCG
punkt 19

Pinguite komentarzy: 1502019.11.2011, 21:44

Barney > google, man!

Alexandro > LOL. Ale gdzieś musi być haczyk.

Barney komentarzy: 2097819.11.2011, 21:42

Wie ktoś gdzie mogę znalesc wyniki UWAGA 6 ligi Angielskiej.

amadeo komentarzy: 514919.11.2011, 21:41

A w dodatku, parę dni temu strzelił bramkę Niemcom w meczu młodzieżówek po ładnym dryblingu w polu karnym...
(jakby ktoś nie widział) podaje link :

sport.tvp.pl/pilka-nozna/wideo/u20-polska-niemcy-10-kapitalny-gol-wolskiego/5649359

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 919.11.2011, 21:36

ten Wolski to ciekawy chłopak, mogą być z niego ludzie

David92 komentarzy: 640019.11.2011, 21:35

amadeo - ta to co robi Wisła to szkoda gadać...

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277019.11.2011, 21:33

troche juz stary ten film, ale polecam:

youtube.com/watch?v=Hl8YyzDoXw8

amadeo komentarzy: 514919.11.2011, 21:33

@ David92
Muszę przyznać, że Legia imponuje mi poziomem szkolenia młodych piłkarzy (Rybus, Borysiuk, Kucharczyk, Wolski, Żyro...i można by wymieniać dalej). Przykład Legii i poniekąd Lecha pokazuje, że warto stawiać na młodzież -> mówię to w kierunku działaczy Wisły...

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16419.11.2011, 21:32

Pingu- Wygląda na to, żeby prawda. W regulaminie wygląda to tak

Oferta powitalna Cashback

19. Do skorzystania z Oferty powitalnej Cashback uprawnieni są wszyscy użytkownicy, którzy aplikują o Konto w Betclic i nigdy wcześniej nie posiadali Konta Betclic oraz zamieszkują Dozwoloną Jurysdykcję („Użytkownicy Kwalifikujący się"). Dozwolone Jurysdykcje to: Polska, Dania, Finlandia, Malta, Nowa Zelandia i Południowa Afryka. Użytkownik, który posiadał lub posiada Konto Betclic lub nie zamieszkuje obszaru Dozwolonej Jurysdykcji, nie otrzyma powitalnego Cashbacku. Tylko pierwsze zarejestrowane Konto z danego komputera będzie uprawnione do otrzymania powitalnego Cashbacka. Kolejne rejestracje dokonane z tego samego komputera nie będą uprawnione do otrzymania Bonusu powitalnego Cashback. Bonus zostanie przyznany Użytkownikom Kwalifikującym się, którzy dokonali wpłaty tylko za pomocą karty bankowej lub przelewu bankowego i przegrają pierwszy kwalifikujący się do promocji zakład („Zakład Cashback"). Zakład Cashback musi zostać postawiony na zakład o minimalnie 3 możliwych wynikach. Kwota, do wysokości której nastąpi zwrot na konto gracza to maksimum 200 zł (lub w innej walucie). Zakład Cashback może zostać postawiony na każdą dyscyplinę sportową na Stronie za wyjątkiem Betclic14 oraz zakładów systemowych.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 319.11.2011, 21:30

Wie ktoś może skąd mógłbym pobrać link z dzisiejszego meczu? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pinguite komentarzy: 1502019.11.2011, 21:25

veron > W Betclicu? Niezle. Obstawic 200 zł Borussię na mecz z Bayernem. Szacun. Ale nie wierzę, że zwracają kasę. Bo na takim czymś oni więcej tracą niż zarabiają. Skoro takie coś jest to musi byc gdzieś tu haczyk.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16419.11.2011, 21:25

veron--- serio? Warto spróbować. Tylko jak to działa. Stawiasz 200zł np. na barce (która prawie na 100% wygra) wygrywasz niewiele ponad 200zł i możesz od razu je wypłacić...?

David92 komentarzy: 640019.11.2011, 21:24

sport.gadu-gadu.pl/5676474472155370070/cudowna-bramka-legia-wygrywa-z-lechia-30

Patrzcie na gola Legii na 2-0 o.O

henry147 komentarzy: 136619.11.2011, 21:23

Kolejna wygrana i jedziemy w góre tabeli,a Robin strzela kolejne gole w tym sezonie musi być król strzelców

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16419.11.2011, 21:23

Camillo--- A&D są bardzo specyficzne. Tzn. Jeśli podoba ci się twórczość browna to bierz.

rudy13jol komentarzy: 40619.11.2011, 21:22

Brawo dla BvB ;D ale jestem bardziej szczęśliwy z 3 pkt Arsenalu ;))

Dekarz123 komentarzy: 118619.11.2011, 21:18