2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów

2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów 19.11.2011, 13:50, Michał Sucharski 1085 komentarzy

W sobotę o godzinie 13:45 czasu polskiego rozpoczął się mecz pomiędzy drużyną Norwich City, gospodarzami dzisiejszego pojedynku, a Arsenalem Londyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a obie bramki dla gości strzelił ich kapitan, Robin van Persie. Norwich nie miało dzisiaj wielu szans na strzelenie bramki, jednak wykorzystali jedną z nich po błędzie Mertesackera. Arsenal zwyciężył w tym pojedynku całkowicie zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Kościelny, Vermaelen, Mertesacker, Andre Santos, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Gervinho, van Persie (k)

Norwich: Ruddy, Martin, Johnson, Morison, Crofts, Pilkington, Hoolahan (k), Fox, Barnett, Tierney, Naughton

W 6. minucie bliski zdobycia bramki był Arsenal. Akcję poprowadził lewym skrzydłem Andre Santos, podając piłkę do van Perskiego tuż przed polem karnym, ale strzał Holendra przeleciał obok dłuższego słupka bramki Norwich.

5 minut później zespół Kanonierów wyprowadził piękną kontrę. Szybkie podanie otrzymał Gervinho, znajdujący się na lewym skrzydle. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zszedł do środka i oddał piłkę do Walcotta. Anglik zwodem położył na ziemię obrońcę Norwich, strzelił lewą nogą idealnie przy przeciwległym słupku, jednak piłkę w akrobatyczny sposób zatrzymał ostatni defensor gospodarzy.

W 17. minucie prowadzenie obejmuje Norwich. Obrońca gospodarzy posłał długą piłkę do Morisona, którego wyprzedził Per Mertesacker. Niemiec jednak pogubił się i stracił piłkę w polu karnym na rzecz gracza Norwich, który z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego. 1-0!

Chwilę później wyrównać powinien Robin van Persie. Po klepce przed polem karnym z Mikelem Artetą, Holender otrzymał piłkę po zablokowanym strzale Hiszpana 8 metrów przed bramką, jednak spudłował.

Arsenal kontynuuje ataki. W 23. minucie z lewej strony na wysokości pola karnego dośrodkowywał Andre Santos, piłkę głową zgrał van Persie, jednak strzelał z trudnej pozycji i obrońca gospodarzy bez problemów wybił piłkę poza pole karne.

Minutę później, po stracie Norwich, długą piłkę otrzymał Gervinho i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który w tym pojedynku okazał się lepszy.

W 27. minucie piękna akcja Kanonierów kończy się bramką. Van Persie zagrał crossowe podanie do Walcotta, który wykorzystując swoją szybkość uwolnił się spod opieki obrońcy, Anglik dośrodkował prosto do Gervinho, który próbując sztuczki technicznej nie trafił w piłkę, jednak zaraz za nim stał kapitan Arsenalu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola Arsenal uspokoił swoją grę, walka toczy się głównie w środku pola, a zespół gości nie przeprowadza tak odważnych ataków jak na początku tej części gry. Z kolei Norwich nie potrafi sforsować obrony Kanonierów, dlatego zespół cofnął się i oczekuje na kontrataki.

Wygląda na to, że Norwich będzie walczyło w tym meczu o zwycięstwo. Zaczęli drugą połowę od ambitnej walki w środku pola, a ich trener dokonał zmiany w ofensywie.

Piękne ofensywne wejście Vermaelena. Kanonierzy po przejęciu piłki wyprowadzili szybką kontrę, w której Belg znalazł się na pozycji skrzydłowego. Dośrodkował idealnie na głowę Gervinho, ale reprezentant WKS-u trafił piłką prosto w bramkarza.

W 52. minucie swoją szansę miało Norwich. Po faulu Vermaelena, z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gospodarzy. Uderzył bardzo mocno, jednak Wojciech Szczęsny był dobrze ustawiony i zatrzymał strzał.

Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziła drużyna gości. Długie crossowe podanie otrzymał Walcott, dośrodkował z linii końcowej na nogę Ramseya, jednak Walijczyk nie trafił w bramkę.

Arsenal powinien był wyjść na prowadzenie. W środku pola świetnie zachował się kapitan gości, van Persie, który przyjął piłkę, uwolnił się od obrońcy i odegrał idealną prostopadłą piłkę do Gervinho. Iworyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem obiegł bramkarza gospodarzy, jednak ten, w ostatnim momencie, czołgając się po murawie, zdołał zatrzymać rękoma strzał Kanoniera.

Goście wychodzą na prowadzenie! Po błędzie Norwich w środku pola, piłkę przejął Song, który wyprowadził kontrę Arsenalu. Po przebiegnięciu 20 metrów świetnie podał do van Persiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Holender nie zmarnował swojej okazji, pokonując Ruddiego lekkim, plasowanym lobem. 1-2!

Norwich nie składa broni. W 65. minucie drużyna z Carrow Road przeprowadziła bardzo ładną akcję skrzydłem. Po wymianie kilku podań, pomocnik gospodarzy miał dużo miejsca i czasu na odegranie piłki. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej flanki, napastnik Norwich nie trafił w piłkę.

Drużyna gospodarzy nie przestaje atakować, jednak rzadko udaje się jej stworzyć sytuację strzelecką. Arsenal szuka swoich szans w kontratakach.

W 77. minucie jeden z nich mógł zakończyć się bramką. Długie podanie po ziemi otrzymał Walcott, wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał piłkę na 18 metr do lepiej ustawionego Artety, jednak Hiszpan uderzył w środek bramki.

10 minut później Arsenal mógł przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak strzał Walcotta z bocznej części pola karnego trafił w słupek.

Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Norwich na wyrównanie w tym meczu. W przedostatniej minucie, po faulu Andre Santosa, gospodarze mają szansę strzelić gola z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka trafia jednak w ręce Szczęsnego.

Phil Dowd zakończył mecz na Carrow Road, w którym Arsenal pokonał Norwich 2-1. Goście wygrali ten pojedynek zasłużenie, potrafili podnieść się po błędzie Mertesackera i stracie bramki w początkowych minutach meczu. Drużyna Kanonierów powoli dogania czołówkę Premier League, a Norwich City, mimo porażki, utrzymuje się na przyzwoitym miejscu i będzie kontynuować walkę o pozostanie w pierwszej lidze. Kolejny świetny występ zaliczył Robin van Persie, strzelając obie bramki dla swojego zespołu.

Pomeczowy wywiad z Wengerem:

Norwich City autor: Michał Sucharski źrodło: własne
bambosz komentarzy: 419.11.2011, 19:45

Nie wiem jak Was ale strasznie irytuje mnie Gervinho. Kolo ma potencjał a gra jakby łaske robił. Zero waleczności. Jak minął bramkarza to czułem, że nie strzeli i nie strzelił. Jak dobrze, że Song przemyślał sprawe (przy drugiej bramce) i wstrzymał sie z dograniem do lepiej ustawionego Gervinho. Podholował, zagrał do Persiego i buda jak w banku.

maciekbe komentarzy: 1245819.11.2011, 19:44

nasza forma po meczu z ManU, czyli od momentu, kiedy mieliśmy ponoć kryzys:WDLWWWLWWWWWDWW. Niezły kryzys, nie ma co. Za tydzień Sroki grają z ManU, więc wygrywając z Fulham wskakujemy na 5. miejsce. Tylko te koguty mi przeszkadzają przed nami... z kim oni mają ten zaległy meczyk?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 919.11.2011, 19:41

Kuby nie ma nawet na ławce. podobno ma wrócić do Wisły, kapitan reprezentacji polski..

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 19:33

Arsenal23 - > i się przejedziesz :P..BVB wygra !

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.11.2011, 19:20

Postawiłem na Bayern. A co tam. Stawiam pojedyncze. Mały zysk ale zawsze coś. Kombi sobie odpusciłem po tym jak prze******* 200 zł bo jeden mecz musiał zawsze nie wpaść.

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 19:20

Santana robi wrażenie ;) No i przekomiczny sędzia :D

schade komentarzy: 386219.11.2011, 19:20

armata_PL
daj linka do Bayern - Borussia

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 19:17

Ramsi -> Vermaelen jest w gazie i nie ma sensu go przestawiać gdy Kosa może grać. Po za tym lewonożny na PO? tego jeszcze w Arsenalu nie było.

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 19:16

@arsenal23
to nie wiem czy ci pójdzie :P

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 19:16

c13 -> oprócz tego co napisałem to dziś nasz środek pola kulał, Song dziś pewnie ale jakoś wydaje mi się poniżej tego poziomu którego nas przyzwyczaił, Ramsey'a nie widziałem wg., Gervinho mógł tam hat-tricka strzelić. Skuteczność naprawde mierna całej drużyny. Dziekuje Bogu że mamy Robina :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.11.2011, 19:15

6 mb

Ramsi komentarzy: 312919.11.2011, 19:15

Ja myślę że verminator powinien pójść za kose na PO :)
Verma ma parcie na bramkę, a kosa nadal jest profesjonalistą na ŚO
To teraz czekamy na Carla, a potem na Baca
Mam jeszcze 1 pytanie co z gibbsem i carlem?

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 19:14

@Arsenal23
a jaki masz internet?

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 19:13

Dennis -> nawet tej literówki nie zauważyłem :P pisze nieuważnie bo Bayern - Borussia ogladam ;x

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 19:13

armata_PL- > dzięki..ale co do gry Kosy..to chyba zrozumiałe tylko pod tym względem, że grał pierwszy raz u nas na tej pozycji ( mogę się mylić ) bo jego grę ofensywną w jednym ze spotkań mogliśmy zauważyć w momencie zapuszczania się pod bramkę przeciwnika mimo gry na środku..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.11.2011, 19:12

O jednak opłaca się obstawiać na bwin. Teraz mecz w hd :D i to legalnie

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277019.11.2011, 19:12

armata

tak wł. to chodzilo mi o twoja literowke, ale zgadzam sie z toba.;)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 19:11

Dennis -> no tak ,w sumie to nie była cieszynka ;D dzieki.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277019.11.2011, 19:10

c13

co do wyniku to imo nie ma tragedii, bo przeciez l'pool z nimi zremisowal.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 19:10

c13 -> brama była ewidetnie przez Per'a, dobrych zawodów to on dzis nie zagrał. Dobrze ze Vermaelen czyścił za dwóch. Kosa w obronie bardzo pewnie i na spokoju ale zero gry ofensywnej ale to chyba zrozumiałe.

armata

nie wiem co to cieszybka, ale tu masz cieszynke.;)

watchhighlightsonline.blogspot.com/2011/11/video-balotelli-goal-vs-newcastle-clear.html

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 19:08

nie widziałem naszych..myślałem, że będzie łatwiej o 3 punkty.. Per tak katastrofalnie ?.jak Kosa sprawował się na prawej obronie ?

Mizii komentarzy: 419119.11.2011, 19:02

właśnie, też bym prosił o skrót, bo byłem w pracy i meczu niestety nie widziałem...;/

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1419.11.2011, 19:01

Z góry dzięki :)

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1419.11.2011, 19:00

Rzuci ktoś obszernego skróta ?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 18:59

stopstream.tv/ch3.html
Jens Lehmann komentuje tutaj mecz , jednak po niemiecku .

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 18:58

WoW, ale Lewy rybkę założył

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 18:57

Santana jest świetny, ciężko będzie strzelić w środę

Arsenal1994 komentarzy: 749719.11.2011, 18:56

Ciekawe jak Hernandez strzelił, z 2,1 metra? A może tym razem była to trudniejsza pozycja i zza bramki strzelał...

Zaloguj komentarzy: 216619.11.2011, 18:56

Ale Swansea teraz spieprzyli, na pustą bramkę w piłkę nie trafili!

KanonierChris komentarzy: 292419.11.2011, 18:55

Ma ktoś jakiś dobry link do meczu Mułów?

sWinny komentarzy: 783819.11.2011, 18:37

warto zauważyć, że przy pierwszej bramce dla nas, jeszcze nie została strzelona a Gervazy już cieszynkę zaczął^^

Jeśli MU jutro wygra to jestem 70 PLN do przodu:)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 18:35

Piszczek ma krycie Riberiego, ojj zobaczymy ile tak naprawde Łukasz jest wart ^^

Kozak0700 komentarzy: 92019.11.2011, 18:28

jesli o fm mowa to ja gram arsenalem i jest kiepsko ;/ zajmuje bodajze 9 miejsce po 12 kolejkach ale to moja pierwsza kariera i to dziala wszystko bardziej na zasadzie prob i bledow :P Jak ktos pisal warto sciagnac przede wszystki Coquelina moim zdaniem jest genialny :D a co do meczu nie ogladalem ale wiedzialem ze RvP nas nie zawiedzie i tak sie stalo :D ten gosc musi z nami zostac

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.11.2011, 18:26

hm btw AFC ma naprawde ostatnio w PL dobra passe, to juz jest wiele meczow...

ja8pl komentarzy: 296619.11.2011, 18:26

ludzie wy tu o fm a ja meczu nie obejrzalem i teraz to mi sie nie chce bo wynik znam ;p powie mi ktos 1 zdanie o aaronku w tym meczu jak co gdzie :D

gargamel800 komentarzy: 53219.11.2011, 18:23

A RVP cały czas strzela.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.11.2011, 18:19

Kamil -> nie bardzo, ale dzieki za checi.

Xdkarol komentarzy: 98819.11.2011, 18:19

Polecam Newcastle. Całkiem ładny skład, po 2-3 sezonach można powalczyć o tytuły.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 18:18