2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów

2-1 dla Arsenalu, zasłużone zwycięstwo Kanonierów 19.11.2011, 13:50, Michał Sucharski 1085 komentarzy

W sobotę o godzinie 13:45 czasu polskiego rozpoczął się mecz pomiędzy drużyną Norwich City, gospodarzami dzisiejszego pojedynku, a Arsenalem Londyn. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a obie bramki dla gości strzelił ich kapitan, Robin van Persie. Norwich nie miało dzisiaj wielu szans na strzelenie bramki, jednak wykorzystali jedną z nich po błędzie Mertesackera. Arsenal zwyciężył w tym pojedynku całkowicie zasłużenie, przeważając od pierwszej do ostatniej minuty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Kościelny, Vermaelen, Mertesacker, Andre Santos, Song, Ramsey, Arteta, Walcott, Gervinho, van Persie (k)

Norwich: Ruddy, Martin, Johnson, Morison, Crofts, Pilkington, Hoolahan (k), Fox, Barnett, Tierney, Naughton

W 6. minucie bliski zdobycia bramki był Arsenal. Akcję poprowadził lewym skrzydłem Andre Santos, podając piłkę do van Perskiego tuż przed polem karnym, ale strzał Holendra przeleciał obok dłuższego słupka bramki Norwich.

5 minut później zespół Kanonierów wyprowadził piękną kontrę. Szybkie podanie otrzymał Gervinho, znajdujący się na lewym skrzydle. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, zszedł do środka i oddał piłkę do Walcotta. Anglik zwodem położył na ziemię obrońcę Norwich, strzelił lewą nogą idealnie przy przeciwległym słupku, jednak piłkę w akrobatyczny sposób zatrzymał ostatni defensor gospodarzy.

W 17. minucie prowadzenie obejmuje Norwich. Obrońca gospodarzy posłał długą piłkę do Morisona, którego wyprzedził Per Mertesacker. Niemiec jednak pogubił się i stracił piłkę w polu karnym na rzecz gracza Norwich, który z kilku metrów pokonał Wojciecha Szczęsnego. 1-0!

Chwilę później wyrównać powinien Robin van Persie. Po klepce przed polem karnym z Mikelem Artetą, Holender otrzymał piłkę po zablokowanym strzale Hiszpana 8 metrów przed bramką, jednak spudłował.

Arsenal kontynuuje ataki. W 23. minucie z lewej strony na wysokości pola karnego dośrodkowywał Andre Santos, piłkę głową zgrał van Persie, jednak strzelał z trudnej pozycji i obrońca gospodarzy bez problemów wybił piłkę poza pole karne.

Minutę później, po stracie Norwich, długą piłkę otrzymał Gervinho i znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który w tym pojedynku okazał się lepszy.

W 27. minucie piękna akcja Kanonierów kończy się bramką. Van Persie zagrał crossowe podanie do Walcotta, który wykorzystując swoją szybkość uwolnił się spod opieki obrońcy, Anglik dośrodkował prosto do Gervinho, który próbując sztuczki technicznej nie trafił w piłkę, jednak zaraz za nim stał kapitan Arsenalu, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. 1-1!

Po zdobyciu wyrównującego gola Arsenal uspokoił swoją grę, walka toczy się głównie w środku pola, a zespół gości nie przeprowadza tak odważnych ataków jak na początku tej części gry. Z kolei Norwich nie potrafi sforsować obrony Kanonierów, dlatego zespół cofnął się i oczekuje na kontrataki.

Wygląda na to, że Norwich będzie walczyło w tym meczu o zwycięstwo. Zaczęli drugą połowę od ambitnej walki w środku pola, a ich trener dokonał zmiany w ofensywie.

Piękne ofensywne wejście Vermaelena. Kanonierzy po przejęciu piłki wyprowadzili szybką kontrę, w której Belg znalazł się na pozycji skrzydłowego. Dośrodkował idealnie na głowę Gervinho, ale reprezentant WKS-u trafił piłką prosto w bramkarza.

W 52. minucie swoją szansę miało Norwich. Po faulu Vermaelena, z rzutu wolnego strzelał jeden z zawodników gospodarzy. Uderzył bardzo mocno, jednak Wojciech Szczęsny był dobrze ustawiony i zatrzymał strzał.

Chwilę później bardzo ładną akcję przeprowadziła drużyna gości. Długie crossowe podanie otrzymał Walcott, dośrodkował z linii końcowej na nogę Ramseya, jednak Walijczyk nie trafił w bramkę.

Arsenal powinien był wyjść na prowadzenie. W środku pola świetnie zachował się kapitan gości, van Persie, który przyjął piłkę, uwolnił się od obrońcy i odegrał idealną prostopadłą piłkę do Gervinho. Iworyjczyk znalazł się w sytuacji sam na sam, tym razem obiegł bramkarza gospodarzy, jednak ten, w ostatnim momencie, czołgając się po murawie, zdołał zatrzymać rękoma strzał Kanoniera.

Goście wychodzą na prowadzenie! Po błędzie Norwich w środku pola, piłkę przejął Song, który wyprowadził kontrę Arsenalu. Po przebiegnięciu 20 metrów świetnie podał do van Persiego, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Holender nie zmarnował swojej okazji, pokonując Ruddiego lekkim, plasowanym lobem. 1-2!

Norwich nie składa broni. W 65. minucie drużyna z Carrow Road przeprowadziła bardzo ładną akcję skrzydłem. Po wymianie kilku podań, pomocnik gospodarzy miał dużo miejsca i czasu na odegranie piłki. Po świetnym dośrodkowaniu z lewej flanki, napastnik Norwich nie trafił w piłkę.

Drużyna gospodarzy nie przestaje atakować, jednak rzadko udaje się jej stworzyć sytuację strzelecką. Arsenal szuka swoich szans w kontratakach.

W 77. minucie jeden z nich mógł zakończyć się bramką. Długie podanie po ziemi otrzymał Walcott, wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał piłkę na 18 metr do lepiej ustawionego Artety, jednak Hiszpan uderzył w środek bramki.

10 minut później Arsenal mógł przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak strzał Walcotta z bocznej części pola karnego trafił w słupek.

Prawdopodobnie ostatnia szansa dla Norwich na wyrównanie w tym meczu. W przedostatniej minucie, po faulu Andre Santosa, gospodarze mają szansę strzelić gola z rzutu wolnego z około 25 metrów. Piłka trafia jednak w ręce Szczęsnego.

Phil Dowd zakończył mecz na Carrow Road, w którym Arsenal pokonał Norwich 2-1. Goście wygrali ten pojedynek zasłużenie, potrafili podnieść się po błędzie Mertesackera i stracie bramki w początkowych minutach meczu. Drużyna Kanonierów powoli dogania czołówkę Premier League, a Norwich City, mimo porażki, utrzymuje się na przyzwoitym miejscu i będzie kontynuować walkę o pozostanie w pierwszej lidze. Kolejny świetny występ zaliczył Robin van Persie, strzelając obie bramki dla swojego zespołu.

------------------- Lewandowski --------------------

powrotu boenisha nawet nie biorę pod uwagę.

pamplemousse komentarzy: 186019.11.2011, 23:25

Hah, jak juz mowimy o ilosci komentow to za nie dlugo bedzie 500 :D Moze dzis, hahaha. Nie, nie umiem az tak spamowac.

popekns komentarzy: 742019.11.2011, 23:25

W miłej atmosferze to wszystko szybko leci ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 23:24

ToMo_18

Choć ostatnio często wieczorny spam się nie klei.

@Mid
W takiej atmosferze, to komenty lecą szybko :)))

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 23:19

ToMo_18

No, te następne tysiączki szybko zlecą :]

bmwz5

No ale pod względem dodanych newsów to już mnie przegoniłeś i to ja muszę teraz nadrabiać :]

@amadeo
A wlasnie to Polanski jest najbardziej Polakiem.
Mi tez przypomina Niemca z ryja ale urodzil sie w Polsce i mieszkal do 3 roku zycia potem mieszkal w Niemczech. Przynajmniej po polsku umie gadac a nie jak obraniak co nie gra w klubie lub perquis co gra przecietnie

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.11.2011, 23:15

@popekns
To byłby chyba najbardziej spamerski wybryk w historii tej strony :P

popekns komentarzy: 742019.11.2011, 23:14

Może dziś dobiję piątki?

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 23:14

Jakoś mi się nie widzi ten Jeleń na skrzydle, wątpie, żeby go Smuda powołał ;P Ja bym chciał Rybusa

no tak, ale z Ahonenm i Armstrongiem to troche inna sprawa

a co do naturalizowanych Polakow to Obraniak ok, Perquis jescze ujdzie, ale Polanski to dla mnie przesada...mi on przypomina typowego Niemca no i Zabiera miejsce w reprezentacji Wilkowi na przyklad

Mizzou komentarzy: 605319.11.2011, 23:10

@c13
sama obecność Jelenia mnie dziwi, bo jakoś słuch o nim zaginął, wiem tylko, że w Lille grywa

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 23:08

mizzou - > Jeleń bardzo często grywał na skrzydle..gdzie Ty masz tam Dudke na ŚP ? ..zgodzę się z Wasylem

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.11.2011, 23:08

scKanonier94sc----> A ja dzień przed twoim półmetkiem mam...urodziny

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 23:07

caughtoffside.com/2011/11/19/arsenal-to-launch-40m-raid-to-capture-two-top-young-talents/

Gotze bym chciał ,lecz Subotica raczej już nie ;p
Mamy świetnych dwóch stoperów jak Koscielny i Vermaelen , dobrego Mertesackera i średniego Djourou . Neven jest utalentowany ,ale jeśli miałbym wybierać kogoś z Borussi środkowych obrońców to wolałbym już prędzej ,aby nas zasilił Hummels ;p
Dla mnie to lepszy stoper .

malyglod komentarzy: 648919.11.2011, 23:06

Ja nie zapominałbym o Boenischu. Jest lepszy niż Wawrzyniak.

pamplemousse komentarzy: 186019.11.2011, 23:04

Macie moze jakis link do powtorki z meczu bvb - bayern?

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11719.11.2011, 23:04

Ciężki dzień dziś był...ani nie mogę opić zwycięstwa Arsenalu bo się słabo czuję po...półmetku a tu jeszcze trzeba wstać o3.00 nad ranem na UFC 139

amadeo komentarzy: 514919.11.2011, 23:02

@ Conrado888
A ile to było sportowców, którzy kończyli karierę i wracali...mnóstwo...np. Ahonen w skokach, Armstrong w kolarstwie, itd. itp.
Trzeba też wykorzystać to, iż Legia teraz jest na "topie" - powoływać jak najwięcej prawdziwych Polaków...a nie jakich Obraniaków czy innych Perquisów bez formy...

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 23:01

Conrado888-> zmusili go do takiego kroku..
amadeo - > Michał tak..Artur nie, bo i tak Wojtek będzie bronił a nie wiem, czy Artur wpływałby pozytywnie na szatnie

Dekarz123 komentarzy: 118619.11.2011, 22:58

Ogólnie dobry mecz w wykonaniu Arsenalu. Gdyby był na emirates byśmy ich rozjechali z 4:0 a tak 2:1 przy sporej przewadze. Spodziewałem się ciezkiego i zaciętego meczu , ale nie myślałem , że aż tak. Jednak najważniejsze są 3 pkt.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 919.11.2011, 22:58

reprezentacyjną oczywiście.

bez jaj, Żewłakow? przecież on już karierę zakończył..

amadeo komentarzy: 514919.11.2011, 22:56

Apropo Boruca...ja cięgle wierzę, że Smuda puknie się w głowę i wróci do Boruca i Żewłakowa...Wojtek miałby godnego rywala w bramce, a zarówno Artur, jak i Michał mają doświadczenie z wielkich imprez (np. Euro 2008, czy Mundial w Niemczech). Jak bym zbudował taką drużynę :

shade
widzialem jedna jak obronil sam na sam strzal Pato. Ja tez jestem za Milanem , ale chcialem zeby Boruc sie dobrze zaprezentowal...

GunnerForLife komentarzy: 335519.11.2011, 22:51

W 38 Meczach tamtego sezonu Teveza miał 21 goli , RvP w tym sezonie po 12 meczach ma tych bramek 13 , Brawo Robin !

popekns komentarzy: 742019.11.2011, 22:47

Huh! Po tym meczu i tymczasowym wskoczeniu na 6. miejsce wzrosła aktywność kibiców Arsenalu, bo w 9 godzin nabić 987 komentarzy, to jak na razie bardzo dobrze.

Intryguje mnie jeden fakt, Anelka kiedyś tam został królem strzelców z dorobkiem piętnastu bramek, a Robin w 12. meczach zdobył 13 bramek. To świadczy o tym jaki jest dobry. Gdyby nie kontuzje mógłby spokojnie pobić rekord Henry'ego tym bardziej, że przedtem miał lepszych graczy u swojego boku, którzy potrafili asystować jak np. Cesc, Samir swego czasu Thomas Rosicky i Diaby gdy byli u szczytu formy.

Miejmy nadzieję, że Arsenal powrócił już na właściwy tor i powoli będzie piął się na wyżyny pokonując Manchester City w tym roku i nie tracić punktów ze teoretycznie słabymi klubami.

concrete13 komentarzy: 869819.11.2011, 22:47

nie oglądałem spotkania na żywo..bo miałem zajęcia..ale jedynie za co mogę karcić Pera patrząc na filmik wyżej to za błędny wybór decyzji..nie wiem czy On chciał w jakiś magiczny sposób skurczyć się i podać piłkę główką do Wojtka o.O..nie mam pojęcia..natomiast to , że się przewrócił lub został przewrócony (nvm) to wina ułożenia ciała/sylwetki w danym momencie..inaczej walczysz bar-w-bar czy też blokujesz piłkę ciałem wyprostowanym a inaczej "powyginanym"

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.11.2011, 22:43

youtube.com/watch?v=r2mwhYSQlIY&feature=youtu.be

Norwich vs Vermaelen

schade komentarzy: 386219.11.2011, 22:41

Koniec Fiorentina 0-0 Milan :(

damian199656 komentarzy: 762619.11.2011, 22:38

Też oglądam wyniki i widzę, że kobieca reprezentacja Niemiec wygrała z Kazachstanem 17-0. Nieźle.
A nasza panie przegrały z Włoszkami 0-5...

schade komentarzy: 386219.11.2011, 22:38

scKanonier94sc
jest 0-0 90 minuta
Milan ciśnie ale Boruc ciągle broni

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2011, 22:35

Tak rzucam okiem w wyniki dzisiejszych meczów i widzę, że Nicea zarobiła w meczu St. Etienne 3 czerwone kartki.

A przy okazji - post nr 4k :D

GunnerForLife komentarzy: 335519.11.2011, 22:33

malyglod

I każdy to rozumie że ty masz inny poziom od Pera... nie ma co tego kwestionować ale pewni twoi rywali nie są tak wymagający dla Ciebie jak rywale Pera dla niego i na pewno nie grasz z koniami takimi jacy są w BPL .

scKanonier94sc komentarzy: 318919.11.2011, 22:32