Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium

Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium 12.02.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 2751 komentarzy

Wielki mecz na Emirates Stadium w końcu dobiegł końca. Kanonierzy nie potrafili ograć na własnym boisku dołującego ostatnio Manchesteru United i po raz kolejny przestraszył się swojego odwiecznego rywala, mimo że ten nie jest już tak groźny jak przed rokiem. Piłkarze Arsenalu pokazali zbyt mało zaangażowania, w ogóle nie podjęli walki, by wygrać to spotkanie, jakby nie zależało im na zdobyciu trzech punktów i powrocie na fotel lidera.

Dzisiejszy mecz stał pod dyktando bramkarzy, którzy ciągle ratowali swoje zespoły przed utratą bramek. Ostatecznie to Wojciech Szczęsny został wybrany przez Barclays zawodnikiem meczu, ale również i jego vis-a-vis popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami. Mecz, jakich było wiele, na pewnie nie zapisze się w kartach historii. Obie drużyny mocno zachowawcze, a wynik 0-0 jest najbardziej sprawiedliwym rezultatem ze wszystkich, choć przy odrobinie szczęścia każda ze stron mogła zostać ze wszystkim lub z niczym.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Rosicky (74. Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Man Utd: De Gea - Rafael (46. Ferdinand), Vidić, Smalling, Evra - Cleverley, Carrick - Valencia (82. Young), Rooney, Mata (75. Januzaj) - Van Persie

Już druga minuta mogła przynieść bramkę dla Manchesteru United. Mikel Arteta zbyt długo zwlekał z podaniem, co wykorzystał Robin van Persie, który szybko odebrał mu piłkę i ruszył na bramkę Szczęsnego. Holender jednak zmarnował dogodną sytuację i strzelił prosto w polskiego bramkarza, który pewnie wyłapał piłkę.

Dwie minuty później odpowiedzieć mogli Kanonierzy. Jack Wilshere popisał się indywidualną akcję i huknął na bramkę De Gei, ale dobrze ustawiony Smalling wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry przyniosło kolejną akcję dla gospodarzy. Tym razem strzał głową oddał Olivier Giroud, ale Francuz mocno się pomylił.

W 10. minucie kolejna akcja Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky, a w zdobyciu bramki mogły mu pomóc... plecy Nemanji Vidicia, od których odbiła się piłka, dezorientując De Geę. Hiszpański golkiper szybko się jednak zorientował, co się święci i zdołał przechwycić futbolówkę.

Osiem minut później kolejną sytuację strzelecką miał Robin van Persie. Były gracz Arsenalu wymanewrował Pera Mertesackera i strzelił prawą nogą na bramkę, jednak piłka wyraźnie minęła się z prawym słupkiem.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Co prawda obie drużyny cały czas grały bardzo ofensywnie i szukały miejsca do oddania strzału, jednak żaden z golkiperów nie musiał się bardziej wysilić przy interwencji.

W ostatnich pięciu-dziesięciu minutach dwukrotnie próbował Olivier Giroud, jednak najpierw oddał strzał wysoki ponad bramką, a drugi raz nie potrafił opanować futbolówki.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, sędzia zakończył pierwszą połowę przy bezbramkowym remisie.

Na drugą część meczu Manchester United wyszedł w nieco innym składzie. Za Rafaela, który ucierpiał w starciu z Olivierem Girouda, na boisko wszedł Rio Ferdinand, który zajął miejsce u boku Nemanji Vidicia. Chris Smalling przeszedł tym samym na prawą stronę defensywy.

Druga odsłona meczu na początku nie przyniosła nam jednak zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie wypracowała sobie żadnej okazji, która mogła zagrozić golkiperowi drużyny rywali.

W 62. minucie Kanonierzy nieco odważniej zaatakowali i dało to rzut rożny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie znalazło drogę na głowę Laurenta Koscielnego, który mocno strzelił, ale Antonio Valencia wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Dwie minuty później Mark Clattenburg podjął nieco kontrowersyjną decyzję, po tym jak nie odgwizdał rzutu karnego po - wydawałoby się - przewinieniu Nemanji Vidicia na Olivierze Giroudzie, który został wytrącony z równowagi przez Serba i upadł w polu bramkowym.

W 76. minucie Arsenal miał najlepszą okazję do zdobycia gola w drugiej połowie. Bacary Sagna pięknie dośrodkował z prawej strony boiska, jednak Olivier Giroud z najbliższej odległości minął się z piłką.

Trzy minuty później to drużyna gości mogła świętować strzelenie bramki. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Wayne Rooney i Robin van Persie, a zakończyła się dośrodkowaniem Anglika na głowę Holendra, który mocno uderzył na bramkę Szczęsnego. Polski golkiper popisał się jednak niewiarygodną interwencją i przerzucił futbolówkę na poprzeczkę, wychodząc z tej sytuacji jak bohater.

David de Gea nie chciał być gorszy od swojego vis-a-vis i kiedy Santi Cazorla zakończył strzałem pozycyjną akcję Arsenalu, kapitalnie interweniował, parując piłkę na słupek.

Hiszpański golkiper ponownie popisał się w doliczonym czasie gry, kiedy to pewnie wyłapał uderzenie po ziemi Santiego Cazorli.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Manchesterem United i nie wyprzedził wciąż liderującej Chelsea. Zawodnikiem meczu według Barclays został Wojciech Szczęsny.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

kaziu874 komentarzy: 674913.02.2014, 19:07

Marquinhos z Romy za Jonesa, Alba za Shawa i w sumie tyle.

-----Lukaku

Wymieniłby ktoś kogoś? Mi się wydaje, że bardzo dobra 11.

LoveTheGunners komentarzy: 914013.02.2014, 19:00

Wenger przegrał mistrzostwo już w lato nie ściągając napastnika, w styczniu to tylko potwierdził.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.02.2014, 18:54

Topek,

Podobną sytuację mieliśmy jak Sagna podawal między obrońców a bramkarza, tylko Giroud za późno się zorientowal i nie dobiegł...

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12613.02.2014, 18:50

Sytuacje z poprzeczką też traktuje głównie jako popis atakujących United. Tego nam brakuje - świetny ruch bez piłki, dynamika, wyjście na pozycje, precyzyjne podanie.

Dennis_Bergkamp_;
pilka,pilką ale obronca ma miec napastnika przed soba i nie dac sie urwac a tam bylo 2 naszych i zaden nie przyblokowal persiego

Vendeful komentarzy: 237013.02.2014, 18:40

moze hax
?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.02.2014, 18:33

akurat juz przy samej akcji obroncy nic nie mogli zrobic, to byla zwyczajnie swietna pilka od Rooneya, swietny ruch vP i doskonaly Wojtek... ale juz calkiem inna bajka jak pilka trafila do Swiniaka

maciek146c komentarzy: 45913.02.2014, 18:17

@Arsenal Under-21s captain Isaac Hayden has signed a new contract with the Club: http://po.st/oyEmSO pic.twitter.com/mW1Vy8vlLX

myślę że zrozumiałe

DanteZZ komentarzy: 116913.02.2014, 18:16

"Marszałek" Dąbrowskiego ponownie zabrzmiał, dzięki Justyna! :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 18:13

Szacun dla Wojtka!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 18:10

Właczcie tv 20.44 i nie będzie musieli niczego słuchać, bo to,że będą po nas jechać,zwłaszcza,po tym co ostatnio odpalamy to wiecej niż pewne.

grand92 komentarzy: 793713.02.2014, 18:08

Bolek

myślę że możesz odważnie wypowiedzieć tą tezę :) gość jest fatalny ale co się dziwić jak dostał pracę w n-ce

mar12301 komentarzy: 2315313.02.2014, 18:05

Dobrze, że nie będzie w studiu Dariusza "Arsenal może oddać już LM walkowerem" Tuzimka. Przynajmniej nie będę słuchał jakie to bęcki dostanie Arsenal od Bayernu aż będzie zbierał zęby z murawy.

Bolek komentarzy: 423213.02.2014, 18:04

Może wysnuwam odważną tezę, ale uważam tego Pola za dość słabego eksperta.
Zgadzacie się?

grand92 komentarzy: 793713.02.2014, 18:03

KingOfLoyal

dzięki , to w takim razie to ten co mam z niego straszną bekę , chyba tylko Wojciech Kowalczyk mnie bardziej śmieszy ze wszystkich tych polskich "ekspertów"

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 18:02

grand
tak ten łysy z grzywka

grand92 komentarzy: 793713.02.2014, 17:59

koroniarz

czy Pol to ten co wygląda jak Inspektor Gadżet albo ewentualnie jak Albert Einstein ? :D

pronik komentarzy: 517913.02.2014, 17:58

kiedy City-Sunderland ?

cakE256 komentarzy: 221713.02.2014, 17:57

BayernAA

No giroud napewno trafi ... w trybuny. Mysle, ze jak strzelimy szybko bramke mamy szanse na wygraną, ale jesli ją stracimy będzie jak z live

Przemuto

"w marcu", ale znając Arsenal nie wcześniej niż bliżej kwietnia...

lays komentarzy: 3987113.02.2014, 17:43

RIVALDO700

Sory ale irytujesz. Na stronie Arsenalu piszesz ciagle o Liverpoolu.

Ciagle czerwoniaki i czerwoniaki
.. jakbys ich fanem byl

Przemuto komentarzy: 164813.02.2014, 17:41

Ktoś wie kiedy Ramsey wraca?

Danielo_Gunners komentarzy: 264513.02.2014, 17:40

koroniarz>>koles ma jakies wtyki.Sam jest daltonista.takie byki napierdziela ze ja takich za malolata nie robilem..

mar12301 komentarzy: 2315313.02.2014, 17:40

A w publicznej kto komentuje? Tylko nie piszcie, że Szpakowski... Mam nadzieje, że Laskowski.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2014, 17:39

youtube.com/watch?v=_-zHg2B3KU0

widzieliscie to. Smieszne nie powiem.

Koroniarz komentarzy: 1022813.02.2014, 17:36

Środa:

CANAL+ Sport HD
20.00 Studio Ligi Mistrzów (Piotr Karpiński, Żelisław Żyżyński; studio: Michał Pol, Krzysztof Przytuła)

20.40 Arsenal - FC Bayern (Marcin Rosłoń, Rafał Nahorny)

Jak ja tego Pola nie trawie, koleś zmienia upodobania klubowe jak jakiś gimbus :p

mar12301 komentarzy: 2315313.02.2014, 17:36

BayernAA

no to optymistycznie dla nas stawiasz :p Kontry Arsenalu... taa. Ozil biegnie do przodu z kontrą i zastanawia się czy jest sens podawać do kłody czy nie, bo i tak to spierd*li.

Przemuto komentarzy: 164813.02.2014, 17:35