Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium

Arsenal bez cojones, 0-0 w hicie na Emirates Stadium 12.02.2014, 21:35, Sebastian Czarnecki 2751 komentarzy

Wielki mecz na Emirates Stadium w końcu dobiegł końca. Kanonierzy nie potrafili ograć na własnym boisku dołującego ostatnio Manchesteru United i po raz kolejny przestraszył się swojego odwiecznego rywala, mimo że ten nie jest już tak groźny jak przed rokiem. Piłkarze Arsenalu pokazali zbyt mało zaangażowania, w ogóle nie podjęli walki, by wygrać to spotkanie, jakby nie zależało im na zdobyciu trzech punktów i powrocie na fotel lidera.

Dzisiejszy mecz stał pod dyktando bramkarzy, którzy ciągle ratowali swoje zespoły przed utratą bramek. Ostatecznie to Wojciech Szczęsny został wybrany przez Barclays zawodnikiem meczu, ale również i jego vis-a-vis popisał się kilkoma kluczowymi interwencjami. Mecz, jakich było wiele, na pewnie nie zapisze się w kartach historii. Obie drużyny mocno zachowawcze, a wynik 0-0 jest najbardziej sprawiedliwym rezultatem ze wszystkich, choć przy odrobinie szczęścia każda ze stron mogła zostać ze wszystkim lub z niczym.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Rosicky (74. Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Man Utd: De Gea - Rafael (46. Ferdinand), Vidić, Smalling, Evra - Cleverley, Carrick - Valencia (82. Young), Rooney, Mata (75. Januzaj) - Van Persie

Już druga minuta mogła przynieść bramkę dla Manchesteru United. Mikel Arteta zbyt długo zwlekał z podaniem, co wykorzystał Robin van Persie, który szybko odebrał mu piłkę i ruszył na bramkę Szczęsnego. Holender jednak zmarnował dogodną sytuację i strzelił prosto w polskiego bramkarza, który pewnie wyłapał piłkę.

Dwie minuty później odpowiedzieć mogli Kanonierzy. Jack Wilshere popisał się indywidualną akcję i huknął na bramkę De Gei, ale dobrze ustawiony Smalling wybił piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry przyniosło kolejną akcję dla gospodarzy. Tym razem strzał głową oddał Olivier Giroud, ale Francuz mocno się pomylił.

W 10. minucie kolejna akcja Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Tomas Rosicky, a w zdobyciu bramki mogły mu pomóc... plecy Nemanji Vidicia, od których odbiła się piłka, dezorientując De Geę. Hiszpański golkiper szybko się jednak zorientował, co się święci i zdołał przechwycić futbolówkę.

Osiem minut później kolejną sytuację strzelecką miał Robin van Persie. Były gracz Arsenalu wymanewrował Pera Mertesackera i strzelił prawą nogą na bramkę, jednak piłka wyraźnie minęła się z prawym słupkiem.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Co prawda obie drużyny cały czas grały bardzo ofensywnie i szukały miejsca do oddania strzału, jednak żaden z golkiperów nie musiał się bardziej wysilić przy interwencji.

W ostatnich pięciu-dziesięciu minutach dwukrotnie próbował Olivier Giroud, jednak najpierw oddał strzał wysoki ponad bramką, a drugi raz nie potrafił opanować futbolówki.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, sędzia zakończył pierwszą połowę przy bezbramkowym remisie.

Na drugą część meczu Manchester United wyszedł w nieco innym składzie. Za Rafaela, który ucierpiał w starciu z Olivierem Girouda, na boisko wszedł Rio Ferdinand, który zajął miejsce u boku Nemanji Vidicia. Chris Smalling przeszedł tym samym na prawą stronę defensywy.

Druga odsłona meczu na początku nie przyniosła nam jednak zbyt wielu emocji. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna ze stron nie wypracowała sobie żadnej okazji, która mogła zagrozić golkiperowi drużyny rywali.

W 62. minucie Kanonierzy nieco odważniej zaatakowali i dało to rzut rożny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie znalazło drogę na głowę Laurenta Koscielnego, który mocno strzelił, ale Antonio Valencia wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Dwie minuty później Mark Clattenburg podjął nieco kontrowersyjną decyzję, po tym jak nie odgwizdał rzutu karnego po - wydawałoby się - przewinieniu Nemanji Vidicia na Olivierze Giroudzie, który został wytrącony z równowagi przez Serba i upadł w polu bramkowym.

W 76. minucie Arsenal miał najlepszą okazję do zdobycia gola w drugiej połowie. Bacary Sagna pięknie dośrodkował z prawej strony boiska, jednak Olivier Giroud z najbliższej odległości minął się z piłką.

Trzy minuty później to drużyna gości mogła świętować strzelenie bramki. Świetną dwójkową akcję przeprowadzili Wayne Rooney i Robin van Persie, a zakończyła się dośrodkowaniem Anglika na głowę Holendra, który mocno uderzył na bramkę Szczęsnego. Polski golkiper popisał się jednak niewiarygodną interwencją i przerzucił futbolówkę na poprzeczkę, wychodząc z tej sytuacji jak bohater.

David de Gea nie chciał być gorszy od swojego vis-a-vis i kiedy Santi Cazorla zakończył strzałem pozycyjną akcję Arsenalu, kapitalnie interweniował, parując piłkę na słupek.

Hiszpański golkiper ponownie popisał się w doliczonym czasie gry, kiedy to pewnie wyłapał uderzenie po ziemi Santiego Cazorli.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Arsenal zremisował 0-0 z Manchesterem United i nie wyprzedził wciąż liderującej Chelsea. Zawodnikiem meczu według Barclays został Wojciech Szczęsny.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 17:26

mar12301

Nastroje przed LM? Ciężko stwierdzić, ja jestem optymistą, ale będzie ciężej na ES niż w zeszłym roku. Wyczuwam bramkowy remis (1-1). Szybka bramka Bayernu i potem w drugiej połowie po kontrze mój bohater Oli Giroud trafi. :)

mar12301 komentarzy: 2315313.02.2014, 17:24

BayernAA

jak tam nastrój przed LM? Wyczuwasz znów jakieś 3-1 na ES?

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 17:24

RIVALDO700

Ojejej, to muszę nadrobić mecze Realu w takim razie.

Bolek komentarzy: 423213.02.2014, 17:23

Adrian Clarke dla Unibetu:
bet.unibet.com/football/premier-league/2014/02/13/stuttering-arsenal-must-rediscover-their-cutting-edge/542

RIVALDO700

Może inaczej, ja jestem nawet zdania, że Mandzukic > Benzema, ale to pewnie z niechęci do tego zawodnika. U Benzemy ze skutecznością jest problem, a też nie jestem przekonany czy jest stworzony do gry kombinacyjnej, szybkiej - takiej jaką preferuje Benzema. Chodziło mi bardziej o zawodnika z podobnym stylem gry do Alexis'a Sanchez'a, Aguero, Teveza. Zawodnicy do szybkiej gry, szybcy i z dobrym wykończeniem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2014, 17:19

zmarl Zbigniew Romaszewski

MociumPAN komentarzy: 126613.02.2014, 17:15

facebook.com/photo.php?v=644857555551063&set=vb.209824459054377&type=2&theater pikniki z Londynu mogłyby się czegoś nauczyć.

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 17:13

RIVALDO700

W żadnym wypadku. Ja wielkim fanem Benzemy nie byłem nigdy i nigdy pewnie już nie zostanę. W dodatku płacenie ogromnych pieniędzy za niego to idiotyzm, a pewnie kwota w granicach 40 milionów wynosiłaby. Szczerze powiem, nie mam swojego typu tutaj bo prognozowanie transferu Wengera to jak wróżenie z fusów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2014, 17:08

BayernAA

Benzema?

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 17:06

KingOfLoyal

Wiem, wiem ja tylko piszę to co ja zrobiłbym na jego miejscu. Właśnie ostatnio zastanawia mnie co się z Poldim dzieje? Kontuzja, czy to jednak cały czas upartość Wengera? W Arsenalu, mam przeczucie, że potrzeba jest napastnika ze zmysłem do gry kombinacyjnej, który potrafi wymienić dwa, trzy szybkie podania z pomocnikami i potrafi objechać obrońców. Oli strasznie przypomina mi Mario Gomeza pod względem stylu gry i w poruszaniu się po boisku, więc dokładnie znam ten wasz ból patrząc na niego. ;)

Alonso komentarzy: 1282413.02.2014, 17:02

Bendtner dostawał szanse ale nie grał lepiej od Giroud to dalej siedzi na ławce. Jestem ciekaw czy Sanogo coś sobie pogra.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 16:58

BayernAA
jak Bendtner,Sanogo i Poldek nie dostali szansy to Akpom tym bardziej.
Wszystko zaczyna i konczy sie na upartości Wengera. Wierzy,ze Żiru ciezko praca przeskoczy 2 poziomy. Każdy kto cieżko pracuje,zasługuje na szanse. To jego słowa.

Frankly komentarzy: 76413.02.2014, 16:58

@Rivaldo. 35-40 mln, i moim zdaniem mimo szalonych transferów Bejlów i innych Ronaldów to to jest ogromna kasa.
Inna sprawa że praktycznie niemożliwe jest żeby na chwile obecną Arsenal był w stanie przekonac z Starydża na transfer. Taki pomysł chyba trzeba traktowac jako totalną abstrakcję.

James komentarzy: 167413.02.2014, 16:55

ja bym w kolejnym meczu postawił na sanogo w ataku.

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 16:52

KingOfLoyal

Ja uważam, że nawet Bendtner zagrałby solidniej niż on, ale jak sprawdzałem livesports to niestety Giroud nie został zmieniony. Szkoda, że Akpom został wypożyczony bo na miejscu Wengera dałbym mu szanse.

James komentarzy: 167413.02.2014, 16:51

lfc juz 3 pkt straty do nas, a kuraki 6 pkt ale się porobiło trzeba zacząc wygrywać bo naprawde będzie bidnie....... najgorsze ze wogole nie mamy formy nasze ataki juz nie są szybkie i nieprzewidywalne dla rywala, niestety ale kolejny mecz gralismy powoli i przewidywalnie ;/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2014, 16:49

frankly

juz do przesady z ta ogromna kasa, moze chcesz powiedziec o sumach 40-50?

30-35 zalatwiloby sprawe

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 16:48

BayernAA
widzisz już nawet wiekszość kibiców Asenalu zaczyna z niego szydzić. Chyba najbardziej żałosna była ta kontra Ozil - Giroud, gdzie Oli po podaniu od Mesuta, odbił piłke zupełnie do nikogo,a potem można było sie tylko smiać jak Mesut od niego ucieka :P
Juz nie mówie o jękach i stekach, o oklaskach i jezyczkach, po strzałach,które zagrażają bandom reklamowym.

Frankly komentarzy: 76413.02.2014, 16:46

Arsenal musiałby wydac na Starydża ogromna kase a do tego zapewnic mu jakąś chorą tygodniowke żeby w ogóle myślec o tym zeby go przekonac.

pierre_afc komentarzy: 1207113.02.2014, 16:45

@Bolek - A ja tutaj widzę, że dalej ty czegoś nie rozumiesz. Arteta jest w Arsenalu ceniony za to, że potrafi zagrać solidnie w każdym meczu (a w jakimś to naprawdę na mega poziomie), od niego się nie oczekuje nie wiadomo jakich fajerwerków. A są tutaj ludzie, którzy po słabszych meczach jakiś zawodników, tak ich krytykują jakby zawsze grali słabo. Było tak z Ramseyem, było tak z Sagną, jest tak z Giroud i Artetą. Ale nikt nie powie, że Arteta został wysłany na głęboką wodę bo przez urazy musiał od razu po powrocie do treningów zacząć grać. Nikt nie powie, że Arteta nie pasuje do stylu gry Arsenalu gdy Ozil jest w składzie, bo Hiszpan uspokaja grę, a Niemiec chcę ją napędzać. Nikt nie powie, że ten "drewniany" Francuzik (czyt. Giroud) ma prawie tyle bramek co cały atak Chelsea. Bo oczywiście trzeba patrzyć na ogół. Arteta zagrał złe dwa mecze, a ciul zrugajmy go. Giroud nie strzela bramek nie tylko ze swojej winy, a co tam! Weźmy go zjedźmy na k.com. Wszyscy zbyt pochopnie do pewnych spraw podchodzą. I nie zwracają uwagi na inne aspekty. Bo nikt nie powie teraz, że Sagna jest w słabszej formie i, że gorzej dośrodkowuje ( a jak raz dobrze zrobi to w meczu to mamy genialnego PO) niż na początku sezonu. Nikt nie powie głośno, że Bacary nie zasługuje na nowy kontrakt bo obecnie nasza defensywa się dobrze spisuje. Prawda jest taka, że jak ja patrzę na takiego Gibbsa a na Sagnę to tak jakbym widział biegającego na lewej stronie Bolta, a na prawej jakiegoś wolnego sprtintera. Sagna teraz będzie co raz wolniejszy, mniej mobilny itd. Kupmy jakiegoś młodego PO np. Junga i dajmy mu szansę. Takie Southampton zrobiło to chociażby z Shaw'em i się nie zawiedli.

KuBaJo komentarzy: 217413.02.2014, 16:45

Największym naszym problemem jest brak skrzydeł, zero szybkości tylko klepa i wchodzenie środkiem między 5... Brak prostopadłych piłek bo niby do kogo?

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 16:43

KingOfLoyal

No i teraz biega po boisku taki Giroud. Daleki jestem od hejtowania Arsenalu, ale wczoraj po prostu lałem ze śmiechu na te jego miny po straconych okazjach bramkowych. Lepszy aktor niż piłkarz.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 16:41

A co do krytyki... mało osób powiazanych z futbolem i z Arsenalem krytykowało postawe i mowiło "potrzeba napastnika"
Wenger rzadzi,jego pozycja i władza sa na pierwszymi miejscu. POtwiedza to choćby zachowanie na rynku transgerowym. Kasa była,wszycy kup napastnika.A on olał temat .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2014, 16:40

a moze by tak zaszachowac lfc i ruszyc w lato po...Sturridga?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 16:37

Nie ważne co się dzieje w szatni. A na pewno nie dzieje sie tam nic złego,bo juz nie raz w sezonie Wenger ich w przerwie dobrze rozruszał.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.02.2014, 16:35

u nas zarząd nie kiwnie palcem. oni wolą liczyć kasę. co najwyżej Usmanov mógłby coś tam powiedzieć.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 16:35

pierre
W to wierze,ze był wściekły. Ale jak to wygladało to nigdy sie nie dowiemy.
Myślisz,ze może ich rugać w szatni??? dlatego robi tylko jedna zmiane w meczu i nawet nie wstaje z ławki ogarnać jakos chłopaków? JEgo nastawienie w tym meczu było jedno- nie przegrajmy tego spotkania,to jest United,moga wygrac z każdym i chłopaki priorytet ustawili na 0 z tyłu. Wykonali jego plan i są zadowoleni.

Frankly komentarzy: 76413.02.2014, 16:33

@Rivaldo 'czerwoniaki' prawdopodobnie wierzą od dłuższego czasu ale po prostu sie w ten sposob nie wypowiadają a Brendan zgodnie ze szkołą Mourinho na jednym wywiadzie mówi że mamy szanse a na drugim że nie myślimy o tytule.

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 16:32

KingOfLoyal

W sumie nie wiemy co się dzieje w szatni, podejrzewam, że odbyła się jakaś poważna rozmowa z zawodnikami. Zobaczymy jak zareagują na te dwa mecze bo terminarz jest piekielnie ciężki. Z tym napastnikiem będzie ciężko coś ugrać choćby z Bayernem.

Oggy komentarzy: 948913.02.2014, 16:32

BayernAA- u nas ostatnio były tutaj powtarzane plotki o możliwym odejściu Javi Martineza. Prawda to?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2014, 16:31

Steven Gerrard says Liverpool consider themselves "dark horses" for the Premier League title this season/sky sports/

no i czerwoniaki zaczeli wierzyc w tytuł

pierre_afc komentarzy: 1207113.02.2014, 16:30

@Frankly - Masz rację jedno i drugie. Raz, że Giroud już tak żwawo się nie rusza. To w dodatku dośrodkowania się zmieniły, na początku sezonu dostawał płaskie piłki w pole karne i strzelał bramki, teraz dostaje na głowę i coś nie może zatrybić.

@KingOfLoyal - Niewiadomo co się dzieje w szatni. Nam Wenger może mówić, że wszystko jest OK, ale w szatni może ich rugać. Ponadto ostatnio czytałem wywiad z Artetą po meczu z LFC, i ponoć nigdy jeszcze tak wściekłego Wengera nie widzał.

Bolek komentarzy: 423213.02.2014, 16:30

@pierre_afc
Ciągle pijesz do mnie z tym sezonowcem? Nie trafiłeś.
Druga sprawa - też lubię Artetę, ale on już nie jest zawodnikiem, który potrafi rozegrać cały sezon w pierwszym składzie na najwyższym poziomie (co nie znaczy, że uważam, iż jest niepotrzebny drużynie).

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 113.02.2014, 16:29

ArseneAl
bo jest biały?

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 16:28

thide

Jasne, tutaj przyznaje Ci rację. Trener to co innego, jednak ktoś z kierownictwa mógłby to zrobić.

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11713.02.2014, 16:27

ArseneAl---> Ja bardzo go chciałem ostatniego dnia okienka transferowego.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2014, 16:26

BayernAA
Problemy lezy w tym,że Wenger nigdy nie skrytykuje.On powie,ze każdy ciezko pracuje i zaraz bedzie bum z strzelaniem bramek i jestesmy w świetnej pozycji.A czarny luty trwa w najlepsze. Dlaczego piłkarze za tak zadowoleni z tego smiesznego remisu? bo Wenger tak im nakład do głowy przed meczem.

Frankly komentarzy: 76413.02.2014, 16:26

Jak dla mnie to Giroud oprócz głowy miał także całkiem niezłe wyczucie tempa akcji. Albo on to stracił albo akcje Arsenalu straciły tempo. Możliwe że i jedno i drugie.

pierre_afc komentarzy: 1207113.02.2014, 16:24

@thide - To prawda. Jednakże nie lubie kiedy przyjdzie tutaj taki sezonowiec i na podstawie słabszych ostanich meczy powie że ten i ten piłkarz jest słaby.. Ja bardzo lubię i cenię Artetę za to co dla nas zrobił, jednak moim zdaniem Arsenal potrzebuje kogoś takiego jak Yaya Toure, dlatego chciałbym żeby w końcu Diaby nie miał problemów z urazami bo spokojnie grałby u nas w pierwszym składzie. To samo tyczy się Giroud, lubię go, ale dla mnie jest na poziomie solidnego zmiennika, a nie czołowego napastnika w takim klubie jak Arsenal. Ale to nie znaczy, że muszę go oczerniać na każdym kolejnym kroku.

@arsenallord - Tego Junga z Frankfurtu na PO dać. Chłopak w 16 (?) meczach Bundesligi machnął 6 asyst :)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2014, 16:24

Halo, policja? Proszę przyjechać na kanonierzy.com!

ArseneAl komentarzy: 2341713.02.2014, 16:23

Dlaczego nikt nie wymienia Schneiderlina?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.02.2014, 16:23

ale tu chodzi o krytykowanie zawodników przez wieloletniego menadżera, mentora i praktycznie drugiego ojca zawodników. jeśli on zrobiłby cos takiego to zawodnik nie czułby się mile widziany w drużynie.

BayernAA komentarzy: 31513.02.2014, 16:21

thide

Może i masz racje. Pamiętam kilka sytuacji w Bayernie, gdzie nawet Uli, Karl - Heinz, czy Beckenbauer zaczęli ostrzej krytykować drużynę na łamach prasy i przynosiło to zamierzony efekt. Zobaczmy ostatnią sytuację z Mandzukiciem, gdzie Beckenbauer skrytykował go jawnie i nawet wspomniał, że może pakować walizki po przyjściu Lewego, a ten teraz zapierdziela aż miło (wczoraj trzy bramki z HSV). Zastanawiam się co byłoby gdyby doszło do takiej sytuacji na linii władze Arsenalu/Wenger - Giroud.

Bolek komentarzy: 423213.02.2014, 16:20

@pierre_afc
Przecież nie zaprzeczyłem, że nawet w tym sezonie zagrał kilka świetnych spotkań...

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11713.02.2014, 16:20

Myślę, że DP to pozycja, na której jest bardzo dużo dobrych, młodych zawodników. Martinez, Matuidi, Bendery i inne M'vile. Gorzej wygląda sytuacja na rynku z PO.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.02.2014, 16:17

@pierre, tak czy siak trzeba szukać zastępcy dla Artety, bo 22 lat to on nie ma.

Tomo_2 komentarzy: 92813.02.2014, 16:17

@thide wystarczy popaczeć na datę urodzenia - wszystko...