Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
gregory3213 komentarzy: 90416.06.2015, 23:42

Ależ piękna bramka Paragwaju! :D

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 23:42

A tymczasem Paragwaj zdobywa kuriozalną bramkę i prowadzi z Jamajką 1:0.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 23:41

Witowo95
Reakcję kolegów poniżej

schnor25
Kobiety to mają moc.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.06.2015, 23:38

@simpllemann: Zależy co masz na myśli pisząc ,,sprawiła większe poruszenie'' #skojarzenie

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 23:38

simplle

wczoraj na prezentacji strojów też większe poruszenie wywołała urocza blondynka niż to co wyprawiał konferansjer :d

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 23:36

Dziewczyna w minuta sprawiła większe poruszenie niż 22 piłkarzy na boisku w Gdańsku.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.06.2015, 23:35

Ma teraz dziewczyna swoje 5 minut

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 23:34

Za piosenkę pokazuje cycki, to za autograf piłkarza chyba by się puściła ;)

sebastix11 komentarzy: 599216.06.2015, 23:33

Balcerowicz podobno coś skomentował jej, że to jej najlepszy kapitał i potem usunął komentarz :P

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 23:33

Chciało dziewcze usłyszeć "Darude - Sandstorm", Hirek stał "za konsolą", więc dała propozycję - puszczasz muzę, pokazuję cycki.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 23:32

Ziebka
weszlo.com/2015/06/15/doradz-co-robic-grac-z-grecja-honorowo-czy-doprowadzic-do-uniewaznienia-meczu/

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 23:32

@Ziebka
Liczy sie średnia pkt na mecz.

Wygrana z Niemcami dała nam np. 1500 .

Przed Grekami mieliśmy średnio 828 pkt.
Za zwyciestwo dostalibyśmy 256 (towarzyski + słabi są) wiec średnia nam spadnie i Bośnia , i jeszcze Hercegowina (xD) nas wyprzedzi

Ziebka komentarzy: 265916.06.2015, 23:32

mam rozumiec ze nikt nie wie jak to dziala?

sebastix11 komentarzy: 599216.06.2015, 23:31

AJR

pewnie nawciągała się czegoś albo pijana w opór była bo nie widzę innej opcji przy takiej widowni :D

19TOMEK91 komentarzy: 156916.06.2015, 23:31

Kwietnik
scrolluj niżej to sie dowiesz, wrzucał ktoś :)

kaman
fakt , ale to tylko potwierdza teorie, że faktycznie 91 jeden z ostatnich :D

Kwietnik komentarzy: 62716.06.2015, 23:29

A z jakiego powodu w ogóle te cycki pokazała?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 23:29

E tam! Dobrze, że chcemy zobaczyć :D Jakbyśmy nie chcieli, to byłby większy powód do zmartwień :P

91 normalny, mlodsi to porażka..
95 jeszcze normalny, ale mlodsi to dajcie spokój..
I tak każdy rocznik :D

19TOMEK91 komentarzy: 156916.06.2015, 23:27

sądząc po 'dzisiejszych czasach' oraz włosach to moze byc i ona...

tak czy siak, poruszenie jest :P emocje wieksze niz przy kadrze

sebastix11 komentarzy: 599216.06.2015, 23:27

AJR

też myślałem, że na stadionie jakaś zaszalała tak jak jedna klientka na KSW i w necie yt filmik jest :P

Ziebka komentarzy: 265916.06.2015, 23:27

mam pytanie, przeczytalem w mediach ze nawet w przypadku wygranej z Grecja uplasujemy sie na pierwszym miejscu w koszyku nr. 3 to jak to dziala ze w przypadku uniewaznienia meczu bylibysmy w 2? moglby mi ktos to objasnic?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 23:26