Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0!

Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0! 29.11.2017, 21:48, Michał Koba 863 komentarzy

Powiedzieć, że dzisiejszy mecz Arsenalu z Huddersfield przebiegał pod dyktando gospodarzy, to jak nie powiedzieć nic. Kanonierzy bowiem całkowicie zdominowali rywala. Ustawiali pressing od razu po stracie piłki, którą niemal bez przerwy operowali i to w ładnym dla oka stylu, a do tego cała formacja obronna spisywała się bez zarzutu, przez co ekipa The Terries poza jedną, dwoma sytuacjami nie zmusiła Petra Čecha do wielkiego wysiłku.

I choć w pierwszej połowie piłkarze Arsenalu nie potrafili do efektownej gry dołożyć efektów w postaci bramek, to w drugiej rozstrzelali się na dobre. Do trafienia Lacazette'a z 3. minuty meczu dwie bramki dołożył Giroud i po jednej Alexis i Özil. Trzy gole w cztery minuty zabiły mecz, a zawodnicy Arsenalu do ostatniego gwizdka mogli cieszyć się grą. Jeśli za trzy dni The Gunners zaprezentują się tak jak dziś, to o wynik w potyczce z Manchesterem United możemy być spokojni.

Oto składy, w jakich zaprezentowały się oba zespoły:

Arsenal: Čech - Koscielny, Mustafi, Monreal - Bellerin, Ramsey (73' Wilshere), Xhaka, Kolasinac - Özil, Sanchez (73' Welbeck) - Lacazette (46' Giroud)

Huddersfield: Lössl - Schindler, Zanka, Cranie - Hadergjonaj, Hogg (78' Whitehead), Mooy (74' Williams), Löwe - Kachunga, Mounie (74' Depoitre), Quaner

Kanonierzy już od pierwszych minut meczu postawili na wysoki pressing i to się dość szybko opłaciło. Już w 3. minucie świetnym podaniem piętą popisał się Aaron Ramsey, który wypuścił tym samym Lacazette'a na czystą pozycję. Francuz nie mógł zmarnować takiej okazji i dał Arsenalowi prowadzenie. Cała pierwsza połowa obfitowała w wiele efektownych zagrań po stronie podopiecznych Wengera i tylko niedokładność przy ostatnim podaniu sprawiła, że do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1:0.

Pod koniec regulaminowych 45 minut strzelec pierwszego gola, Lacazette, trzymał się za udo i chyba ze względów zachowawczych po zmianie stron na boisku pojawił się Olivier Giroud. Z jednej strony szkoda, bo Alexandre do czasu opuszczenia murawy był bardzo żywiołowym graczem i mógł dziś powiększyć swój dorobek strzelecki o jeszcze kilka trafień. Z drugiej jednak w końcu więcej niż kilkanaście minut na boisku otrzymał Giroud, którego po prostu nie można nie darzyć sympatią, a który przy tym potrafi się za tę sympatię odwdzięczyć.

Ulubieniec kibiców z Emirates Stadium wykorzystał swoją szansę, bo pomimo jednej zmarnowanej przez niego stuprocentowej sytuacji, zdołał dwukrotnie pokonać Lössla. Najpierw w 68. minucie po fantastycznej akcji zespołowej, której motorem napędowym był Özil, uderzył przy bliższym słupku, a potem w 87. minucie wykorzystał zdecydowane wejście w pole karne Kolasinaca i posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Ten występ reprezentanta Francji pokazał, że cały czas potrafi on trafiać do siatki rywala i nie zmienił tego fakt, że w tym sezonie Oli nie gra w Premier League od pierwszych minut. Ciężko bowiem oceniać formę Girouda na podstawie meczów w Lidze Europy, gdzie za swoimi plecami ma on nie Özila i Sancheza, ale Coquelina czy Walcotta. Arsene Wenger może więc desygnować do składu napastnika w zależności od taktyki, a cała drużyna nie straci przy tym na jakości, a po prostu zmieni styl w ofensywie.

Świetne zawody rozegrał dziś też Mesut Özil. Niemiec przez cały mecz posyłał efektowne piłki do sowich partnerów, a jedno równie jakościowe prostopadłe podanie od Ramseya zamienił na gola. Do swoich statystyk dołożył jeszcze dwie asysty. Pierwszą przy golu Girouda, kiedy to były gracz Realu przebiegł z okolic 30. metra, grając z parterami z zespołu na jeden kontakt, by na końcu z lewej strony boiska wyłożyć piłkę napastnikowi The Gunners. Minutę później z drugiego skrzydła miękkim podaniem odnalazł Sancheza, który nie zwykł marnować strzałów z pola bramkowego. Potwierdziła się więc reguła, wedle której jeśli Arsenal gra dobrze, to Özil gra fantastycznie. Czekamy więc już tylko na takie spotkanie, w którym Kanonierów do boju popchnie właśnie reprezentant Niemiec.

Ciężko po dzisiejszym spotkaniu wyróżnić kogoś jeszcze, bo tak naprawdę trzeba by napisać kilka słów o niemal każdym zawodniku. Dwie asysty, podobnie jak Özil, zanotował przecież także Ramsey, Kolasinac, pomimo kilku strat, straszył rywali zdecydowanymi wejściami, a trójka londyńskich obrońców przez całe 90 minut nie dawała rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Arsenal po prostu jako zespół rozegrał dziś jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Widać było, że piłkarze Wengera chcieli to spotkanie wygrać, walczyli o każdy centymetr boiska, operowali piłką według wzorcowych zasad Wengerballa, a do tego wszystkiego dołożyli solidną grę defensywną. Nawet jeśli ktoś popełnił błąd, to zaraz albo sam go naprawiał, albo pojawiał się kolega z zespołu i ratował z opresji. Pozostaje więc liczyć na to, że w sobotę The Gunners, niesieni dzisiejszym triumfem, pokażą niezły kawałek futbolu i zdobędą trzy punkty w starciu z Manchesterem United.

Oceń Kanonierów po meczu z Huddersfield Town!

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52401.12.2017, 08:03

Najpierw nie uznał gola Messiego, a teraz podyktował rzut karny za to zagranie ręką:

Jeśli Arsenal na dnie, to gdzie jest hiszpańskie sędziowanie?

rev komentarzy: 161501.12.2017, 07:53

Już nie mogę doczekać się studia i analiz oraz typów eksperckich przed losowaniem grup MŚ. To są rzeczy, które w zasadzie warunkują przebieg całego mundialu i odbijają się szerokim echem podczas samych rozgrywek.

Włodzimierz Szaranowicz, Jacek Gmoch, Jerzy Engel, Michał Żewłakow i inni wybitni znawcy piłki nożnej wypowiedzą się na temat potencjalnych rywali Biało-Czerwonych, przedstawią swoje typy, grupy marzeń i grupy śmierci. Niesamowite emocje się szykują. W zasadzie można powiedzieć, że studio i typy są ważniejsze niż losowanie i sam turniej.
Nie zapomnijmy również o analizach wypowiedzi i typach innych uznanych nazwisk spoza świata sportu - Zbigniewa Buczkowskiego, Krzysztofa Hanke i Cezarego Pazury.

Czczego, pustego gadania to zawsze jest pełno przy takich okazjach. Jaki jest w ogóle sens takich durnych eventów jak "studio przed losowaniem MŚ"? Po kiego grzyba nam jakieś typy i przewidywania? Przecież za chwilę, podczas losowania, okaże się z kim zagramy. Naprawdę nie ma potrzeby, żeby ktoś mi opowiadał o tym, co jemu się wydaje i "jak on to widzi".

I brawo dla Nawałki, że powiedział, że nie ma żadnych preferencji co do rywali. Przeciwnicy w grupie będą tacy, jakich nam wylosują i trzeba wygrać 2 mecze, żeby wyjść z grupy - to jest mój typ i "tak ja to widzę".

tomekdomek1233 komentarzy: 51901.12.2017, 06:54

@illpadrino: Można tak powiedzieć, że nie jestem nawet w połowie. Bo pierwszy sezon obejrzałem cały, ale traktuje go jako długi wstęp do głównej części serialu. Dlatego mówię, że nie jestem nawet w połowie ;)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.12.2017, 02:08

@tomekdomek1233: AAAA no to jak Ty nawet nie Jesteś w połowie Mindhuntera to Ty nie pisz, że nie warto tego serialu polecać. Dla kogoś kto zna film Zodiak i lubi takie klimaty to będzie idealny serial.

Orandzo komentarzy: 338001.12.2017, 00:53

Panowie ale pliska, bez spoilerowania Wikingow

ZielonyLisc komentarzy: 2028501.12.2017, 00:17

@polandblood: Skusze się na Mindhuntera, a potem ewenutalnie Belfer i Gomorre. Dzięki

Xanthi komentarzy: 98401.12.2017, 00:15

O ktorej te losowanie jutro i gdzie?

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.11.2017, 22:54

@Arsenal4Ev3R: Oczywiście jestem zachwycony jak po każdym odcinku.Ivar już praktycznie jest generałem, a ostatnia scena gdzie stanął na nogi jest już jedną z moich ulubionych :D

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068730.11.2017, 22:41

Panowie, jak Wikingowie? Ktoś obejrzał już dziś 2 odcinki?

DexteR_000 komentarzy: 764030.11.2017, 22:40

Dlatego sa wymyslone 4 pory roku, dogodzi kazdemu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2017, 22:39

@DexteR_000
Nie no tam to się jeździ wózkiem i driftuje za złotówkę.

TlicTlac komentarzy: 601930.11.2017, 22:38

Jesień to zło, piździernik, powrót z letargu po wakacjach, no i zawsze na jesień bierze mnie choroba(raz w roku, rutynowo)...

U mnie to - im dłuższy dzień, tym lepiej, dlatego lato wygrywa bezapelacyjnie; wyjątkiem jest jesień, której po prostu nie znoszę :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2017, 22:35

Ale za to w zime, można na chodniku czy ulicy zatańczyć breakdance'a!

A w lato? uja.

DexteR_000 komentarzy: 764030.11.2017, 22:33

No chyba ze komunikacja jezdzisz, Ci to potrafia sie slimaczyc.
@AceVenturaLFC: To juz lepiej wiosne XD Jesien blee

DexteR_000 komentarzy: 764030.11.2017, 22:26

@Gunner012: Godzine dojeżdżasz ? To ile ty masz do szkoly. Ja 15 km robie w 10-15 min. Teraz jak snieg byl to z 3-5 minut wiecej.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 230.11.2017, 22:23

Mnie to śnieg jarał, ale kiedyś. Teraz mnie tylko wk***ia. Jeszcze jak zajęcia na 8, a dojazd zajmuje godzinę to dramat...
Lato wygrywa bezapelacyjnie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.11.2017, 22:11

@tomekdomek1233: Jasne, każdy ma swoje gusta i kryteria. Powiedziałbym, że niektóre wątki poboczne nawet niepotrzebne. Nie ma fabuły? W sensie? Że nie jest to jedna spójna historia tylko takie skakanie? W drugim sezonie ma być chyba tylko jedna sprawa.

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 22:10

Jak regularnie sobie serwujesz wycieczki przez pół Polski na "Randewu" to współczuje :)

DexteR_000 komentarzy: 764030.11.2017, 22:09

Lato ma swoje plusy ale zima tez. Bieganie po lesie zimą... ekstra.
Chodzi mi jak snieg na drzewach. Chyba ze ja jakis dziwny.

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 22:01

Z tymi szortami to średni argument bym powiedział, czasami takie ulańce chodzą w takich że aż ciężko to oglądać :D

tomekdomek1233 komentarzy: 51930.11.2017, 22:00

@polandblood: Tak widziałem artykuł i nawet widziałem na yt filmiki z prawdziwym Kemperem.

Jednak mimo wszystko czy to mały czy duży ekran liczy się fabuła, która akurat w Mindhunterze była raczej tylko na papierze. Brak głównego wątku i nie pozamykane wątki poboczne mimo wszystko trochę przysłaniają jakość pod względem technicznym i aktorskim jak i klimat.
Nie zrozum mnie źle. Nie krytykuję tego serialu jednak ocenię go dopiero po jakichś konkretnych rezultatach na ekranie. A nie będę komuś polecał serialu jeśli (można w sumie tak powiedzieć) nawet nie jestem w jego połowie :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2017, 21:56

@Redzik:
Mówisz o szortach? Uwielbiam dziewczyny, które je noszą, o ile dobrze to na nich wyglada xD inne zalety lata to np możność w krótkich spodenkach wyprowadzenia psiaka na spacer ( + klapki ), łatwiej rano wstac niz zimą. Same plusy dodatnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2017, 21:54

Ja jutro nic, w sobotę też nic, a w niedziele nie ma sensu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2017, 21:54

Ja muszę sie w weekend uczyć,bo mam zaliczenie z polskiego 04.12 xD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.11.2017, 21:52

@Gunner012: no i jeszcze w lecie dziewczyny są lepiej ubrane ^^

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 21:52

Niezły Maraton sie szykuje od jutra na cały tydzień :)

16 - losowanie MŚ
21 Napoli- Juve

Sobota to wiadomo i cały weekend, pózniej LM w tygodniu i LE + znowu ligowe. Będzie co oglądać :)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.11.2017, 21:48

@tomekdomek1233: Czemu? IMO Bardzo dobry serial. Te rozmowy, szczególnie z Kemperem, zapadają w pamięci.

natemat.pl/220681,potwory-sa-wsrod-nas-seryjni-mordercy-z-serialu-mindhunter-niestety-nie-sa-wymyslem-scenarzystow

tomekdomek1233 komentarzy: 51930.11.2017, 21:46

@polandblood: Mindhunter dopiero jak wejdzie następny sezon. Teraz chyba nie ma po co ludziom polecać :)

DexteR_000 komentarzy: 764030.11.2017, 21:46

@Womanizer: Lato tez ujdzie tylko trzeba sobie umilac czas o tej porze.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.11.2017, 21:44

@ZielonyLisc: Zostań w branży narkotykowej i ogarnij Gomorre :P

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 21:43

@FabsFAN:

Bez przesady już nóg i głowy nie będę golił :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2017, 21:42

@Womanizer:
Wystarczy sie ogolic w paru miejscach i mozna funkcjonowac przy upalach latem:D

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 21:41

@ZielonyLisc:

1 sezon na pewno bo jest świetny. Zresztą nawet krótki jest, 10 odcinków po 50 minut to można w 2 dni obejrzeć :P

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.11.2017, 21:40

@ZielonyLisc: Mindhunter? Może co ostatnio oglądałeś będzie krócej.

ZielonyLisc komentarzy: 2028530.11.2017, 21:38

Pany specjalsy od seriali, a przede wszystkim niejaki Pan mistiqueAFC! Skończyłem Narcosa i rozglądam się za kolejnym. Tematyka? A co tam rzucajcie co znacie. Widziałem, że często przewijał się Belfer(?) Polecacie?

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 21:32

Ja tak samo mam, jesień i zima to najlepsze pory roku :)

W upałach 30 stopniowych nie da sie funkcjonować normalnie. Rano gorąco, w południe Sahara + duszno w nocy że czasami nie idzie spać.

DexteR_000 komentarzy: 764030.11.2017, 21:24