Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0!

Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0! 29.11.2017, 21:48, Michał Koba 863 komentarzy

Powiedzieć, że dzisiejszy mecz Arsenalu z Huddersfield przebiegał pod dyktando gospodarzy, to jak nie powiedzieć nic. Kanonierzy bowiem całkowicie zdominowali rywala. Ustawiali pressing od razu po stracie piłki, którą niemal bez przerwy operowali i to w ładnym dla oka stylu, a do tego cała formacja obronna spisywała się bez zarzutu, przez co ekipa The Terries poza jedną, dwoma sytuacjami nie zmusiła Petra Čecha do wielkiego wysiłku.

I choć w pierwszej połowie piłkarze Arsenalu nie potrafili do efektownej gry dołożyć efektów w postaci bramek, to w drugiej rozstrzelali się na dobre. Do trafienia Lacazette'a z 3. minuty meczu dwie bramki dołożył Giroud i po jednej Alexis i Özil. Trzy gole w cztery minuty zabiły mecz, a zawodnicy Arsenalu do ostatniego gwizdka mogli cieszyć się grą. Jeśli za trzy dni The Gunners zaprezentują się tak jak dziś, to o wynik w potyczce z Manchesterem United możemy być spokojni.

Oto składy, w jakich zaprezentowały się oba zespoły:

Arsenal: Čech - Koscielny, Mustafi, Monreal - Bellerin, Ramsey (73' Wilshere), Xhaka, Kolasinac - Özil, Sanchez (73' Welbeck) - Lacazette (46' Giroud)

Huddersfield: Lössl - Schindler, Zanka, Cranie - Hadergjonaj, Hogg (78' Whitehead), Mooy (74' Williams), Löwe - Kachunga, Mounie (74' Depoitre), Quaner

Kanonierzy już od pierwszych minut meczu postawili na wysoki pressing i to się dość szybko opłaciło. Już w 3. minucie świetnym podaniem piętą popisał się Aaron Ramsey, który wypuścił tym samym Lacazette'a na czystą pozycję. Francuz nie mógł zmarnować takiej okazji i dał Arsenalowi prowadzenie. Cała pierwsza połowa obfitowała w wiele efektownych zagrań po stronie podopiecznych Wengera i tylko niedokładność przy ostatnim podaniu sprawiła, że do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1:0.

Pod koniec regulaminowych 45 minut strzelec pierwszego gola, Lacazette, trzymał się za udo i chyba ze względów zachowawczych po zmianie stron na boisku pojawił się Olivier Giroud. Z jednej strony szkoda, bo Alexandre do czasu opuszczenia murawy był bardzo żywiołowym graczem i mógł dziś powiększyć swój dorobek strzelecki o jeszcze kilka trafień. Z drugiej jednak w końcu więcej niż kilkanaście minut na boisku otrzymał Giroud, którego po prostu nie można nie darzyć sympatią, a który przy tym potrafi się za tę sympatię odwdzięczyć.

Ulubieniec kibiców z Emirates Stadium wykorzystał swoją szansę, bo pomimo jednej zmarnowanej przez niego stuprocentowej sytuacji, zdołał dwukrotnie pokonać Lössla. Najpierw w 68. minucie po fantastycznej akcji zespołowej, której motorem napędowym był Özil, uderzył przy bliższym słupku, a potem w 87. minucie wykorzystał zdecydowane wejście w pole karne Kolasinaca i posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Ten występ reprezentanta Francji pokazał, że cały czas potrafi on trafiać do siatki rywala i nie zmienił tego fakt, że w tym sezonie Oli nie gra w Premier League od pierwszych minut. Ciężko bowiem oceniać formę Girouda na podstawie meczów w Lidze Europy, gdzie za swoimi plecami ma on nie Özila i Sancheza, ale Coquelina czy Walcotta. Arsene Wenger może więc desygnować do składu napastnika w zależności od taktyki, a cała drużyna nie straci przy tym na jakości, a po prostu zmieni styl w ofensywie.

Świetne zawody rozegrał dziś też Mesut Özil. Niemiec przez cały mecz posyłał efektowne piłki do sowich partnerów, a jedno równie jakościowe prostopadłe podanie od Ramseya zamienił na gola. Do swoich statystyk dołożył jeszcze dwie asysty. Pierwszą przy golu Girouda, kiedy to były gracz Realu przebiegł z okolic 30. metra, grając z parterami z zespołu na jeden kontakt, by na końcu z lewej strony boiska wyłożyć piłkę napastnikowi The Gunners. Minutę później z drugiego skrzydła miękkim podaniem odnalazł Sancheza, który nie zwykł marnować strzałów z pola bramkowego. Potwierdziła się więc reguła, wedle której jeśli Arsenal gra dobrze, to Özil gra fantastycznie. Czekamy więc już tylko na takie spotkanie, w którym Kanonierów do boju popchnie właśnie reprezentant Niemiec.

Ciężko po dzisiejszym spotkaniu wyróżnić kogoś jeszcze, bo tak naprawdę trzeba by napisać kilka słów o niemal każdym zawodniku. Dwie asysty, podobnie jak Özil, zanotował przecież także Ramsey, Kolasinac, pomimo kilku strat, straszył rywali zdecydowanymi wejściami, a trójka londyńskich obrońców przez całe 90 minut nie dawała rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Arsenal po prostu jako zespół rozegrał dziś jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Widać było, że piłkarze Wengera chcieli to spotkanie wygrać, walczyli o każdy centymetr boiska, operowali piłką według wzorcowych zasad Wengerballa, a do tego wszystkiego dołożyli solidną grę defensywną. Nawet jeśli ktoś popełnił błąd, to zaraz albo sam go naprawiał, albo pojawiał się kolega z zespołu i ratował z opresji. Pozostaje więc liczyć na to, że w sobotę The Gunners, niesieni dzisiejszym triumfem, pokażą niezły kawałek futbolu i zdobędą trzy punkty w starciu z Manchesterem United.

Oceń Kanonierów po meczu z Huddersfield Town!

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
tomek_13 komentarzy: 243230.11.2017, 13:15

w sobotę o 16 Watford-Tottenham w tv

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 13:07

Już z Leicester by przegrali gdyby sędzia pokazał czerwo Kompanemu na początku spotkania.

karmel567 komentarzy: 346630.11.2017, 13:04

@AceVenturaLFC:

City przegra derby za dwa tygodnie.

karmel567 komentarzy: 346630.11.2017, 12:56

Irytuje mnie już to szczęście City, znów im się udało. Pocieszające jest to, że nie wygrywaja już tak pewnie jak wcześniej, więc może w natłoku grudniowych meczy ta maszyna trochę wyhamuje i poczeka na reszte stawki. :D

kamilo_oo komentarzy: 2356730.11.2017, 12:36

Nie ma co przesadzać z tym "kręceniem lodów". Trzeba jeszcze umieć grać do końca.

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 12:17

Sprawdzałem wszystkie mecze City i za każdym razem jak mają remis to doliczane jest 5-6 minut a czasami nawet 8 (jak z Bournemouth)

Natomiast jak wygrywają to w 99% doliczane są tylko 3 minuty.

Ktoś tu chyba niezłe lody kręci :D

Tevez komentarzy: 408730.11.2017, 12:14

Gra na wyprzedzenie będzie kluczowa. Mourinho nakazuje swoim piłkarzą grać długą lagę kiedy rywale stosują wysoki pressing. Wystarczy ich nacisnąć a będą nam sami oddawać piłkę.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52430.11.2017, 12:04

Wczorajszy mecz pokazał różnicę. Giroud w 45 minut miał więcej klarownych sytuacji, niż w kilku poprzednich pucharowych spotkaniach razem wziętych. Ale nie można się dziwić - tu Ozil, Ramsey, Sanchez, a tam Elneny, Iwobi, Walcott. I pewnie z tego powodu Francuz wyglądał jak wyglądał.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 530.11.2017, 11:44

Pyrrusowe zwycięstwo. Brak Lacazette'a może być opłakany w skutkach. W sobotnim meczu potrzebny będzie wysoki pressing, który notabene musi zacząć się od środkowego napastnika, a w tym elemencie Alexandre spisuje się znakomicie od samego początku. Sporo bramek pada właśnie dzięki natychmiastowemu doskokowi. Brylują szczególnie trzej środkowi obrońcy. Gra na wyprzedzenie to jeden z największych atutów Kościelnego, Mustafiego i Monreala. Jeżeli ktoś oglądał wczoraj uważnie, to na pewno dostrzegł, że druga, trzecia i czwarta bramka padły dzięki temu (najpierw dwukrotnie Shkodran, potem Alexis). Pod taką grę idealnie pasuje movement Lacazette'a, który zawsze jest gotowy i czeka na prostopadłe podanie grając na linii z obrońcami. Niedawno mówił o tym właśnie Henry podczas spotkania z Tottenhamem. Cieszy zwyżka formy Girouda, ale w spotkaniu z United znowu potrzebna będzie dynamika, której Francuzowi brakuje, dlatego rozumiem ludzi, którzy sondują możliwość gry Welbecka.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2430.11.2017, 11:37

Welbeck to poziom stoke city max, typ nie umie dosrodkowac, z pilka przy nodze nic. Jedyna zaleta, ze czasem se wypusci pilke przed siebie i to zazwyczaj mu odskakuje

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 11:35

Ale jutro sie meczycho zapowiada.

Napoli-Juventus

Jak wygra Neapol to pierwszy raz od 6 lat będzie ciekawie w tej lidze. Juve straty -7 pktów już może nie odrobić.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2017, 11:13

HAHAHA , ogladam sobie Everton - WestHam i komentator mowi "here comes sweeper keeper Hart" , a po chwili Runi sieka brameczke z polwoy boiska po bledzie tego ogorka xD

Ziebka komentarzy: 265930.11.2017, 11:06

Welbeck wszedł i nic z siebie nie dał ....
Lacazette moim zdaniem gdyby grał dłużej MotM !! To co robił w pierwszej połowie to jakiś kosmos. Przepychał walczył kiwał podawał grał na ścianę ! Napastnik kompletny, bezbłędny do przerwy. Niestety ta kontuzja, aż się płakać chce.... ALEXIS jak nie on ostatnio .....

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2017, 11:04

Oficjalny skrot jakby co

Ogladam teraz skrot Stoke - LFC i zastanawiam sie, czy nie nalezala sie Mignoletowi czerwona za te kose. Jak sadzicie ?

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 11:01

Bardzo mało*

Womanizer komentarzy: 992330.11.2017, 11:00

Tylko nie Laca... :(

Jego skuteczność w tym meczu byłaby kluczowa. On bardzo okazji marnuje więc gdyby napoczął United na 1-0 to o wiele łatwiej by sie już grało.

TurboGrosik komentarzy: 169430.11.2017, 10:56

He domyslam sie ze prawie wszyscy na plus jak 5-0 ale pewnie byly jeszcze jakies asy czolokopacze?

Hirow komentarzy: 40930.11.2017, 10:56

@lays: z tym Welbeckiem zakładam, że to żart i to kiepski. Powinniśmy wyjść jak teraz i w 50 minucie powinien wejść Giroud. Żadnych Wilsherów, bo chłopak jest fatalny nie wiem czy był by wzmocnieniem dla drużyny z Championschip a rodzi się jakiś dziwny ruch proWlishere który jest durniejszy od ruchu proCazorla który w związku ze swoim stanem zdrowia już nie zagra w Arsenalu chyba ze jakiś pożegnalny mecz.

TurboGrosik komentarzy: 169430.11.2017, 10:54

@Diam51
Wenger nie potrafi wykorzystac Giroud dlatego lepszy Welbeck.

A tak wogole to jak mecz wczoraj? Kto na plus i minus? Ozil poza magicznymi paroma minutami widoczny na tle beniaminka BPL?

Szkoda, ze bez Lacazette'a masakra co z tymi kontuzjami.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2017, 10:51

@thide:
To gdzie Ty mieszkasz, ze tyle czasu musiales czekac:D

Dominik11 komentarzy: 2019630.11.2017, 10:49

Arsene Wenger confirms Lacazette is OUT for the Man United game... Not like he'd play the full 90 mins anyway.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18430.11.2017, 10:35

Giroud ma grać a nie jakieś Welbecki...

jurasmolas44 komentarzy: 184930.11.2017, 10:34

Oglądając mecz wiedziałem ,że jak nie strzelą na remis to w drugiej połowie po meczu (mając za sobą mecz z City) worek się otworzy. Mimo wyniku jestem zdruzgotany formą Sancheza , fajnie jest bramka ale poza tym wszystkie próby podania prostopadłej czy kiwki do przodu ( nie w bok i w tył) kończą się stratą. Mesut zaczyna pracować na nowy kontrakt ale niestety w nowym klubie (obym się mylił) natomiast nasze skrzydła w postaci Hectora i Kolasa w ataku nic nie wnoszą ( w przypadku Seada dwa trzy ostatnie mecze). Ile Hector musi wrzucać piłek zanim skończy się to asystą? Mesut jedna wrzutą prawą i odrazu asysta. Oby Laca był zdrowy na diabły bo jak Wenga wpadnie na pomysł z Olim w pierwszym to łzy w oczach (pomimo wczorajszych bramek)

kylo100 komentarzy: 371130.11.2017, 10:31

Poruszające historie...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.11.2017, 10:24

@FabsFAN: 15 minut xD

zimą czekałem 2 i pół godziny godziny na autobus i nie narzekałem xD. a są takie połączenia, że masz autobus co 4 godziny

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2017, 10:17

Co za tragedia dzisiaj na dworze. Nie dosc ze mroz, musislem rano okna przemyc, to jeszcze tramwaj mi uciekl sprzed oczu i marzlem na przystanku 15 minut xD chyba pójdę teraz spac, bo mi się przykro zrobiło.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161730.11.2017, 09:52

Oceny zbieramy do 16:00, link na końcu raportu.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52430.11.2017, 09:46

@lordoftheboard
Faktycznie, często brakuje pójścia za ciosem, szukania kolejnych bramek.

pumeks komentarzy: 2080830.11.2017, 09:40

I znając Wengera wystawi Sancheza na szpicy.
Giroud, Welbeck ławka.

lays komentarzy: 3987130.11.2017, 09:40

Tak patrzac na ostatnie mecze AFC z United to powinnismy wyjsc.

Cech
Kosa-Mustafi-Nachos
Bellerin-Xhaka-Ramsey-KOla
Ozil-Sanchez
Welbeck

Ostatnio Welbeck ma patent i co mecz strzela z MU.

Musmiy ten mecz wygrać i być nadal niepokonanym na ES>

pumeks komentarzy: 2080830.11.2017, 09:38

@Dewry:

OK ale tylko na pierwsze 20 minut, bo więcej nie wytrzyma.

Mihex komentarzy: 2360430.11.2017, 09:32

Nie fair. Niektórzy, jak Lewy, musieli się namęczyć, a niektórzy sąsiadów o podobnym języku pozdrawiali xD
No i Matić grał w Portugalii, jak dla mnie filmik do powtórzenia jak karny Błaszczykowskiego.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.11.2017, 09:25

Ale bym wystawił takiego Welbecka na United zamiast Giroud.

on Alexandre Lacazette?
Lacazette has a groin problem and will certainly be out for Saturday?s game.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.11.2017, 08:12

@Craz:

Na ławce tez ktos musi być. Nie zagrasz całego sezonu 11 zawodnikami.

Craz komentarzy: 358230.11.2017, 08:09

W koncu Siwy nie cuduje ze skladem i sa wyniki. Panie Wenger gwiazdy typu Iwobi sie nadaja , ale do wlasnie Huddersfield , na wypozyczenie

Barney komentarzy: 2097730.11.2017, 07:56

@mallen:
Nie zagra z mu na fpl ma 25% na występ i ponoć wenge na konfie mówił, że wypada

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.11.2017, 07:50

@mallen:

Ja gdzieś czytalen, że w sobotę ma nie zagrać.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.11.2017, 07:21

Co mówicie? W listopadzie Özil zawodnikiem miesiąca w Arsenalu chyba co? :D

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52430.11.2017, 07:21

Giroud 2 gole, Lacazette 1, a z United zagra zawodnik, który nie trafia w piłkę.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.11.2017, 06:42

Listopad jak nie listopad, poszło nam bardzo dobrze, 9 punktów w 4 meczach i bardzo dobra gra w meczach ze Spurs i Huddersfield.
Średnia 2,25 - ostatni raz taką mieliśmy w sezonie 13/14.
Natomiast Tottenham tak bardzo przypomina nas sprzed kilku lat, że przejęli nawet listopadową klątwę ;p

Barney komentarzy: 2097730.11.2017, 06:29