Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0!

Arsenal deklasuje Huddersfield i wygrywa 5:0! 29.11.2017, 21:48, Michał Koba 863 komentarzy

Powiedzieć, że dzisiejszy mecz Arsenalu z Huddersfield przebiegał pod dyktando gospodarzy, to jak nie powiedzieć nic. Kanonierzy bowiem całkowicie zdominowali rywala. Ustawiali pressing od razu po stracie piłki, którą niemal bez przerwy operowali i to w ładnym dla oka stylu, a do tego cała formacja obronna spisywała się bez zarzutu, przez co ekipa The Terries poza jedną, dwoma sytuacjami nie zmusiła Petra Čecha do wielkiego wysiłku.

I choć w pierwszej połowie piłkarze Arsenalu nie potrafili do efektownej gry dołożyć efektów w postaci bramek, to w drugiej rozstrzelali się na dobre. Do trafienia Lacazette'a z 3. minuty meczu dwie bramki dołożył Giroud i po jednej Alexis i Özil. Trzy gole w cztery minuty zabiły mecz, a zawodnicy Arsenalu do ostatniego gwizdka mogli cieszyć się grą. Jeśli za trzy dni The Gunners zaprezentują się tak jak dziś, to o wynik w potyczce z Manchesterem United możemy być spokojni.

Oto składy, w jakich zaprezentowały się oba zespoły:

Arsenal: Čech - Koscielny, Mustafi, Monreal - Bellerin, Ramsey (73' Wilshere), Xhaka, Kolasinac - Özil, Sanchez (73' Welbeck) - Lacazette (46' Giroud)

Huddersfield: Lössl - Schindler, Zanka, Cranie - Hadergjonaj, Hogg (78' Whitehead), Mooy (74' Williams), Löwe - Kachunga, Mounie (74' Depoitre), Quaner

Kanonierzy już od pierwszych minut meczu postawili na wysoki pressing i to się dość szybko opłaciło. Już w 3. minucie świetnym podaniem piętą popisał się Aaron Ramsey, który wypuścił tym samym Lacazette'a na czystą pozycję. Francuz nie mógł zmarnować takiej okazji i dał Arsenalowi prowadzenie. Cała pierwsza połowa obfitowała w wiele efektownych zagrań po stronie podopiecznych Wengera i tylko niedokładność przy ostatnim podaniu sprawiła, że do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 1:0.

Pod koniec regulaminowych 45 minut strzelec pierwszego gola, Lacazette, trzymał się za udo i chyba ze względów zachowawczych po zmianie stron na boisku pojawił się Olivier Giroud. Z jednej strony szkoda, bo Alexandre do czasu opuszczenia murawy był bardzo żywiołowym graczem i mógł dziś powiększyć swój dorobek strzelecki o jeszcze kilka trafień. Z drugiej jednak w końcu więcej niż kilkanaście minut na boisku otrzymał Giroud, którego po prostu nie można nie darzyć sympatią, a który przy tym potrafi się za tę sympatię odwdzięczyć.

Ulubieniec kibiców z Emirates Stadium wykorzystał swoją szansę, bo pomimo jednej zmarnowanej przez niego stuprocentowej sytuacji, zdołał dwukrotnie pokonać Lössla. Najpierw w 68. minucie po fantastycznej akcji zespołowej, której motorem napędowym był Özil, uderzył przy bliższym słupku, a potem w 87. minucie wykorzystał zdecydowane wejście w pole karne Kolasinaca i posłał futbolówkę pod poprzeczkę. Ten występ reprezentanta Francji pokazał, że cały czas potrafi on trafiać do siatki rywala i nie zmienił tego fakt, że w tym sezonie Oli nie gra w Premier League od pierwszych minut. Ciężko bowiem oceniać formę Girouda na podstawie meczów w Lidze Europy, gdzie za swoimi plecami ma on nie Özila i Sancheza, ale Coquelina czy Walcotta. Arsene Wenger może więc desygnować do składu napastnika w zależności od taktyki, a cała drużyna nie straci przy tym na jakości, a po prostu zmieni styl w ofensywie.

Świetne zawody rozegrał dziś też Mesut Özil. Niemiec przez cały mecz posyłał efektowne piłki do sowich partnerów, a jedno równie jakościowe prostopadłe podanie od Ramseya zamienił na gola. Do swoich statystyk dołożył jeszcze dwie asysty. Pierwszą przy golu Girouda, kiedy to były gracz Realu przebiegł z okolic 30. metra, grając z parterami z zespołu na jeden kontakt, by na końcu z lewej strony boiska wyłożyć piłkę napastnikowi The Gunners. Minutę później z drugiego skrzydła miękkim podaniem odnalazł Sancheza, który nie zwykł marnować strzałów z pola bramkowego. Potwierdziła się więc reguła, wedle której jeśli Arsenal gra dobrze, to Özil gra fantastycznie. Czekamy więc już tylko na takie spotkanie, w którym Kanonierów do boju popchnie właśnie reprezentant Niemiec.

Ciężko po dzisiejszym spotkaniu wyróżnić kogoś jeszcze, bo tak naprawdę trzeba by napisać kilka słów o niemal każdym zawodniku. Dwie asysty, podobnie jak Özil, zanotował przecież także Ramsey, Kolasinac, pomimo kilku strat, straszył rywali zdecydowanymi wejściami, a trójka londyńskich obrońców przez całe 90 minut nie dawała rozwinąć skrzydeł przeciwnikom. Arsenal po prostu jako zespół rozegrał dziś jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Widać było, że piłkarze Wengera chcieli to spotkanie wygrać, walczyli o każdy centymetr boiska, operowali piłką według wzorcowych zasad Wengerballa, a do tego wszystkiego dołożyli solidną grę defensywną. Nawet jeśli ktoś popełnił błąd, to zaraz albo sam go naprawiał, albo pojawiał się kolega z zespołu i ratował z opresji. Pozostaje więc liczyć na to, że w sobotę The Gunners, niesieni dzisiejszym triumfem, pokażą niezły kawałek futbolu i zdobędą trzy punkty w starciu z Manchesterem United.

Oceń Kanonierów po meczu z Huddersfield Town!

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.11.2017, 23:14

Dobra, poszło z automatu "1" dla Ramseya za niepilnowanie pozycji i niechlujstwo i to samo dla Ozila za brak walki.

Kysio2607 komentarzy: 1336029.11.2017, 23:13

Yea but Lacazette groin injury. Wenger says he'll be out for Saturday against your lot ????????

niestety.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52429.11.2017, 23:12

Welbeck rozstrzela United.

Verminator97 komentarzy: 1490029.11.2017, 23:11

@Kiepomen: Teraz to dałeś :/ Ja tak bardzo na Lacę liczyłem w meczu z United :(( Żeby pokazał Mou, że nadaje się do wielkich meczy chłopak a teraz takie info :(

Frytek komentarzy: 320329.11.2017, 23:11

Rozjeżdża. Zrobił maszynę. Ale powiedzmy sobie szczerze ile pieniędzy w to jest włożone.

Ciągną ich też za uszy, nie ma co.

Verminator97 komentarzy: 1490029.11.2017, 23:10

@Kysio2607: Oby tak było. :D W sumie jak City nie przegra na OT to już powoli naprawdę będzie po herbacie o ile już nie jest :D W tym roku walka o tytuł może naprawdę szybko się skończyć za to walka o miejsca 2-4 może być pasjonująca jak nigdy...

Papaciok komentarzy: 438729.11.2017, 23:09

@Kiepomen: ze co?!

Kiepomen komentarzy: 435029.11.2017, 23:09

Lacazette nie zagra z united :/ potwierdzone info

Ja14 komentarzy: 6629.11.2017, 23:08

W lidze ostatnie mecze pięknie ...na zero z tyłu i po 3pkt . Z man utd muszą to potwierdzić. ..damy rady

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161729.11.2017, 23:08

youngboy komentarzy: 198729.11.2017, 23:08

@Mihex
Salah nie nie ugrał u Mourinho, bo prawie nie dostawał szans. Został pochopnie skreślony podobnie jak KDB i Lukaku. Zresztą jak już Salah wchodził to strzelał, choćby przeciwko nam w tym pamiętnym 6-0.

Verminator97 komentarzy: 1490029.11.2017, 23:07

@Kanonier204: No i Twój Anderlecht mi kupon popsuł :( Ale szczęście w nieszczęściu takie, że miałem jeszcze na Bournemouth 1X więc nie tylko Anderlecht :P

Kysio2607 komentarzy: 1336029.11.2017, 23:07

@Verminator97: Wygramy z United i nad drugą drużyną będą mieć 11 pkt :P

3rdpitch komentarzy: 456729.11.2017, 23:07

Z jednej strony śmiałem się jak ktoś mówił, że Guardiola wreszcie nie przychodzi na gotowe i zobaczymy co pokaże, bo IMO ciężko znaleźć bardziej wygodny do prowadzenia klub od Man City, a z drugiej strony według mnie zbyt mało pochwał zbiera ten trener za to jak rozjeżdża ligę.

Mihex komentarzy: 2360429.11.2017, 23:07

Clement chyba nie powiedział nic pozytywnego :P

kamilo_oo komentarzy: 2356729.11.2017, 23:07

Golden boy Renato Sanches

Verminator97 komentarzy: 1490029.11.2017, 23:06

Ja już na flaschcore zacząłem analizować tabelę po remisie City i nagle ten okropny czerwony kolor migający, że gol :( Powinni mieć teraz 36 pkt po remisach z Hudder i Soton i przed sobą wyjazd na OT a tak 40 pkt i na luzaczku mogą tam jechać :/

Mihex komentarzy: 2360429.11.2017, 23:05

@Wojakus: To, że gra u Guardioli nie znaczy, że grałby u Wengera :P
Salah u Mourinho nic nie grał, a u Kloppa jest liderem klasyfikacji strzelców.
Nie mówiąc o takich Gervinho czy Cuardado co byli/są gwiazdami ligi włoskiej, od Angielskiej odbili się jak od ściany. Ale nie wykluczone, że w innym klubie lub przy innym trenerze byliby świetni.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.11.2017, 23:04

@Wojakus
Dokładnie, to teraz niech mają za swoje! :)

schnor25 komentarzy: 1854629.11.2017, 23:04

@Diam51: Ja bym wolał, aby Sanchez został. No, ale jeśli mielibyśmy robić deal z City, to w uj siana, a jak skąpią to szmelc + Sterling. A teraz to już bez znaczenia.

mitmichael komentarzy: 4924329.11.2017, 23:03

@darek250s: wszyscy mamy taka nadzieje

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 529.11.2017, 23:02

Mam dziwne przeczucie ze w meczu z United wszystko sie zesra.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 329.11.2017, 23:02

A tak wszyscy sie smiali z chęci kupna Sterlinga

Papaciok komentarzy: 438729.11.2017, 23:01

Boje sie o The Invicibles

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18429.11.2017, 23:01

Chcielibyście Sterlinga za Sancheza z perspektywy czasu?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.11.2017, 23:00

@Arsenalista
Ferguson zapłacił, sędzia doliczył :D

schnor25 komentarzy: 1854629.11.2017, 23:00

Oby z City nie było jak z Leicester - spokojnie, oni zaraz spuchną. Przecież musi się w końcu trafić City rywal, który ich poskromi. Przecież mówimy tutaj o "najlepszej" lidze świata XD

mitmichael komentarzy: 4924329.11.2017, 23:00

@ljungberg77: ale nam teraz nie chodzi o mistrzostwo ale o rekordy, 14 zwyciestw z rzedu i The Invicibles mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie, mistrzostwo City to jest raczej pewne w tym sezonie

Arsenalista komentarzy: 6729.11.2017, 23:00

5 minut doliczył - tyle było przerw w grze, czy sędzia miał swoje widzimisie?

Meirid komentarzy: 61729.11.2017, 22:59

@ljungberg77: nie każdy tutaj nienawidzi United. prędzej pluję na City - klub zrobiony wyłącznie na pieniądzach szejków.

Eustachy komentarzy: 77429.11.2017, 22:59

Wyluzujcie się dziewczyny, City w końcu wyląduje.

Frytek komentarzy: 320329.11.2017, 22:59

Dlaczego kolo doliczył 5 minut aż do meczu City? Historia podobna jak w meczu z Bournemouth. Tam też grali dopóki nie strzelili.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.11.2017, 22:59

Wszystko byle nie United i barcelona.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068729.11.2017, 22:59

Ahh ten Sterlong.. znowu ratuję tyłek Pepowi.

@kamilo_oo: Mój scenariusz wygląda tak - po utracie punktów w przyszłej kolejce, United zmotywowane, u siebie pewnie wygrywa z City.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.11.2017, 22:59

@schnor25:

Tak, marzec/kwiecień

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202329.11.2017, 22:58

brawo sterling!!! jeśli jesteś kibicem Arsenalu który przecież jest bez szans na tytuł to niech dosłownie każdy wygra te ligę byle nie znienawidzone muły (i naturalnie liverpool)

kubakanonier komentarzy: 1229.11.2017, 22:58

xDDD teorie spiskowe po całości
gol wpadł w 95,28 sek
gdzie w czasie doliczonym pełno gry na czas

mitmichael komentarzy: 4924329.11.2017, 22:57

@Simpllemann: no oby oby ale United moze byc rozbite po meczu z nami i wtedy kupa :D

@mitmichael
Za dwie kolejki derby Manchesteru. Może się nie powiedzie.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.11.2017, 22:56

Ehh...
City to jednak maszyna nie do zatrzymania.

schnor25 komentarzy: 1854629.11.2017, 22:56

@kamilo_oo: Te mecze dopiero wiosną? Bo gdyby grali przed przerwą zimową to szanse oceniałbym następująco: