Arsenal górą w pierwszej potyczce z AS Romą!

Arsenal górą w pierwszej potyczce z AS Romą! 23.02.2009, 19:02, Bartosz Polek 769 komentarzy

W pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, Arsenal pokonał na Emirates Stadium włoską AS Romę 1:0! Jedyną bramkę w meczu zdobył w 37 minucie z rzutu karnego Robin van Persie. Wynik powinien być bardziej okazały, lecz doskonałych szans w drugiej połowie nie wykorzystali Bendtner i Eboue. To jednak Kanonierów ten rezultat nieznacznie przybliża do gry w ćwierćfinałach.

Obszerny skrót spotkania [PL]

‘The Gunners’ rozpoczęli mecz w ustawieniu z dwójką napastników – Bendtnerem oraz van Persiem. W rzeczywistości formacja wyglądała jednak 4-4-1-1, Duńczyk schodził na lewe skrzydło, a łącznikiem między linią pomocy a van Persiem był Abou Diaby.

Od pierwszych minut na boisku naznaczyła się wyraźna przewaga ‘The Gunners’. Gościom ciężko było wyjść z własnej połowy. Efektem tego były ciągłe ataki podopiecznych Wengera, a już pierwszy z nich powinien zakończyć się golem. Z prawego skrzydła piłkę dogrywał Nasri, Bendtner niepilnowany na kilku metrach zamiast uderzyć z pierwszej piłki, starał się ją przyjąć i okazja przepadła.

Niespełna trzy minuty później dośrodkowanie tym razem Clichy’ego z lewej strony, w polu karnym główkuje Nasri, lecz dobrych kilka metrów obok bramki. Arsenal nadal dominował i starał się wreszcie złamać defensywę rywala. W 16 minucie Diaby dogrywał piłkę w pole karne, lecz van Persie niezbyt dobrze opanował ją na klatkę piersiową.

Roma błyskawicznie odpowiedziała potężnym strzałem Motty, po którym piłkę czubkami palców na rzut rożny wybił Almunia. Był to jednak tylko chwilowy przebłysk gości. Kanonierzy znów doszli do głosu. Niecelny strzał z przed pola karnego prawą nogą oddał Nasri.

Wreszcie w 35 minucie gospodarze stanęli przed wyborną szansą wyjścia na prowadzenie! W polu karnym faulowany przez Mexesa był van Persie i sędzia Bo Larsen wskazał na ‘jedenastkę’! Do piłki podszedł sam poszkodowany, uderzył w lewy róg bramkarza, Doni rzucił się prawy, dlatego też piłka spokojnie zatrzepotała w siatce! 1:0! Był to trzeci gol Holendra w tej edycji Ligi Mistrzów.

Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Daniele de Rossi, co oznacza że nie będzie mógł wystąpić w meczu rewanżowym na Stadio Olimpio w Rzymie. W doliczonym czasie gry podczas wyskoku do piłki Gallas został kopnięty piętą w twarz i chwilowo był opatrywany przez służby medyczne.

Kanonierzy schodzili więc do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od nieco paradoksalnego wydarzenia. Sędzia rozpoczął ją nie zauważając na boisku dwóch piłkarzy Arsenalu. Mowa tu o Kolo Toure oraz Williamie Gallasie, którzy dopiero po chwili zameldowali się na murawie. Reprezentant WKS za to ‘spóźnienie’ został ukarany żółtym kartonikiem.

Pierwsze minuty drugiej części gry były bardzo wyrównane. Doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia zmarnował w 53 minucie Bendtner. Duńczyk będąc zaledwie kilka metrów przed bramką fatalnie spudłował lewą nogą nad poprzeczką. Napór Arsenalu trwał, strzał Diaby’ego obronił jednak Doni.

Arsene Wenger po ponad godzinie gry zdecydował się na pierwszą zmianę. Boisko opuścił Diaby, a w jego miejsce pojawił się Alexandre Song.

W 66 minucie zbytnia nonszalancja Eboue nie pozwoliła Arsenalowi podwyższyć prowadzenia. Po błędzie Lorii Afrykańczyk znalazł się niemalże oko w oko z bramkarzem, zamiast jednak szybko oddać strzał wolał manewrować kolejnymi rywalami, a całą akcję zakończył niecelnym strzałem.

Minutę później na boisku zameldował się Vela, który zastąpił Bendtnera. Roma zaczęła coraz śmielej atakować, czego efektem groźny strzał Riise z woleja, po którym piłka minimalnie minęła słupek bramki Almunii.

W 82 minucie Wenger przeprowadza kolejną zmianę, Ramsey zastępuje na boisku Eboue. Oba zespoły nadal próbowały sobie stwarzać sytuacje strzeleckie. Nasri uderzył płasko po ziemi lecz został zablokowany. Rzymianie za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania i zdobyć cennego gola na wyjeździe, lecz poprawnie grająca dziś defensywa Arsenalu nie popełniła rażących błędów. Jeszcze w doliczonym czasie gry strzelał prawą nogą Clichy, lecz prosto w Doniego.

Chwilę potem pan Bo Larsen zakończył spotkanie.

Składy:

Arsenal

Almunia, Sagna, Gallas, Toure, Clichy, Eboue (82’ Ramsey), Denilson, Diaby (62’ Song), Nasri, Bendtner (67’ Vela), van Persie.

Ławka rezerwowych:

Fabiański, Djourou, Gibbs, Merida.

AS Roma

Doni, Motta, Mexes, Loria (71’ Diamoutene), Riise, Perrotta, De Rossi, Brighi (57’ Pizarro), Taddei, Baptista (82’ Vucinić), Totti.

Theo10 komentarzy: 832024.02.2009, 21:20

strasznie mnie męczy jedno powiedzenie...że nie wykorzystane sytuacje się mszczą (tfu odpukać!):P

Danio94Klin komentarzy: 12124.02.2009, 21:20

Tu powinno być z 3:0

martin93 komentarzy: 106324.02.2009, 21:20

wardes - niezly masz refleks :D

wojtasik96 komentarzy: 8724.02.2009, 21:20

JUŻ Almunia by to strzelił .. szczerze bendtner jest dobry ale ma strzały NIECELNE powinien być już bardziej obrońcą niż napastnikiem..

wardes komentarzy: 12524.02.2009, 21:18

53 min Cóż za pudlo! Szybka akcja Arsenalu, podanie do Van Persiego, pilka szczęśliwie trafia do Bendtnera, ale ten z 6m strzela nad bramkarzem i nad bramką...

martin93 komentarzy: 106324.02.2009, 21:18

denilson teraz ladnie wkoncu widze u niego ten błysk! podoba mi sie jego gra!!

Danio94Klin komentarzy: 12124.02.2009, 21:18

Dajcie jeszcze raz kanał ten po chińsku... Plz fast!

kolek komentarzy: 2330 newsów: 124.02.2009, 21:18

6029....

amadeo komentarzy: 514924.02.2009, 21:18

byle by nie było, że ''niewykorzystane sytuacje lubią się mścić'' ;/

kolek komentarzy: 2330 newsów: 124.02.2009, 21:17

EkEl--> powiesisz się bo gra Bendtner...

kluch_lbn komentarzy: 176524.02.2009, 21:17

już Adebayor na najgorszej formie jest lepszy niż Bendtner na swojej życiowej. Vela byłby chyba lepszą opcją ale Boss pewnie czeka żeby w miejsce Bendtnera wprowadzić jakiegoś obrońce

Danio94Klin komentarzy: 12124.02.2009, 21:17

amadeo komentarzy: 514924.02.2009, 21:17

to lepiej by wyszło, jakby Bendtner ślizgiem to wbił..

Theo10 komentarzy: 832024.02.2009, 21:16

Dajcie Vele ....bo z całym szacunkiem Bendt wszystko partaczy :/ powinno być 3:0

AntonioThe komentarzy: 3819 newsów: 524.02.2009, 21:16

ALe teraz Diaby ładnie ale jeszcze lepiej Doni

grygu komentarzy: 149824.02.2009, 21:16

ZDEJMIJCIE BENDTNERA!!!!!!!! NIE MOGE NA NIEGO PATRZEĆ!!! JAK ON tego nie trafił?! Wenger czego jeszcze potrzebujesz żeby go nie wpuszczać????

Yaiba komentarzy: 20224.02.2009, 21:16

Bendtner i wszystko jasne. Niech on zejdzie z tego boiska to wygramy. Ładnie Arsenal ciśnie narazie. Może w końcu Gallas albo Toure strzelą bo na drewno nie ma co liczyć.

kolek komentarzy: 2330 newsów: 124.02.2009, 21:15

ajj Diaby , jak dobrze że nie podał do Drewienka...

martin93 komentarzy: 106324.02.2009, 21:15

ale ich cisniemy ! BRakuje tylko gola!! tak dalej kanonierzy zmiazdzyc zniszczyc Rozpier...!!!

Boondzo komentarzy: 5824.02.2009, 21:14

Zdejmijcie Bendtnera!!!! Nie no żeby z 10 metrów strzelić nad bramką?? I to jeszcze być nie pilnowanym!!! Jaaaa.... żaal!! :(

kolek komentarzy: 2330 newsów: 124.02.2009, 21:14

Wenger nie wściekaj się tylko Vele wprowadź...