Arsenal gotowy na sprzedaż Gabriela Jesusa za 20 milionów funtów
28.05.2026, 09:16, Patryk Bielski
7 komentarzy
Arsenal jest gotów rozważyć oferty w okolicach 20 milionów funtów za Gabriela Jesusa podczas letniego okna transferowego. Mimo że Kanonierzy zakończyli 22-letnie oczekiwanie na tytuł mistrza Premier League i mają szansę na triumf w Lidze Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain, nie zamierzają spocząć na laurach.
Transferowe plany Arsenalu
Latem planowane są ruchy transferowe, a jednym z głównych tematów jest możliwa sprzedaż Jesusa. Kontrakt Brazylijczyka z Arsenalem wygasa w czerwcu przyszłego roku, a według dziennikarza The Athletic, Davida Ornsteina, kilka klubów już pytało o jego sytuację. Arsenal wycenia swojego wszechstronnego zawodnika na około 20 milionów funtów i nie zamierza sprzedawać go poniżej tej kwoty.
Trudna sytuacja Jesusa
Jesus, który doznał poważnej kontuzji kolana w meczu Pucharu Anglii przeciwko Manchesterowi United, wrócił do gry dopiero w grudniu. Choć Mikel Arteta określa go jako "wyjątkowego", Brazylijczyk nie błyszczy już jak dawniej. W tym sezonie zdobył zaledwie sześć bramek i zaliczył dwie asysty w 27 meczach.
W ostatnim meczu ligowym przeciwko Crystal Palace Jesus wpisał się na listę strzelców, ale zmarnował trzy dogodne sytuacje. Nic dziwnego, że w hierarchii napastników ustępuje miejsca Viktorowi Gyokeresowi i Kaiowi Havertzowi. Mimo to, Jesus nie narzeka publicznie na swoją pozycję w drużynie i akceptuje decyzje Artety.
Co dalej z Jesusem?
Nawet jeśli Arsenal otrzyma satysfakcjonującą ofertę, pozostaje pytanie, czy Jesus zgodzi się na obniżkę swoich tygodniowych zarobków wynoszących 265 tysięcy funtów, by przenieść się do innego europejskiego klubu. Sytuacja mogłaby wyglądać inaczej, gdyby zdecydował się na transfer do saudyjskiej Pro League. Jeśli odpowiednie oferty nie pojawią się tego lata, Arsenal może być skłonny zatrzymać go jako trzeciego napastnika w składzie.
źrodło: Arsenalnews.co.uk
05.06.2026, 18:24 14 komentarzy
05.06.2026, 18:10 1 komentarzy
04.06.2026, 20:36 20 komentarzy
04.06.2026, 20:34 9 komentarzy
04.06.2026, 20:33 2 komentarzy
04.06.2026, 20:31 8 komentarzy
04.06.2026, 20:29 4 komentarzy
04.06.2026, 20:03 10 komentarzy
04.06.2026, 19:52 4 komentarzy
02.06.2026, 07:59 28 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
BREAKING: Gabriel Jesus jest zdeterminowany, żeby zostać w Arsenal i wypełnić swój kontrakt [@johncrossmirror]
Nie ma zamiaru wymuszać odejścia, mimo że łączono go z transferem do innych klubów.
„Przyszłość należy do Boga. Został mi jeszcze rok kontraktu z Arsenalem. Chcę grać, chcę udowodnić sobie, że mogę grać na wysokim poziomie” – Gabriel Jesus
Chce zostać Brazylijczykiem z największą liczbą bramek w lidze.
Nie odejdzie żeby grać za 20% tego co zarobi nie grając u nas. Albo wypożyczenie gdzie my 80% kontraktu płacimy, albo rozwiązanie i obyśmy dali radę lepszy deal wynegocjować
niestety ale chyba w żadnym sezonie nam nic za bardzo nie dał... już nie mogę patrzeć jak po raz kolejny robi t swoja płaczliwa minę.
Flop totalny, nie jest wart takiej tygodniówki
Pozbyć się z listy płac jak najszybciej
Śmierdzi to rozwiązaniem kontraktu ze względu na jego tygodniówkę...
Znajdź głupiego, który zechce mu płacić tyle ile ten flop sobie życzy. 20mln to trzeba brać z ucałowaniem rączki, a realnie 10-15mln będzie bardzo dobrą ofertą. Jednak coś czuje, że finalnie skończy się tak, że zostanie do końca kontraktu i ewentualnie pójdzie na wypożyczenie gdzieś do Serie A gdzie będziemy mu płacić 50% tygodniówki....