Arsenal Londyn - Standard Liege: oceny zawodników

Arsenal Londyn - Standard Liege: oceny zawodników 25.11.2009, 21:21, Sebastian Zalewski 16 komentarzy

W meczu na Emirates Arsenal pewnie pokonał belgijski Standard Lege 2:0 po bramkach Nasriego i Denilsona, dzięki czemu może spokojnie myśleć o dalszych występach w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny poszczególnych zawodników według Goal.com.

ARSENAL

Almunia - 6

Był bliski kapitulacji przy strzale Mbokaniego, uratował go jednak słupek. Słaby w powietrzu i wolny na linii, lecz nie popełnił rażących błędów.

Eboue - 6

Pozytywny występ. W ofensywie konstruktywny, atakował niemal całe spotkanie, jednak pokonany parę razy w defensywie.

Gallas - 7

Po pierwszej połowie wyglądał jak bokser na ringu po niefortunnym starciu z Arszawinem. Stabilny w obronie, parę razy włączył się do ataku. Zmieniony w przerwie.

Vermaelen - 6

Poprawnie w starciu z rodakami. Pomocny parę razy w ataku, jednak przyzwyczaił nas do lepszych występów.

Gibbs - 7

Na miejscu gdy tego było trzeba, energiczny przez całe spotkanie, zważywszy, że wrócił do gry po kontuzji. Niestety w samej końcówce doznał urazu.

Fabregas - 8

Kolejny świetny, jeśli nie wybitny mecz kapitana Arsenalu. Wszędzie go było pełno, piękne podania, wiele strzałów, jednak bez bramki.

Song - 7

Zdecydowany i spokojny występ w defensywie. Odegrał ważną rolę w wygranej.

Denilson - 8

Imponujący powrót po kontuzji. Dobrze czytał grę, schludne dryblingi i bardzo dobry strzał.

Nasri - 8

Występ na plus w ataku, zdobył gola otwierającego wynik, jednak w paru sytuacjach zagubiony. Ogólnie dobra gra zespołowa.

Vela - 6

Ciężko pracował, ale miał trudności ze zgraniem z drużyną.

Arszawin - 6

Jedynie brak szczęścia nie pozwolił mu na strzelenie bramki. Zagrał nieco poniżej oczekiwań, a zadanie nie ułatwiała mu rana po starciu z Gallasem.

Zmiany

Silvestre - 6

Wszedł po przerwie, zmieniając Gallasa. Nie popełnił poważnych błędów.

Walcott - 6

Miał parę szans by zabłysnąć, robił wszystko co mógł.

Rosicky

Zagrał za krótko, by go oceniać.

STANDARD

Bolat - 8

Dwukrotnie pokonany w pięknych okolicznościach, jednak parę razy wspaniale obronił, niwecząc plany Arsenalu.

Camozzato - 6

Bardzo pracowity wieczór, jak cały zespól dzielnie walczył.

Sarr - 7

Sprawnie zajął się Carlosem Velą, odcinając go od większości podań. Dobrze grał w powietrzu.

Felipe - 6

Silny w powietrzu i odważny w walce o piłkę, jednak parę razy zawiódł, gdy Arsenal wrzucił wyższy bieg.

Mulemo - 6

Jego potknięcie wykorzystał Nasri strzelając pierwszą bramkę, jednak mimo tego dobry występ.

Goreux - 7

Zagrał na lewej pomocy. Całe spotkanie starał się nadążyć za Fabregasem i jednocześnie wspomagać atak drużyny.

Witsel - 7

Mocny w środku boiska, jeden z lepszych atakujących Liege, jednak bezsilny w większości zagrań.

Mangala - 6

Pracował ciężko, jednak bez większych efektów.

Carcela-Gonzalez - 5

Zaangażowany w grę, jednak bez większego wpływu aż do momentu bezsensownego starcia i otrzymania czerwonej kartki.

Dalmat - 6

Poza grą, jego najlepsza szansa to rzut wolny, jednak wykonany przeciętnie.

Mbokani - 7

Piękny strzał z 20 metrów, który zatrzymał się na słupku, jednak poza tym nie zagroził zbytnio bramce Almunii.

Zmiany

Cyriac - 7

Dobry strzał w końcówce, jednak mógł zrobić jeszcze więcej.

Traore

Bez oceny. Grał za krótko i nie zaimponował.

autor: Sebastian Zalewski źrodło: Goal.com
waldek_89 komentarzy: 573527.11.2009, 22:34

jak dla mnie oceny mogą być.

IronHide_AFC komentarzy: 164226.11.2009, 19:20

Arszawin 6 - za wytrwałość i poświęcenie dałbym mu 7,5
Song 7 ??? Miał tyle przechwytów wygrywał akcje 1 na 1 a w jego przypadku to niecodzienne odemnie 8 a nawet 9.

MoHras komentarzy: 23726.11.2009, 12:37

song 8 - zgadzam sie. przechwycil mnostwo pilek, wygrywal walki 50/50, dobrze sie zastawial - robil to, czego sie wymaga od dobrego def. pom.

Szef komentarzy: 1303525.11.2009, 22:33

licze na rownie dobre a nawet lepsze oceny, gre a wynik to moze byc podobny w meczu z Chelsea

ojciec_luis komentarzy: 22525.11.2009, 22:25

Też uważam,że za niska ocena dla Songa...i chyba też krzywdząca dla Eboue,nie przypominam sobie żeby aż parę razy był ogrywany w defensywie..A reszta ocen ok.

wschowiak komentarzy: 159725.11.2009, 22:07

Song 7 ?? . minimum 8 jak nie 9 ... mam nadzieje , że z Chelsea tez będą taką ładną klepką grali ...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.11.2009, 21:53

Vela miał dobrą 1 połowę. IMO 8 dla Songa, 7 dla Denilsona, 7 dla Nasriego, 7 dla Cesca.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223725.11.2009, 21:48

Jak dla mnie Vela zagrał fatalnie... Na 4 , spowalnial wszystkie ataki , nie wykorzystywal dogodnych sytuacji , w sumie nie pokazal nic...

fabregas1987 komentarzy: 2581525.11.2009, 21:33

jak na zespol przegrany maja dosc dobre te oceny...

KILLAHERZ komentarzy: 26725.11.2009, 21:24

"Po pierwszej połowie wyglądał jak bokser na ringu" nie bokser tylko PIĘŚCIARZ!!!!!!