Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal4Ever14 komentarzy: 333016.02.2020, 22:28

Mikel Arteta: Dani Ceballos to dobry przykład dla innych. Doznał ciężkiej kontuzji, a kiedy wrócił do treningów, nie uważałem, że jest w wystarczającej formie do gry. Potem całkowicie zmienił swoje nastawienie i zaczął harować jak wół. Przez wiele minut dzisiejszego spotkania był najlepszym graczem na murawie.

Pomyślałem, że Dani może być idealnym zawodnikiem na tę pozycję w meczu z takim przeciwnikiem, jak Newcastle. Swoim zaangażowaniem i ciężką pracą na treningach zasłużył sobie na szansę. Jestem bardzo zadowolony z jego występu w tym meczu.

Dani Ceballos odniósł się do tego spotkania na twitterze: "Jest tylko jedna rzecz, która jest lepsza od powrotu do drużyny po długiej kontuzji - zwycięstwo na Emirates Stadium przed naszymi kibicami. Walczymy dalej! Let's go Gunners!"

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333016.02.2020, 22:24

Arteta o Lacazette: "Jestem niesamowicie szczęśliwy nie tylko z powodu zdobytej przez niego bramki, ale też reakcji jego kolegów z drużyny, całego sztabu - pokazali mu, jak bardzo go kochają. Zrobili to dlatego, bo widzą, jak ten facet dzień w dzień zapierdala na treningach."

mikbla92 komentarzy: 29416.02.2020, 22:23

Wiecie co zaje*iscie podobało mi się po dzisiejszym meczu? Każda bramkę strzelał ktoś inny z ofensywnej części formacji (eddie nie strzelił, ale miał naprawdę dobre okazje i widać, ze chlopak musi oswoić się z gra pod presja).

Oby udało się poprawić regularność i może coś jeszcze będzie z tego sezonu.

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 22:18

@KapitanJack10: Mecze z St Liege czy Guimaraes to nie to samo co mecze np z Burnley czy Crystal Palace

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5016.02.2020, 22:16

Co to za ręcznik w bramce Interu?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.02.2020, 22:15

Lazio 2:1

ZielonyLisc komentarzy: 2029616.02.2020, 22:14

Mustafi i tak dziś musiał odwalić babola ;) Niecelne podanie na 5 metrów na 30 metrze od naszej bramki! Na szczęście nic się nie stało.

btw Bardzo podoba mi się gra tego Saint Maxima czy jak mu tam. Już w pierwszym meczu z Newcastle na początku sezonu mi zaimponował. Widać w nim duży potencjał, fajnie kręci na skrzydle, moim zdaniem piłkarz taki jak on marnuje się w Srokach, szczerze mówiąc widziałbym go w Arsenalu. Uważam, że u nas mógłby zacząć kręcić liczby, a ewentualny koszt zakupu takiego grajka nie byłby drogi.

Siller komentarzy: 174716.02.2020, 22:11

Mustafi teraz wygląda dobrze, ale nie zmienia to faktu, że po sezonie należy się z nim rozstać. Zbyt wiele razy Skhodran zawalał nam całe mecze, by teraz, kiedy złapał lepszą formę puścić to w niepamięć. Do teraz tętno mi podskakuje za każdym razem, kiedy widzę go przy piłce. Źle naszemu albańskiemu Niemcowi nie życzę, ale wolałbym go oglądać ( Czy też nie oglądać ) w innych barwach.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 416.02.2020, 22:10

@grzegorz1211: A ile widzieliśmy meczów Saki na LO? Tierneya pamiętam z meczów LE. Dawał takie piłki, że przykro się robi, że tylko dwie asysty ma. Wyraziłem subiektywną opinię, a Ty się rzucasz nie dając żadnych kontrargumentów. Takie to dyskusje tutaj są..

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 22:09

@cycatewiewiorki: Ja zagotował???

@Elastico07: Saliba ostatnio ma bardzo słabe mecze

swistak86 komentarzy: 121816.02.2020, 22:08

@kwiatinho: sporo kontaktów bo taką ma rolę i fakt zawsze chce być pod grą ale brakuje mi u niego spokoju i gry do przodu, jak dla mnie jest mocno niepewny jak ma piłkę przed naszym polem karnym, nigdy nie wiem czy ktoś mu jej zaraz nie odbierze albo nie zagra babola i będzie kontra.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.02.2020, 22:07

Najlepsi obrońcy popełniali, popełniają i będą popełniać błędy. Z Mustafim jest tylko taki problem, że on jak już robi jakiś błąd, to kończy się to bramką.

Elastico07 komentarzy: 1256816.02.2020, 22:05

@Naburator napisał: "Przecież Mustafi bardzo często gra dobrze. Nawet jak z Chelsea, czyścił wszystko, ale jednym błędem załatwił nam stratę bramki"
Napisz jeszcze,że jest bardzo dobrym obrońcą i że nie potrzebujemy kogoś lepszego za niego.Ja czekam na Salibkę i dla mnie Luiz może spokojnie zagrać jeszcze jeden sezon na wysokim poziomie,chociaż marzy mi się duet Saliba-Upamecano

Elastico07 komentarzy: 1256816.02.2020, 22:02

Następnego,a nie czuje rozgroczynie i irytacje i jest mi wszystko jedno,.

Arsenal niepokonany od 8 meczów,gdyby nie pechowa porażka z Chelsea licznik wskazywałby już 11.Coś tam ta nowa miotła zaczyna zamiatać nieśmiało.W końcu po meczu nie mogę doczekać się nastę

cycatewiewiorki komentarzy: 41216.02.2020, 22:01

@grzegorz1211: Grzesieńku ależ się zagotował

Naburator komentarzy: 278416.02.2020, 21:54

Paul77 komentarzy: 992616.02.2020, 21:54

Gołym okiem widać jaka jest różnica między Artetą, a Emerytem. Jak potrafi wskrzesić pewnych gości
Wiele pracy przed nim i zawodnikami, ale widać światło w tunelu.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 816.02.2020, 21:53

Kto by się spodziewał, że Mustafi posadzi Sokratisa na ławce :-D

cycatewiewiorki komentarzy: 41216.02.2020, 21:52

Mustafi jest przekozakiem w grze głowa. Dzisiaj czyścił aż miło

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 21:52

@KapitanJack10:
Ile widziałeś meczy Tierneya by tak mówić??? W Arsenalu zagrał jeden dobry mecz w LE reszta meczy taka sobie. Podobno jest dobry, ale w Arsenalu jeszcze tego nie pokazał

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 416.02.2020, 21:47

IMO Tierney > Kola > Saka.
Trzeba jasno przyznać, że Saka na LO jest tylko na grafice w zasadzie. W taktyce Artety, Bukayo chyba 70% czasu spędza na skrzydle. Dzisiaj zagrał fajną drugą połowę, wygrał w końcu jakieś pojedynki 1 na 1 i widać było, że złapał pewność siebie, ale w pierwszej bardzo słabo. Przegrał chyba każdy pojedynek na swojej stronie. A wychodząc poza ten mecz, to jego wrzutki są koszmarne :)
W defie wielkiej różnicy nie widzę, ale to przez to, że teraz broni cała drużyna, jest asekuracja, więc jest łatwiej. Tierney za Artety nie grał, ale wyglądał ok w defie, nie popełniał wielkich błędów.
Jednak jako typowy LO to Kieran świetnie wygląda. Praca od linii do linii, dobry odbiór i te wrzutki na nos. Tego nam trzeba.

No ale fakt jest faktem, że akurat tu nie ma się o co martwić. Kto by nie grał, to poziom jakoś drastycznie nie spadnie. Inne pozycje wymagają wzmocnienia.

Dzisiaj Ozil pokazał, jaką różnicę może zrobić zawodnik operujący między liniami. W drugiej połowie te podania penetrujace drugą linię Newcastle od Xhaki i Cebuli to był gwóźdź do trumny dla Srok.

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 21:44

@Paul77: W obecnej formie to nasz najlepszy SO

Elastico07 komentarzy: 1256816.02.2020, 21:44

Ja wiem,że to zabrzmi komicznie,ale odkąd Mustafi gra to nie tracimy bramek.Mimo wszystko czekam aż się go pozbędziemy bo tyle złego ile on nam wyrządził,to mu nigdy nie wybacze

Elastico07 komentarzy: 1256816.02.2020, 21:41

Ależ fajne uczucie po takim zwycięstwie Arsenalu.Odrazu w życiu się wszystko lepiej robi,książka lepiej smakuje itp.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1191116.02.2020, 21:38

Ja to bym chyba wolał żeby Saka grał na bardziej ofensywnej pozycji, czyli na skrzydełku.

Paul77 komentarzy: 992616.02.2020, 21:37

@grzegorz1211: dziękuję za informację. Szkoda mi chłopa, i kibicuję mu po tym jak słusznie, lub na wyrost się jechało po nim. Fajnie jak by się odbudował.

gnabry_ komentarzy: 5717 newsów: 116.02.2020, 21:37

Antonio Conte to lepszy trener niż Guardiola.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.02.2020, 21:35

1959 minut - tyle na gola w PL czekał Ozil.

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 21:31

@Paul77: Bardzo dobry mecz

Paul77 komentarzy: 992616.02.2020, 21:30

Niestety nie mogłem niestety obejrzeć meczu. Ciekaw jestem jak zagrał Mustafi.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.02.2020, 21:28

Juve to podstępne kreatury. Biorą piłkarzy za free by ich potem opychać xd

Dominik11 komentarzy: 2025016.02.2020, 21:25

No i tak mamy grać jak w drugiej połowie. Nawet Laca się przełamał.

Oby tak dalej ale pierwsza połowa słaba i to martwi, bo z lepszym zespołem może być problem i pewnie będzie.

Saka to jest przyszłość klubu. Jeśli go nie oddamy za darmo nigdzie albo nie sprzedamy i będzie grał na skrzydle to może byc wielki.

Jego przyszłość jest na skrzydle a na drugim Pepe i w ataku Gabirel.

Chciałbym zobaczyć coś takiego.

------------------------------Gabi ------------------
-------Saka--------------------------------Pepe

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 21:25

Według La Gazzetta dello Sport.Juve zaoferuje Ramseya i Rabiota plus kasa za Pogbę

Traitor komentarzy: 10337 newsów: 2416.02.2020, 21:22

Zebysmy my tylko mieli takie problemy, jak dwoch graczy w formie na jednej pozycji..

kamilo_oo komentarzy: 2356716.02.2020, 21:17

A to Tierney, to jakiś mistrz świata, że z miejsca ma dostać pierwszy skład? Oby zaczął łapać mniej kontuzji, bo zapłaciliśmy za niego nie małe pieniądze i szybko może okazać się wtopą.

DyktatorArsene komentarzy: 220516.02.2020, 21:16

Dobrze, ze udalo sie postrzelac troche. Miejmy nadzieje, ze katary i inne arabie saudyjskie ogladaly naszego Ozila w akcji i szykuja mamone.

sWinny komentarzy: 786116.02.2020, 21:16

Ja bym zostawił Sake na LO. Gościu świetnie się prezentuje, ba został MOTM i to jak najbardziej zasłużenie,. W defensywie jakoś gorszy od Koli i Tierneya nie jest(też robią Panowie spore błędy), a w ofensywie i technicznie, to jednak półka wyżej od nieobecnej dwójki. Poza tym chłopak ma 18 lat, więc jest w czym rzeźbić.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 116.02.2020, 21:15

@Dziadyga: jeśli on jest drewniakiem to kim jest Xhaka. Chorwat to bardzo dobry piłkarz.

Dziadyga komentarzy: 839816.02.2020, 21:14

@metjuAFC napisał: "Może się powtarzam, ale z chęcią wymieniłbym Xhakę na Brozovica. Granitek nie ma startu do Chorwata."

Zawsze była beka na stronie,że to chorwacki drewniak jest :D jak był taki okres,że co okienko łączono z nami Brozovicia i był news co pół roku..

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 21:11

@mikowhy:
Przecież w obronie Saka gra bardzo słabo. Wszystko co dobre było z przodu. Gra tam z musu dlatego nikt go nie krytykuje bo nie gra na optymalnej dla siebie pozycji.

Gdy wróci Tierney i Kolašinac to oni będą rywalizować o miejsce na lewej stronie obrony a Saka z Martinellim i Aubą o miejsce na lewym skrzydle

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 116.02.2020, 21:10

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 21:07

@swistak86:
Cebula bardzo przeciętnie? Jak dla mnie bardzo dobrze rozrzucał piłki. Sporo kontaktów z piłką kilka przechwytów i odbiorów.

Bardzo pozytywny występ.

Mam wrażenie że niektórzy żyją tylko cyferkami.

kaman17 komentarzy: 499016.02.2020, 21:05

Saka na farcie? Hmmmmm... Miał trochę niedokładności, nieporadności i mógłbym też tak pomyśleć, gdybym... Gdybym nie widział już wcześniej takich jego meczów. To nie jest pojedynczy przypadek, chłopak potrafi robić liczby. Brakuje mu trochę powtarzalności, ale fartem bym tego na pewno nie nazwał.

Ranczomen komentarzy: 1237116.02.2020, 21:04

@mikowhy napisał: "Jak dla mnie może i nawet fiutem strzelać"

That didn't age well :X

Ranczomen komentarzy: 1237116.02.2020, 21:01

Myślę, że sam Saka postrzega grę na lewej obronie jako tymczasową przygodę.

Kowal96 komentarzy: 1759316.02.2020, 21:00

@filo94:

Też mnie dopadła taka myśl podczas meczu... Myślę, że to po prostu będzie zależeć od formy poszczególnych zawodników i nikogo nie będzie faworyzować. Jednak, jeżeli np. Tierney i Saka będą grać na zadowalającym Artetę poziomie, to pewnie Saka wyjdzie wyżej :P

swistak86 komentarzy: 121816.02.2020, 21:00