Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 317.02.2020, 06:27

@cwalin: bardzo dobrze. Kubeł zimnej wody na młokosa.

Gunerxxx komentarzy: 236417.02.2020, 06:24

Bellerin nie grał kilka miesięcy w piłkę a niektórzy już go skazują na wypędzenie. Spokojnie niech dokończy ten sezon a w nowym odpali.

cwalin komentarzy: 237217.02.2020, 03:34

Guendusii nawet ławki nie powachal.No bo jest cienki.

pLYTEK komentarzy: 412017.02.2020, 02:55

14 stopni o 2giej w nocy 17 lutego WTF

pLYTEK komentarzy: 412017.02.2020, 02:17

Niles jest cienki, czasem fatalny

dando1234 komentarzy: 43417.02.2020, 01:55

@Piotrek95: hm w czym jedt gorszy od ballerina o 2 poziomy ? :o ktorys mecz z rzedu z naszego hiszpana nie mamy zadnego pozytku ani w ofie ani w defie wiec nwm o czym mowa xx

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.02.2020, 01:48

@dando1234: xdd, może dlatego nie gra że jest gorszy od Bellerina o dwa poziomy a jedyne co potrafi to wstrzelić w pole karne piłkę na pałę i zostawiać dziury w obronie

dando1234 komentarzy: 43417.02.2020, 01:12

Nie rozumiem tego dlaczego niles nie gra w 1 skladzie..ost naprawde fajnie sb radzil na PO XD teraz gra hektor i cienko to wyglada ale zobaczymy jeszcze z evertonem

kwiatinho komentarzy: 1313317.02.2020, 00:23

@Kiepomen:
Właśnie w meczu z Chelsea wydaje mi się że miał dynamikę i był pewny swych interwencji. Dokonywał dobrych wyborów. Dzisiaj wyglądał jakby zjadł go stres jakby nie wiedział co ma robić na boisku albo jakby pierwszy raz grał z nowymi kolegami.

Liczę na to że wszystko przyjdzie wraz z minutami na boisku

Siller komentarzy: 174717.02.2020, 00:19

Przy całej mojej sympatii do Hectora, a naprawdę bardzo go lubię, to jeśli mielibyśmy go sprzedać w lecie, a w jego miejsce miałby przyjść Max Aarons, z którym łączono nas już w styczniu i który pewnie w przypadku dość prawdopodobnego spadku Norwich nie byłby tak drogi, to ja byłbym przeszęśliwy.
Jeszcze szczęśliwszy byłbym, gdyby Hector wrócił do swojej formy z 2016 roku, ale mam wrażenie, że ta opcja jest mniej prawdopodobna patrząc na jego ostatnie występy.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 117.02.2020, 00:09

@swistak86: jak wygląda stopniowanie że słowa przecietny? Przeciętny, bardziej przeciętny i najbardziej przeciętny? :P myślałem że to słowo oznacza bycie średnim, po środku.

Slaviola komentarzy: 1237717.02.2020, 00:06

Wiecie co?
Ja jestem "MEGA" dziś szczęśliwy!

W końcu Kanonierzy pokazali na co Ich Stać!

COYG!

mallen komentarzy: 2123917.02.2020, 00:06

Cena za Mustafiego rośnie. Mikro geniusz.

Kiepomen komentarzy: 435217.02.2020, 00:04

@kwiatinho: Ten gol trochę zamazuje obraz prezencji na boisku, do tego momentu mi się akurat jego gra nie podobała, ale to może być tylko moje zdanie. Generalnie mam wrażnie, że brakuje mu dynamiki i często ogranicza nas jego małe zaawansowanie techniczne, szczególnie przy grze kombinacyjnej w obrębie pola karnego, gdzie jego jedynym zwodem jest pójście na zamach i oddanie piłki w poprzek boiska.

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 217.02.2020, 00:03

@NineBiteWolf napisał: "Lacazette. Gol i asysta, zapewniające nam zwycięstwo."

Zapomniałeś dodać

T Y T A N I C Z N Y Lacazette. Gol i asysta, zapewniające nam zwycięstwo.

Traitor komentarzy: 10337 newsów: 2416.02.2020, 23:54

@Arsenal4Ever14:

Mirror to chyba w miare spoko zrodlo

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333016.02.2020, 23:52

The Mirror: Postawa Guendouziego podczas zimowego obozu w Dubaju nie podobała się Mikelowi Artecie, a brak powołania na mecz z Newcastle, to wyraźna wiadomość do Francuza.

Źródło ciulowe, ale może coś jest na rzeczy.

Ide spać, dobranoc wam :)

Slaviola komentarzy: 1237716.02.2020, 23:51

Saka rośnie jak Alves za czasów swoich świetności!

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 23:47

@Kiepomen:
Gra strasznie nierówno ale czemu się dziwić po takiej kontuzji. Z Chelsea miałem wrażenie że grał swój najlepszy football ale zarówno przed meczem z Chelsea i teraz zagrał fatalnie. Liczę na to że przy Artecie ogarnie się wskoczy na wyższy level i będzie pewnym punktem zespołu.

Głupio by było gdybyśmy latem musieli szukać prawego obrońcy mając tyle dziur do załatania

Slaviola komentarzy: 1237716.02.2020, 23:46

Wiecie co?

Saka dziś przeszedł samego siebie!

Ogień!

Chłopak "rośnie" w Naszych oczach niewyobrażalnie!

COYG!

Kiepomen komentarzy: 435216.02.2020, 23:40

Ja mam wrażenie, że Bellerin jest wystawiamy po to, aby w lecie go opchnąć po jak najlepszej cenie i postawić na Soresa albo Nilesa. Przecież to co Hiszpan prezentował w 1 połowie nawet nie można nazwać sabotażem, to było coś gorszego. Może się jeszcze ktoś nabierze i da mu szansę, bo ja już powoli tracę nadzieję na wejście na wyższy level tego zawodnika.

TlicTlac komentarzy: 603116.02.2020, 23:37

@Pitu88:

MOTM - zdecydoawnie Saka - miałem pisać w przerwie, że Saka przy Bellerinie wygląda jak Alves przy Wawrzyniaku - ale akurat na złość w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy - przytrafiły się 2 błędy.
Ogólnie jedyną osobą, której można się za coś przyczepić dzisiaj - był Hiszpan - strasznie pod formą po kontuzji.

Kiepomen komentarzy: 435216.02.2020, 23:33

Dajcie że ten viral z palcem Lacazeta bo mi to spać nie da :/

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 23:27

@swistak86:
Nie oceniam teraz jego całego pobytu w Arsenalu tylko dzisiejszy mecz. Dla mnie był bardzo dobry. Nie grał bardzo ofensywnie bo miał takie zadanie. Widać to było w momencie kiedy obrońcy rozgrywali piłkę między sobą. Był pierwszym który pokazywał się do gry. Był łącznikiem między defensywą a linią ataku. Fajnie rozrzucał piłki często z pominięciem lini pomocy. Zagrał dobrze w obronie.

Oczywiście mając na uwadze że potrafi strzelić z daleka albo zaliczyć jakąś efektowną asystę to dzisiaj tego nie było. Dzisiaj za grę ofensywną odpowiadał Özil. Nie mogą wszyscy pchać się do przodu. Ceballos grał dzisiaj kosztem Torreiry więc przejął jego zadania.

Reasumując według mnie spisał się bardzo dobrze z powierzonych zadań. Jestem zadowolony z tego co pokazał i liczę na więcej.

Co do ceny i jego transferu definitywnego to każdy dobry piłkarz jest mile widziany. Mam gdzieś za ile go kupią bo to nie moje pieniądze. Uważam że warto w niego zainwestować ale nikt nie da gwarancji że ktoś zrobi karierę nawet jak przyjdzie wielkie nazwisko za ogromne pieniądze.

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 23:26

@NineBiteWolf:

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.02.2020, 23:25

A więc jednak wygrali, już myślałem że jak sprawdzę wynik to będzie w cymbał, a tu proszę, niespodzianka.

swistak86 komentarzy: 121816.02.2020, 23:16

@kwiatinho: naprawdę chciałbym żeby grał tak jak miał grać albo jak oczekiwaliśmy że będzie grał i jaką będzie pełnił rolę w naszym zespole ale według mnie narazie jest do tego bardzo daleko i nawet ten mecz tego nie zmienia jak narazie ale oczywiście mam otwarty umysł i pod wodzą Artety może wskoczyć na odpowiedni poziom bo tak szczerze to chciałbyś go teraz po sezonie na stałe? Za te powiedzmy 40mln? Ja nie ! Jednego nie mogę mu odmówić to chęci gry i walki. No dobra namówiłeś mnie zmieniam z bardzo przeciętnie na przeciętnie ;)

Co do Artety i jego wypowiedzi to oczywiście ma prawo a może i rację a może po prostu to jest cześć motywowania zawodników po powrocie po kontuzji tym bardziej że ostatnio różne pogłoski o nim krążyły;)

Pitu88 komentarzy: 216616.02.2020, 23:12

A kto był dziś MOTM?

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 23:07

@swistak86:
Chyba MÓJ STOSUNEK DO NIEGO ma tu kluczowe znaczenie.

Po prostu jak ktoś gra słabo to trzeba o tym pisać a jak zagrał dobrze to chwalić. Tak mi się wydaje. Jeśli ktoś pisze że piłkarz zagrał bardzo przeciętnie bo go nie lubi albo oczekuje że będzie grał jak Messi to nie dziw się że ktoś z Ciebie szydzi.

Zgadzam się z Tobą że masz prawo do własnego zdania tak jak ja. Przepraszam za szydzenie. Możesz trochę poszydzić z tego że ja szydze i będziemy kwita

Myślisz że Arteta ma mniejsze oczekiwania wobec niego czy może źle ocenił jego występ?

Traitor komentarzy: 10337 newsów: 2416.02.2020, 23:06

@Arsenal4Ever14

Mnie to ostro bawi, ale z nami też kiedyś będą takie memy ( w sumie oby XD )

swistak86 komentarzy: 121816.02.2020, 23:01

@kwiatinho: ty podałeś swoje spojrzenie na jego gre, ja swoje i na tym powinno się zakończyć. Pisanie że i tak " przyjdę i napisze że Ceballos grał bardzo przeciętnie" było naprawdę niepotrzebne i bardzo słabe jak na dorosłego człowieka ( tak mniemam) .

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.02.2020, 22:59

Inter mistrzem Wloch OMEGA LUL

swistak86 komentarzy: 121816.02.2020, 22:55

@kwiatinho: może to cię uspokoi...Cebula zagrał bardzo przeciętnie jak na oczekiwania, ponoć posiadane umiejętności i mój stosunek do niego. Każdy ma swoje zdanie tak trudno to zaakceptować ? Po co szydzisz ze mnie ?

flax (zawieszony) komentarzy: 18516.02.2020, 22:54

@Arsenal4Ever14 napisał: "Liverpool planuje użyć tego samego busa na świętowanie zdobycia tytułu którego użyli przy świętowaniu ostatniego tytułu ligowego" MEGA :D:D

grzegorz1211 komentarzy: 1031216.02.2020, 22:50

@KapitanJack10: Przecież ja nigdzie nie napisałem że Saka jest lepszy od Tierneya. Pisałem że Szkot swojej wartości w Arsenalu jeszcze nie udowodnił

Spejsik komentarzy: 344016.02.2020, 22:46

@Waskitcz napisał: "Szkoda że ma takie słabe liczby, ale jest to piłkarz dla którego włącza się telewizję po raz kolejny efektowny gość i z tego co widzę dopiero 22 lata."
No i właśnie przez te liczby nie ma u nas czego szukać. Gdyby przez 2 pierwsze spotkania nie miał gola/asysty to już połowa tu ludzi chciała by go sprzedać :D

Dziadyga komentarzy: 839816.02.2020, 22:44

Jeden-dwa lepsze mecze Mustafiego i juz zbawca? Chłopa po sezonie nie powinno już być mimo wszystko w klubie.Tyle co spieprzył to aż nie starczy palców u rąk i nóg.Ok można pochwalic,że nie zrobił typowego babola w 2 meczach..ale i tak były sytuacje gdzie prawie zawał,ale koniec sentymentów.Chyba,że Arteta rzeczywiscie go wyczyscy przede wszystkim psychicznie to mozna z braku laku dac mu szanse,jesli nie bedzie szans na Upamecano czy innego świetnego obronce.

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 316.02.2020, 22:44

Fajnie, że Laca strzelił, bardzo dobry mecz Ceballosa i Pepe. Czyste konto, 4 z przodu. Same plusy po meczu.

BTW jak Arsenal strzelił pierwsza bramkę to narzeczona moja wybuchła radością tak samo jak ja, przy każdej kolejnej bramce również. Ciągle myliła Pepe i Nketiaha ale ta radość wybacza wszystko :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333016.02.2020, 22:40

Liverpool planuje użyć tego samego busa na świętowanie zdobycia tytułu którego użyli przy świętowaniu ostatniego tytułu ligowego.

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 22:40

Lacazette to w sumie w jednym strzale zanotował gola i asystę i to dwiema różnymi nogami

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 22:39

@Argudo:

Inter już nieaktualne

kwiatinho komentarzy: 1313316.02.2020, 22:38

A potem przyjdzie @swistak86 i napiszę że Ceballos zagrał bardzo przeciętnie. Co tam Arteta może wiedzieć?!

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333016.02.2020, 22:36

Laca tym śmierdzącym palcem myślę że strzelil gola, wydaje mi się że to właśnie tego zasługa :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029616.02.2020, 22:36

@Jacek1s: I pisze to typ, który ciśnie bekę z Lacazette ;)

Jacek1s komentarzy: 764616.02.2020, 22:34

Ja czekam tylko na moment w którym przyjdzie do nas Saliba. Czytanie, że młody francuz jest lipny, bo nie ma hattrica co mecz lub nie broni przewrotką, to będzie miód na oczy.
Mustafi dzisiaj był bardzo widoczny w defensywie i nie widziałem by zrobił jakiś błąd, nie rozumiem więc po co wracać do jego złych podań czy złego krycia. On sam wie, że popełnia błędy, więc nie musicie mu ich wytykań non stop. Dopóki nie ma tu klasy światowej obrońcy, a są szklanki i dziadki, to pozbywanie się Mustafiego w mojej opinii jest błędem i kto wie, może gdy się odbuduje to będzie ostatni do opuszczenia Arsenalu.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 416.02.2020, 22:33

@grzegorz1211: Dalej nie dałeś żadnego argumentu przeciw. Uważasz, że Tierney nie jest lepszy od Saki, bo uważasz, że Tierney nie jest lepszy od Saki...
Saka zagrał tyle samo meczów na LO co Kieran w barwach Arsenalu, więc chyba można ich porównywać. Nie licząc dzisiejszej drugiej połowy z czego zapamiętamy Sake na LO? Z tego, że nie jest to jego pozycja, a jakoś sobie radził. Czy to jest argument, że Saka > Tierney?

A poza tym jak ktoś się pokazuje dobrze w meczu z Victorią Guimaraes (która notabene potrafiła nas ograć), grając w drużynie złożonej z Willockow, Nelsonow czy innych ESRów z Unaiem na ławce, to nie widzę sensu w mówieniu: CP czy Burnley to co innego.. Może chodzi ci o to, że fizycznie nie da rady, bo silniejsze chłopy itp. No tak, bo w Szkocji grają techniczny futbol i gość z Celticu będzie w szoku jak dostanie z bara.

Podsumowując. Podobała mi się gra Kierana jeszcze za Emery'ego, za Artety raczej każdy zaliczył progres, więc tu też można się na to nastawiać. Bukayo, tak samo jak Ty, nie dał żadnych argumentów, że jest lepszy od Szkota. Ergo, ja nie zmieniłem swojego zdania.

ZielonyLisc komentarzy: 2029616.02.2020, 22:32

@Waskitcz: Dokładnie, bardzo bym chciał aby Arteta zagiął na niego parol.

Waskitcz komentarzy: 449216.02.2020, 22:32

Ale bym chciał żeby do Arsenalu przyszedł piłkarz podobny do Saint-Maimin, za dużo Newcastle nie oglądam ale chłop przypomina Payeta za czasów Westhamu. Szkoda że ma takie słabe liczby, ale jest to piłkarz dla którego włącza się telewizję po raz kolejny efektowny gość i z tego co widzę dopiero 22 lata.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.02.2020, 22:32