Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mihaal komentarzy: 24317.02.2020, 22:22

Ciekawostka.
Nie wiem, czy ktoś tu już to zauważył- w meczu z Newcastle 4 najdroższych piłkarzy w historii Arsenalu strzeliło po golu.

Dziadyga komentarzy: 828117.02.2020, 22:22

@Simpllemann napisał: "Stevie Wonder siedzi dziś na stanowisku VAR."

Nie.Sędziuje pajac z okolic bliskich Manchesteru a na Varze siedzi ten koles co 1 stycznia nas z Man Utd sędizował i było to skandalczine sedziowanie bo koles z...Manchesteru.

Więc ładna ustawka na dzisiejszy mecz decydentów :)

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 417.02.2020, 22:21

@caliero913: Przemek akurat w swoim żywiole. W Anglii jest dużo słabych sędziów i tylko oni mogliby wywalić Maguire'a a Fred lekko popychał Azpiego, a to hiszpan wpadł za mocno w Williamsa xD

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282117.02.2020, 22:20

Świetne sędziowanie dzisiaj.

caliero913 komentarzy: 125417.02.2020, 22:20

Skończy się z czerwoną jak nic

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.02.2020, 22:19

Stevie Wonder siedzi dziś na stanowisku VAR.

luko_PL komentarzy: 109817.02.2020, 22:18

Po co jest ten VAR, jak oni nie potrafią nawet ocenić po powtórce xD

SzopenWWA komentarzy: 73917.02.2020, 22:18

Z roku na rok sędziowie w Anglii są gorsi. Strach pomyśleć co się w tej lidze będzie wyprawiać za 2-3 lata..

caliero913 komentarzy: 125417.02.2020, 22:17

Biedny Przemek, taki był podekscytowany

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 417.02.2020, 22:17

Fred wepchnął Azpiliego w Williamsa i faul xD Bats i sędziowie grają z MU, jak oni tego nie wygrają to będą pośmiewiskiem xd

luko_PL komentarzy: 109817.02.2020, 22:17

Kpina, Azpiliqueta został odepchnięty i normalne że ręce poszły do przodu

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2020, 22:16

Akurat słuszna decyzja teraz

sWinny komentarzy: 782817.02.2020, 22:16

Przecież azpilikłeta został popchnięty przez Freda, a dopiero potem wpadł na Williamsa. O co chodzi? XD

jurasmolas44 komentarzy: 184917.02.2020, 22:16

No i proszę w zoraj pisałem że był faul Mane i nawet nie sprawdzali a tu var się postarał

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.02.2020, 22:16

Pieknie var zabrać gola a nie dac czerwa Diabelkow. GG WP

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.02.2020, 22:14

Son w podobnej sytuacji został wyrzucony (słusznie) z boiska. Tutaj powinno być tak samo.

Slaviola komentarzy: 1237717.02.2020, 22:07

Nie oglądałem pierwszej połowy, ale widziałem co zrobił Maguire.

Co on jeszcze robi na boisku to nie mam pojęcia!

Za takie zachowanie to czerwo z miejsca i ban na 10 meczy!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2020, 22:07

Moim zdaniem ani chelsea ani united nie beda na 4 miejscu.

Rybson komentarzy: 2717.02.2020, 22:03

@johnnycage1909: przyp**** się na siłę, trochę już z urzędu trzeba pomarudzic

M4zzz1 komentarzy: 36617.02.2020, 22:00

Nie oglądam meczu ale zobaczyłem na necie co zrobił Maguire no i powiem że jak dla mnie to czerwo styki chyba w mózgu na chwilę mu przepaliło i wyłączyło

lukasz845 komentarzy: 455417.02.2020, 22:00

Kto tam dzisiaj na VARze siedzi? Maguire ewidentnie zasadził kopa i nie ma konsekwencji. To nie VAR jest problemem, tylko głąby, które go obsługują

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.02.2020, 21:56

Lepiej zeby Chelsea przegrała. United i tak potraci punkty.

johnnycage1909 komentarzy: 107417.02.2020, 21:49

Nie mogę tego Rudzkiego słuchać -.- z jego ust tylko i wyłącznie lecą smerfne hity, goście w C+ chyba specjalnie go wrzucają w każdy mecz ze smerfami

caliero913 komentarzy: 125417.02.2020, 21:48

Martial 500iq. Najpierw nokaut na Christensenie, a potem go obrabia w polu karnym xd

marcingus1 komentarzy: 117817.02.2020, 21:46

oho już widzę ten spust kibiców Utd po asyscie AWB

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 117.02.2020, 21:46

Najlepszy będzie remis, także liczę jeszcze na Chelsea xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2020, 21:42

Oj rudzki jeszcze polecisz z canalu za te porownanie kobiet i trenerow ze nie sa sympatyczni jedni i drudzy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2020, 21:33

United bedzie mialo ciezko brz rasha. Jak bruno nie bedzie ladowal to nie ma kto. Martial to spiaca krolewna.

zdyp komentarzy: 455817.02.2020, 21:30

@SzopenWWA napisał: "Czym się róznilo zachowanie Maguirea od Sona za które koreanczyk dostal czerwona?;O"

magłajer zrobil to poza murawa =)

SzopenWWA komentarzy: 73917.02.2020, 21:29

***** ten Nahorny to pijany chyba

Dominik11 komentarzy: 2017017.02.2020, 21:29

Lipiec 2011: Arsene oskarżył Manchester City o naruszenie zasad FFP.

Sierpień 2011: Arsene podpisuje umowę z Arteta, ściągając go do Arsenalu.

Lipiec 2016: Arteta dołącza do Manchesteru City jako asystent Pepa.

Grudzień 2019: Arteta wraca do Arsenalu z cennymi informacjami.

Luty 2020: Manchester City zostaje wyrzucony z Ligi Mistrzów na dwa najbliższe sezony

Gofer999 komentarzy: 1468917.02.2020, 21:23

Wow, Maguire chyba wyprostowal noge zeby wybadac jajka Batszuaiaj. Nie ma czerwonej. Dziwne.

SzopenWWA komentarzy: 73917.02.2020, 21:22

Furgunn komentarzy: 923517.02.2020, 21:22

Nie ma kartki za coś takiego?!

jsky007 komentarzy: 66017.02.2020, 21:19

Ej słyszeliście o jakimś konflikcie Miotełusza z Mikelem?

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 417.02.2020, 21:11

Kovacic wygląda jak duży Cazorla xD 10min a gość już ze 3 razy zdominował środek i sam pociągnął akcję 30/40 do przodu. Zobaczymy, jak będzie dalej

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2020, 21:10

Pewnie tylko tyle mieli zagrać

damianARSENAL komentarzy: 851917.02.2020, 21:08

Mari i Holding nie wyszli na druga polowe u23 z Chelsea. Ktoś cos wie czy jakieś urazy?

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2020, 21:01

Nie ma Lindegarda :D

Już po United xd

Gunerxxx komentarzy: 236317.02.2020, 20:58

Dla Arsenalu chyba najlepszym wynikiem byłby dzisiaj remis.

Rynkos7 komentarzy: 680517.02.2020, 20:57

Czy ktoś byłby na tyle uprzejmy by podzielić się ze mną działającym linkiem do meczu Chelsea - United ? Dziękuję :)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 817.02.2020, 20:57

Cesc1994 komentarzy: 447017.02.2020, 20:56

Ktoś poratuje linkiem? :)

lukasz845 komentarzy: 455417.02.2020, 20:47

Mam nadzieję, że Chelsea straci punkty, będą mieli teraz ciężki terminarz, podobnie jak tottki. Niech rywale tracą punkty, a my w kolejnych meczach lecimy po swoje, może w końcu machina ruszy :D

damianARSENAL komentarzy: 851917.02.2020, 20:45