Arsenal po raz dziewiąty z rzędu w ćwierćfinale Carling Cup!

Arsenal po raz dziewiąty z rzędu w ćwierćfinale Carling Cup! 25.10.2011, 21:39, Rafal Mazur 1322 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru kibice zgromadzeni na spowitym jesiennymi chmurami Emirates Stadium gorąco powitali zawodników londyńskiego Arsenalu, którym tym razem przyszło mierzyć swoje siły z Boltonem w ramach 1/8 finału Carling Cup. Po znakomitej drugiej części gry ekipa The Gunners pokonała przeciwnika 2-1.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Jeśli chodzi o skład Kanonierów na wtorkową potyczkę, to Arsene Wenger zapowiadał spore zmiany. Francuz słowa dotrzymał i w wyjściowej jedenastce mogliśmy oglądać takich zawodników, jak Oxlade-Chamberlain, C.Y. Park czy Ignasi Miquel.

Od początku meczu Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę i narzucić własne tempo gry, jednak defensorzy drużyny przeciwnej nie dawali za wygraną, a spotkanie było w miarę wyrównane. Bardzo aktywny był Oxlade-Chamberlain, który wielokrotnie szarżował prawą stroną, starając się zagrozić rywalom.

Warto zaznaczyć, że mimo długiej przerwy związanej z kontuzją, Thomas Vermaelen wyglądał naprawdę znakomicie. Belg włączał się w każdy atak i akcję ofensywną, a jego gra defensywna była niemalże perfekcyjna.

W 19. minucie znakomitą piłkę w stronę wybiegającego na czystą pozycję Parka posłał Coquelin, jednak sędzia liniowy uniósł chorągiewkę w górę. Na powtórce widać jednak, że Koreańczyk nie znajdował się na pozycji spalonej, a sędzia popełnił błąd.

Z biegiem czasu Bolton coraz częściej dochodził do głosu. Najbardziej widocznymi graczami drużyny gości byli Tuncay i Kakuta, który w 25. minucie uderzył na bramkę Fabiańskiego. Polak nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki. Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Sebastien Squillaci.

W 34. minucie bardzo ciekawą akcję w środku pola przeprowadził Yossi Benayoun, ale jego strzał znalazł się wysoko ponad bramką. Na 10 minut przed końcem pierwszej części gry sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny w okolicach 25. metra od bramki gości. Do futbolówki podszedł Vermaelen, który fantastycznym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę, lecz Bogdan zdołał odbić ją na rzut rożny.

W 41. minucie gry Chu-Young Park uderzył piłkę w prawy róg bramki, ale znów na wysokości zadania stanął Bogdan. Do końca pierwszej połowy nic już się nie zmieniło.

Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C'. Fatalny błąd popełnił Frimpong, który stracił piłkę na rzecz Muamby. Były zawodnik The Gunners znalazł płaskim podaniem Pratleya, a ten odegrał z powrotem do Anglika, który dopełnił tylko formalności. 1-0

Chiwlę później Ivan Klasnic znalazł się w znakomitej sytuacji na podwyższenie rezultatu. Napastnik Boltonu posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

Sytuacja na murawie zmieniła się niczym w kalejdoskopie. W 54. minucie zabójczy rajd przeprowadził Andriej Arszawin, który minąwszy obrońców przeciwnika, umieścił futbolówkę obok interweniującego Bogdana. 1-1!

Po chwili, ku uciesze fanów Kanonierów, Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą Chu-Young Parka. Koreańczyk otrzymał świetne podanie od niezwykle aktywnego w tej części gry Arszawina i w stylowy sposób zdobył pierwszą bramkę dla swojego nowego zespołu. 2-1!

Mimo że to Kanonierzy prowadzili w tym spotkaniu i wszystkie statystyki przemawiały na ich korzyść, to goście nie zwalniali tempa. Największe zagrożenie stanowił Fabrice Muamba, jednak Thomas Vermaelen był swego rodzaju ścianą nie do przejścia, co utrudniało zadanie Boltonowi.

W 74. minucie gry boisko opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który został zastąpiony przez Ryo Miyaichiego. Na murawie pojawił się również Ozyakup, zastępując Frimponga.

Dwie minuty później sporą pomyłkę zaliczył Łukasz Fabiański, ale w okolicach bramki Polaka nie znalazł się nikt, kto mógłby umieścić futbolówkę w siatce. Fabiański szybko się zrehabilitował, gdyż w 78. minucie obronił niebezpieczny strzał Cahilla.

W 83. minucie na placu gry pojawił się Daniel Boateng, który zamienił świetnie dysponowanego dziś Vermaelena.

Po upłynięciu regulaminowego czasu gry, arbiter główny doliczył 4 dodatkowe minuty. W 92. minucie jeszcze raz serca fanów Arsenalu zabiły mocniej, ponieważ genialne okazje na doprowadzenie do remisu mieli Cahill, a także Knight. Dwie minuty później sędzia zakończył dzisiejszą potyczkę i Kanonierzy mogli cieszyć się z awansu do 1/4 finału Carling Cup.

Podsumowując, bardzo dobre zawody rozegrała dwójka strzelców, Arszawin i Park. Na pochwałę zasługuje również cała linia obrony, a w szczególności Thomas Vermaelen, który w dużej mierze pomógł londyńczykom awansować do ćwierćfinału po raz dziewiąty z rzędu.

Co ciekawe, dziś padł również rekord, jeśli chodzi o liczbę kibiców oglądających spotkania na tym etapie rozgrywek Pucharu Ligi. Zmaganiom Arsenalu z Boltonem przypatrywało się aż 56628 kibiców zgromadzonych na The Emirates.

Najciekawsze akcje Arsenalu:

Bolton WanderersCapital One Cup autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Leehu komentarzy: 1049626.10.2011, 14:59

@fcescf: Nie ma szans nikt z tych graczy którzy dzisiaj grali nie ma szans znaleźć się na meczu z Chelsea tak samo jak formacja 4-4-2. Chelsea to raczej nie jest najlepszy rywal na eksperymenty. Z Chelsea to góra Park i Arsha lub Verma z ławki wejdą w zależności od wyniku jaki będzie na tablicy. To że Thomas wyzdrowiał nie oznacza że mamy go wystawiać w każdym meczu być może zagra z Marsylią w LM od pierwszych minut.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.10.2011, 14:53

Na pewno lepszy Kosser na RB niż Djourou. Jestem za to ciekaw kto będzie grywał z Vermą w środku jak Bac wróci do zdrowia.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 226.10.2011, 14:53

Chyba by porypało Ranieriego.

RelicT komentarzy: 407 newsów: 126.10.2011, 14:51

sportsvibe.co.uk/news/football/arsenal-star-emerges-as-shock-20m-target-for-inter-milan-11958/

Inter wykłada 20mln za Ramseya ;o

Mizzou komentarzy: 605326.10.2011, 14:38

ooo, nie zauważyłem :D na RB Kosa nie zagra :P Przecież mamy tyle znakomitych grajków...

ste100 komentarzy: 331826.10.2011, 14:36

creative
Tylko że Shava to zawodnik na max 2-3 lata - on już ma swoje lata i jego przebłyski wiecznie trwać nie będą; natomiast Hazard to raptem 20-tka na karku - to zawodnik na lata a w najgorszym wypadku mega kasa w przypadku sprzedaży i duży zarobek...

ste100
Jeżeli Shava wróćił na dobre, co mi się bardzo wydaję, a przede wszystkim jak podpisze kontrakt to aż tak bardzo nam skrzydłowy potrzebny nie jest. Ciamak pewnie odejdzie latem, czyli będzie RvP, PCJ i może Niclas, chyba że Benio będzie chciał odejść to wtedy Theo na szpicę. Na skrzydłach zostaną: Gervinho i Arshavin. REzerwowymi byliby AOC i Rayo, kto wie może coś z nich już wyrośnie. Co nie zmienia faktu że nie mamy rozgrywającego. Rosa jest słaby, Ramsey nie wiaodmo kiedy wróci na dobre a tylko go mamy. Jak dla mnie w zimie tylko nas powinien interesować Mario Gotze, może grac i na skrzydle i w srodku, przed wilsherem i songiem. Chłopak ma taki zmysl do podań, o czym swiadczy jego ilosc asyst i myslę że wartio bić rekord transferowy i to grubo.

ste100 komentarzy: 331826.10.2011, 14:11

50mln za Hazarda... wiedziałem że jak prześpimy ostatnie okienko to nigdy już go nie zobaczymy i się nie myliłem.

TheoS komentarzy: 96726.10.2011, 14:05

da sie jakos zniwelowac ostrzezenia?

ucho21 komentarzy: 926.10.2011, 13:49

Kapitalna bramka Parka....

RelicT komentarzy: 407 newsów: 126.10.2011, 13:39

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-francuska/psg-chce-dac-50-mln-euro-za-edena-hazarda,1,4891018,wiadomosc.html

no to mieliśmy Hazarda....

mir4ek komentarzy: 100726.10.2011, 12:19

Sprawdź prywatną wiadomość :)

Nafciarz1990 komentarzy: 90626.10.2011, 12:07

W tym sezonie nie będę wybredny i zadowolę się zdobyciem CC, nawet jeśli miałoby to być nasze jedyne trofeum.

mir4ek komentarzy: 100726.10.2011, 11:40

rafal1987,
Jak możesz, to zrób krótkie video kiedy to Ryo ogrywa Steinsson'a :)

rafal
ale nie myslisz chyba zeby go tak w sobote ustawic?

michalmsos komentarzy: 156526.10.2011, 09:52

hmmm trzeba przyznać że Park, ładnie wykończył akcje... Titi kiedyś tak robił;)
faktycznie chłopak powinien dostawać więcej szans.

RelicT komentarzy: 407 newsów: 126.10.2011, 09:47

creatiVe

Już nie chodzi o to ale jak widzę jakikolwiek artykuł powiązany na lini Arsenal - Farca to pięści same się zaciskają.. nie wiem czemu ale nienawidzę ich bardziej niż spursów..

creatiVe4 komentarzy: 376426.10.2011, 09:44

RelicT --> nie wierzę że Barca kupi tak fatalnie wyszkolonego zawodnika:) Mają lepszych. Pedro, Messi, Sanchez i Affelay. Od biedy Villa, więc plota:)

RelicT komentarzy: 407 newsów: 126.10.2011, 09:32

m.onet.pl/ofsajd/4890743,detal.html

Nienawidzę Farcy !!!!!!!

creatiVe4 komentarzy: 376426.10.2011, 09:06

Teraz pewnie go znowu w kadrze meczowej nie będzie :P
Dałbym mu z Chelsea zagrać od początku. Arsha super. A i koreanczyk ma niezly strzal nawet, ten drugi z daleka, po ziemi - maskara dla bramkarza, najgorszy strzał jaki może byc,:) Moze na chelsea tak:
Wojtek
Kosa - Per - Verma - Santos
Song - Arteta
RvP
Gervinho - Arshavin
Park ???:) mi by odpowiadało, wszyscy w optymalnych formach itd. ewentualknie RvP z przodu, a ramsey za niego

szymon_455 komentarzy: 5326.10.2011, 08:54

A teraz kolej na Chelsea :)

bikerek komentarzy: 29926.10.2011, 08:40

Park strzelił i od razu wiedział że piłka w bramce. niesamowity gość

niski93 komentarzy: 581626.10.2011, 08:06

Park si sprawdził, nie wie dlaczego Boss tyle czekał z jego debiutem.

pepe126p komentarzy: 66126.10.2011, 07:47

Uwielbiam takie bramki, którą między innymi strzelił Park. Oby tak dalej...

HellSpawn komentarzy: 618526.10.2011, 07:44

O kur.. Aż mi Park przypomniał Titiego...

luki54321 komentarzy: 53226.10.2011, 07:31

O co chodzi z tym wysokim C capitan czy co?

kubeczek85 komentarzy: 88626.10.2011, 07:19

park jest zajebisty

aaron komentarzy: 336626.10.2011, 07:16

Zauważcie że to już 4 zwycięstwo z rzędu Arsenal się zgrał ponieważ brakowało nam zgrania ;D

JKS11 komentarzy: 14626.10.2011, 07:15

arsenalkings jeśli uważasz ze Park to japonczyk to narazie !!!!

TheoS komentarzy: 96726.10.2011, 07:12

tez macie takie mieszane u czucia? Nasze rezerwy wygrywaja z I skladem boltonu, a nasz I sklad dostaje z blackburn. Mam takie wrazenie jak by wszyscy byli na tym samym poziomie. . ,i nikt nie moze sie wyroznic! No ale nic momentem przelomowym bedzie mecz ze smerfami. Wtedy zobaczymy nasze miejscie w kolejce

arsenalkings komentarzy: 30026.10.2011, 06:54

Wenger musi dawać więcej szans Parkowi! to idealne uzupełnienie van Persiego. Japończycy to walczaki, Wenger powinien przejść do ustawienia z nominalnymi napastnikami.

Zimny1988 komentarzy: 81826.10.2011, 03:39

Ja wiem jedno że Wenger musi dawać Parkowi więcej szans do gry bo z niego będzie dobry snajper jak będzie się tak dalej rozwijał

darogunner komentarzy: 4326.10.2011, 02:42

Bylem na tym meczu i powiem wam ze Vermaelen to jest klasa sama dla siebie, AOC za duzo kombinowal Fabian swietnie, Frimpong za duzo bledow ,Benayoun ciezko pracowal, Arsha dzis blyszczal i byl wszedzie, Park tak sobie malo aktywny , Yennaris i Miquel bardzo pozytywne wrazenia,Ozy dal dobra zmiane za Frimponga i ladnie sobie radzil, Coquelin roznie ogolnie niezle no i Ryo za pozno chyba wszedl ale szybki to on jest tylko nie mial sczescia do podan . No i na koniec: SS18 jak zwykle niepewnie i nieodkladnie( nadaje sie na wycior do armaty). mecz nie byl latwy bo Bolton groznie atakowal i pare razy siate mogli nam zalozyc ale sie udalo .Ogolnie dobry mecz i fajnie sie ogladalo . warto bylo tam byc dzis, zreszta wiadomo Emirates kto nie byl niech zaluje

pelek komentarzy: 214626.10.2011, 01:41

@lamberciak
kuffa, dokładnie, chodziło mi o Kakute a nie Muambe.

lamberciak komentarzy: 52726.10.2011, 01:29

@pelek

Nie Muambie, a Kakucie dawał się objechać parę razy Miquel. ;) Muamba to środek pola.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 326.10.2011, 01:26

Zdziwiło mnie, że to Miquel zagrał na lewej. Myślałam, że tam będzie Verma, choć wtedy byłby środek SS i Ignasi... więc może nie jest to takie dziwne.
Yennaris zagrał całkiem nieźle, Ozyakup także. Verma, jak zawsze na wysokim poziomie. Dobre zawody zaliczyli także Arsza, Yossi i Park, który strzelił swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu. Swoją drogą piękna bramka. Ogólnie gra zespołu była średnia, czasami wkradała się spora dezorganizacja, było dużo strat, ale to normalne. W końcu skład bardzo eksperymentalny, więc zgrania brak.
Podstawowi zawodnicy odpoczęli, młodzi mieli okazje zagrać, awans zapewniony. To najważniejsze.