Arsenal po raz dziewiąty z rzędu w ćwierćfinale Carling Cup!

Arsenal po raz dziewiąty z rzędu w ćwierćfinale Carling Cup! 25.10.2011, 21:39, Rafal Mazur 1322 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru kibice zgromadzeni na spowitym jesiennymi chmurami Emirates Stadium gorąco powitali zawodników londyńskiego Arsenalu, którym tym razem przyszło mierzyć swoje siły z Boltonem w ramach 1/8 finału Carling Cup. Po znakomitej drugiej części gry ekipa The Gunners pokonała przeciwnika 2-1.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Jeśli chodzi o skład Kanonierów na wtorkową potyczkę, to Arsene Wenger zapowiadał spore zmiany. Francuz słowa dotrzymał i w wyjściowej jedenastce mogliśmy oglądać takich zawodników, jak Oxlade-Chamberlain, C.Y. Park czy Ignasi Miquel.

Od początku meczu Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę i narzucić własne tempo gry, jednak defensorzy drużyny przeciwnej nie dawali za wygraną, a spotkanie było w miarę wyrównane. Bardzo aktywny był Oxlade-Chamberlain, który wielokrotnie szarżował prawą stroną, starając się zagrozić rywalom.

Warto zaznaczyć, że mimo długiej przerwy związanej z kontuzją, Thomas Vermaelen wyglądał naprawdę znakomicie. Belg włączał się w każdy atak i akcję ofensywną, a jego gra defensywna była niemalże perfekcyjna.

W 19. minucie znakomitą piłkę w stronę wybiegającego na czystą pozycję Parka posłał Coquelin, jednak sędzia liniowy uniósł chorągiewkę w górę. Na powtórce widać jednak, że Koreańczyk nie znajdował się na pozycji spalonej, a sędzia popełnił błąd.

Z biegiem czasu Bolton coraz częściej dochodził do głosu. Najbardziej widocznymi graczami drużyny gości byli Tuncay i Kakuta, który w 25. minucie uderzył na bramkę Fabiańskiego. Polak nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki. Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymał Sebastien Squillaci.

W 34. minucie bardzo ciekawą akcję w środku pola przeprowadził Yossi Benayoun, ale jego strzał znalazł się wysoko ponad bramką. Na 10 minut przed końcem pierwszej części gry sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny w okolicach 25. metra od bramki gości. Do futbolówki podszedł Vermaelen, który fantastycznym strzałem posłał piłkę pod poprzeczkę, lecz Bogdan zdołał odbić ją na rzut rożny.

W 41. minucie gry Chu-Young Park uderzył piłkę w prawy róg bramki, ale znów na wysokości zadania stanął Bogdan. Do końca pierwszej połowy nic już się nie zmieniło.

Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C'. Fatalny błąd popełnił Frimpong, który stracił piłkę na rzecz Muamby. Były zawodnik The Gunners znalazł płaskim podaniem Pratleya, a ten odegrał z powrotem do Anglika, który dopełnił tylko formalności. 1-0

Chiwlę później Ivan Klasnic znalazł się w znakomitej sytuacji na podwyższenie rezultatu. Napastnik Boltonu posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

Sytuacja na murawie zmieniła się niczym w kalejdoskopie. W 54. minucie zabójczy rajd przeprowadził Andriej Arszawin, który minąwszy obrońców przeciwnika, umieścił futbolówkę obok interweniującego Bogdana. 1-1!

Po chwili, ku uciesze fanów Kanonierów, Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą Chu-Young Parka. Koreańczyk otrzymał świetne podanie od niezwykle aktywnego w tej części gry Arszawina i w stylowy sposób zdobył pierwszą bramkę dla swojego nowego zespołu. 2-1!

Mimo że to Kanonierzy prowadzili w tym spotkaniu i wszystkie statystyki przemawiały na ich korzyść, to goście nie zwalniali tempa. Największe zagrożenie stanowił Fabrice Muamba, jednak Thomas Vermaelen był swego rodzaju ścianą nie do przejścia, co utrudniało zadanie Boltonowi.

W 74. minucie gry boisko opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który został zastąpiony przez Ryo Miyaichiego. Na murawie pojawił się również Ozyakup, zastępując Frimponga.

Dwie minuty później sporą pomyłkę zaliczył Łukasz Fabiański, ale w okolicach bramki Polaka nie znalazł się nikt, kto mógłby umieścić futbolówkę w siatce. Fabiański szybko się zrehabilitował, gdyż w 78. minucie obronił niebezpieczny strzał Cahilla.

W 83. minucie na placu gry pojawił się Daniel Boateng, który zamienił świetnie dysponowanego dziś Vermaelena.

Po upłynięciu regulaminowego czasu gry, arbiter główny doliczył 4 dodatkowe minuty. W 92. minucie jeszcze raz serca fanów Arsenalu zabiły mocniej, ponieważ genialne okazje na doprowadzenie do remisu mieli Cahill, a także Knight. Dwie minuty później sędzia zakończył dzisiejszą potyczkę i Kanonierzy mogli cieszyć się z awansu do 1/4 finału Carling Cup.

Podsumowując, bardzo dobre zawody rozegrała dwójka strzelców, Arszawin i Park. Na pochwałę zasługuje również cała linia obrony, a w szczególności Thomas Vermaelen, który w dużej mierze pomógł londyńczykom awansować do ćwierćfinału po raz dziewiąty z rzędu.

Co ciekawe, dziś padł również rekord, jeśli chodzi o liczbę kibiców oglądających spotkania na tym etapie rozgrywek Pucharu Ligi. Zmaganiom Arsenalu z Boltonem przypatrywało się aż 56628 kibiców zgromadzonych na The Emirates.

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 22:58

No fakt , to wy tak traktujecie swoich fanów ? co ??
jak polak , polaka w anglii , wyzej sr* niz dup* ma ....
nie moge tego czytac w anglii po meczach na ES kibice chodza zadowoleni usmiechaja sie spiewaja do ciebie itp . a w polsce ? .....

jeden MejliAL mnie chyba rozumie , a moze nabija sie niewiem ..

MejliAL komentarzy: 20226.10.2011, 22:56

Chłopak ma 13 lat i cieszy się z tego że ma możliwość chodzić na mecze Arsenalu. A wy już najeżdżacie. Trzymaj się Damian, zazdroszcze Ci. ;D

MateuszK4nonier komentarzy: 440426.10.2011, 22:56

Arsenal23@
Już myślałem, że to klucz do rozszyfrowania komentarzy Damiana.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2011, 22:55

Blackburn Newcastle Utd. 2-1

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 22:55

nie chwale sie tylko jestem DUMNY

Zawader komentarzy: 135926.10.2011, 22:55

Co za ludzie na tej stronie sie teraz loguja to mala bania.

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 22:54

TAK !
Chwale sie w anglii że jestem kanonierem , i kazdy mnie popiera :)

MejliAL komentarzy: 20226.10.2011, 22:52

Właśnie żadnego info na temat Diabyego ;c Mi tam brakuje na boisku dobrego technicznie, silnego zawodnika.

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 22:52

mam 13 lat a już 3 razy byłem na Emirates Stadium :) a następny 4 może z Borussia Dortmund na ES w LM :)
mam zdjecia RvP i Szczesnego bede staral sie zdobyc ich autografy , a pozniej aox i wilshere :)

pelek komentarzy: 214626.10.2011, 22:51

to nise jest tak ze nie umiemr pisca po prostu ma m portugalskda klawariture HURR DURR

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 22:50

jestem dumny że jestem kibicem arsenalu , jestem szczesliwy ze jestem polakiem , ale najbardziej jestem szczesliwy że jest taka strona jak kanonierzy.com :)

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11726.10.2011, 22:48

Do Pana Boga idzie Mourinho i Guardiola.
Pierwszy mówi Mou: Panie Boże kiedy Real zdobędzie kolejny Puchar Europy?
- Za dwa lata.
- Panie Boże, to nie za mojej kadencji!
- Trudno nie mogę nic uczynić...
Na to Pep Guardiole pewien siebie: Panie Boże, a FC Barcelona kiedy sięgnie po Puchar Europy?
- Nie za mojej kadencji..

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 22:48

haha smieszne david :)

MateuszK4nonier nie zapomnialem:=) tylko jak sie psize niektorych , a zreszta mam angielska klawiature nie moge pisac z koncowka itp

David92 komentarzy: 640026.10.2011, 22:47

Mateusz - A widziałeś jego rok urodzenia? On wszystkich polskich jeszcze nie zna :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2011, 22:47

o.o 1-1

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4826.10.2011, 22:47

@MejliAL

Ja myśle, że to nasz Abou udawał kontuzję i w przebraniu zakonnicy pojechał do Francji by grać w Sedan ;)

MateuszK4nonier komentarzy: 440426.10.2011, 22:46

Hahaha koleś od roku mieszka w Anglii i mówi, że słów polskich zapomniał... chyba padnę.

Damian21UK komentarzy: 23626.10.2011, 22:45

hahaa dobre ;pp

MejliAL komentarzy: 20226.10.2011, 22:45

Nie wiem czy kogoś to interesuje ale w meczy Lille - Sedan bramke dla Sedan strzelił A.Diaby ;o Może cos o tym wiecie a może to poprostu inny zawodnik.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.10.2011, 22:44

Mnie akurat rozwalil status typa na fejsie "On jest w związku"