Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup!

Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup! 01.10.2020, 21:44, Łukasz Wandzel 1061 komentarzy

Po poniedziałkowej porażce 1-3 z The Reds Arsenal jeszcze raz wybrał się na Anfield, by powalczyć z podopiecznymi Jurgena Kloppa w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W zeszłym roku starcie obu tych drużyn w ramach tych rozgrywek zakończyło się wynikiem 5-5 i wygraną Liverpoolu w rzutach karnych. Tym razem przez nieco ponad 90 minut brakowało emocji, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy po raz kolejny potrzebna była seria jedenastek, w której lepiej spisali się piłkarze Mikela Artety, wygrywając 5-4.

Liverpool: Adrian - N. Williams, Rhys Williams, Van Dijk (61' Gomez), Milner - Grujic, Jones, Wilson - Minamino, Jota (76' Wijnaldum), Salah (61' Origi).

Arsenal: Leno - Cedric, Holding, Gabriel, Kolasinac - Ceballos (68' Elneny), Xhaka - Saka (86' Maitland-Niles), Willock, Pepe - Nketiah (82' Lacazette).

Z dwóch poddanych dużej rotacji składów na początku lepiej radził sobie Arsenal. Dani Ceballos dobrze wychodził spod pressingu rywali, utrzymując futbolówkę w środku pola, a już w 8. minucie Kanonierzy mogli otworzyć wynik spotkania. Podanie za plecy linii obrony otrzymał grający na lewej stronie Nicolas Pepe, którego dogranie w pole karne zepsuł przede wszystkim Joe Willock. Natomiast próbujący ratować akcję strzałem Cedric nie trafił w bramkę. Portugalczyk w pierwszych minutach był aktywny w ofensywie i już kilka minut późnie zaliczyłby asystę przy trafieniu Holdinga, gdyby nie fakt, że po rozegraniu rzutu wolnego przez Arsenal sędzia odgwizdał przewinienie na zawodniku Liverpoolu.

W pierwszej połowie niewiele się działo, a gra przypominała ślamazarne przeciąganie linii. Liverpool rozgrywał akcję powoli, jednak nie potrafił zagrozić bramce Leno, z kolei Arsenal szukał podań za plecy, które kończyły się dośrodkowaniami do nikogo. W szesnastce Adriana nie było zawodnika Arsenalu, który byłby w stanie wygrać pojedynek fizyczny z obrońcami The Reds. Dużo dryblował Pepe, którego starania nie przynosiły żadnych korzyści. Skrzydłowy The Gunners wywalczał jedynie rzuty wolne w środku pola, z dala od bramki rywali.

Trudno było wyłonić przeważającą ekipę, choć tuż przed przerwą Liverpool zaczął się rozkręcać. Doprowadziło to do najciekawszej, przed przerwą, sytuacji, kiedy to Bernd Leno fenomenalnie interweniował po strzale głową Diego Joty. Chyba jeszcze lepszą interwencję niemiecki golkiper zaliczył po przerwie. W 52. minucie, po dośrodkowaniu, Virgil Van Dijk z bliskiej odległości kopnął piłkę w kierunku bramki Leno, a ten błyskawicznie zareagował, parując ją do boku.

Bramkarz Arsenalu trzymał w ryzach swoich kolegów z zespołu. W drugiej połowie wyraźnie przeważał Liverpool. Londyńczycy nie potrafili wybić piłki bez oddania jej rywalowi, przez co praktycznie nie istnieli w ofensywie. Dopiero w 70. minucie miała miejsce jedna z najdogodniejszych okazji Kanonierów. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Pepe, a w polu karnym celny strzał głową oddał Rob Holding. W tej sytuacji świetnie zachował się Adrian.

Do gwizdka kończącego regulaminowy czas gry nie padł ani jeden gol. O awans oba zespoły musiały zmierzyć się w konkursie jedenastek. Dla Liverpoolu strzelali: Milner, Wijnaldum, Minamino, Origi, Jones, Wilson. Z kolei dla Arsenalu: Lacazette, Cedric, Elneny, Maitland-Niles, Pepe, Willock. Po 5 wykonanych rzutach karnych przez każdą z ekip było 4-4. Adrian wybronił uderzenie Elneny'ego, a tuż po tym to samo zrobił Leno z podobnym strzałem w wykonaniu Origiego. Leno jeszcze raz interweniował w 6. serii po strzale Wilsona, a awans do ćwierćfinału EFL Cup przypieczętował Willock.

Carabao CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gregory3213 komentarzy: 87702.10.2020, 13:37

Szkoda, że nie Lech. Przynajmniej daleko nie trzeba będzie latać.

Womanizer komentarzy: 989202.10.2020, 13:37

O Boshe ale grupa. Rapid najsłabszy z 2 koszyka, Dundalk najsłabszy z 4

gunner1990 komentarzy: 370902.10.2020, 13:37

dobra nie potrzebujemy transferow , z taka grupa na tle tych przeciwnikow nawet xhaka elneny i willock beda blyszczec jak najjasniejsze gwiazdy

djmacius komentarzy: 377902.10.2020, 13:37

Dobra, przynajmniej można dać całkowicie drugi skład na mecze grupowe.

Mihex komentarzy: 2360402.10.2020, 13:35

@Gunner915 napisał: "co to za gosc losuje te kulki? Zadnej nazwy klubu nie wymowil poprawnie :D"
Ciro Ferrara

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.10.2020, 13:35

Chyba tylko ja mam gdzieś to kogo wylosuja XD LE nie wywołuje u mnie zadnych emocji. No ale najlepiej jakas lajtowa grupa, zeby mogli sie skupic na lidze.

kjubol komentarzy: 101002.10.2020, 13:31

Fajnie jakby byl Lech i do czasu meczu juz kibice mogli by na stadion wchodzic :)

gunner1990 komentarzy: 370902.10.2020, 13:31

morde

Ziebka komentarzy: 265802.10.2020, 13:31

Molde !!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.10.2020, 13:30

W meczu z Łudogorcem, Santi nabawił się ciężkiej kontuzji o ile pamiętam.

Reamoner komentarzy: 467002.10.2020, 13:30

saliba musi zostać żeby grać w LE !!

kwiatinho komentarzy: 1312602.10.2020, 13:29

@Gunner915:
No nie jestem taki stary.

Gdyby można było sprzedawać piłkarza gdzie chce klub a nie gdzie chce zawodnik to już dawno byśmy zapomnieli że w klubie był ktoś taki jak Ozil

Ordzik komentarzy: 79502.10.2020, 13:29