Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup!

Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup! 01.10.2020, 21:44, Łukasz Wandzel 1061 komentarzy

Po poniedziałkowej porażce 1-3 z The Reds Arsenal jeszcze raz wybrał się na Anfield, by powalczyć z podopiecznymi Jurgena Kloppa w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W zeszłym roku starcie obu tych drużyn w ramach tych rozgrywek zakończyło się wynikiem 5-5 i wygraną Liverpoolu w rzutach karnych. Tym razem przez nieco ponad 90 minut brakowało emocji, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy po raz kolejny potrzebna była seria jedenastek, w której lepiej spisali się piłkarze Mikela Artety, wygrywając 5-4.

Liverpool: Adrian - N. Williams, Rhys Williams, Van Dijk (61' Gomez), Milner - Grujic, Jones, Wilson - Minamino, Jota (76' Wijnaldum), Salah (61' Origi).

Arsenal: Leno - Cedric, Holding, Gabriel, Kolasinac - Ceballos (68' Elneny), Xhaka - Saka (86' Maitland-Niles), Willock, Pepe - Nketiah (82' Lacazette).

Z dwóch poddanych dużej rotacji składów na początku lepiej radził sobie Arsenal. Dani Ceballos dobrze wychodził spod pressingu rywali, utrzymując futbolówkę w środku pola, a już w 8. minucie Kanonierzy mogli otworzyć wynik spotkania. Podanie za plecy linii obrony otrzymał grający na lewej stronie Nicolas Pepe, którego dogranie w pole karne zepsuł przede wszystkim Joe Willock. Natomiast próbujący ratować akcję strzałem Cedric nie trafił w bramkę. Portugalczyk w pierwszych minutach był aktywny w ofensywie i już kilka minut późnie zaliczyłby asystę przy trafieniu Holdinga, gdyby nie fakt, że po rozegraniu rzutu wolnego przez Arsenal sędzia odgwizdał przewinienie na zawodniku Liverpoolu.

W pierwszej połowie niewiele się działo, a gra przypominała ślamazarne przeciąganie linii. Liverpool rozgrywał akcję powoli, jednak nie potrafił zagrozić bramce Leno, z kolei Arsenal szukał podań za plecy, które kończyły się dośrodkowaniami do nikogo. W szesnastce Adriana nie było zawodnika Arsenalu, który byłby w stanie wygrać pojedynek fizyczny z obrońcami The Reds. Dużo dryblował Pepe, którego starania nie przynosiły żadnych korzyści. Skrzydłowy The Gunners wywalczał jedynie rzuty wolne w środku pola, z dala od bramki rywali.

Trudno było wyłonić przeważającą ekipę, choć tuż przed przerwą Liverpool zaczął się rozkręcać. Doprowadziło to do najciekawszej, przed przerwą, sytuacji, kiedy to Bernd Leno fenomenalnie interweniował po strzale głową Diego Joty. Chyba jeszcze lepszą interwencję niemiecki golkiper zaliczył po przerwie. W 52. minucie, po dośrodkowaniu, Virgil Van Dijk z bliskiej odległości kopnął piłkę w kierunku bramki Leno, a ten błyskawicznie zareagował, parując ją do boku.

Bramkarz Arsenalu trzymał w ryzach swoich kolegów z zespołu. W drugiej połowie wyraźnie przeważał Liverpool. Londyńczycy nie potrafili wybić piłki bez oddania jej rywalowi, przez co praktycznie nie istnieli w ofensywie. Dopiero w 70. minucie miała miejsce jedna z najdogodniejszych okazji Kanonierów. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Pepe, a w polu karnym celny strzał głową oddał Rob Holding. W tej sytuacji świetnie zachował się Adrian.

Do gwizdka kończącego regulaminowy czas gry nie padł ani jeden gol. O awans oba zespoły musiały zmierzyć się w konkursie jedenastek. Dla Liverpoolu strzelali: Milner, Wijnaldum, Minamino, Origi, Jones, Wilson. Z kolei dla Arsenalu: Lacazette, Cedric, Elneny, Maitland-Niles, Pepe, Willock. Po 5 wykonanych rzutach karnych przez każdą z ekip było 4-4. Adrian wybronił uderzenie Elneny'ego, a tuż po tym to samo zrobił Leno z podobnym strzałem w wykonaniu Origiego. Leno jeszcze raz interweniował w 6. serii po strzale Wilsona, a awans do ćwierćfinału EFL Cup przypieczętował Willock.

Carabao CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Maxwolgd komentarzy: 58802.10.2020, 14:36

Arsenal: Dajemy Wam 39 milionów
Lyon: Chcemy 50 milionów
Arsenal: Dobra dajemy Wam 39 milionów, koszulkę z podpisem i ten bezcenny argentyński kaktus

Rafson95 komentarzy: 1051502.10.2020, 13:59

Jeśli Sokratis by się na to zgodził to to jest pewnie jak najbardziej możliwe do realizacji.

damianARSENAL komentarzy: 851102.10.2020, 13:57

@Bart1313: dokladnie o tym mówię

damianARSENAL komentarzy: 851102.10.2020, 13:56

@Rafson95: Czytałem ze sam sokratis chciał iść na taki układ nie otrzymując hajsu za reszte kontraktu, byle być wolnym zawodnikiem

Bart1313 komentarzy: 27502.10.2020, 13:56

A nie ma czegoś takiego jak obustronne rozwiązanie umowy, bez żadnych kosztów??

Rafson95 komentarzy: 1051502.10.2020, 13:54

@damianARSENAL:
I co nam to da? Pieniędzy za niego nie otrzymamy, a pensję która mu przysługuje do końca kontraktu i tak będziemy musieli mu wypłacić w formie kary za zerwanie umowy.

Barney komentarzy: 2084702.10.2020, 13:52

Jego gadanie jest bez znaczenia ja wam mówię, że będzie nasz. Oni już kupili paquete chcą tylko wyzebrac jak najwięcej kasy

Bart1313 komentarzy: 27502.10.2020, 13:49

różnica w negocjacjach to 4 mln funtów, gdzieś przed chwilą to wyczytałem.

Reamoner komentarzy: 466902.10.2020, 13:48

ogarniacie czy lech i arsenal będą grały o tej samej godzinie \//

Rafson95 komentarzy: 1051502.10.2020, 13:48

Bardzo fajna grupa.
Będziemy mogli grać w LE młodzieżą i rezerwami bez konieczności korzystania z najważniejszych piłkarzy.

Barney komentarzy: 2084702.10.2020, 13:46

Ja wam mówię , że kupimy gracza lyonu na bank. Oni już mają paqueta i aulas swiruje z tym piątkiem sprzeda go nawet w dd

DavidSilva21 komentarzy: 338002.10.2020, 13:46

Nadal brak porozumienia Arsenalu z Lyonem. Negocjacje w toku.

Powtarzane w kółko od dłuższego czasu..

DavidSilva21 komentarzy: 338002.10.2020, 13:45

Dobrze dla Arsenalu że nie trzeba daleko latać.

Świetnie dla Lecha, dostał mocnych rywali, również nie musi latać po peryferiach jak Rosja, Turcja czy inny Azerbejdżan(xD). Jak odpadac to z grupy z Benfica i Rangers, a nie wolfsburgensztajnem czy innymi papoelami.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52402.10.2020, 13:45

@Ech0z napisał: "Rok temu odpadliśmy z Olimpiakosem. Tak tylko mówię"

Nawet Grecy w porównaniu do rywali Arsenalu (z całym szacunkiem dla nich) są potęgą. Przecież to stały bywalec faz grupowych europejskich pucharów

@darek250s napisał: "Sie zaskoczysz jednak"

Najzabawniejsze, że mnie to nawet nie zaskoczy.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.10.2020, 13:44

Rangersi latwi dla lecha? Ktos mocno uderzył sie w glowe.

mallen komentarzy: 2123902.10.2020, 13:44