Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup!

Arsenal po rzutach karnych melduje się w ćwierćfinale EFL Cup! 01.10.2020, 21:44, Łukasz Wandzel 1061 komentarzy

Po poniedziałkowej porażce 1-3 z The Reds Arsenal jeszcze raz wybrał się na Anfield, by powalczyć z podopiecznymi Jurgena Kloppa w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. W zeszłym roku starcie obu tych drużyn w ramach tych rozgrywek zakończyło się wynikiem 5-5 i wygraną Liverpoolu w rzutach karnych. Tym razem przez nieco ponad 90 minut brakowało emocji, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Niemniej do wyłonienia zwycięzcy po raz kolejny potrzebna była seria jedenastek, w której lepiej spisali się piłkarze Mikela Artety, wygrywając 5-4.

Liverpool: Adrian - N. Williams, Rhys Williams, Van Dijk (61' Gomez), Milner - Grujic, Jones, Wilson - Minamino, Jota (76' Wijnaldum), Salah (61' Origi).

Arsenal: Leno - Cedric, Holding, Gabriel, Kolasinac - Ceballos (68' Elneny), Xhaka - Saka (86' Maitland-Niles), Willock, Pepe - Nketiah (82' Lacazette).

Z dwóch poddanych dużej rotacji składów na początku lepiej radził sobie Arsenal. Dani Ceballos dobrze wychodził spod pressingu rywali, utrzymując futbolówkę w środku pola, a już w 8. minucie Kanonierzy mogli otworzyć wynik spotkania. Podanie za plecy linii obrony otrzymał grający na lewej stronie Nicolas Pepe, którego dogranie w pole karne zepsuł przede wszystkim Joe Willock. Natomiast próbujący ratować akcję strzałem Cedric nie trafił w bramkę. Portugalczyk w pierwszych minutach był aktywny w ofensywie i już kilka minut późnie zaliczyłby asystę przy trafieniu Holdinga, gdyby nie fakt, że po rozegraniu rzutu wolnego przez Arsenal sędzia odgwizdał przewinienie na zawodniku Liverpoolu.

W pierwszej połowie niewiele się działo, a gra przypominała ślamazarne przeciąganie linii. Liverpool rozgrywał akcję powoli, jednak nie potrafił zagrozić bramce Leno, z kolei Arsenal szukał podań za plecy, które kończyły się dośrodkowaniami do nikogo. W szesnastce Adriana nie było zawodnika Arsenalu, który byłby w stanie wygrać pojedynek fizyczny z obrońcami The Reds. Dużo dryblował Pepe, którego starania nie przynosiły żadnych korzyści. Skrzydłowy The Gunners wywalczał jedynie rzuty wolne w środku pola, z dala od bramki rywali.

Trudno było wyłonić przeważającą ekipę, choć tuż przed przerwą Liverpool zaczął się rozkręcać. Doprowadziło to do najciekawszej, przed przerwą, sytuacji, kiedy to Bernd Leno fenomenalnie interweniował po strzale głową Diego Joty. Chyba jeszcze lepszą interwencję niemiecki golkiper zaliczył po przerwie. W 52. minucie, po dośrodkowaniu, Virgil Van Dijk z bliskiej odległości kopnął piłkę w kierunku bramki Leno, a ten błyskawicznie zareagował, parując ją do boku.

Bramkarz Arsenalu trzymał w ryzach swoich kolegów z zespołu. W drugiej połowie wyraźnie przeważał Liverpool. Londyńczycy nie potrafili wybić piłki bez oddania jej rywalowi, przez co praktycznie nie istnieli w ofensywie. Dopiero w 70. minucie miała miejsce jedna z najdogodniejszych okazji Kanonierów. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Pepe, a w polu karnym celny strzał głową oddał Rob Holding. W tej sytuacji świetnie zachował się Adrian.

Do gwizdka kończącego regulaminowy czas gry nie padł ani jeden gol. O awans oba zespoły musiały zmierzyć się w konkursie jedenastek. Dla Liverpoolu strzelali: Milner, Wijnaldum, Minamino, Origi, Jones, Wilson. Z kolei dla Arsenalu: Lacazette, Cedric, Elneny, Maitland-Niles, Pepe, Willock. Po 5 wykonanych rzutach karnych przez każdą z ekip było 4-4. Adrian wybronił uderzenie Elneny'ego, a tuż po tym to samo zrobił Leno z podobnym strzałem w wykonaniu Origiego. Leno jeszcze raz interweniował w 6. serii po strzale Wilsona, a awans do ćwierćfinału EFL Cup przypieczętował Willock.

Carabao CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1225202.10.2020, 13:15

Naprawdę nie można po prostu losować tych drużyn?

mallen komentarzy: 2123802.10.2020, 13:14

@damianARSENAL

AFC1208 komentarzy: 137002.10.2020, 13:14

@arsenal159: Wraca wielki AFC. Liga miszczuf nasza.

damianARSENAL komentarzy: 842602.10.2020, 13:13

Dajcie link do losowania

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.10.2020, 13:13

@AFC1208: no najleprzy, najleprzy

AFC1208 komentarzy: 137002.10.2020, 13:12

@arsenal159: No wreszcie, myślałem że już nima szans na miszczostwo. Z nim mamy najleprzy skład w lidze a moze i Europie

gregory3213 komentarzy: 82602.10.2020, 13:11

@Ziebka:
jeszcze na oficjalnej stronie uefa jest stream live

Remek komentarzy: 103002.10.2020, 13:10

Arsenal, Rapid, Maccabi, Lech

Ranczomen komentarzy: 1225202.10.2020, 13:09

O kurde Lukaku, Marcelina to tam chyba... a dobra nieważne.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.10.2020, 13:07

@Ranczomen napisał: "Ciekawe gdzie go wypożyczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Pewnie nie zna angielskiego, do tego brak znajomosci ligi, pewnie na rok wroci do Francji...

matikanonier komentarzy: 205702.10.2020, 13:03

@AFC1208 napisał: "Aureora juz jest czy nadal nima ?"
Nima i nie bedzie

Ziebka komentarzy: 265802.10.2020, 13:03

@mallen:

problem w tym ze sprawdzalem to jakis tenis puszczaja ...

Ranczomen komentarzy: 1225202.10.2020, 13:03

@mallen napisał: "Wesley Fofana przechodzi do Leicester City za 40 milionów euro."

M4zzz1 komentarzy: 36602.10.2020, 13:02

@Kiepomen napisał: "Ponoć interesujemy się niejakim Aurorem"
Czyżby groziło nam zagrożenie ze strony śmierciożerców :D

kamilo_oo komentarzy: 2356702.10.2020, 13:02

tylko o Leszka proszę :)

AFC1208 komentarzy: 137002.10.2020, 13:02

Aureora juz jest czy nadal nima ?

mallen komentarzy: 2123802.10.2020, 13:01

Wesley Fofana przechodzi do Leicester City za 40 milionów euro.

/ Leicester City F.C.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.10.2020, 12:59

Pod wzgledem stylu to ostatnio tak tesknie za starym Arsenalem. Jak sobie przypomnę brame Wilshere'a po odegraniu od Girouda to az sie łezka w oku kręci. Ale mimo wszystko najbardziej to lubie ogladac, niewazne w jakim stylu, ale mecze wygrane. Oby chociaz wzmocnili srodek Aouarem i choc troche pograli pilka, a nie tylko dlugimi lagami na Lace i Aube.

Rowerinho komentarzy: 225202.10.2020, 12:54

@kwiatinho: wydało się, dobrze się odnajdywałeś w czasach komuny. Zostałeś ostatecznie zaorany

aaron_maj komentarzy: 182202.10.2020, 12:52

@Gunner915 napisał: "Jaki jest sens wypozyczac Torreire skoro potrzebujemy pieniedzy na gwalt, a za wypozyczenie od Atletico, ktorzy umia w transfery dostaniemy max 2-3 mln EUR?"

Akurat zgodnie z ostatnimi doniesieniami to ma być 11mln Euro za wypożyczenie. Natomiast co do reszty sie zgadzam, odkąd pamietam nie radzimy sobie na rynku transferowym.

kwiatinho komentarzy: 1311402.10.2020, 12:51

@Gunner915:
Skoro Torreira nie chciał iść do średniaka Serie A a miał możliwość iść bić się o mistrza La Liga i grać w LM to jak chciałeś go tam sprzedać.

Z jednym się zgadzamy nie trzeba być znawcą

Garfield_pl komentarzy: 2707002.10.2020, 12:47

Tyle okienek, ale tutaj nic się nie zmienia, zawsze płacz, oczywiście w te najmniej wiarygodne wieści o razu ludzie wierzą i płacz :) beczka, proponuję po raz kolejny zaczekać do końca okienka i dopiero wtedy lamentować, a nie gdy w ostatnie dni okienka co minutę inne wieści :D jeszcze każdy scenariusz możliwy, ale niech spełni się ten najlepszy :)

Gunner915 komentarzy: 276702.10.2020, 12:47

@kwiatinho

nie trzeba byc wielkim znawca, zeby zauwazyc, ze od wielu lat Arsenal po prostu zupelnie nie radzi sobie na rynku transferowym.

Jaki jest sens wypozyczac Torreire skoro potrzebujemy pieniedzy na gwalt, a za wypozyczenie od Atletico, ktorzy umia w transfery dostaniemy max 2-3 mln EUR? Dlaczego nie zaakceptowalismy oferty Torino? Ty oczywiscie jak zawsze pozjadales wszystkie rozumy i Twoja prawda jest najwieksza prawda. Chyba dobrze odnajdywales sie w czasach komuny, co?

gunner1990 komentarzy: 369202.10.2020, 12:47

Arteta on support from the owners:

“I am really satisfied. We are all trying our best to improve the team. To achieve it or not, sometimes in a deal a lot of things can happen. You have three or four parties that have to be involved, but we are trying our best."

lucasnoline komentarzy: 541402.10.2020, 12:45

Nie podoba mi się gra Arsenalu. Szacun, że Arteta ogarnął formację obronną, ale nie prezentujemy futbolu jaki lubie oglądać. Dopóki będe zmuszony widzieć graczy pokroju Wilkocka, Elneny'iego, Eddiego lub Granita, to ciężko będzie mi się na to wszystko patrzyło.

Ech0z komentarzy: 1034402.10.2020, 12:44

Arsenal jest zainteresowany kupnem zawodnika Lyonu. Aouar , wart jest 60mln Euro. źródło Internet Explorer

Pablo11 komentarzy: 82602.10.2020, 12:42

Aa zarząd was zaskoczy i będzie niedowierzanie

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29702.10.2020, 12:42

@mallen napisał: "właściciele klubu oczywiście nam w tym pomagają."

Tez wlasciciele klubu: doping jak na zawodach klasowych w pilke nozna przez dziewczyny

Kiepomen komentarzy: 422902.10.2020, 12:41

Ponoć interesujemy się niejakim Aurorem

mallen komentarzy: 2123802.10.2020, 12:40

Jestem przekonany, że uda nam się zrealizować nasze cele transferowe. Próbujemy wykrzesać się z siebie absolutne maksimum - właściciele klubu oczywiście nam w tym pomagają.

/ Arteta

jsky007 komentarzy: 64202.10.2020, 12:40

Obstawiam, że odejdą od nas Kola i Torreira.

Zostaniemy z kilkoma osobami, które dłuugo nie dotkną murawy:
Ozil/Sokratis/Guendo/Mustafi/Chambers

Obserwując aktywność obecną myślę, że przyjdzie jeden piłkarz do środka.
Chciałbym, żeby Guendo zaczął niedługo dostawać po 20 minut w jakiejś LE etc. naprawdę miał potencjał tylko gorąca głowa bardzo.

Ech0z komentarzy: 1034402.10.2020, 12:34

@Ranczomen: Jedno i drugie wymyślili Chińczycy a roźnieśli Włosi. xd

gregory3213 komentarzy: 82602.10.2020, 12:34