Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala

Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala 02.02.2013, 16:49, Sebastian Czarnecki 4418 komentarzy

Starcie Arsenalu ze Stoke było dokładnie takie, jak się spodziewano. Twarda i nieustępliwa walka w środku pola, dużo pojedynków w powietrzu i wyraźna dominacja Arsenalu nad broniącym się całe spotkanie przeciwnikiem - dokładnie tak wyglądał ten mecz, który zakończył się minimalnym zwycięstwem Arsenalu.

Nikt nie przewidywał łatwych trzech punktów dla londyńczyków; każdy o zdrowych zmysłach wiedział, że podopieczni Arsene'a Wengera będą musieli włożyć w ten pojedynek cały zapas swoich sił. I tak też się stało - Kanonierzy nie starali się na siłę wepchnąć piłkę do bramki Stoke, nie szturmowali jak szaleni na autobus ustawiony przez rywala, tylko spokojnie wyczekali i zaatakowali w najmniej oczekiwanym momencie - w tym wypadku był to rzut wolny.

Kanonierzy zrobili jednak swoje i w pełni zasłużenie zgarnęli trzy punkty, które na pewno pomogą im w walce o Wielką Czwórkę, podczas gdy Chelsea przegrała z Newcastle, a Everton zremisował z Aston Villą.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Diaby (68. Cazorla), Arteta, Wilshere - Walcott (90. Ramsey), Giroud, Chamberlain (68. Podolski)

Stoke: Begović - Shotton, Huth, Schawcross, Wilkinson - Walters (83. Jerome), Whelan, N'Zonzi, Etherington - Cameron (83. Owen), Crouch (83. Jones)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 5. minuty meczu. Mikel Arteta potwierdził swój znakomity przegląd pola i posłał wspaniałą piłkę na uwolnienie do wybiegającego Theo Walcotta. Anglik zszedł do środka i podał do wybiegających kolegów, ale akcja zatrzymała się na obronie Garncarzy.

Kolejne minuty nie były zbyt interesujące; gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji i nawet w najmniejszym stopniu nie zagroziła bramce rywala.

Minęło pół godziny gry, a na Emirates Stadium w dalszym ciągu wiało nudą. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, za to dominowała gra w środku pola, powietrzne pojedynki i agresywne wejścia w piłkę, bądź - w przypadku graczy Stoke - kończyny rywala.

W 31. minucie w końcu coś się ruszyło, ale sytuacja była wypracowana ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na czwarty metr pod nogi Chamberlaina, który oddał strzał w środek bramki. Z interwencją zdążył jednak Begović, który potwierdził swą wysoką formę w obecnym sezonie Premier League.

Trzy minuty później Kanonierzy stworzyli sobie kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Tym razem po dośrodkowaniu Monreala główkował Koscielny, ale fantastycznie interweniował Begović. Bośniak sprawiał wrażenie niepokonanego i dał podopiecznym Arsene'a Wengera do zrozumienia, że łatwo im nie będzie go pokonać.

W 40. minucie znowu do głosu doszli gospodarze, ale kolejny raz swój kunszt bramkarski potwierdził Begović. Wilshere świetnie podał na lewą stronę do Chamberlaina, który oddał potężny strzał na bramkę Bośniaka, ale ten wspaniałą robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie na lewym skrzydle coraz częściej wykorzystywany był Monreal, który śmiało sobie poczynał w pierwszym meczu w nowych barwach. W 53. minucie popisał się bardzo dobrą wrzutką na Girouda, który mógł zdobyć gola, ale Huth wyskoczył wyżej od Francuza i w porę go powstrzymał.

W 56. minucie Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Akcję długim podaniem zapoczątkował Monreal, Giroud wspaniale dograł do Wilshere'a, a ten oddał piłkę do środka, gdzie nabiegał francuski napastnik. Jego strzał był jednak za mocny i zbyt nieprecyzyjny, aby mógł wpaść do bramki strzeżonej przez Begovicia.

W 68. minucie Wenger zdecydował się na zmiany. Lukas Podolski zmienił Chamberlaina, zaś Cazorla wszedł kosztem Diaby'ego.

W 79. minucie Kanonierzy w końcu strzelają gola, a jego autorem Lukas Podolski, który oddał dobry strzał z rzutu wolnego. Sędzia liniowy nie chciał jednak uznać tej bramki, gdyż wypatrzył sobie spalonego, jednak Theo Walcott nie uczestniczył w akcji. Na szczęście Foy nie zgodził się z decyzją i 1-0 dla Arsenalu!

Minutę później mogło być już 2-0. Cazorla popisał się samotnym rajdem, wpadł w trzech graczy Stoke, stracił, a następnie znów odzyskał piłkę i strzelił ponad bramką.

W 83. minucie Tony Pullis zrobił manewr niczym z piłkarskich gier komputerowych, przeprowadzając wszystkie trzy zmiany w jednym momencie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy odnieśli piekielnie ważne zwycięstwo nad Garncarzami ze Stoke.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
fabik komentarzy: 2954 newsów: 2706.02.2013, 13:52

anty_pzpn_, przez rapideo da radę, tylko musisz się zarejestrować. Mogę Ci dać linka, to mi dodasz trochę transferu :) .

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.02.2013, 13:35

Bellers

Ok,dzieki.

Bellers komentarzy: 123606.02.2013, 13:33

@anty_pzpn

To w takim razie raczej nie pomogę, bo gdyby były działające linki na turbobit to mógłbyś wkleić do getripz.pl i miałbyś tak jak by darmowe premium

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.02.2013, 13:31

Bellers

Na turbobit i na piratach org ludzie pisza w komentarzach ze nie dziala i jest wirus. Na uploaded jest w 100% dzialajacy patch ale trzeba czekac o ile dobrze pamietam godzine po sciagnieciu parta zeby sciagnac kolejny ;/

Bellers komentarzy: 123606.02.2013, 13:29

@anty_pzpn

To raczej nie da rady szybciej ściągnąć. A na turbobit nie ma ?

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.02.2013, 13:21

Rozumiem ze nikt nie jest w stanie mi odpowiedziec na moje pytanie?

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2013, 12:59

@borek nie no ja też uważam, że trzeba być ignorantem, żeby uważać Ziemię za jedyną zamieszkałą planetę w całym tym zajebiście wielkim wszechświecie.
A o tym Hitlerze to nie słyszałem, ale brzmi zajebiście :D chyba zacznę w to wierzyć :D

spadam nara. Później meczyki ale super ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 12:54

@maciekbe
na 100% istnieje życie pozaziemskie i moim zdaniem jest rozumne, czyste prawdopodobieństwo.
czy akurat w talerze to nie wiem, ale moim zdaniem nie raz odwiedzali ziemię i to widać po wielu źródłach historycznych pozostawionych po dawnych cywilizacjach.
tylko nie wyjeżdżać mi zaraz z piramidami bo tutaj to już niektórych fantazja ponosi tak jak z tym że Hitler żyje po drugiej stronie księżyca ;)

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2013, 12:51

pisałem to na raty i widzę, że powielam treści :D
@borek wierzysz w UFO ? :P takie że talerze latają?

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2013, 12:49

Gdyby Torres przeszedł do Chelsea za jakąś ludzką kwotę pieniędzy to IMO wszystko byłoby ok. A tak 50 grubych baniek, najdroższy chyba wewnątrzwyspowy :D transfer i przez to presja z kosmosu. Giroud nie strzelał z początku też w ogóle ale kto by się przejmował ? Zawodnik za 50 baniek nie strzela i presja robi się jeszcze większa. Ferndo okazał się za słaby psychicznie na takie coś i się posypał. A szkoda gościa bo w L'poolu śmigał aż miło

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 12:49

no i mimo wszystko Torres w tym sezonie ma "już" 15 bramek więc może Benitez mimo złego wpływu na Chelsea ma dobry wpływ na niego

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 12:47

@Marzag
niby tak, ale jak skończy karierę będzie miał wszystkie najważniejsze puchary w życiorysie, więc raczej powodu do depresji nie ma, kasa też się zgadza ;)
na 100% to ta zmiana otoczenia tak na niego działa, to jest zabawne, że w sezonie kiedy odszedł do Chelsea w Liverpoolu w 26 meczach strzelił 9 goli, a w Chelsea w 18 meczach 1 gola, a nie chce mi się dokładnie patrzeć czy te 9 goli strzelił na początku rundy jesiennej czy na końcu

afckonrad9101 komentarzy: 783406.02.2013, 12:44

Co by nie mowic letnie nabytki to sa strzaly w dziesiatke, ciagnal nasza ofensywe do przodu, problemem jednak jest defensywa ktora czasami popelnia tak proste bledy indywidualne ze to az zeby bola...

Marzag komentarzy: 41239 newsów: 106.02.2013, 12:43

Borekenema, ja myślę że być może przez zmianę otoczenia, może przez te 50 mln i krytyki w mediach wpadł w depresję i prędko z niej nie wyjdzie, myślę że żałuje odejścia z Liverpoolu ale tego głośno nie powie, chelsea to nie jest prawdziwy klub, tam nie ma żadnej stabilizacji, nie ma miejsca na zaufanie, tam trzeba grać od razu super, i pewnie to mu tam przeszkadza.

anty_pzpn_ komentarzy: 337006.02.2013, 12:41

Wie ktos czy jest jakis inny sposob zeby szybciej sciagnac PESEdit.com 2013 Patch 3.0 ? Bo jest 6 parti a oczywiscie po kazdej z nich trzeba odczekac okolo godziny zeby sciagnac kolejna :|

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 12:40

@Marzag
może Torres stwierdził, że teraz pora na żarty i żartuje sobie ze wszystkich, którzy widzieli w nim najlepszego napastnika

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 12:37

sport.gadu-gadu.pl/5841562886346067816/to-mecz-liverpoolu-byl-ustawiony
Teraz codziennie jakies mecze będą ulegałby podejrzeniom :P

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 12:35

Ja licze by Giroud mial te 15 bramek w PL. PRzyzwoity wynik byly a do tego ma super asysty te przerzuty do Poldiego czy Gibbsa klasa swiatowa

Marzag komentarzy: 41239 newsów: 106.02.2013, 12:35

Mnie się zdaję że Torres ma depresje

Marzag komentarzy: 41239 newsów: 106.02.2013, 12:34

Borekemena, Drogba z Giroud mają podobne warunki fizyczne, i w podobnym wieku, ale ja bym wolał Giroud niż Drogbę do naszej drużyny bo jest dużo kreatywniejszy :P co do teorii ze Giroud nie umie strzelać ważnych goli to myślę że jest trochę krzywdząca, bo ostatnio takich kilka strzelił a i tak pewnie będzie robił to częściej gdy się poczuje pewniej w drużynie, w meczu z Liverpoolem od niego się zaczęło strzelanie i to on zaliczył asystę przy golu na 2-2, z Reading od niego się zaczęło nasze seryjne strzelanie i to on wziął tam ciężar gry na swoje barki, z West hamem to on strzelił gola na 2-1, z Brighton strzelił na 1-0

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 12:30

no i też trzeba pamiętać, że Giroud cały czas odgrywa w swój specyficzny sposób, na ten sezon to wychodzi świetnie, jednak na przyszły musi czegoś nowego się nauczyć, bo zwyczajnie obrońcy się do tego przyzwyczają

arsenallord komentarzy: 29704 newsów: 11706.02.2013, 12:29

Trzeba jasno powiedzieć, że transfery Santiego, Lukasa oraz Oliego jak najbardziej udane, oby grali tak dalej :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.02.2013, 12:28

Borekenema > Oby Oli się niedługo ustabilizował i nie strzelał parę meczy pod rząd po jakiejś przerwie, a systematycznie zapewniał nam cenne punkty. Lepiej i tak sobie radzi niż Torres ;p

Marzag > Dla mnie to Giroud i Podolski jako dwójka mieli zastąpić Robina i udało im się.
Za nich zapłaciliśmy około 20 mln funtów, a za Robina otrzymaliśmy 24 mln funtów. Cazorla za Songa, choć inna pozycja, ale transfer za transfer ;p

Marzag komentarzy: 41239 newsów: 106.02.2013, 12:25

Arsenal_1886, pewnie czuje się tym urażony ;p

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 12:25

@Arsenal_1886
nie widzę tego podobieństwa gry do Drogby, ale to inna sprawa.
statystyki ma fajne, nie ma co negować tego, ale trzeba pamiętać, że on ma to do siebie, że strzela bramki seriami. wole takiego Podolskiego, który strzeli gola daąęcego zwycięstwo, niż Giroud, który niestety, ale mało kiedy strzela przy stanie 0-0 czy 1-1 itp

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.02.2013, 12:21

Marzag > Z początkiem sezonu taką łatkę mu przylepili, więc dalej przy niej pozostaje ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.02.2013, 12:20

prawdziwe? xD

Arsenalfcfan komentarzy: 1320706.02.2013, 12:17

Giroud jak na pierwszy sezon ma dobre statystyki, a wiemy, że będzie miał jeszcze lepsze do końca tego sezonu :) jeżeli dobije do 20 bramek i 15 asyst to będzie to świetny debiut w barwach Arsenalu :) a nawet jeżeli przestanie asystować, a zacznie tylko strzelać czyli dojdzie do 25 bramek to będzie rewelacja :P już na głowe bije Torresa z formy z Chelsea.

LoveTheGunners komentarzy: 914006.02.2013, 12:07

facebook.com/pages/Antyfani-Fc-Barcelona/148970755191632

jeszcze jeden lajk i bede mial 4 kola ;)

Marzag komentarzy: 41239 newsów: 106.02.2013, 12:02

Arsenal_1886, wszyscy mówią że nigdy nie zastąpi Robina, to się do niego porównuje ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.02.2013, 11:54

adamandium > transfermarkt.de/de/olivier-giroud/profil/spieler_82442.html

Z golami się zgadza, ale z asystami się chyba pomylił podczas wywiadu przed meczem z Niemcami ;p Ma 14 goli i 10 asyst dla Arsenalu.

Kredens komentarzy: 369406.02.2013, 11:51

Dobrze by było, żeby Giroud strzelił tyle goli CFC co Drogba nam ...

Ars3n komentarzy: 1235406.02.2013, 11:50

adamandium
zle patrzysz.

adamandium komentarzy: 127706.02.2013, 11:48

skad te dane? bo ja widzę, że giroud ma 11 bramek

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.02.2013, 11:47

W dodatku jak Drogba trafił do Anglii to właśnie był w podobnym wieku do Giroud.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.02.2013, 11:46

Borekenema > Dobry wzór, bo Olivier też porównał do Robina z 1 pierwszego sezonu w Arsenalu, a ogólnie z Anglii. Właśnie Drogba jest najbardziej podobny jeśli chodzi o styl gry do Francuza. W swoim 1 sezonie w Anglii zdobył 16 goli, a Olivierowi jeszcze tylko dwóch goli brakuje.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 11:40

Drogba to raczej słaby wzór, bo tylko 2 razy w Chelsea strzelił więcej niż 20 bramek

Arsenal_1886 komentarzy: 1952106.02.2013, 11:36

#Giroud told L'Equipe: "14 goals, 11 assists - it's better than Van Persie did in his 1st season [at #Arsenal], even if he was younger" #AFC

Widać cały czas Olivier w głowie ma bzika na punkcie Robina aby być od niego lepszy. Jeszcze dwa gole i dogoni Drogbę podczas jego 1 sezonu w Chelsea.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 10:52