Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala

Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala 02.02.2013, 16:49, Sebastian Czarnecki 4418 komentarzy

Starcie Arsenalu ze Stoke było dokładnie takie, jak się spodziewano. Twarda i nieustępliwa walka w środku pola, dużo pojedynków w powietrzu i wyraźna dominacja Arsenalu nad broniącym się całe spotkanie przeciwnikiem - dokładnie tak wyglądał ten mecz, który zakończył się minimalnym zwycięstwem Arsenalu.

Nikt nie przewidywał łatwych trzech punktów dla londyńczyków; każdy o zdrowych zmysłach wiedział, że podopieczni Arsene'a Wengera będą musieli włożyć w ten pojedynek cały zapas swoich sił. I tak też się stało - Kanonierzy nie starali się na siłę wepchnąć piłkę do bramki Stoke, nie szturmowali jak szaleni na autobus ustawiony przez rywala, tylko spokojnie wyczekali i zaatakowali w najmniej oczekiwanym momencie - w tym wypadku był to rzut wolny.

Kanonierzy zrobili jednak swoje i w pełni zasłużenie zgarnęli trzy punkty, które na pewno pomogą im w walce o Wielką Czwórkę, podczas gdy Chelsea przegrała z Newcastle, a Everton zremisował z Aston Villą.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Diaby (68. Cazorla), Arteta, Wilshere - Walcott (90. Ramsey), Giroud, Chamberlain (68. Podolski)

Stoke: Begović - Shotton, Huth, Schawcross, Wilkinson - Walters (83. Jerome), Whelan, N'Zonzi, Etherington - Cameron (83. Owen), Crouch (83. Jones)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 5. minuty meczu. Mikel Arteta potwierdził swój znakomity przegląd pola i posłał wspaniałą piłkę na uwolnienie do wybiegającego Theo Walcotta. Anglik zszedł do środka i podał do wybiegających kolegów, ale akcja zatrzymała się na obronie Garncarzy.

Kolejne minuty nie były zbyt interesujące; gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji i nawet w najmniejszym stopniu nie zagroziła bramce rywala.

Minęło pół godziny gry, a na Emirates Stadium w dalszym ciągu wiało nudą. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, za to dominowała gra w środku pola, powietrzne pojedynki i agresywne wejścia w piłkę, bądź - w przypadku graczy Stoke - kończyny rywala.

W 31. minucie w końcu coś się ruszyło, ale sytuacja była wypracowana ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na czwarty metr pod nogi Chamberlaina, który oddał strzał w środek bramki. Z interwencją zdążył jednak Begović, który potwierdził swą wysoką formę w obecnym sezonie Premier League.

Trzy minuty później Kanonierzy stworzyli sobie kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Tym razem po dośrodkowaniu Monreala główkował Koscielny, ale fantastycznie interweniował Begović. Bośniak sprawiał wrażenie niepokonanego i dał podopiecznym Arsene'a Wengera do zrozumienia, że łatwo im nie będzie go pokonać.

W 40. minucie znowu do głosu doszli gospodarze, ale kolejny raz swój kunszt bramkarski potwierdził Begović. Wilshere świetnie podał na lewą stronę do Chamberlaina, który oddał potężny strzał na bramkę Bośniaka, ale ten wspaniałą robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie na lewym skrzydle coraz częściej wykorzystywany był Monreal, który śmiało sobie poczynał w pierwszym meczu w nowych barwach. W 53. minucie popisał się bardzo dobrą wrzutką na Girouda, który mógł zdobyć gola, ale Huth wyskoczył wyżej od Francuza i w porę go powstrzymał.

W 56. minucie Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Akcję długim podaniem zapoczątkował Monreal, Giroud wspaniale dograł do Wilshere'a, a ten oddał piłkę do środka, gdzie nabiegał francuski napastnik. Jego strzał był jednak za mocny i zbyt nieprecyzyjny, aby mógł wpaść do bramki strzeżonej przez Begovicia.

W 68. minucie Wenger zdecydował się na zmiany. Lukas Podolski zmienił Chamberlaina, zaś Cazorla wszedł kosztem Diaby'ego.

W 79. minucie Kanonierzy w końcu strzelają gola, a jego autorem Lukas Podolski, który oddał dobry strzał z rzutu wolnego. Sędzia liniowy nie chciał jednak uznać tej bramki, gdyż wypatrzył sobie spalonego, jednak Theo Walcott nie uczestniczył w akcji. Na szczęście Foy nie zgodził się z decyzją i 1-0 dla Arsenalu!

Minutę później mogło być już 2-0. Cazorla popisał się samotnym rajdem, wpadł w trzech graczy Stoke, stracił, a następnie znów odzyskał piłkę i strzelił ponad bramką.

W 83. minucie Tony Pullis zrobił manewr niczym z piłkarskich gier komputerowych, przeprowadzając wszystkie trzy zmiany w jednym momencie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy odnieśli piekielnie ważne zwycięstwo nad Garncarzami ze Stoke.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
JakubBurak13 komentarzy: 24806.02.2013, 01:00

WIECIE GDZIE KUPIĆ ODZIEŻ FRIMPONGA DENCH ?!

Pinguite komentarzy: 1502006.02.2013, 00:59

Zobaczymy co będziesz mówił za jakiś czas...

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:57

O tej porze po spałem popoludnie rpawie cale
A ten bol zauwazylem bardziej wynika z nierozgrzania sie przed treningiem. Podczas 203 seri jest zazwyczaj nieodczuwalny

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 106.02.2013, 00:55

Yakub, ja kiedys odczuwalem znikomy bol kregoslupa ktory mozna przezwyciezyc wrzucajac kilkudziesieciokilowe skrzynki z siecmi na wozek ;-) dzis mam spier*olony kregoslup ;-)

Hans_Zimmer komentarzy: 594606.02.2013, 00:52

a Wy znowu o A6W? w czoło się puknijcie.

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:45

youtube.com/watch?v=UvFoQLt7JOQ
calkiem motywująca :D

Pinguite komentarzy: 1502006.02.2013, 00:45

A6W wykonujesz o tej porze? Mwahaha... powodzenia jak za parę lat pójdziesz do lekarza z problemami kręgosłupa.

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:44

Wiecie co kolo 10 dnia w gore przy pierwszej seri odczuwam bol kregoslupa, ale znikomy ktory da sie przezwyciezyc

Pinguite komentarzy: 1502006.02.2013, 00:44

Nie wiem o co chodzi, ale też się zgadzam.

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:43

A6W wykonane :D:D

Waskitcz komentarzy: 448806.02.2013, 00:42

A6w to zło 100% zgadzam sie z paw3u i Maciekbe.

maciekbe komentarzy: 1245806.02.2013, 00:35

@paw3u podbijam, dobrze prawisz.

paw3u komentarzy: 563006.02.2013, 00:25

Yakub
daj sobie spokoj z a6w ;) niepotrzebnie obciazasz kregoslup. polecam abs + aeroby do tego.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 106.02.2013, 00:23

Yakub, ja wole zeby jack byl naszym wilsherem

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:15

Nie tam mówie że na ATM czasem fajne a w wolnym czasie lubie Mamuski ŚWK czy Miodowe lata :P

LoveTheGunners komentarzy: 914006.02.2013, 00:13

yakub97

fajny do pewnego czasu , bo juz z 10 raz to samo leci. oo gdzie Ty tam Miodowle Lata widziales?

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:10

Dobra pora się zbierac na a6w bo znów dzien zlecial a nie bylo czasu ....

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.02.2013, 00:10

Fajna ta nowa strona arsenal.com :> Poprzednia się trochę zestarzała, obecna wygląda trochę jak blog czy nieoficjalna strona, ale wygląda ładnie dla oka i jest znacznie bardziej przejrzysta od poprzedniczki.

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:08

Dobry kanał ATM Rozgrywka czasem jak nie ma co robić z wolnym czasem. Mamuski czy ŚWK, Miodowe lata

LoveTheGunners komentarzy: 914006.02.2013, 00:04

vermiator

Miodowe Lata ofc ;)

dennis93 komentarzy: 107206.02.2013, 00:03

Borekenema;
No widzisz, ja basha nie czytam, wiec teksty Kuby sa dla mnie smieszne. Poza tym dodajmy, ze on naprawde w genialnym momencie te zarty stosuje :). Jego rozmowy sa mniej sztampowe, niz te z programu Majewskiego przez co sa mniej ciekawe.

Yakub97 komentarzy: 574606.02.2013, 00:03

Gerrarda nawet ja szanuję. Myśle że takich piłkarzy co jak co każdy szanujący się kibic powinien darzyć respektem. Jego ostatni gol pokazuje jego wielkie umiejętności.
Jack bądź naszym Gerrardem :P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 106.02.2013, 00:01

ja zaraz ide oglądać jeden z głupszych seriali jakie istnieją czyli Suits. niby fajnie się ogląda, ale cały czas widzę głupotę w tym serialu

Oggy komentarzy: 948906.02.2013, 00:01

Dam wam przykład tego czego mi w polskich mediach i dziennikarzach brakuje: ->wiedzy i myślenia. Taki Bill Maher vs powiedzmy Wojewódzki czy Majewski. I jeden przykład Maher jest znanym przeciwnikiem polityki pro-rodzinnej w pewnym szczególnym sensie i do tego ma.... (uwaga!) argumenty na poparcie swojego poglądu. Zrobił nawet o tym pare standupów. Nie wierze że taki poziom któryś z naszych gwiazdorów by się wzniósł. I coś dość subiektywnego maher bywa zabawny;P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.02.2013, 23:59

@dennis93
nie mówie, że Majewski jest spoko a Wojewódzki jest ble. obydwaj są słabi, jednak jeśli miałbym wybrać tego mnie słabego to Majewski, bo mimo wszystko jego żarty bywały zabawne. proste bardzo, prymitywne ale miejscami zabawne.

z kolei jak chce poczytać teksty z basha to czytam basha, a nie oglądam Wojewódzkiego... w wywiadach zadaje pytanie i zaraz przekrzykuje. to jest show? dla mnie to jest puste parcie na szkło

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 23:59

Trzeba się położyć spać. Dobranoc wszystkim.

dennis93 komentarzy: 107205.02.2013, 23:59