Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala

Arsenal pokonuje Stoke 1-0, udany debiut Monreala 02.02.2013, 16:49, Sebastian Czarnecki 4418 komentarzy

Starcie Arsenalu ze Stoke było dokładnie takie, jak się spodziewano. Twarda i nieustępliwa walka w środku pola, dużo pojedynków w powietrzu i wyraźna dominacja Arsenalu nad broniącym się całe spotkanie przeciwnikiem - dokładnie tak wyglądał ten mecz, który zakończył się minimalnym zwycięstwem Arsenalu.

Nikt nie przewidywał łatwych trzech punktów dla londyńczyków; każdy o zdrowych zmysłach wiedział, że podopieczni Arsene'a Wengera będą musieli włożyć w ten pojedynek cały zapas swoich sił. I tak też się stało - Kanonierzy nie starali się na siłę wepchnąć piłkę do bramki Stoke, nie szturmowali jak szaleni na autobus ustawiony przez rywala, tylko spokojnie wyczekali i zaatakowali w najmniej oczekiwanym momencie - w tym wypadku był to rzut wolny.

Kanonierzy zrobili jednak swoje i w pełni zasłużenie zgarnęli trzy punkty, które na pewno pomogą im w walce o Wielką Czwórkę, podczas gdy Chelsea przegrała z Newcastle, a Everton zremisował z Aston Villą.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Diaby (68. Cazorla), Arteta, Wilshere - Walcott (90. Ramsey), Giroud, Chamberlain (68. Podolski)

Stoke: Begović - Shotton, Huth, Schawcross, Wilkinson - Walters (83. Jerome), Whelan, N'Zonzi, Etherington - Cameron (83. Owen), Crouch (83. Jones)

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 5. minuty meczu. Mikel Arteta potwierdził swój znakomity przegląd pola i posłał wspaniałą piłkę na uwolnienie do wybiegającego Theo Walcotta. Anglik zszedł do środka i podał do wybiegających kolegów, ale akcja zatrzymała się na obronie Garncarzy.

Kolejne minuty nie były zbyt interesujące; gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji i nawet w najmniejszym stopniu nie zagroziła bramce rywala.

Minęło pół godziny gry, a na Emirates Stadium w dalszym ciągu wiało nudą. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, za to dominowała gra w środku pola, powietrzne pojedynki i agresywne wejścia w piłkę, bądź - w przypadku graczy Stoke - kończyny rywala.

W 31. minucie w końcu coś się ruszyło, ale sytuacja była wypracowana ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na czwarty metr pod nogi Chamberlaina, który oddał strzał w środek bramki. Z interwencją zdążył jednak Begović, który potwierdził swą wysoką formę w obecnym sezonie Premier League.

Trzy minuty później Kanonierzy stworzyli sobie kolejną świetną okazję do zdobycia gola. Tym razem po dośrodkowaniu Monreala główkował Koscielny, ale fantastycznie interweniował Begović. Bośniak sprawiał wrażenie niepokonanego i dał podopiecznym Arsene'a Wengera do zrozumienia, że łatwo im nie będzie go pokonać.

W 40. minucie znowu do głosu doszli gospodarze, ale kolejny raz swój kunszt bramkarski potwierdził Begović. Wilshere świetnie podał na lewą stronę do Chamberlaina, który oddał potężny strzał na bramkę Bośniaka, ale ten wspaniałą robinsonadą sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie na lewym skrzydle coraz częściej wykorzystywany był Monreal, który śmiało sobie poczynał w pierwszym meczu w nowych barwach. W 53. minucie popisał się bardzo dobrą wrzutką na Girouda, który mógł zdobyć gola, ale Huth wyskoczył wyżej od Francuza i w porę go powstrzymał.

W 56. minucie Kanonierzy wyszli z kolejnym atakiem. Akcję długim podaniem zapoczątkował Monreal, Giroud wspaniale dograł do Wilshere'a, a ten oddał piłkę do środka, gdzie nabiegał francuski napastnik. Jego strzał był jednak za mocny i zbyt nieprecyzyjny, aby mógł wpaść do bramki strzeżonej przez Begovicia.

W 68. minucie Wenger zdecydował się na zmiany. Lukas Podolski zmienił Chamberlaina, zaś Cazorla wszedł kosztem Diaby'ego.

W 79. minucie Kanonierzy w końcu strzelają gola, a jego autorem Lukas Podolski, który oddał dobry strzał z rzutu wolnego. Sędzia liniowy nie chciał jednak uznać tej bramki, gdyż wypatrzył sobie spalonego, jednak Theo Walcott nie uczestniczył w akcji. Na szczęście Foy nie zgodził się z decyzją i 1-0 dla Arsenalu!

Minutę później mogło być już 2-0. Cazorla popisał się samotnym rajdem, wpadł w trzech graczy Stoke, stracił, a następnie znów odzyskał piłkę i strzelił ponad bramką.

W 83. minucie Tony Pullis zrobił manewr niczym z piłkarskich gier komputerowych, przeprowadzając wszystkie trzy zmiany w jednym momencie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy odnieśli piekielnie ważne zwycięstwo nad Garncarzami ze Stoke.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 105.02.2013, 23:39

widzę temat pierwszej miłości...
ehh pomyśleć, że kiedyś oglądałem ten serial, ale od kiedy nie mam nic podłączonego do telewizora czyli jest bezużyteczny żyje mi się lepiej

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52405.02.2013, 23:39

Czas na mnie. Dobrej nocy for all.

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 23:38

Polaczków zastanowie się.
Może zacznę patriotycznie bo Polska wcześniej gra a później się okaże.
Na pewno Francje 30 minut objerze bo przerwa Polaków i jak nasi skończą

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2405.02.2013, 23:38

Myslicie, ze warto zakupic tą ksiązke?
empik.com/arsenal-jak-powstawal-nowoczesny-superklub-fynn-alex-whitcher-kevin,p1065138693,ksiazka-p

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 23:37

Btw teraz u Wojewódzkiego leci powtórka z Kukizem.
IMO się wtedy skompromitował.
Na siłe próbował być poważny... Aż żałosny.

dennis93 komentarzy: 107205.02.2013, 23:35

Verminator97;
Albo 13 posterunek, czy stare, bardzo stare odcinki ŚWK.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52405.02.2013, 23:34

Yakub97
Solejuk, Hadziuk, Pietrek i Stach. Słynna Wilkowyjska ławeczka:D

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 23:34

Ja tęsknię za komedią Miodowe Lata , uwielbiałem to oglądać !

DeptaGUNNER komentarzy: 210005.02.2013, 23:34

Yakub97
A Polaczków? ;d

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 23:34

Jutro obowiązkowo Francja-Niemcy bo na Orange Sport pdobno będzie to ze steamem nie będę musiał się meczyc :D

@ArseneAl

Jak ona "przemawia" to mam bez kitu taką typową panią ze wsi przed oczami. Taką gospodynię od A do Z (oczywiście nie uwłaczając tutaj nikomu). Do roli pasuje idealnie.

A irytująca jest, to fakt.

dennis93 komentarzy: 107205.02.2013, 23:31

Ranczo lubie ogladac, ale zawsze wyrywkowo, nigdy nie moge sie dostowac do emisji. W ciekawy sposob pokazuja prawde. Podobalo mi sie jak Norek szkolił Krawczyka nowomowy politykow.. ;-)

Oggy komentarzy: 948905.02.2013, 23:29

*Coś mi zjadło parę zdań w środku o.O:
" Przy okazji polecam dokument BBC o WkikiLeaks..."

JakubBurak13 komentarzy: 24805.02.2013, 23:29

Qarol

ja zawsze kibicowałem Szajbie :D

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 23:29

A no i pomijając Marysię to najbardziej irytująca jest Emilka. Jak ona gada to aż we mnie się coś gotuje.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52405.02.2013, 23:29

Kurcze a Ranczo ogląda ktoś?

Oggy komentarzy: 948905.02.2013, 23:28

O widzę że nie tylko ja bojkotuję TV xD Idiot box... Oglądam czasem tylko Livestreama a to z BBC, RTR albo Jazeery Eng, bo sporo ciekawych reportaży ze świata można tam złapać. Polska tv ssie... Internet jak narazie daje dostęp do wolnej informacji. Przy youtube.com/watch?v=_wzY0twag2c
Tak wygląda niezłe dziennikarstwo, pozdro Tomasz "lemur" Lis.

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 23:28

@JakubBurak13

Ja pamiętam, świetny.

Rafalski pozamiatał.

dennis93 komentarzy: 107205.02.2013, 23:28

JakubBurak13;
O tak! Uwielbiam Miroslawa Bake. Szkoda, ze nie dokonczyli fabuly..

invincible komentarzy: 13105.02.2013, 23:27

A ja polecam ten " serial ", zwie się nieszczęsciem Arsene W. :)

ft.com/intl/cms/s/2/d363b054-6548-11e2-8b03-00144feab49a.html#axzz2J4V0Gu00

JakubBurak13 komentarzy: 24805.02.2013, 23:26

a pamięta ktoś serial Fala Zbrodni ?

to to była miazga numer1 z Wojewódzkim w tamtych czasach

dennis93 komentarzy: 107205.02.2013, 23:26

tomekafc95;
Sandra ma za duze gabaryty :D. Co do starszej Florkowej, moja babcia ją zna :D.

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 23:26

@arsenallord
Marysie? Niee.. Ona jest taka nijaka. Dla mnie jest aseksualna.

Jeszcze ta kobita Błażeja Ewa była w miarę. Szkoda, że odeszła z serialu.

A teraz doszła nowa laska. Nikola :P

DeptaGUNNER komentarzy: 210005.02.2013, 23:26

To ploty z tym Lewym, czy serio przeprowadza się do Bayernu?

DeptaGUNNER komentarzy: 210005.02.2013, 23:24

To jutro reprezentacje, a w sobotę Sunderland ;)
Czyli, kolejny mecz pt. "Walka o TOP4"
Chociaż jest jeszcze do wyciągnięcia Top3, a nawet Top2 , ale to już mało możliwe..

tomekafc95 komentarzy: 413605.02.2013, 23:24

mnie to sie podoba ta sandra :] nawet ladna jest

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 23:24

@ArseneAl

Sandra jest też niebrzydka ; ]

MateuszK4nonier komentarzy: 440405.02.2013, 23:23

A pamiętacie Andrzejka, syna Anety ? Koleś niszczył system, taki typowy kretyn ze wsi.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11705.02.2013, 23:23

Noo Wiktoria jest chyba number one zaraz za nią Marysia i Kinga :D

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 23:22

@Qarol
Faktycznie Wiktora :)
@MateuszK4nonier
Florkowa jest brzydka... Chociaż nad jej piersiami też się zastanawiałem :P albo sylikony albo jakieś kosmiczne puszapy ma :D

grand92 komentarzy: 793705.02.2013, 23:21

a ten fotoradar co w PM zrobili to tak autentycznie wygląda :D

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12605.02.2013, 23:21

Verminator97, kanałów sportowych nie mam i to jedyne co by się przydało, bo mecze ciężko w necie nieraz oglądać. Czasem się dam nabrać na LM z Gmochem, ale szybko żałuję.

grand92 komentarzy: 793705.02.2013, 23:20

ArseneAl

Marysi też nie lubię

Yakub97 komentarzy: 574605.02.2013, 23:20

Hehe fotoradar postawili im na drodze :P

MateuszK4nonier komentarzy: 440405.02.2013, 23:20

Wiktoria. Malwina też zła nie jest, intrygują mnie jej piersi. Wyglądają jak sztuczne, ale wątpię by takie były.

ArseneAl komentarzy: 2341705.02.2013, 23:18

Z aktualnej obsady to najlepszą laską jest zdecydowanie ta laska Ryśka policjanta czyli siostra Florkowej. Kurde zapomniałem jak ma na imię :P

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 23:18

Topek > A mecze ?

Qarol komentarzy: 1450205.02.2013, 23:18

@Verminator97

Jeden taki hardkor jest na pewno ; ]

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2013, 23:17

Dobra to kto ogląda modę na sukces ? Może jest jakiś hardkor , który obejrzał wszystkie odcinki ? :D

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12605.02.2013, 23:16

Lateralus, wiadomości już też nie oglądam, bo teraz jest może z 5 minut rzetelnego info, a później jakieś opowieści jak z pudelka. Seriale/filmy zdobywam na własną rękę lub idę do kina. Info ze świata w necie.

tomekafc95 komentarzy: 413605.02.2013, 23:16