Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich

Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich 19.10.2013, 16:53, Sebastian Czarnecki 1850 komentarzy

Spoglądając na wysokie zwycięstwo Arsenalu nad Norwich, można pomyśleć, że to był łatwy mecz w wykonaniu londyńczyków. Nic bardziej mylnego, ponieważ Kanarki przez całe spotkanie stawiały opór rozpędzonym przeciwnikom i wcale nie wyglądali od nich dużo gorzej. Co prawda, podopieczni Arsene'a Wengera dominowali we wszystkich sektorach boiska, jednak drużyna gości dzielnie się broniła i próbowała nawet wyprowadzać akcje zaczepne. O wysokiej wygranej zadecydowała dopiero końcówka, kiedy gospodarze zadali dwa decydujące ciosy przemęczonemu już rywalowi.

Tak czy siak, Kanonierzy rozegrali bardzo dobre spotkanie i zdobyli kolejne trzy punkty, dzięki którym umocnili się na pozycji lidera Premier League. Jako że dwie godziny wcześniej na Sports Direct Arena Liverpool zremisował z Newcastle, Arsenal nie musi już jej dzielić z The Reds i samodzielnie przewodzi reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini (38. Ramsey), Arteta - Özil, Wilshere, Cazorla (59. Rosicky) - Giroud (78. Bendtner)

Norwich: Ruddy - Martin, Bassong, Turner, Olsson - Howson, Tettey (78. Hoolahan) - Pilkington (71. Redmond), Fer, Snodgrass - Hooper

W 5. minucie sygnał do ataku dał Santi Cazorla, który zdecydował się na strzał zza pola karnego po indywidualnym rajdzie Özila i podaniu Wilshere'a. Ruddy nie miał jednak problemów z interwencją.

Kolejne minuty to całkowita dominacja Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera przejęli inicjatywę we wszystkich sektorach boiska, głównie w środkowym, i spokojnie grali swoje. Co prawda zabrakło klarownych sytuacji, które mogły przynieść bramki, ale przewaga Kanonierów była widoczna.

W 18. minucie Kanonierzy strzelili spektakularną bramkę, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Podopieczni Arsene'a Wengera wymienili między sobą kilka podań z pierwszej piłki na małej przestrzeni, a Jack Wilshere z najbliższej odległości pokonał niedowierzającego Ruddy'ego. Tę bramkę można śmiało nazwać piłkarskim porno!

Po strzelonej bramce, tempo mocno się uspokoiło, a Kanonierzy w dalszym ciągu prezentowali swój futbol, nie dając przeciwnikowi dojść do głosu. Mądra i precyzyjna gra dała londyńczykom sporą przewagę taktyczną.

W 32. minucie Flamini i Tettey zderzyli się głowami. Wyglądało to bardzo groźnie, jednak obaj zawodnicy mogli kontynuować grę.

Pięć minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kieran Gibbs dograł na wolne pole do Oliviera Girouda, a ten znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Jego uderzenie z pierwszej piłki we wspaniałym stylu obronił Ruddy, dając swojej drużynie chwilę wytchnienia.

W 38. minucie Mathieu Flamini opuścił jednak boisko, a jego miejsce na boisku zajął Aaron Ramsey. Nie wiemy jeszcze, czy Francuz doznał jakiegoś większego urazu, czy też zmieniono go tylko kontrolnie.

W 40. minucie przed szansą stanął Bacary Sagna, ale jego strzał z woleja zmierzał prosto w środek bramki. Bramkarz Norwich pewnie schwytał futbolówkę.

Ostatnie minuty pierwszej połowy to dominacja Kanarków, którzy szukali okazji do wyrównania. Na trzy minuty przed gwizdkiem sędziego strzał z dystansu oddał Leroy Fer, ale bezczynny dotąd Szczęsny popisał się sporym refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi na Emirates Stadium z Norwich 1-0.

Druga część spotkania zaczęła się od uderzenia ze strony gospodarzy. Mikel Arteta spróbował z dystansu zaskoczyć Ruddy'ego, ale mocno się pomylił.

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i nie było nam dane ujrzeć żadnej dogodnej okazji.

W 56. minucie Snodgrass po raz pierwszy przetestował Szczęsnego w drugiej połowie. Polak bez problemów złapał lecącą po ziemi piłkę.

Dwie minuty później Arsenal podwyższył prowadzenie. Olivier Giroud dośrodkował na głowę Mesuta Özila (nie, wcale nie na odwrót), a reprezentant Niemiec bez kłopotów pokonał Ruddy'ego. 2-0!

Chwilę później Arsene Wenger zdjął z boiska Santiego Cazorlę, a w jego miejsce desygnował do gry Tomasa Rosicky'ego.

Norwich zaczęło powoli przejmować inicjatywę i dążyć do wyrównania. W 64. minucie sygnał do ataku dał Andy Pilkington, który nie potrafił jednak zaskoczyć Szczęsnego.

W 70. minucie Kanarki zdołały strzelić kontaktową bramkę. Błąd Pera Mertesackera wykorzystał Jonny Howson, który przejął jego podanie, przyjął futbolówkę i strzałem w krótki róg pokonał polskiego golkipera.

Wydawałoby się, że bramka Norwich spowoduje, że to właśnie drużyna gości odważniej ruszy do ataku, jednak to Kanonierzy przyśpieszyli tempo i dalej grali swoje. W 75. minucie potężny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey, ale John Ruddy pewnie odbił piłkę.

W 78. minucie na boisko wszedł supersnajper Arsenalu, Nicklas Bendtner. Zastąpił on na boisku Oliviera Girouda i już dwie minuty po swoim wejściu, mógł podwyższyć prowadzenie. Angielski golkiper nie dał się jednak zaskoczyć.

W 83. minucie Arsenal strzela na 3-1! Indywidualną akcją popisał się Aaron Ramsey, który wyminął trzech piłkarzy i pewnym uderzeniem pokonał Ruddy'ego.

Kanonierzy nie dali przeciwnikom nawet chwili wytchnienia i pięć minut później zadali kolejny cios. Dośrodkowanie Rosicky'ego trafiło pod nogi Ramseya, Walijczyk podał do Özila, a reprezentant Niemiec strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. 4-1 dla Arsenalu!

Podopiecznym Arsene'a Wengera wciąż było jednak mało i dalej robili swoje. W 90. minucie Mesut Özil został podcięty w polu karnym, jednak sędzia nie podyktował jedenastki. Chwilę później Jack Wilshere oddał techniczny strzał na bramkę Ruddy'ego, ale ten tym razem nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Norwich 4-1 i stał się samodzielnym liderem Premier League.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mrsomebody komentarzy: 602121.10.2013, 10:46

Kontuzja Giroud i jestesmy udupieni, wiec spokojnie z tymi trofeami.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.10.2013, 09:51

to dla tych mniej "sprawnych";P

afckonrad9101 komentarzy: 783421.10.2013, 00:22

shaq77
Co racja to racja 8 punktow przewagi chociazby nad United niezmiernie cieszy...;D

shaq77 komentarzy: 30921.10.2013, 00:17

afckonrad9101, masz racje ale trzeba sie cieszyc poki sie ma, bo nie wiadomo jak dlugo to bedzie trwac... zeby jak najdluzej

afckonrad9101 komentarzy: 783421.10.2013, 00:15

Panowie spokojnie lod na glowe i ochloncie, gadanie o zdobyciu LM i PL nie ma sensu, mamy dopiero pazdziernik , zagralismy 8 kolejek na 38 w PL i 2 w LM, wygladamy bardzo dobrze ale czy mam przypomniec sezony chociazby 07/08 czy 10/11 gdzie do lutego bilismy sie o 4 trofea i czar prsyl? W tej chwili wygladamy bardzo dobrze , ale do trofeow droga bardzo dlaeka..

daras3991 komentarzy: 17321.10.2013, 00:09

W tym sezonie Arsene udowadnia że jest najlepszym trenerem z głową na karku i jak inwestuje to RAZ a porządnie . Z taką pomocą i wzmocnieniem w ataku i obronie to majster i Lm stoją otworem ;]

shaq77 komentarzy: 30921.10.2013, 00:03

co do rac na boisku, Polacy tez rzucili jedna na Wembley we wtorek, i im uszlo to plazem

shaq77 komentarzy: 30921.10.2013, 00:02

Znowu pokazywali bramki w MOTD2 - az milo sie patrzy - a ta Jacka to majstersztyk, pilki nie widac takie szybkie podania. Pokazywac sie ja powinno jako wzor teamwork.

mar12301

Dla wszystkich byłoby najlepiej, gdyby sobie pomyślał: "jestem debilem i gunwo wiem" :]

mar12301 komentarzy: 2310120.10.2013, 23:27

ciekawe co czuje teraz Przemo Rudzki widząc tak grający Arsenal. Pewnie sb myśli "i tak zaczną tracić punkty" :D

tomekafc95 komentarzy: 413620.10.2013, 23:22

okonski.blog.onet.pl/2013/10/20/cztery-i-pol-sekundy/ ciekawe

Domzi komentarzy: 15720.10.2013, 23:22

jestem w TOP 350 000 na 3 mln graczy wiec nie tak zle, a wy?

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 23:21

Midgardsorm
Przynajmniej jeden duży zawodnik musi być, Oli dobrze się z tej roli wywiązuje. Ogólnie pierwszy skład mamy świetny, ewentualnie możnaby poszukać kogoś lepszego od Theo.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2013, 23:17

Nasi pomocnicy mają obecnie tak dobre statystyki głównie dlatego, że mamy Oliego w składzie. Francuz robi im miejsce inteligentnym poruszaniem się po boisku i posyła świetne podania. Dodatkowo dużo działa w defensywie. Fakt - przydałoby się, by więcej strzelał. Napastnik nie jest jednak wyłącznie od zdobywania goli.

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 23:12

V97
No można, ale po co? Bendtner chyba nie ma zamiaru grać tak źle, jak nam się wydawało.

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4820.10.2013, 23:07

Kto czytał "Gracza"? Podobno arcydzieło światowej literatury. Jakieś recenzje?

Verminator97 komentarzy: 1490020.10.2013, 22:57

Jak wróci Lukas i Theo to też Wenger będzie mógł nie raz wystawić kogoś z tej dwójki na szpicę.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2720.10.2013, 22:50

Z tak grającym Olim jest git, ale mimo wszystko fajnie by było mieć lepszego napastnika, bo wtedy byłoby jeszcze lepiej niż git.

Verminator97 komentarzy: 1490020.10.2013, 22:41

carlosV > Spokojnie, kury zawsze puchną w trakcie sezonu :P

Trequartista komentarzy: 536620.10.2013, 22:40

afcforever
Statystycznie jest tak dobry jak Ramsey :D jeden 5 goli 3 asysty a drugi 4 gole 4 asysty. Nie wiem czego Ty od niego jeszcze oczekujesz, przewiduje ruch partnerów, niemal zawsze odgrywa z pierwszej piły, wygrywa główki, przepycha obrońców. Od dryblowania i strzałów z dystansu są inni zawodnicy. Lepszego napastnika od niego, może poza Lewym, nie kupimy.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 120.10.2013, 22:40

To doprawdy żenujące, że Scumsy lecąc na farcie, z tak marnym bilansem bramkowym trzymają się topu..kiedy to się skończy?

THC komentarzy: 72520.10.2013, 22:15

własnie zupełnie nieświadomie rozegrałem mecz w LM AFC-BVB 1-0 Ramsey(ozil) świetny mecz :)

monerica komentarzy: 60020.10.2013, 22:07

haha, moja babcia zawsze mówi: "to-ten-cham, tamten-cham" ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2013, 22:06

Przyznaję, popełniłem błąd - powinno być "czego innego można oczekiwać OD [...]" lub "czego innego można SIĘ SPODZIEWAĆ po [...]". My bad.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2013, 22:04

Ale czego innego można oczekiwać po kibicach To-ten-cham-u?

singiel123 komentarzy: 31320.10.2013, 22:00

dokładnie, no bez kitu, jak kibic chce bić sędziego to przerwany mecz jest, ale jak racą w szyję dostanie to na pewno krzywda mu się nie stanie.

monerica komentarzy: 60020.10.2013, 21:59

Dzięki chłopaki, byłam w podróży i nic nie widziałam.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 120.10.2013, 21:55

monerica, pewnie miał na myśli ten granat dymny rzucony w liniowego

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 920.10.2013, 21:54

monerica > d3fsqtc6sy2z27.cloudfront.net/uploads/322a3df7c088f27bfd5777ed4842c145_large

monerica komentarzy: 60020.10.2013, 21:53

@singiel123 a co tam się działo?

Kanonierro komentarzy: 150220.10.2013, 21:52

Ooooo Dzięki bardzo już jestem w lidze :333

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 920.10.2013, 21:50

Szczesny: "It's frustrating not to keep a clean sheet. But if we're going to keep winning 4-1 for the rest of the season, I won't mind!"

ja też osobiście nie mam nic przeciwko :)

Kanonierro komentarzy: 150220.10.2013, 21:43

Panowie ! Mam pytanko.

Co mam zrobić że znaleść się w lidze Kanonierzy.com w FPL :> z góry Dziękuję za odpowiedź :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2013, 21:40

adolf084

forum.rojadirecta.es/showthread.php?205108-FUTBOL-EPL-Arsenal-vs-Norwich-City-19-10-2013&p=3625199

gunners007 komentarzy: 954320.10.2013, 21:39

Ładna kolejka w FPL. Zgarnąłem 86 pkt, w składzie miałem Hazarda, Ozila, Silve, Ramseya, Girouda, Soldado, a na kapitana dałem Lukaku. Szkoda bo gdybym na cpt miał Ozila lub Hazarda to przekroczyłbym 100 pkt!

singiel123 komentarzy: 31320.10.2013, 21:39

Mam pytanie, jakim cudem mecz AV - THFC nie został przerwany? I Tottki powinny zostać ukarane walkowerem, vide Dania - Szwecja w eliminacjach Euro 2008

ThisIsOurSeason komentarzy: 234720.10.2013, 21:39

a ja zmieniłem Aguero na Starydża to bym miał 86 -.-

Thierry77 komentarzy: 333220.10.2013, 21:37

Ale Guarin z przewroty wsadził :)

adolf084 komentarzy: 2220.10.2013, 21:36

Macie może link do całego meczy, aby pobrać i sobie obejrzeć? ;) byłbym wdzięczny .

LoveTheGunners komentarzy: 914020.10.2013, 21:09

a ja w ogóle Ramzesa nie miałem , no chyba ze na dugim koncie , na ktorym mam jakikeś 50 pkt wiecej...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.10.2013, 21:08

afcforever

Ty to cienka dupa jesteś

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2013, 21:07

* za parę kolejek

Szkoda, że w FPL można mieć tylko 3-ech zawodników z jednego klubu - bo na parę kolejek planowałem kupić Cazorlę, ale każdego z moich Kanonierów trudno mi się będzie pozbyć, tak dobrze grają.