Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich

Arsenal ponownie samodzielnym liderem, 4-1 z Norwich 19.10.2013, 16:53, Sebastian Czarnecki 1850 komentarzy

Spoglądając na wysokie zwycięstwo Arsenalu nad Norwich, można pomyśleć, że to był łatwy mecz w wykonaniu londyńczyków. Nic bardziej mylnego, ponieważ Kanarki przez całe spotkanie stawiały opór rozpędzonym przeciwnikom i wcale nie wyglądali od nich dużo gorzej. Co prawda, podopieczni Arsene'a Wengera dominowali we wszystkich sektorach boiska, jednak drużyna gości dzielnie się broniła i próbowała nawet wyprowadzać akcje zaczepne. O wysokiej wygranej zadecydowała dopiero końcówka, kiedy gospodarze zadali dwa decydujące ciosy przemęczonemu już rywalowi.

Tak czy siak, Kanonierzy rozegrali bardzo dobre spotkanie i zdobyli kolejne trzy punkty, dzięki którym umocnili się na pozycji lidera Premier League. Jako że dwie godziny wcześniej na Sports Direct Arena Liverpool zremisował z Newcastle, Arsenal nie musi już jej dzielić z The Reds i samodzielnie przewodzi reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini (38. Ramsey), Arteta - Özil, Wilshere, Cazorla (59. Rosicky) - Giroud (78. Bendtner)

Norwich: Ruddy - Martin, Bassong, Turner, Olsson - Howson, Tettey (78. Hoolahan) - Pilkington (71. Redmond), Fer, Snodgrass - Hooper

W 5. minucie sygnał do ataku dał Santi Cazorla, który zdecydował się na strzał zza pola karnego po indywidualnym rajdzie Özila i podaniu Wilshere'a. Ruddy nie miał jednak problemów z interwencją.

Kolejne minuty to całkowita dominacja Arsenalu. Podopieczni Arsene'a Wengera przejęli inicjatywę we wszystkich sektorach boiska, głównie w środkowym, i spokojnie grali swoje. Co prawda zabrakło klarownych sytuacji, które mogły przynieść bramki, ale przewaga Kanonierów była widoczna.

W 18. minucie Kanonierzy strzelili spektakularną bramkę, która wyprowadziła ich na prowadzenie. Podopieczni Arsene'a Wengera wymienili między sobą kilka podań z pierwszej piłki na małej przestrzeni, a Jack Wilshere z najbliższej odległości pokonał niedowierzającego Ruddy'ego. Tę bramkę można śmiało nazwać piłkarskim porno!

Po strzelonej bramce, tempo mocno się uspokoiło, a Kanonierzy w dalszym ciągu prezentowali swój futbol, nie dając przeciwnikowi dojść do głosu. Mądra i precyzyjna gra dała londyńczykom sporą przewagę taktyczną.

W 32. minucie Flamini i Tettey zderzyli się głowami. Wyglądało to bardzo groźnie, jednak obaj zawodnicy mogli kontynuować grę.

Pięć minut później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kieran Gibbs dograł na wolne pole do Oliviera Girouda, a ten znalazł się w stuprocentowej sytuacji. Jego uderzenie z pierwszej piłki we wspaniałym stylu obronił Ruddy, dając swojej drużynie chwilę wytchnienia.

W 38. minucie Mathieu Flamini opuścił jednak boisko, a jego miejsce na boisku zajął Aaron Ramsey. Nie wiemy jeszcze, czy Francuz doznał jakiegoś większego urazu, czy też zmieniono go tylko kontrolnie.

W 40. minucie przed szansą stanął Bacary Sagna, ale jego strzał z woleja zmierzał prosto w środek bramki. Bramkarz Norwich pewnie schwytał futbolówkę.

Ostatnie minuty pierwszej połowy to dominacja Kanarków, którzy szukali okazji do wyrównania. Na trzy minuty przed gwizdkiem sędziego strzał z dystansu oddał Leroy Fer, ale bezczynny dotąd Szczęsny popisał się sporym refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Arsenal prowadzi na Emirates Stadium z Norwich 1-0.

Druga część spotkania zaczęła się od uderzenia ze strony gospodarzy. Mikel Arteta spróbował z dystansu zaskoczyć Ruddy'ego, ale mocno się pomylił.

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i nie było nam dane ujrzeć żadnej dogodnej okazji.

W 56. minucie Snodgrass po raz pierwszy przetestował Szczęsnego w drugiej połowie. Polak bez problemów złapał lecącą po ziemi piłkę.

Dwie minuty później Arsenal podwyższył prowadzenie. Olivier Giroud dośrodkował na głowę Mesuta Özila (nie, wcale nie na odwrót), a reprezentant Niemiec bez kłopotów pokonał Ruddy'ego. 2-0!

Chwilę później Arsene Wenger zdjął z boiska Santiego Cazorlę, a w jego miejsce desygnował do gry Tomasa Rosicky'ego.

Norwich zaczęło powoli przejmować inicjatywę i dążyć do wyrównania. W 64. minucie sygnał do ataku dał Andy Pilkington, który nie potrafił jednak zaskoczyć Szczęsnego.

W 70. minucie Kanarki zdołały strzelić kontaktową bramkę. Błąd Pera Mertesackera wykorzystał Jonny Howson, który przejął jego podanie, przyjął futbolówkę i strzałem w krótki róg pokonał polskiego golkipera.

Wydawałoby się, że bramka Norwich spowoduje, że to właśnie drużyna gości odważniej ruszy do ataku, jednak to Kanonierzy przyśpieszyli tempo i dalej grali swoje. W 75. minucie potężny strzał z dystansu oddał Aaron Ramsey, ale John Ruddy pewnie odbił piłkę.

W 78. minucie na boisko wszedł supersnajper Arsenalu, Nicklas Bendtner. Zastąpił on na boisku Oliviera Girouda i już dwie minuty po swoim wejściu, mógł podwyższyć prowadzenie. Angielski golkiper nie dał się jednak zaskoczyć.

W 83. minucie Arsenal strzela na 3-1! Indywidualną akcją popisał się Aaron Ramsey, który wyminął trzech piłkarzy i pewnym uderzeniem pokonał Ruddy'ego.

Kanonierzy nie dali przeciwnikom nawet chwili wytchnienia i pięć minut później zadali kolejny cios. Dośrodkowanie Rosicky'ego trafiło pod nogi Ramseya, Walijczyk podał do Özila, a reprezentant Niemiec strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. 4-1 dla Arsenalu!

Podopiecznym Arsene'a Wengera wciąż było jednak mało i dalej robili swoje. W 90. minucie Mesut Özil został podcięty w polu karnym, jednak sędzia nie podyktował jedenastki. Chwilę później Jack Wilshere oddał techniczny strzał na bramkę Ruddy'ego, ale ten tym razem nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Norwich 4-1 i stał się samodzielnym liderem Premier League.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450220.10.2013, 21:03

Ja kupilem tydzien temu to nie zapunktował za bardzo. No to sprzedalem i od razu! Niewdzięcznik.

lucasnoline komentarzy: 541620.10.2013, 21:01

@pauleta19 ; Midgardsorm

Też słyszałem głosy i mały chłopiec szeptał mi do ucha, żeby zmienić kapitana z Özila na Lukaku, ale koniec kuńców - nie posłuchałem się go!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.10.2013, 20:58

Ja sprzedałem Ramseya teraz, bierłem Januzaja i Johsnsona.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 220.10.2013, 20:56

janikk
Też miałem Aarona od 1 kolejki, ale napaliłem się na Michu i wywaliłem Ramsey'a :c

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2013, 20:55

Mój błąd w FPL polegał na tym, że odebrałem opaskę kapitańską Özilowi.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 220.10.2013, 20:55

Klama
i po co sprzedawałeś rambo?:D ja mam go od 1 kolejki, tylko i wyłącznie z sympatii do niego, tak jak i żiru, a tu prosze:P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2013, 20:54

lucasnoline, wybacz, ale menda Rhodes mnie oszukał na 13pkt (zmiana kapitana z Ozila na Lukaku).

pauleta19
terz polecam x -kom brat kupowal laptopa asusa to kupil 500 zl taniej niz w innych sklepach bo byla promocja, on pojechal do rzeszowa osobiscie odebrac ale na allegro maja powystawiany tez sprzet :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41220.10.2013, 20:34

Flisu

Będziesz w Częstochowie na wszystkich świętych?

x-kom.pl

A w wyborze laptopa pomogą Ci na forum pcformatu. Możesz też wybrać coś z polecanych na ten miesiąc.

kuba289 komentarzy: 216020.10.2013, 20:31

Moja też najgorsza.. Wyrzuciłem Hazarda 2 kolejki temu, kupiłem Ben Arfe. Znakomity ruch!

tanio to u cyganow mozna kupic.

sprawdz vobis, ceneo. A najlepiej to idz do sklepu komputerowego w swoim miescie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.10.2013, 20:22

Zna ktoś sklepy internetowe gdzie można tanio kupić laptopa?

LoveTheGunners komentarzy: 914020.10.2013, 19:56

We wtorek obstawiam 2-1/1-1

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.10.2013, 19:56

@A23- zobaczy się, byle mecz był ciekawy, bo czasami taktyka Mou powoduje ogromną senność:)

Kysio2607 komentarzy: 1336020.10.2013, 19:56

Mourinho to Mourinho, pewnie też da pograć Schwarzerowi, i innym rezerwowym. :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078420.10.2013, 19:52

dokładnie tak jak Kysio napisał, nie ma sie czgo obawiać, gramy na ES, a i tak jak tradycją jest, że nie wygrywamy trofeów, tak również tradycją jest, że gramy co najmniej w ćwierćfinale tego pucharu, więc logicznym jest, że musimy Chelsea przejść

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.10.2013, 19:49

koxiarz14
Mourinho nigdy nie przegrał u siebie w PL... a City gra słabo na wyjazdach, w dodatku nie wiadomo czy Komapny się wykuruje.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 220.10.2013, 19:49

gdzie moge PRZECZYTAĆ, pomeczową wypowiedz ramseya po ang? na arsenal.com widze tylko artety i wengi, a wgl nie ogarniam tej strony =/

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078420.10.2013, 19:48

najlepszy z punktu naszego widzenia byłby remis

Kysio2607 komentarzy: 1336020.10.2013, 19:48

Z Chelsea na pewno zagrają Fabiański, CJ, Verma, Nacho, pewnie też Flamini, Rosicky, Santi, Gnabry, Bendtnerimowic

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.10.2013, 19:48

jimmy
bardzo możliwe, bo na Chelsea i tak możemy wyjść mocnym składem, choć rezerwowym(Benio,Gnabry,Rosa). Liga najważniejsza

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.10.2013, 19:47

@A23 - Aguero ich powiezie, innej opcji nie widzę #FPL

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078420.10.2013, 19:46

IMO Wenger na CP uści wszystkich najlepszych, bo mamy od wtorkowego wieczoru do soboty odpoczynek, a na Chelsea poluzuje ze składem

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.10.2013, 19:45

Chelsea wygra z City, innej opcji nie widzę.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.10.2013, 19:41

spinson
ktoś z trójki Arsenalu nie zagra na pewno.
cała trójka z Chelsea będzie miała ciężko.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.10.2013, 19:41

:P

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.10.2013, 19:40

Gdyby opaska kapitańska została przy Özil,a nie powędrowała do Lukaku #mistrzzmian

spinson komentarzy: 70020.10.2013, 19:40

Cech
Terry - Baines - Lovren - Fonte
Lampard- Ozil - Ramsey - Silva
Remy-Giroud

Jak mówicie zapunktuje ten skład w przyszłym tygodniu?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078420.10.2013, 19:39

mar12301
Marcin Rosłoń i Leszek Orłowski

pawlo1k komentarzy: 99320.10.2013, 19:31

haha Wojtek na fb szaleje :: Słuchaj Robert Lewandowski żarty się skończyły! London calling:) haha ;dd

Manwe komentarzy: 103620.10.2013, 19:29

Gdyby nie ten gupi Rhodes to miałbym rekord (ponad 70) na jedną kolejkę a tak tylko bardzo dobry wynik : [

spinson komentarzy: 70020.10.2013, 19:23