Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC

Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC 29.10.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1713 komentarzy

Mecz na szczycie miał tyle do czynienia z hitem, co ciasteczka o tej samej nazwie, czyli nazwę na papierze. Na Emirates Stadium obejrzeliśmy bardzo słabe spotkanie, w którym wiało nudą, a drużyny, które miały nam zaserwować nieziemskie widowisko, zaprezentowały swoich rezerwowych piłkarzy, którym nie bardzo chciało się dzisiaj biegać. Arsenal zagrał bardzo słabo i przegrał z Chelsea, która wcale nie zagrała dobrze, ani nawet lepiej. Po prostu podopieczni Jose Mourinho wykorzystali dwa błędy przeciwnika i nie zawahali się przy wykańczaniu akcji, dzięki czemu to oni awansowali do kolejnej rundy Capital One Cup.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Monreal - Wilshere, Ramsey (82. Park) - Cazorla, Rosicky, Miyaichi (63. Özil) - Bendtner (68. Giroud)

Chelsea: Schwarzer - Azpilicueta, Luiz, Cahill, Bertrand - Mikel, Essien - Willian, Mata (90. Kalas), De Bruyne (69. Ramires) - Eto'o (80. Ba)

Początek spotkania był nudny, żmudny i przewidywalny. Żadna ze stron nie próbowała wyprowadzić ataku, żeby zagrozić defensywie przeciwnika, a cała gra toczyła się w środku pola. Panowały spokój i rozsądek, brakowało porywczości i inicjatywy. Pozostało jedynie wyczekiwać na błędy przeciwnika.

Bezbramkowy remis i zero akcji podbramkowych okazały się czymś, do czego musieli przywyknąć na Emirates Stadium, bo taki stan rzeczy otrzymywał się przez bardzo długi czas.

Na pierwszą akcję przyszło nam czekać do 26. minuty. Nie doszłoby do niej, gdyby nie fatalny błąd Jenkinsona, który podał piłkę głową do niepilnowanego Azpilicuety. Hiszpan przejął futbolówkę i skierował ją do bramki bezradnego Fabiańskiego. Szkolny błąd obrońcy Arsenalu i 1-0 dla Chelsea!

Kanonierzy nieco się ożywili i ruszyli do ataku. Trzy minuty później bliski strzelenia wyrównującego gola był Ignacio Monreal, jednak jego uderzenie minęło słupek bramki pilnowanej przez Schwarzera.

Po chwili jednak wróciliśmy do sytuacji z początku meczu. Tempo osłabło (o ile w ogóle można powiedzieć, że było wysokie, bo nie było), piłkarze rozgrywali piłkę w środku pola, a nikomu nie zależało na strzeleniu bramki.

Do końca pierwszej połowy nic nie uległo zmianie. Chelsea prowadzi z Arsenal 1-0.

Tempo w drugiej połowie nieco się ożywiło, a na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać zaledwie pięć minut po wznowieniu gry. Przed polem karnym Arsenalu znalazł się Samuel Eto'o, który oddał groźny strzał po ziemi, jednak piłka minęła się z bramką pilnowaną przez Fabiańskiego.

Dwie minuty później na podobny manewr zdecydował się Santiago Cazorla, jednak jego uderzenie było jeszcze gorsze niż to, które chwilę wcześniej zaserwował nam Kameruńczyk.

Kanonierzy w końcu uznali, że to najwyższy czas, aby ruszyć do ataku. W następnych minutach zamknęli The Blues na ich własnej połowie i stworzyli sobie kilka sytuacji. Najlepszą z nich zmarnował Aaron Ramsey, którego uderzenie zostało zmarnowane. Kilka minut później ogromne zamieszanie w polu karnym Chelsea uniemożliwiło na czyste oddanie strzału, a w rezultacie bezpańską futbolówkę przechwycił Mark Schwarzer.

Aaron Ramsey w 62. minucie kolejny raz popisał się indywidualną akcją i ponownie huknął w stronę bramki Schwarzera. Minimalnie się jednak pomylił. Chwilę później w szeregach Arsenalu nastąpiła pierwsza zmiana; Özil zastąpił na boisku Miyaichiego.

Wszystkie starania Arsenalu poszły jednak na marne. W 67. minucie w polu karnym The Gunners znalazł się Juan Mata i podręcznikowym wykończeniem pokonał Fabiańskiego.

Chwilę później na boisku zameldował się Olivier Giroud, który zastąpił beznadziejnego Bendtnera. Francuz już kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko mógł pokonać Schwarzera, ale Australijczyk udanie interweniował.

Jak trwoga, to do boga. I to do boga futbolu, na dodatek. W 82. minucie na pomoc Arsenalowi wyszedł nie kto inny, jak Park, który zastąpił na boisku Ramseya.

W 90. minucie strzału spróbował jeszcze Santiago Cazorla, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Chelsea pod koniec spotkania oddała jeszcze dwa strzały z dystansu. Najpierw Ramires, a następnie David Luiz z rzutu wolnego. Oba uderzenia przeleciały ponad bramką Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Chelsea awansowała do ćwierćfinału Capital One Cup.

Capital One CupChelsea FCRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RPZLDZ komentarzy: 99001.11.2013, 23:22

Jest ktoś jeszcze na stronce? :)

RPZLDZ komentarzy: 99001.11.2013, 23:17

RedWarrior napisał o 17:53:

Czuję, że jutro z nimi wygramy :)
Mamy od nich lepszy atak i lepszą obronę, a do tego znajdujemy się na fali wznoszącej. Musimy to jutro wykorzystać i wrócić na fotel lidera.

:D

praptak komentarzy: 882101.11.2013, 23:15

Hans_Zimmer
jakie glupoty.
Aktualnie to jedynie asystuje naszym środkowym pomocnikom. Kiedy gra Poldek i Theo - potrafią mu dośrodkowac na tyle przyzwoicie, ze ten strzela. Wystarczy obejrzec ostatnich 20 meczów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.11.2013, 23:14

na fc barca.com padl blady strach ,ze messi'ego prime mija /4 mecz z rzedu bez gola/

Udine mi już weszło, jeszcze 3 mecze.

I mam jeszcze drugi kupon, na którym mam 18 meczów i jeden może ew. nie wejść[już nie wszedł :(]

Mam tam:

Zenit, Dynamo Moskwa, PSG, St. Entiente, Chelsea, WBA, Dortmund, Levercusen, Bayern, Galata, Trabzon, FC Porto, RM, At. Madryt, Sporting, City, St. Liege(nie weszło), Twente

Z tych meczów weszło mi już: PSG, BVB, Galata, RM, AM.

+Kto tutaj gra w FUTa?

kamil141 komentarzy: 7001.11.2013, 23:09

oczywiście allegro.pl zamiast gwiazdek

kamil141 komentarzy: 7001.11.2013, 23:08

Gdyby ktoś chciał kupić NOWY szalik Arsenalu z arsenaldirect to zapraszam na aukcje, cena do ew. negocjacji

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.11.2013, 23:03

Reus to najlepszy piłkarz obok Benzemy i Gomisa.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2701.11.2013, 23:00

Ta klauzula Reusa obowiązuje dopiero od 2015 roku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.11.2013, 22:58

Lewy mogl dzis nawet rekord jakis pobic ,strzelil 2 gole w odstepie chyba gora 25 sekund , obejrzalem ten mecz do 70 minuty i gol i asysta Reusa do Lewego palce lizac. Facet majacy klauzule 35 mln na co tu czekac , takie United juz powinno byc pod drzwiami.

RPZLDZ komentarzy: 99001.11.2013, 22:54

Wielki strach mnie obleciał, że brak Mathieu może spowodować naszą przegraną, bo to jest obecnie jeden z naszych najważniejszych zawodników.

+Kto ma Arsenal na kuponie? :)

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 201.11.2013, 22:44

@soad21
Fajny śmietnik robicie ludziom na fejsie :-) Jak będę chciał relacje tekstową, to sobie po prostu włącze eurosport, albo inną przeznaczoną do tego stronę internetową.

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.11.2013, 22:26

praptak co Ty za glupoty wypisujesz.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 201.11.2013, 22:25

Messi jest w cieniu Neymara

praptak komentarzy: 882101.11.2013, 22:24

Przy takim rozstawieniu jakie mamy póki co (bez typowych skrzydlowych) przysalby sie szybki, techniczny snajpa. Giroud strzela wiecej bram przy Poldim i Theo na bokach.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.11.2013, 22:17

Barto
Brakuje teraz kogoś takiego, procz kota, który by sie wystawial do takich podań i je przechwytywal.Bo w ostatnich meczach to ciężko zauwazyc jakąś fajna prostopadla pilke (moze procz Ramseya z poprzedniego meczu)
Ziru jest bardziej typem ktory robi miejsce dla kolegów, aniżeli powyżej wymienionym.

barto32 komentarzy: 164701.11.2013, 22:15

@Qarol trzeba jutro wygrać by poczuć może nie to samo ale coś podobnego bo już od dwóch spotkań i to jeszcze u siebie mi smutnoo ;d

Qarol komentarzy: 1450201.11.2013, 22:11

@barto32

Super moment, pamiętam jak się wydarłem przy tym golu. Pech chciał, że było dosyć późno i obudziłem rodzinkę ; D

Ale tak to już bywa.

mrsomebody komentarzy: 602101.11.2013, 22:09

Czym się różni Arsenal od ksiażki? Arsenal nie ma tytułu ;d

barto32 komentarzy: 164701.11.2013, 22:08

youtube.com/watch?v=ExPNxsVJA9E pamietacie ? stadion nie potrafił sie uspokoić.. kocham ten moment

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 22:07

kurde Lewy wymiata ciekawe czy w innym klubie tez tak bedzie wymiatal

Qarol komentarzy: 1450201.11.2013, 22:04

Niech strzela, byle w środę zabrakło amunicji ; )

Theov47 komentarzy: 107801.11.2013, 22:03

No i 3 :) Strach się bać

THC komentarzy: 72501.11.2013, 22:03

Lewy swojo gracjo doprawdzo mnie do orgazmu. zmien lige Robert!

Me3mber komentarzy: 256101.11.2013, 21:40

znaczy dobija 97 z początkowych 94. Sry za dubla.

kaziu874 komentarzy: 673501.11.2013, 21:40

Od kiedy ryj boli od myślenia? Chyba się nie znam ; /

Me3mber komentarzy: 256101.11.2013, 21:39

GKS - Messij ma OVR 97 i to jest max w tej fifie.

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 21:39

kto to jest lallana?

praptak komentarzy: 882101.11.2013, 21:38

Ale mnie ryj boli od myslenia. A tak sobie mysle, czy damy jutro rade powstrzymac Staridża i Kanibala rękojada. Ale pewnie wygramy i zimą Suarez dopłaci do transferu.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.11.2013, 21:37

Genialny to jest Adam Lallana.

Hans_Zimmer komentarzy: 594601.11.2013, 21:36

kij, że koleś gra kupę. Jedna dobra połowa i już byście płacili za niego miliony.

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 21:34

wiem ale jest fenomenalny szkoda ze Wenger sie nie pokusil zanim trafil do psg.

gunners007 komentarzy: 954301.11.2013, 21:33

GKS_AFC - Lucas Moura poszedł do PSG za 40 mln euro, więc musi coś grać. Taniej niż go kupili nie sprzedadzą, a większych pieniędzy nie jest wart. Wniosek: Lucas nie jest do kupienia dla rozsądnego klubu, takiego jak Arsenal.

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 21:21

Lucas do Arsenalu jest genialny!

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 21:17

Jest jakis pilkarz w fifa 13 ktory jest w stanie w karierze osiagnac 99 overall?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.11.2013, 20:43

Wszyscy pompują balonik, a IMO ten mecz będzie nudny. Jakiś remisik, który nikogo nie zadowoli.

Z niecierpliwością czekam na niedzielę. Sędzia wybrany pod Cardiff, jedyny kreatywny skrzydłowy Swansea kontuzjowany, więc poziom się wyrównuje. To będzie wojna, mimo że tylko 3 zawodników w Swansea wie o co chodzi z tymi derbami. A w Cardiff pewnie wszystkich wymienili mając taką kasę.

Qarol komentarzy: 1450201.11.2013, 20:40

Jak sie skonczy 0-0 po kopaninie w srodku to załamka ; D

Tydzien czekania i taki klops. Ale mam nadzieje na otwarty mecz i minimum trzy bramki.