Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC

Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC 29.10.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1713 komentarzy

Mecz na szczycie miał tyle do czynienia z hitem, co ciasteczka o tej samej nazwie, czyli nazwę na papierze. Na Emirates Stadium obejrzeliśmy bardzo słabe spotkanie, w którym wiało nudą, a drużyny, które miały nam zaserwować nieziemskie widowisko, zaprezentowały swoich rezerwowych piłkarzy, którym nie bardzo chciało się dzisiaj biegać. Arsenal zagrał bardzo słabo i przegrał z Chelsea, która wcale nie zagrała dobrze, ani nawet lepiej. Po prostu podopieczni Jose Mourinho wykorzystali dwa błędy przeciwnika i nie zawahali się przy wykańczaniu akcji, dzięki czemu to oni awansowali do kolejnej rundy Capital One Cup.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Monreal - Wilshere, Ramsey (82. Park) - Cazorla, Rosicky, Miyaichi (63. Özil) - Bendtner (68. Giroud)

Chelsea: Schwarzer - Azpilicueta, Luiz, Cahill, Bertrand - Mikel, Essien - Willian, Mata (90. Kalas), De Bruyne (69. Ramires) - Eto'o (80. Ba)

Początek spotkania był nudny, żmudny i przewidywalny. Żadna ze stron nie próbowała wyprowadzić ataku, żeby zagrozić defensywie przeciwnika, a cała gra toczyła się w środku pola. Panowały spokój i rozsądek, brakowało porywczości i inicjatywy. Pozostało jedynie wyczekiwać na błędy przeciwnika.

Bezbramkowy remis i zero akcji podbramkowych okazały się czymś, do czego musieli przywyknąć na Emirates Stadium, bo taki stan rzeczy otrzymywał się przez bardzo długi czas.

Na pierwszą akcję przyszło nam czekać do 26. minuty. Nie doszłoby do niej, gdyby nie fatalny błąd Jenkinsona, który podał piłkę głową do niepilnowanego Azpilicuety. Hiszpan przejął futbolówkę i skierował ją do bramki bezradnego Fabiańskiego. Szkolny błąd obrońcy Arsenalu i 1-0 dla Chelsea!

Kanonierzy nieco się ożywili i ruszyli do ataku. Trzy minuty później bliski strzelenia wyrównującego gola był Ignacio Monreal, jednak jego uderzenie minęło słupek bramki pilnowanej przez Schwarzera.

Po chwili jednak wróciliśmy do sytuacji z początku meczu. Tempo osłabło (o ile w ogóle można powiedzieć, że było wysokie, bo nie było), piłkarze rozgrywali piłkę w środku pola, a nikomu nie zależało na strzeleniu bramki.

Do końca pierwszej połowy nic nie uległo zmianie. Chelsea prowadzi z Arsenal 1-0.

Tempo w drugiej połowie nieco się ożywiło, a na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać zaledwie pięć minut po wznowieniu gry. Przed polem karnym Arsenalu znalazł się Samuel Eto'o, który oddał groźny strzał po ziemi, jednak piłka minęła się z bramką pilnowaną przez Fabiańskiego.

Dwie minuty później na podobny manewr zdecydował się Santiago Cazorla, jednak jego uderzenie było jeszcze gorsze niż to, które chwilę wcześniej zaserwował nam Kameruńczyk.

Kanonierzy w końcu uznali, że to najwyższy czas, aby ruszyć do ataku. W następnych minutach zamknęli The Blues na ich własnej połowie i stworzyli sobie kilka sytuacji. Najlepszą z nich zmarnował Aaron Ramsey, którego uderzenie zostało zmarnowane. Kilka minut później ogromne zamieszanie w polu karnym Chelsea uniemożliwiło na czyste oddanie strzału, a w rezultacie bezpańską futbolówkę przechwycił Mark Schwarzer.

Aaron Ramsey w 62. minucie kolejny raz popisał się indywidualną akcją i ponownie huknął w stronę bramki Schwarzera. Minimalnie się jednak pomylił. Chwilę później w szeregach Arsenalu nastąpiła pierwsza zmiana; Özil zastąpił na boisku Miyaichiego.

Wszystkie starania Arsenalu poszły jednak na marne. W 67. minucie w polu karnym The Gunners znalazł się Juan Mata i podręcznikowym wykończeniem pokonał Fabiańskiego.

Chwilę później na boisku zameldował się Olivier Giroud, który zastąpił beznadziejnego Bendtnera. Francuz już kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko mógł pokonać Schwarzera, ale Australijczyk udanie interweniował.

Jak trwoga, to do boga. I to do boga futbolu, na dodatek. W 82. minucie na pomoc Arsenalowi wyszedł nie kto inny, jak Park, który zastąpił na boisku Ramseya.

W 90. minucie strzału spróbował jeszcze Santiago Cazorla, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Chelsea pod koniec spotkania oddała jeszcze dwa strzały z dystansu. Najpierw Ramires, a następnie David Luiz z rzutu wolnego. Oba uderzenia przeleciały ponad bramką Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Chelsea awansowała do ćwierćfinału Capital One Cup.

Capital One CupChelsea FCRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490001.11.2013, 12:07

mrsomebody > Jeśli zdominujemy Live tak jak Napoli to się zdziwię, ale liczę na to :p

mrsomebody komentarzy: 602101.11.2013, 11:54

Najbardziej cieszyłbym się z pewnego 1:0 lub 2:0, coś w stylu meczu z Napoli.

Me3mber komentarzy: 256101.11.2013, 11:24

damian - bezkitu, szczyt marzeń przegrywać z live 2:0. Eh czasami nie rozumiem użytkowników tej strony :s

mallen komentarzy: 2123901.11.2013, 11:24

Kolejny mecz bez skrzydlowych :/

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2013, 11:22

mi się marzy coś takiego.

Do przerwy: 2:0 dla Live
Druga połowa: Comeback, 3:2 dla nas! 3x Giroud!

titi_henry komentarzy: 357001.11.2013, 11:13

Jutro koniecznie 3 punkty muszą być, nie widzę innego rozwiązania :) Porażka z BVB, porażka z Chelsea.. Dość tego. W dodatku u siebie to wszystko. Jutro chciałbym dobry mecz i jakieś solidne 2-0 by wystarczyło wg. mnie.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2701.11.2013, 11:12

Gnabry niedostępny

Qarol komentarzy: 1450201.11.2013, 11:06

@damianARSENAL

Gnabry za Rose, trzeba trochę pomęczyć Liverpool prostopadłymi piłkami.

Przy trójce obrońców może to być kopalnia okazji.

Z Twoim zestawieniem może to wyglądać troszkę statycznie, ale kto wie.

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2013, 11:01

--------------Giroud--------------
Cazorla--------Ozil--------Rosicky
---------Arteta----Ramsey--------
Nacho-Kościelny-Mertesacker-Sagna
------------Szczęsny--------------

Coś takiego widze jutro. Monreal zagrał bardzo dobry mecz we wtorek, więc dlaczego nie miałby dostać szansy? Dobrze współpracował w ofensywie z Santim, więc dlatego taka decyzja.

Alonso komentarzy: 1282401.11.2013, 10:59

Rafson95
Może i ograniczony ale to co robi mu bardzo dobrze wychodzi i pomaga całej drużynie co pokazał w poprzednim sezonie.

Tak samo ocena Theo z tego sezonu nie ma sensu jak zagrał kilka spotkań i nabawił się kontuzji. Choć to fakt, zdążył tych setek już namarnować.
AOC, że niby dał by więcej? lol :P Może za kilka lat ale nie teraz.

IMO Reus to nawet połowy tego co w Bundeslidze w PL by nie pokazał, obrona drużyn angielskich stoi na wyższym poziomie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 101.11.2013, 10:56

Adrian
Pytałeś sie ostatnio czemu nie da sie. tobą o Theo rozmawiać. Teraz odpowiem bo znowu cos zrobiłeś.

Skoro mam inne zdanie od Ciebie i nie wielbie Walcotta tak jak powinienem to jestem chorągiewka z k.com. Warto byłoby nie obrażać ludzi z innym zdaniem.

A o teorii o angielskich kibicach nawet nie ede wspominal

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2013, 10:56

o której mniej/więcej będą zdjęcia z treningu?

paw3u komentarzy: 563001.11.2013, 10:54

Ja mam Suareza na kapitanie i troche rozdarte serce, bo czuje że on nas ukuje.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 201.11.2013, 10:53

Suarez coś strzeli, dlatego musze kupić jakiegoś obrońcę i dać Kosę na rezerwę :p

Vendeful komentarzy: 236801.11.2013, 10:48

widze pełna wiara w to że Suarez nam nie wpakuje :D

Qarol komentarzy: 1450201.11.2013, 10:47

Ja zrobiłem wymiankę Suarez ----> Aguero i dałem tego drugiego na kapitana.

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2013, 10:42

Arteta is back from suspension, Gnabry is still out, Flamini could be available for Man United

Vendeful komentarzy: 236801.11.2013, 10:41

kogo daliscie na kapitana na tę kolejke w fpl?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 201.11.2013, 10:37

Siemanko!
O czym dyskutujecie? :)

tenZparagwaju komentarzy: 78801.11.2013, 10:22

Theo powinien zostać, bardzo dobrze rozumie nasze założenia taktyczne i wychodzi na pozycje, jest mocno wkomponowany w zespół. Poczekajcie aż wróci to zobaczycie te gały posyłane mu przez Mesuta i Ramseya. Czasami albo i częściej irytuje ale aby najpierw zirytowac to należy umieć znaleźć sie w dogodnej sytuacji a to on akurat potrafi

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1401.11.2013, 10:08

Popieram. Theo musi zostać. Nie znajdziecie drugiego takiego skrzydłowego w PL. Teraz widać, jego brak. Grając 3 rozgrywającymi nie zdziałamy zbyt wiele. Również twierdzę, że za 50 mln bym go nie puścił.