Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC

Arsenal przegrywa z Chelsea i odpada z COC 29.10.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1713 komentarzy

Mecz na szczycie miał tyle do czynienia z hitem, co ciasteczka o tej samej nazwie, czyli nazwę na papierze. Na Emirates Stadium obejrzeliśmy bardzo słabe spotkanie, w którym wiało nudą, a drużyny, które miały nam zaserwować nieziemskie widowisko, zaprezentowały swoich rezerwowych piłkarzy, którym nie bardzo chciało się dzisiaj biegać. Arsenal zagrał bardzo słabo i przegrał z Chelsea, która wcale nie zagrała dobrze, ani nawet lepiej. Po prostu podopieczni Jose Mourinho wykorzystali dwa błędy przeciwnika i nie zawahali się przy wykańczaniu akcji, dzięki czemu to oni awansowali do kolejnej rundy Capital One Cup.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Monreal - Wilshere, Ramsey (82. Park) - Cazorla, Rosicky, Miyaichi (63. Özil) - Bendtner (68. Giroud)

Chelsea: Schwarzer - Azpilicueta, Luiz, Cahill, Bertrand - Mikel, Essien - Willian, Mata (90. Kalas), De Bruyne (69. Ramires) - Eto'o (80. Ba)

Początek spotkania był nudny, żmudny i przewidywalny. Żadna ze stron nie próbowała wyprowadzić ataku, żeby zagrozić defensywie przeciwnika, a cała gra toczyła się w środku pola. Panowały spokój i rozsądek, brakowało porywczości i inicjatywy. Pozostało jedynie wyczekiwać na błędy przeciwnika.

Bezbramkowy remis i zero akcji podbramkowych okazały się czymś, do czego musieli przywyknąć na Emirates Stadium, bo taki stan rzeczy otrzymywał się przez bardzo długi czas.

Na pierwszą akcję przyszło nam czekać do 26. minuty. Nie doszłoby do niej, gdyby nie fatalny błąd Jenkinsona, który podał piłkę głową do niepilnowanego Azpilicuety. Hiszpan przejął futbolówkę i skierował ją do bramki bezradnego Fabiańskiego. Szkolny błąd obrońcy Arsenalu i 1-0 dla Chelsea!

Kanonierzy nieco się ożywili i ruszyli do ataku. Trzy minuty później bliski strzelenia wyrównującego gola był Ignacio Monreal, jednak jego uderzenie minęło słupek bramki pilnowanej przez Schwarzera.

Po chwili jednak wróciliśmy do sytuacji z początku meczu. Tempo osłabło (o ile w ogóle można powiedzieć, że było wysokie, bo nie było), piłkarze rozgrywali piłkę w środku pola, a nikomu nie zależało na strzeleniu bramki.

Do końca pierwszej połowy nic nie uległo zmianie. Chelsea prowadzi z Arsenal 1-0.

Tempo w drugiej połowie nieco się ożywiło, a na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać zaledwie pięć minut po wznowieniu gry. Przed polem karnym Arsenalu znalazł się Samuel Eto'o, który oddał groźny strzał po ziemi, jednak piłka minęła się z bramką pilnowaną przez Fabiańskiego.

Dwie minuty później na podobny manewr zdecydował się Santiago Cazorla, jednak jego uderzenie było jeszcze gorsze niż to, które chwilę wcześniej zaserwował nam Kameruńczyk.

Kanonierzy w końcu uznali, że to najwyższy czas, aby ruszyć do ataku. W następnych minutach zamknęli The Blues na ich własnej połowie i stworzyli sobie kilka sytuacji. Najlepszą z nich zmarnował Aaron Ramsey, którego uderzenie zostało zmarnowane. Kilka minut później ogromne zamieszanie w polu karnym Chelsea uniemożliwiło na czyste oddanie strzału, a w rezultacie bezpańską futbolówkę przechwycił Mark Schwarzer.

Aaron Ramsey w 62. minucie kolejny raz popisał się indywidualną akcją i ponownie huknął w stronę bramki Schwarzera. Minimalnie się jednak pomylił. Chwilę później w szeregach Arsenalu nastąpiła pierwsza zmiana; Özil zastąpił na boisku Miyaichiego.

Wszystkie starania Arsenalu poszły jednak na marne. W 67. minucie w polu karnym The Gunners znalazł się Juan Mata i podręcznikowym wykończeniem pokonał Fabiańskiego.

Chwilę później na boisku zameldował się Olivier Giroud, który zastąpił beznadziejnego Bendtnera. Francuz już kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko mógł pokonać Schwarzera, ale Australijczyk udanie interweniował.

Jak trwoga, to do boga. I to do boga futbolu, na dodatek. W 82. minucie na pomoc Arsenalowi wyszedł nie kto inny, jak Park, który zastąpił na boisku Ramseya.

W 90. minucie strzału spróbował jeszcze Santiago Cazorla, ale znowu nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Chelsea pod koniec spotkania oddała jeszcze dwa strzały z dystansu. Najpierw Ramires, a następnie David Luiz z rzutu wolnego. Oba uderzenia przeleciały ponad bramką Fabiańskiego.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Chelsea awansowała do ćwierćfinału Capital One Cup.

Capital One CupChelsea FCRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348601.11.2013, 15:16

fabik
a no tak, bo ja zapomniałem, że Żiru teraz ciśnie i strzela bramki i jeżeli ktoś kogoś przyrównuje do Żiru to jest to forma komplementu.
Bo jeszcze przed tym sezonem to miało znaczenie ,,nie kupować go, potrzebny ktoś inny"

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2701.11.2013, 15:14

songoku, tak i nadal to robię

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 101.11.2013, 15:13

Arsenalfcfan, ale jednak i gole i asysty ma, i robi to regularnie.

songoku95 komentarzy: 2348601.11.2013, 15:13

fabik
a pszypadkiem Ty go nie propsowałeś, CHORĄGIEWKO?!

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2701.11.2013, 15:11

inb4 Benteke to ten sam typ napastnika co Giroud

songoku95 komentarzy: 2348601.11.2013, 15:10

w ogóle ciężko będzie bez skrzydłowego na Live. Mogą oni świetnie wyłączyć nasz środek pola. Dlatego ja chciałbym
Wojtek
Sanga-Per-Kosa- Nacho/Gibbs
Arteta-Ramsey
Cazorla- Ozil- GIBBS/NACO
Żiru.
takie małe zaskoczono w postaci Gibbsa/ Nacho na lewej pomocy. Mogliby wnieść troche świeżość do ofensywy, bo tak jak wspomniałem, Live zapewne będzie chciało zupełnie odciąć od podań Żiru i kryć najlpeiej jak się da Ozila, dlatego takie zaskoczenie na lewej stronie może być kluczowe.

songoku95 komentarzy: 2348601.11.2013, 15:06

jak mamy kupić Benzyne to wole młodszego Benteke który pod okiem Wengi może stać sie jednym z najlepszych.
W ogóle chciałbym Benteke zimą.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320701.11.2013, 15:04

Marzag,

Albo będzie próbował dryblingu, w ktorym jest słaby i piłke straci... ten wariant również przez niego często stosowany, a drybling jego wygląda "kopne - biegne" i raz na jakiś czas się uda.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.11.2013, 15:02

Benzema ma kosztować Arsenal 22 miliony funtów. Sam zawodnik w stolicy Anglii będzie mógł liczyć na tygodniówkę w wysokości 80 tysięcy funtów.

Było coś że Real wycenia Benzyne za 20 mln ale nie chce mi się wierzyć by trafił do nas.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 101.11.2013, 15:01

Rafson95, jak walcott ma piłkę na prawym skrzydle, to można być pewien że z jego dośrodkowania będzie coś groźnego, albo strzał na bramkę, albo rzut rożny.

paw3u komentarzy: 563001.11.2013, 14:46

na onecie wyczytałem, że Benzema blisko Arsenalu. wiadomo, ze onet to shit, ale ktos wie skąd oni w ogóle to wytrzasnęli? źródła nie podali.

TheDogg komentarzy: 72001.11.2013, 14:36

Diaby bardzo dobrze radzi sobie na DM. Pamiętasz mecz na Anfield?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 101.11.2013, 14:36

To, że Diaby w papierku nie ma wpisanego DP to nie znaczy, że nim nie jest. Przypomnij sobie mecz z Liverpoolem np.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10801.11.2013, 14:35

Kilka słów na temat jutrzejszego spotkania z Liverpoolem :)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 101.11.2013, 14:27

Szkoda, że Diaby wiecznie kontuzjowany, przydałby się taki zawodnik jak on na defensywnego pomocnika.

TheDogg komentarzy: 72001.11.2013, 14:27

Na DMa potrzebny jest ktoś taki jak...Diaby. Dokładnie tak, tylko czy ktoś taki w ogóle istnieje? Wenga szukaj.

mar12301 komentarzy: 2313701.11.2013, 14:23

będzie hardcore bez DM'a z Live i bvb..

Trequartista komentarzy: 536601.11.2013, 14:17

Di Maria czy Draxler to byłby bardzo zły wybór, my potrzebujemy kogoś kto umie się dobrze pokazać i strzeli dużo bramek, a nie kolejnego asystenta. Na pozycji Walcotta grają np. Shaarawy, Reus, Sanchez, może Lavezzi

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 14:14

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/karim-benzema-blisko-arsenalu-podano-szczegoly-finansowe/b6py6

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 14:11

chociaz Januzaja muly nie oddaja za zadne skarby.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 101.11.2013, 14:09

Walcott ma świetne dośrodkowania, jest superszybki i jest bramkostrzelny, nie ma zbyt wielu takich skrzydłowych na świecie

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 14:06

ale pytam realne transfery nie kosmiczne

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 101.11.2013, 14:06

Reus też byłby fajny, ale jeśli Walcott będzie w wysokiej formie przez większość sezonu to nie będzie tak łatwo go zastąpić

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 101.11.2013, 14:05

GKS_AFC, Di Maria mógłby wpaść, ale wątpie żeby Perez był aż tak głupi

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 101.11.2013, 14:05

Prędzej dojdzie do nas Cristiano Ronaldo, niż Theo odejdzie do Monaco.
Relax.

Alonso komentarzy: 1282401.11.2013, 14:05

GKS_AFC
Ronaldo

GKS_AFC komentarzy: 871801.11.2013, 14:04

kogo byscie widzieli w zastepstwie za Theo jesli go sprzedaja w co watpie ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.11.2013, 13:18

Szczesny; Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Arteta, Ramsey; Wilshere, Özil, Cazorla; Girou

pewnie taki wyjdzie

MarcinMotyl komentarzy: 163701.11.2013, 13:10

RIVALDO jaki sklad przewidujesz na jutrop>?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.11.2013, 13:05

edition.cnn.com/2013/10/31/health/smoking-aging-identical-twins/index.html?hpt=hp_c4

Dla osob ktore znaja w lekkim stopniu angielski , moga zobaczyc bliznieta i jak wplynelo palenie na ich twarz ,a blizniat ktore nie paliły.

Pucer komentarzy: 9701.11.2013, 12:55

kanonierzy.com/shownews_id-32199_Tapety--Listopad-2013.shtml

barto32 komentarzy: 164701.11.2013, 12:54

mamy już tapetke z kalendarzem na listopad ?:))

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 201.11.2013, 12:54

RIVALDO

Czytalem o tym godzine temu wlasnie i mowie rodzicom ''to co w koncu wymienimy pralke co ?'' ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.11.2013, 12:52

finanse.wp.pl/kat,1033687,title,Mix-Electronics-bliskie-bankructwa,wid,16131919,wiadomosc.html?ticaid=111965

mar12301 komentarzy: 2313701.11.2013, 12:43

jak można na trzeźwo czytać onet ?;o

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 201.11.2013, 12:42

damianARSENAL

to mi sie marzy tak:
1 polowa 3-0 dla nas, 3 bramy Ramsey
2 polowa 8-0 dla nasz, 4 bramy Giroud i 1 brama Wojtek z karnego.

No co ;P

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 201.11.2013, 12:40

hahaha onet bije wszystkich na glowe, jak zawsze :D "I nie zapominajmy, iz w BVB gra 3 reprezentantow naszych Orlow - Lewy, Blaszczu i Piszczu '' co zreszta tyczy sie wszystkich portali ;]

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35501.11.2013, 12:25

"Według zagranicznych mediów Klopp nie narzekałby, gdyby działaczom udało się doprowadzić do kupna np. Belgów Christiana Benteke z Aston Villi Birmingham lub Romelu Lukaku, który obecnie jest wypożyczony z Evertonu do Chelsea. Innym kandydatem jest Francuz Loic Remy, grający obecnie w Crystal Palace, ale będący zawodnikiem Newcastle United."