Arsenal rozbija rywala: 5-0 na The Emirates!

Arsenal rozbija rywala: 5-0 na The Emirates! 01.02.2015, 15:29, Łukasz Wandzel 5760 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia po raz kolejny mogliśmy oglądać pewne zwycięstwo nad rywalem w lidze. Warto przypomnieć, że mecze ze Stoke oraz Manchesterem City również zakończyły się satysfakcjonującymi wynikami dla londyńczyków. Każdy fan Kanonierów w ostatnim czasie może się tylko cieszyć ze wspaniałych wygranych Arsenalu na ligowym podwórku.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie tylko wykonali swój plan na mecz z Aston Villą, lecz także dokonali tego w świetnym stylu. Mimo zaledwie jednej bramki w pierwszej połowie, w drugiej padło ich aż cztery. Jeszcze większe zadowolenie budzi fakt, że każdego z goli zdobył inny zawodnik oraz czyste konto zachował David Ospina.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (77. Flamini) - Walcott (70. Rosicky), Cazorla, Özil - Giroud (70. Akpom)

Aston Villa: Guzan - Hutton, Okore, Clark, Richardson - Sanchez (76. Westwood), Delph, Cleverley (67. Sinclair), Weimann (67. Agbonlahor), Gil - Benteke

Już w 8. minucie bramka! Arsenal od pierwszego gwizdka szukał gola. Kolejne podanie zagrażające bramce rywala tym razem wykorzystał Olivier Giroud. Francuz po otrzymaniu futbolówki ze stoickim spokojem poprowadził piłkę w pole karne, a wykończenie nie stanowiło dla niego problemu, 1-0!

Zdobyte prowadzenie podsycało w Kanonierach chęć podwyższenia wyniku przez kilka minut. Jednocześnie gospodarze korzystali z faktu, że drużyna przyjezdna nie potrafiła stworzyć sobie ani jednej, dogodnej sytuacji.

Po uspokojeniu gry przez oba zespoły szansę na gola wypracował sobie Cazorla. W 26. minucie pomocnik Arsenalu przejął piłkę w środku pola, po chwili był już w polu karnym rywala, lecz futbolówka trafiła w słupek.

W 30. minucie szansę na drugą bramkę dla zespołu miał Özil. Reprezentant Niemiec nawet pokonał Guzana, lecz według sędziego minimalnie znajdował się na pozycji spalonej, kiedy podawał do niego Cazorla.

Nieco ponad dziesięć minut później szansę na bramkę stworzyli gracze Aston Villi. Po dośrodkowaniu bliski zdobycia gola był Weimann. W całym zamieszaniu z trudem odnaleźli się Ospina i Bellerin, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się od niespodziewanego utrzymywania się przy piłce przez piłkarzy z Birmingham, lecz nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką Ospiny.

W 56. minucie futbolówkę na własnej połowie przejął Walcott. Tym samym rozpoczął sytuację bramkową! Giroud i Özil odwrócili się rolami: Ten pierwszy prostopadłym podaniem zagrał do niemieckiego pomocnika, który z chirurgiczną dokładnością umieścił piłkę przy długim słupku, 2-0!

Arsenal dobił rywala! Theo Walcott wpadł w pole karne po piłce otrzymanej dzięki Cazorli i bajecznym strzałem odebrał ostatni promyk nadziei rywalom, 3-0!

Arsene Wenger po chwili zdecydował się zmienić strzelców bramek. Na boisku pojawili się Akpom oraz Rosicky, którzy zmienili Girouda oraz Walcotta.

Rzut karny! W 74. minucie wycięty w szesnastce gości został przebywający na murawie od zaledwie kilku minut Akpom. Sędzia się nie zawahał i wskazał na wapno.

Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Cazorla. Hiszpan z niebywałym spokojem wykorzystał swoją szansę, mimo że futbolówka wpadła do bramki przeciwnika po odbiciu się od rąk golkipera, 4-0!

Z niebywałą swobodą gracze Arsenalu mogli próbować zdobyć jeszcze jedną bramkę. Zespół Aston Villi do końca spotkania wyglądał na zrezygnowany. Goście mogli już tylko czekać na ostatni gwizdek sędziego.

Wydawało się, że nic się już nie wydarzy! W doliczonym czasie gry bramkę zdobył...Bellerin. Młody zawodnik uderzył z okolic szesnastego metra znajdując miejsce tuż obok słupka bramki Guzana, 5-0!

Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356705.02.2015, 21:46

Vermiantor97

Akurat w tym przypadku zagrają drużyny, które lubię najbardziej z Afryki, więc liczę na dobre widowisko i niech wygra lepszy ;)

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2015, 21:45

danielosik > No tak, ten przestrzelony karny Gyana... i ręka Suareza. Oj to był mecz. :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 105.02.2015, 21:45

@V97: Szybko sprawdziłem na Wikipedii - WKS wygrał PNA...1 raz w 1992 roku

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2015, 21:43

W95 > Ja od jakiegoś czasu na PNA kibicuję Gabonowi. W tym roku odpadli z grupy i w fazie pucharowej liczyłem na to, żeby był ciekawy finał, a nie coś w stylu Gwinea Równikowa vs DR Kongo na przykład. :P Finał będzie dobry i w nim liczę na WKS. W końcu mogliby zdobyć PNA. Wiesz kiedy ostatnio wygrali, albo czy kiedykolwiek wygrali PNA? Od czasów kiedy oglądam PNA nie przypominam sobie sytuacji, żeby to Słonie zgarnęły trofeum, a zawsze są w gronie ścisłych faworytów, ze względu na nazwiska jakie grają w tej reprezentacji już od lat.

radzio97 komentarzy: 12705.02.2015, 21:41

I ręka Suareza

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.02.2015, 21:41

Verminator97
Szczerze mówiąc wynika dla mnie bez znaczenia. Liczę po prostu na dobre widowisko.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.02.2015, 21:40

Ja osobiście jestem za Ghaną, grają bardzo dobrze. Do dzisiaj pamiętam ten mecz Urugwaj-Ghana i ten nie wykorzystany karny w ostatnich minutach.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 105.02.2015, 21:40

@V97: Ja od zawsze, jeśli chodzi o ekipy z Afryki, to kibicuję WKS, więc trzymam kciuki za Słonie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.02.2015, 21:39

Coquelin w ostatnich 5 meczach:

radzio97 komentarzy: 12705.02.2015, 21:39

Liczyłem ze bedzie jak Theo ale kontuzje nie pozwoliły na jego rozwój i teraz marnuje się. Trzeba się go pozbyć może uda się coś na nim jeszcze zarobić.

Verminator97 komentarzy: 1490005.02.2015, 21:38

Szykuje się zacny finał PNA. WKS vs Ghana. Będzie dobry mecz. W końcu finał PNA na poziomie. W finale będę kibicował WKS, a Wy za kim bardziej trzymacie kciuki??? :P

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.02.2015, 21:37

Ryo poza szybkością nic nie ma, ale i tak bardzo go cenie.

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2015, 21:35

Trzeba było włączyć go w deal z Bielkiem do Legły :d

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.02.2015, 21:35

362 minuty w Eredevise, 423 w Jupiler League i 32 minuty w pucharze Holandii.

W sumie ma potencjał na max słabsze kluby z Eredevisie, Ligue2, Jupiler League...

radzio97 komentarzy: 12705.02.2015, 21:34

Niestety z rayo nic już raczej nie będzie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.02.2015, 21:33

schnor25
Ostatnio to on gra tylko w drugiej drużynie Twente.

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2015, 21:30

Ryo jakaś kontuzja czy przepadł w tym Twente?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.02.2015, 21:28

haxball.com/?roomid=~2f2a114d022bc823103920680b257abf7919e08708ebcb3e82fea9ca6cc57c746